Przeboje Republiki, klimatyczne Variete i mroczny ILICZ. Jubileuszowy mega koncert w OCK

Przeboje Republiki, klimatyczne Variete i mroczny ILICZ. Jubileuszowy mega koncert w OCK

Przeboje Republiki, klimatyczne Variete i mroczny ILICZ. Jubileuszowy mega koncert w Ostrołęcki Centrum Kultury.
Koncert, który odbędzie się 18 listopada, to ukoronowanie największych osiągnięć tej grupy w ich 35 rocznicę. Ta ostrołęcka grupa, w 1988 roku zawojowała dwa najważniejsze festiwale - we Wrocławiu i w Opolu, zaistniała również na łomżyńskiej scenie muzycznej, ponieważ to właśnie w Łomży podczas eliminacji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki zespół awansował do finału we Wrocławiu. ILICZ jest gospodarzem listopadowego koncertu. Powita publiczność lampką szampana. A na scenie, da pierwszeństwo swoim gościom.

Z Republiką i Variete ostrołęccy muzycy zetknęli się i zaprzyjaźnili na swojej artystycznej drodze. Były to przyjaźnie nawiązane w ciekawych sytuacjach. Dużo się działo się za kulisami festiwali, koncertów, a nawet prób w czasie scenicznej aktywności ILICZA. Powstały wokół nich nawet miejskie legendy. Jednak z okazji tak wyjątkowej rocznicy, zespół uchyli rąbka kilku tajemnic. O burzliwej karierze zespołu, każdy kto przyjdzie na koncert, będzie mógł przeczytać w specjalnej okolicznościowej, bezpłatnej książeczce.

"Kombinat", "Telefony", "Biała flaga", "Tak.. Tak... To ja"... Przeboje Republiki i Obywatela GC, które do dziś nuci cała Polska, wykona były basista zespołu Leszek Biolik, oraz towarzyszący mu muzycy i wokaliści: Michał Wiraszko – wokal (Muchy), Lena Romul- wokal (chórki), Patrycja Malinowska wokal(chórki) Maciej Gładysz – gitara ( Edyta Bartosiewicz, Wilki), Andrzej Rajski – perkusja (Kasia Sochacka), Michał Marecki- klawisze (T-Love)

"I znowu ktoś przestawił kamienie", "Klaszcząc w dłonie" - to z kolei przeboje, którymi w latach 80-tych zasłynęło Variete. Ta zimnofalowa formacja, z Grzegorzem Kaźmierczakiem na czele, gra nieprzerwanie do dziś. I zagra również na koncercie Ilicz i Przyjaciele

Muzycy obu supergrup obiecali publiczności autografy. Będzie można podejść, porozmawiać, zdobyć własnoręczny podpis.

To nie wszystko. Na każdym koncercie ważna jest atmosfera. I właśnie w muzyczną atmosferę lat 80. wprowadzą widzów artyści Klubu Oczko i ostrołęckiej sceny muzycznej.

Będą przeboje takich gwiazd jak: Urszula, Turbo, Tilt, Perfect, Kobranocka, Lombard.

Gospodarz i jubilat, czyli ostrołęcka grupa Ilicz - zasłynęła na całą Polskę przebojami "Dźwięk pękających piór" i "Valerie". Oczywiście w swoim repertuarze znakomitych utworów z przemyślanymi, treściwymi tekstami Roberta Pawlaka, zespół ma znacznie więcej i zaprezentuje je na scenie.

W holu, przed salą koncertową, będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną, na której wielu z przybyłych gości, prawdopodobnie będzie mogło się odnaleźć.

Jak na każdej dobrej imprezie gospodarze poczęstują przybyłych nie tylko szampanem.  Chętni dostaną też prawdziwą oranżadę wg starej receptury. Będą też pamiątki. Każdy posiadacz biletu dostanie nie tylko wspomniane wcześniej okolicznościowe wydawnictwo, ale także przypinany kultowy kapsel - stworzony specjalnie na jubileusz Ilicza.

Ten koncertowy, jubileuszowy maraton, zaczyna się już o siedemnastej, żeby zdążyć skończyć przed północą. Jest oczywiście zaplanowana przerwa, w czasie której będzie można wymienić wrażenia, spotkać znajomych i pokrzepić się w bufecie.

 

Cztery koncerty w jednym kosztują jedynie 150 zł. Jeszcze zostało trochę biletów. Zapraszamy do kasy Ostrołęckiego Centrum Kultury, ul. Inwalidów Wojennych 23

Kasa czynna od wtorku do niedzieli od godz.15-tej

Uruchomiona została również wysyłkowa sprzedaż biletów,

Rezerwacja pod nr tel. 608-199-888.

Zapraszamy również na nasz fanpage na facebooku ILICZ i Przyjaciele
2023-11-14 11:56 Admin

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin