Recital Edyty Geppert

Recital Edyty Geppert

Zapraszamy na recital Edyty Geppert - z okazji Dnia Matki.
Recital z udziałem Piotra Matuszczyka ( fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza. Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego.

Bardzo wiele piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności. Recital Edyty Geppert to znakomita okazją do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. Kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.

Recital Edyty Geppert na dzień MAMY
fortepian : Piotr Matuszczyk
Reżyseria : Piotr Loretz
Imprezę poprowadzi: Roman Kondraciuk
Wszystkie Panie otrzymają kwiecisty podarunek od organizatorów. Będzie przeprowadzona zbiórka na rzecz Stowarzyszenia Kobiet z problemem Onkologicznym.

26.05.2012 (sobota) godzina 19.00

Sala koncertowa Folharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego, ul. Nowa 2

Bilety do nabycia: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4
Rezerwacja telefoniczna 86 219 02 00, 219 01 11 w godzinach 8.00-15.00

Współorganizacja koncertu: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży.

Cena biletu: 65 zł

2012-04-30 15:38 Iza Cierpikowska

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin