Aktywni w kulturze

Aktywni w kulturze

„Aktywni w kulturze” to działania o charakterze warsztatów artystycznych, tanecznych i wokalnych, wydarzeń kulturalnych, których głównym celem jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych i w pełni zdrowych. To projekt międzypokoleniowy, gdyż kierowany jest do dzieci, młodzieży osób dorosłych.

„Aktywni w kulturze” to projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu ,,Kultura Dostępna 2017”.
Zadanie obejmuje kilka działań:

  • sześciodniowe zgrupowanie wyjazdowe w Centrum Wypoczynkowo-Rekreacyjnym „Proserwy”, doskonalące techniki taneczne i wokalne, wzbogacone o zajęcia animacyjno-integracyjne,

  • warsztaty artystyczne, cykl zajęć tanecznych i wokalnych w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży (wrzesień - listopad), których tematyką będą polskie pieśni i tańce narodowe. Podczas zajęć uczestnicy będą przygotowywać się do koncertu finałowego.

  • Galowy koncert „Tryptyk Polski” - finał i podsumowanie pracy dzieci, młodzieży, osób dorosłych i niepełnosprawnych. Będzie to taneczno-wokalna opowieść patriotyczna. To propozycja zarówno dla dzieci jak i dorosłych, mająca duże walory edukacyjne, budująca postawy patriotyczne. Koncert planowany jest w listopadzie, wstęp bezpłatny.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

2017-09-18 14:47 Admin

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin