CANTABILE - zaproszenie na koncert walentynkowy

CANTABILE - zaproszenie na koncert walentynkowy

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego zaprasza na koncert pt. CANTABILE - koncert walentynkowy.

W czwartek, 16 lutego 2023 roku, o godzinie 18.00, w sali kameralnej Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży odbędzie się wyjątkowy koncert.

KUP BILECIK

Wystąpią przed Państwem znakomici muzycy:
Żaklina Olchowik - wokal,
Grzegorz Sekmistrz - pianino,
Marcin Jadczak - perkusja,
Mateusz Bakun - kontrabas, gitara basowa,
Michał Olchowik - akordeon,
w towarzystwie których będziemy celebrować jeden z piękniejszych dni w roku - Walentynki.

Artyści zabiorą nas w romantyczną podróż po całym świecie, sięgając repertuarem do gorącej Argentyny, jazzowych klubów Paryża.
Jednym słowem będzie romantycznie oraz Cantabile.

Koncert rozpoczniemy tytułowym Cantabile - Michael Petrucciani, po czym muzycy zabiorą nas w miłosną muzyczną podróż.
Usłyszymy utwory min. Andrzeja Zauchy, Bee Gees, Ani Dąbrowskiej, Zbigniewa Wodeckiego, Anity Baker, Ani Karwan/Leszek Możdżer, Astora Piazzolli, jednym słowem będzie to romantyczna uczta dla uszu.

Wystąpią przed Państwem znakomici muzycy:

Żaklina Olchowik – wokal,
Absolwentka szkoły muzycznej w klasie skrzypiec oraz studiów prawniczych. Bierze udział w wielu projektach artystycznych. Związana z wieloma kierunkami muzycznymi, ulubione: smooth jazz, soul, pop/jazz, muzyka latynoska. Jest certyfikowanym instruktorem gordonowskim I stopnia oraz certyfikowanym członkiem PTEEG, prowadzi zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci w trybie kształcenia pozaformalnego wg teorii uczenia się muzyki prof. Edwina Eliasa Gordona. Laureatka ogólnopolskich konkursów wokalnych m.in. I nagroda w Ogólnopolskim Festiwalu Młodzi w Piosence; nagroda zespołowa na VII Ogólnopolskim Festiwalu Sing jazz blues; I nagroda zespołowa oraz nagroda publiczności w ogólnopolskim konkursie poezji śpiewanej Kuźnia 2001. Jako solistka dzieliła scenę obok takich gwiazd jak m in. Marika, Jula, Jarek Wist (duet w projekcie Swinging with Sinatra), Rafał Songan (duety w koncercie inauguracyjnym Gospel w ramach festiwalu Sacrum et Musica.

Grzegorz Sekmistrz – pianino,
Pianista, kompozytor, aranżer, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Założyciel i aranżer zespołu Skiela Kapela.
Jest miłośnikiem improwizacji na tematy wzięte od wielkiego Bacha po nawiązania do jazzowego mistrza Oskara Petersona. W muzyce lubi wolność interpretacyjna oraz nawiązania do stylów muzycznych jazz, soul, funk.

Marcin Jadczak - perkusja,
Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina wydziału Instrumentalno–Pedagogicznego w Białymstoku w klasie perkusji prof. Henryka Mikołajczyka. Obecnie jestem perkusistą w Operze i Filharmonii Podlaskiej Europejskie Centrum Sztuki  w Białymstoku. Brał udział w wielu warsztatach perkusyjnych oraz festiwalach, w szczególności w Festiwalu Perkusyjnym Cross Drumming. Grał w spektaklach musicalowych, operowych i operetkowych, do najbardziej znanych należą: Upiór w Operze, Zemsta nietoperza, Skrzypek na dachu, Doktor Żywago, Jesus Christ Superstar. Współpracował także z wieloma artystami, takimi jak między innymi Krzysztof Herdzin, Mieczysław Szcześniak, Artur Andrus, Małgorzata Walewska, Kayah, Marika, a także zespołami Kapela ze Wsi Warszawa, De Mono czy Klezmafour.

Mateusz Bakun - kontrabas, gitara basowa,
Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina wydziału Instrumentalno–Pedagogicznego w Białymstoku w klasie kontrabasu. Nauczyciel kontrabasu w szkołach muzycznych w Siedlcach oraz w Łomży, współpracuje z Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, z Filharmonią Kameralną w Suwałkach, jako muzyk sesyjny uczestniczy w wielu projektach muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Michał Olchowik - akordeon,
Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Łomży – klasa akordeonu. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. F.Chopina w Warszawie oraz Wydziału instrumentalno-pedagogicznego w Białymstoku - specjalność gra na akordeonie. Instruktor ROK.
Bilety: 30 zł

Wpłaty za bilety można dokonywać na konto:
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010 z dopiskiem Koncert Walentynkowy

Organizator, rezerwacja biletów:
Regionalny Ośrodek Kultury – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego
ul. Małachowskiego 4,
tel. 86 219 01 11, 86 219 02 00
rok@4lomza.pl, www.rok.4lomza.pl, www.naszakultura.pl

2023-02-06 12:42 Admin

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin