Tajniki muzykowania na harmoni pedałowej 2024 - zapisy.

Tajniki muzykowania na harmoni pedałowej 2024 - zapisy.

Regionalny Ośrodek Kultur w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego przeprowadza bezpłatne warsztaty nauki gry (od podstaw) na harmonii pedałowej oraz na akordeonie. Program warsztatów: nauka kurpiowskich melodii ludowych – tradycyjnych tańców kurpiowskich, zapoznanie się z zasadami muzyki, nauka tradycyjnego muzykowania - ze słuchu (cześć zajęć warsztatowych prowadzona będzie z zachowaniem elementów tradycji, czyli ze słuchu, pozwoli to uczestnikom poczuć się jak dawny instrumentalista, kiedy nauka gry na pedałówce przybierała takie właśnie formy).

Warsztaty prowadzane są bezpłatnie, przez okres siedmiu miesięcy, a poprowadzi je nasz Mistrz Tradycji - Czesław Grzegorz Chorążewicz.

To solista, założyciel kapeli kurpiowskiej Kapela Grzesia z Suska Nowego. Laureat wielu nagród ogólnopolskich, wojewódzkich i regionalnych festiwali muzyki ludowej m.in. Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie, Prezentacji Artystycznych w Myszyńcu, Jarmarku Kurpiowskiego w Myszyńcu, Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Zajęcia adresowane są do dzieci i młodzieży do osiemnastego roku życia, odbywać się będą w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbójnej.

Zapraszamy wszystkich chętnych.

Organizator: Regionalny Osrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego
Współorganizator: Gminny Ośrodek Kultury w Zbójnej

Zapisy:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego
ul. Małachowskiego 4, 18-403 Łomża, tel. 86 219 02 00, 86 219 01 11 e-mail: rok@4lomza.pl

Gminny Ośrodek Kultury w Zbójnej
ul. Łomżyńska 44, 18-416 Zbójna, tel. 86 214 00 38
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego

2024-04-10 09:19 Admin

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin