Aktualności

Pejzaż miejski z Wielką Synagogą - koncert

W piątek, 06 września 2024 r. w Hali Kultury w Łomży odbędzie się niezwykłe wydarzenia – koncert muzyki żydowskiej Pejzaż miejski z Wielką Synagogą w 85.rocznicę zniszczenia łomżyńskiej synagogi. Początek wydarzenia godz. 18.30.

Obowiązują darmowe wejściówki, które odbierać można w Hali Kultury w Łomży.

Pomysłodawcą, reżyserem, i głównym wykonawcą koncertu jest Dariusz Stanisław Wójcik - wybitny gdański artysta śpiewak – bas, który w 2020 roku, za działalność na rzecz ochrony pamięci o historii polskich Żydów i budowania relacji polsko-żydowskich, przez środowiska żydowskie w Polsce, zgłoszony został do Nagrody Muzeum POLIN.

W roku 2020 – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczał Dariusza Wójcika Medalem „Zasłużony Kulturze – GLORIA ARTIS”.

Artysta jest również laureatem Nagrody Kulturalnej Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie „twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury”.
W 2023 roku dołączył do grona kawalerów Honorowej Odznaki Województwa Podlaskiego. Z rąk Marszałka Województwa Podlaskiego otrzymał Medal „Zasłużony dla Województwa Podlaskiego”.

„Pejzaż miejski z Wielką Synagogą” to muzyczna podróż do miejsca gdzie krzyżowały się różne kultury, tradycje i wyznania. Podróż, pełna tęsknoty, opowiedziana słowem i muzyką (wyjątkową i magiczną), dostarczy słuchaczom cały wachlarz emocji: od smutku do radości, od ciemności do nadziei.
Program koncertu wypełnią pieśni opiewające specyfikę życia Żydów w Polsce, jego tradycje (SZABAT, CHANUKA), zwyczaje (ŚLUB POD CHUPĄ), żydowską miłość, żydowskie życie rodzinne, matkę i dziecko, Żyda z jego cierpieniem i biedą (TRADYCYJNE PIEŚNI ŻYDOWSKIE, w tym KOŁYSANKI i PIEŚNI HOLOKAUSTU).
Pieśni zaprezentowane będą w trzech językach - jidysz, hebrajskim i polskim.
Dopełnieniem koncertu będą fragm. „Księgi Pamięci Gminy żydowskiej w Łomży”.
Przekład z języka hebrajskiego: Adam Bielecki, Ewa Wroczyńska.

Soliście towarzyszyć będzie Szaweł Lipski klezmer Quartet, który tworzą znakomici muzycy, absolwenci Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie – lider zespołu – pianista Paweł Lipski, skrzypek Andrzej Czapliński, klarnecista Przemek Skałuba, akordeonista Rafał Grząka.

Gospodarzem wieczory będzie znany gdański śpiewak – wybitny tenor Jacek Szymański.

W koncercie wystąpi gościnnie chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stop. w Łomży przygotowany przez Piotra Dąbrowskiego.
PATRONAT HONOROWY:
JE. Ks. dr Janusz Stepnowski – Biskup Łomżyński
Marszałek Województwa Podlaskiego Łukasz Prokorym
Prezydenta Miasta Łomża dr Mariusz Chrzanowski
Rektora Akademii Łomżyńskiej dr hab. Dariusz Surowik, prof. AŁ.
MECENAT:
Zadanie publiczne finansowane jest ze środków Województwa Podlaskiego
Zadanie publiczne finansowane ze środków budżetu Miasta Łomża
Jaszczuk Development Krzysztof Jaszczuk

SPONSOR:
PHU „Kurpiewski” Jan Kurpiewski
ORGANIZATOR:
Teatr Otwarty / Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Otwartego / Rok Jubileuszowy (2004-2024)

PATRONAT MEDIALNY:
TVP3 Białystok
Słowo Żydowskie
Gazeta WSPÓŁCZESNA
Serwis Nasze Miasto Łomża
Portal Regionalny Bia24.pl
Radio Nadzieja
Grupa Medialna Narew
PARTNERZY:
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce
Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży


2024-08-23 10:07 Admin

Podlaskie zapisane w obrazach - wystawa malarstwa - Justyna Kryszpin-Żmuda

Podlaskie zapisane w obrazach - wystawa malarstwa Justyny Kryszpin-Żmudy.

Galeria ROK Łomża, ul. Małachowskiego 4. Grudzień 2023.

Podlaskie zapisane w obrazach - to zadanie polegające na stworzeniu cyklu dzieł malarskich inspirowanych szeroko pojętą kulturą regionu, festiwalami muzyki poważnej i folkowej, motywami ludowymi, strojem, tańcem, jak również kolorystyką i krajobrazem tej ziemi.
Prezentowane dzieła powstały z zamiłowania do piękna otaczającej nas przyrody, często łącząc elementy krajobrazu i muzyki.
Zostały zapisane językiem barwy, są próbą przełożenia przejawów kultury na formę malarską. Stworzone z radością, kojarzą się z atmosferą festynów, imprez i koncertów różnorodnej muzyki. Niektóre łączą się w serie, inne istnieją w samodzielnej stylistyce.
Nasze województwo bogate jest w zjawiskowe, regionalne elementy kultury wyróżniające je na mapie Polski. Praca polegała na twórczych poszukiwaniach i wyborze najciekawszych form ilustrujących tytuł zadania oraz definiowaniu nie tylko tych elementów, ale również własnej osobowości artystycznej, poszukiwaniach kolorystycznych, poszukiwaniach koncepcji formalnych i rozstrzygnięć stylistycznych.
Prace prezentowane są w galerii ROK Łomża.

Justyna Kryszpin-Żmuda

Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS – malarka, instruktor ROK Łomża, nauczyciel plastyki w ZSzP w Piątnicy oraz Świetlicy Wiejskiej w Drozdowie. Uczestnik i kurator ogólnopolskich plenerów malarskich, konkursów plastycznych oraz wystaw artystycznych.


Wystawę będzie można obejrzeć w Galerii ROK Łomża, ul. Małachowskiego 4 od 27 grudnia.




Zrealizowano przy współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Łomży - Instytucją Kultury Powiatu Łomżyńskiego.




Zrealizowano w ramach stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami na rok 2023.

2023-12-23 14:34 Admin

Przeboje Republiki, klimatyczne Variete i mroczny ILICZ. Jubileuszowy mega koncert w OCK

Przeboje Republiki, klimatyczne Variete i mroczny ILICZ. Jubileuszowy mega koncert w Ostrołęcki Centrum Kultury.
Koncert, który odbędzie się 18 listopada, to ukoronowanie największych osiągnięć tej grupy w ich 35 rocznicę. Ta ostrołęcka grupa, w 1988 roku zawojowała dwa najważniejsze festiwale - we Wrocławiu i w Opolu, zaistniała również na łomżyńskiej scenie muzycznej, ponieważ to właśnie w Łomży podczas eliminacji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki zespół awansował do finału we Wrocławiu. ILICZ jest gospodarzem listopadowego koncertu. Powita publiczność lampką szampana. A na scenie, da pierwszeństwo swoim gościom.

Z Republiką i Variete ostrołęccy muzycy zetknęli się i zaprzyjaźnili na swojej artystycznej drodze. Były to przyjaźnie nawiązane w ciekawych sytuacjach. Dużo się działo się za kulisami festiwali, koncertów, a nawet prób w czasie scenicznej aktywności ILICZA. Powstały wokół nich nawet miejskie legendy. Jednak z okazji tak wyjątkowej rocznicy, zespół uchyli rąbka kilku tajemnic. O burzliwej karierze zespołu, każdy kto przyjdzie na koncert, będzie mógł przeczytać w specjalnej okolicznościowej, bezpłatnej książeczce.

"Kombinat", "Telefony", "Biała flaga", "Tak.. Tak... To ja"... Przeboje Republiki i Obywatela GC, które do dziś nuci cała Polska, wykona były basista zespołu Leszek Biolik, oraz towarzyszący mu muzycy i wokaliści: Michał Wiraszko – wokal (Muchy), Lena Romul- wokal (chórki), Patrycja Malinowska wokal(chórki) Maciej Gładysz – gitara ( Edyta Bartosiewicz, Wilki), Andrzej Rajski – perkusja (Kasia Sochacka), Michał Marecki- klawisze (T-Love)

"I znowu ktoś przestawił kamienie", "Klaszcząc w dłonie" - to z kolei przeboje, którymi w latach 80-tych zasłynęło Variete. Ta zimnofalowa formacja, z Grzegorzem Kaźmierczakiem na czele, gra nieprzerwanie do dziś. I zagra również na koncercie Ilicz i Przyjaciele

Muzycy obu supergrup obiecali publiczności autografy. Będzie można podejść, porozmawiać, zdobyć własnoręczny podpis.

To nie wszystko. Na każdym koncercie ważna jest atmosfera. I właśnie w muzyczną atmosferę lat 80. wprowadzą widzów artyści Klubu Oczko i ostrołęckiej sceny muzycznej.

Będą przeboje takich gwiazd jak: Urszula, Turbo, Tilt, Perfect, Kobranocka, Lombard.

Gospodarz i jubilat, czyli ostrołęcka grupa Ilicz - zasłynęła na całą Polskę przebojami "Dźwięk pękających piór" i "Valerie". Oczywiście w swoim repertuarze znakomitych utworów z przemyślanymi, treściwymi tekstami Roberta Pawlaka, zespół ma znacznie więcej i zaprezentuje je na scenie.

W holu, przed salą koncertową, będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną, na której wielu z przybyłych gości, prawdopodobnie będzie mogło się odnaleźć.

Jak na każdej dobrej imprezie gospodarze poczęstują przybyłych nie tylko szampanem.  Chętni dostaną też prawdziwą oranżadę wg starej receptury. Będą też pamiątki. Każdy posiadacz biletu dostanie nie tylko wspomniane wcześniej okolicznościowe wydawnictwo, ale także przypinany kultowy kapsel - stworzony specjalnie na jubileusz Ilicza.

Ten koncertowy, jubileuszowy maraton, zaczyna się już o siedemnastej, żeby zdążyć skończyć przed północą. Jest oczywiście zaplanowana przerwa, w czasie której będzie można wymienić wrażenia, spotkać znajomych i pokrzepić się w bufecie.

 

Cztery koncerty w jednym kosztują jedynie 150 zł. Jeszcze zostało trochę biletów. Zapraszamy do kasy Ostrołęckiego Centrum Kultury, ul. Inwalidów Wojennych 23

Kasa czynna od wtorku do niedzieli od godz.15-tej

Uruchomiona została również wysyłkowa sprzedaż biletów,

Rezerwacja pod nr tel. 608-199-888.

Zapraszamy również na nasz fanpage na facebooku ILICZ i Przyjaciele
2023-11-14 11:56 Admin

Zaproszenie na koncert Beaty Bednarz

Starosta Łomżyński - Lech Marek Szabłowski

Proboszcz parafii pw. Krzyża Świętego - ks. kan. Andrzej Godlewski

Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży - Jarosław Cholewicki
zapraszają na koncert

Beaty Bednarz




Koncert odbędzie się 26 maja 2023, o godzinie 19.00 w kościele pw. Krzyża Świętego w Łomży, ul. Zawadzka 55.
Wstęp wolny.

Wystąpi:
Baeata Bednarz - śpiew
oraz
Dorota Zaziąbło - akompaniament
w hołdzie
błogosławionemu kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu
- Ojcu Wolnych Ludzi

Organizator koncertu:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego
ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, 86 219 02 00,
rok@4lomza.pl, www.rok.4lomza.pl, www.naszakultura.

2023-05-22 15:41 Admin

Laureaci Regionalnego Konkursu Gwarowego Kurpiowski zew.

Prezentujemy nagrodzone gadki w Regionalnym Konkursie Gwarowym - Kurpiowski zew realizowanego w ramach zadania Okno na kulturę.

 

I nagroda:

- Bartosz Wawrzyniak ze Zbójnej

 

II nagroda:

- Bartosz Ksepka z Kuzi

- Kacper Konopka z Mątwicy

- Maria Cierpikowska z Łomży

 

Okno na kulturę, to cykl działań mających na celu zwiększenie dostępności i udziału w kulturze za pomocą nowoczesnych, internetowych środków komunikacji. Przeznaczone jest dla szerokiego grona odbiorców; dzieci, młodzieży, osób dorosłych i niepełnosprawnych. Na zadanie złożą się zarówno segmenty aktywizujące, angażujące bezpośrednio odbiorów, m.in. konkurs wokalny, plastyczny, gwarowy oraz mające charakter edukacyjny warsztaty, audycje i koncerty ukazujące działalność Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.




Zadanie realizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucję Kultury Powiatu Łomżyńskiego.


Współpraca:

 

Starostwo Powiatowe w Łomży

 

Fundacja Sztuk i Dialogu

 

 

 



2020-10-20 18:46 Admin

Bioacoustic - koncert

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży realizuje zadanie pn. Okno na kulturę w ramach programu Kultura w sieci.
W tej części prezentujemy koncert zespołu Bioacoustic.



Zespół Bioacoustic wystąpił w składzie:
Michał Olchowik – akordeon
Mateusz Bakun – kontrabas
Marek Kunda – cajon

 


Okno na kulturę
, to cykl działań mających na celu zwiększenie dostępności i udziału w kulturze za pomocą nowoczesnych, internetowych środków komunikacji. Przeznaczone jest dla szerokiego grona odbiorców; dzieci, młodzieży, osób dorosłych i niepełnosprawnych. Na zadanie złożą się zarówno segmenty aktywizujące, angażujące bezpośrednio odbiorów, m.in. konkurs wokalny, plastyczny, gwarowy oraz mające charakter edukacyjny warsztaty, audycje i koncerty ukazujące działalność Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.




Zadanie realizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucję Kultury Powiatu Łomżyńskiego.


Współpraca:

 

Starostwo Powiatowe w Łomży

 

Fundacja Sztuk i Dialogu

 

 



2020-09-30 12:43 Admin

Warsztaty plastyczne - kalkografia.

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży realizuje zadanie pn. Okno na kulturę w ramach programu Kultura w sieci.
W tej części będzie to prezentacja ciekawej techniki graficznej - kalkografii.


 

Warsztaty prowadzi - Justyna Kryszpin-Żmuda

Okno na kulturę, to cykl działań mających na celu zwiększenie dostępności i udziału w kulturze za pomocą nowoczesnych, internetowych środków komunikacji. Przeznaczone jest dla szerokiego grona odbiorców; dzieci, młodzieży, osób dorosłych i niepełnosprawnych. Na zadanie złożą się zarówno segmenty aktywizujące, angażujące bezpośrednio odbiorów, m.in. konkurs wokalny, plastyczny, gwarowy oraz mające charakter edukacyjny warsztaty, audycje i koncerty ukazujące działalność Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.




Zadanie realizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucję Kultury Powiatu Łomżyńskiego.


Współpraca:

 

Starostwo Powiatowe w Łomży

 

Fundacja Sztuk i Dialogu

 

 

 

 

 



2020-09-30 12:43 Admin

Warsztaty plastyczne - decoupage.

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży realizuje zadanie pn. Okno na kulturę w ramach programu Kultura w sieci.
W tej części przedstawiamy ciekawą technikę decoupage.


 

 

Warsztaty prowadzi - Justyna Kryszpin-Żmuda

Okno na kulturę, to cykl działań mających na celu zwiększenie dostępności i udziału w kulturze za pomocą nowoczesnych, internetowych środków komunikacji. Przeznaczone jest dla szerokiego grona odbiorców; dzieci, młodzieży, osób dorosłych i niepełnosprawnych. Na zadanie złożą się zarówno segmenty aktywizujące, angażujące bezpośrednio odbiorów, m.in. konkurs wokalny, plastyczny, gwarowy oraz mające charakter edukacyjny warsztaty, audycje i koncerty ukazujące działalność Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.




Zadanie realizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucję Kultury Powiatu Łomżyńskiego.


Współpraca:

 

Starostwo Powiatowe w Łomży

 

Fundacja Sztuk i Dialogu

 

 

 

 



2020-09-30 12:43 Admin

Wiedza o folklorze. Stroje łowickie.

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży realizuje zadanie pn. Okno na kulturę w ramach programu Kultura w sieci. Zapraszamy na kolejną prezentację wiedzy o folklorze.
W tej części przedstawiamy stroje łowickie.


 

 

 

 

Okno na kulturę, to cykl działań mających na celu zwiększenie dostępności i udziału w kulturze za pomocą nowoczesnych, internetowych środków komunikacji. Przeznaczone jest dla szerokiego grona odbiorców; dzieci, młodzieży, osób dorosłych i niepełnosprawnych. Na zadanie złożą się zarówno segmenty aktywizujące, angażujące bezpośrednio odbiorów, m.in. konkurs wokalny, plastyczny, gwarowy oraz mające charakter edukacyjny warsztaty, audycje i koncerty ukazujące działalność Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.




Zadanie realizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucję Kultury Powiatu Łomżyńskiego.


Współpraca:

 

Starostwo Powiatowe w Łomży

 

Fundacja Sztuk i Dialogu

 

 

 

 

 



2020-09-29 19:47 Admin

Grzegorz Sekmistrz - koncert

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży realizuje zadanie pn. Okno na kulturę w ramach programu Kultura w sieci. Zapraszamy na kolejną prezentację wiedzy o folklorze.


 

 

 

 

Okno na kulturę, to cykl działań mających na celu zwiększenie dostępności i udziału w kulturze za pomocą nowoczesnych, internetowych środków komunikacji. Przeznaczone jest dla szerokiego grona odbiorców; dzieci, młodzieży, osób dorosłych i niepełnosprawnych. Na zadanie złożą się zarówno segmenty aktywizujące, angażujące bezpośrednio odbiorów, m.in. konkurs wokalny, plastyczny, gwarowy oraz mające charakter edukacyjny warsztaty, audycje i koncerty ukazujące działalność Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.




Zadanie realizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucję Kultury Powiatu Łomżyńskiego.


Współpraca:

 

Starostwo Powiatowe w Łomży

 

Fundacja Sztuk i Dialogu

 

 

 

 

 



2020-09-29 19:43 Admin

Warsztaty plastyczne - ceramika.

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży realizuje zadanie pn. Okno na kulturę w ramach programu Kultura w sieci.
W tej części będą to warsztaty z ceramiki.


 

Warsztaty prowadzi - Justyna Kryszpin-Żmuda

Okno na kulturę, to cykl działań mających na celu zwiększenie dostępności i udziału w kulturze za pomocą nowoczesnych, internetowych środków komunikacji. Przeznaczone jest dla szerokiego grona odbiorców; dzieci, młodzieży, osób dorosłych i niepełnosprawnych. Na zadanie złożą się zarówno segmenty aktywizujące, angażujące bezpośrednio odbiorów, m.in. konkurs wokalny, plastyczny, gwarowy oraz mające charakter edukacyjny warsztaty, audycje i koncerty ukazujące działalność Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.




Zadanie realizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucję Kultury Powiatu Łomżyńskiego.


Współpraca:

 

Starostwo Powiatowe w Łomży

 

Fundacja Sztuk i Dialogu

 

 

 



2020-09-29 19:33 Admin

Warsztaty plastyczne. Papieroplastyka.

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży realizuje zadanie pn. Okno na kulturę w ramach programu Kultura w sieci.
W tej części przedstawiamy papieroplastykę.


Warsztaty prowadzi - Justyna Kryszpin-Żmuda

Okno na kulturę, to cykl działań mających na celu zwiększenie dostępności i udziału w kulturze za pomocą nowoczesnych, internetowych środków komunikacji. Przeznaczone jest dla szerokiego grona odbiorców; dzieci, młodzieży, osób dorosłych i niepełnosprawnych. Na zadanie złożą się zarówno segmenty aktywizujące, angażujące bezpośrednio odbiorów, m.in. konkurs wokalny, plastyczny, gwarowy oraz mające charakter edukacyjny warsztaty, audycje i koncerty ukazujące działalność Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.




Zadanie realizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucję Kultury Powiatu Łomżyńskiego.


Współpraca:

 

Starostwo Powiatowe w Łomży

 

Fundacja Sztuk i Dialogu

 

 



2020-09-29 19:31 Admin

Skiela Kapela - koncert on line.

Prezentujemy koncert zespołu Skiela Kapela.

Skład zespołu:
Agnieszka Żemek-Pawczyńska – śpiew
Janusz Korsan – gitara basowa
Adam Mordasiewicz – perkusja
Grzegorz Sekmistrz – instrumenty klawiszowe, aranżacje.

Okno na kulturę, to cykl działań mających na celu zwiększenie dostępności i udziału w kulturze za pomocą nowoczesnych, internetowych środków komunikacji. Przeznaczone jest dla szerokiego grona odbiorców; dzieci, młodzieży, osób dorosłych i niepełnosprawnych. Na zadanie złożą się zarówno segmenty aktywizujące, angażujące bezpośrednio odbiorów, m.in. konkurs wokalny, plastyczny, gwarowy oraz mające charakter edukacyjny warsztaty, audycje i koncerty ukazujące działalność Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.




Zadanie realizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucję Kultury Powiatu Łomżyńskiego.


Współpraca:

 

Starostwo Powiatowe w Łomży

 

Fundacja Sztuk i Dialogu

 

 



2020-09-28 16:13 Admin

Wiedza o folklorze. Stroje lubelskie - krzczonowski.

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży realizuje zadanie pn. Okno na kulturę w ramach programu Kultura w sieci. Zapraszamy na kolejną prezentację wiedzy o folklorze.
W tej części przedstawiamy stroje lubelskie - strój krzczonowski.



 

 

 

Okno na kulturę, to cykl działań mających na celu zwiększenie dostępności i udziału w kulturze za pomocą nowoczesnych, internetowych środków komunikacji. Przeznaczone jest dla szerokiego grona odbiorców; dzieci, młodzieży, osób dorosłych i niepełnosprawnych. Na zadanie złożą się zarówno segmenty aktywizujące, angażujące bezpośrednio odbiorów, m.in. konkurs wokalny, plastyczny, gwarowy oraz mające charakter edukacyjny warsztaty, audycje i koncerty ukazujące działalność Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.




Zadanie realizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucję Kultury Powiatu Łomżyńskiego.


Współpraca:

 

Starostwo Powiatowe w Łomży

 

Fundacja Sztuk i Dialogu

 

 

 

 



2020-09-24 17:20 Admin

Wiedza o folklorze - strój krakowski

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży realizuje zadanie pn. Okno na kulturę w ramach programu Kultura w sieci. Prezentujemy kolejną prezentację wiedzy o folklorze.
W tej części przedstawiamy stroje krakowskie.


 

 

Okno na kulturę, to cykl działań mających na celu zwiększenie dostępności i udziału w kulturze za pomocą nowoczesnych, internetowych środków komunikacji. Przeznaczone jest dla szerokiego grona odbiorców; dzieci, młodzieży, osób dorosłych i niepełnosprawnych. Na zadanie złożą się zarówno segmenty aktywizujące, angażujące bezpośrednio odbiorów, m.in. konkurs wokalny, plastyczny, gwarowy oraz mające charakter edukacyjny warsztaty, audycje i koncerty ukazujące działalność Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.




Zadanie realizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucję Kultury Powiatu Łomżyńskiego.


Współpraca:

 

Starostwo Powiatowe w Łomży

 

Fundacja Sztuk i Dialogu

 

 

 



2020-09-22 14:56 Admin

II Letni Festiwal Piosenki Pozytywnej - on line. Podsumowanie

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego w miesiącach lipiec-sierpień realizował II Letni Festiwal Piosenki Pozytywnej on line, skierowany do dzieci i młodzieży. W Festiwalu wzięły udział wszystkie osoby kochające muzykę i śpiew, które miały ochotę w radosny sposób podzielić się pozytywną energią.

Warunkiem udziału w konkursie było przesłanie online na adres ośrodka nagrania w formacie audiowizualnym nagranym w warunkach domowych np. telefonem komórkowym.

W Festiwalu udział wzięło 91 osób z całej Polski, m.in. Szczecina, Kraśnika, Lublina, Krasnegostawu, Łomży, Gdyni, Bielawy, Wiadrowa, Hajnówki, Janowa Podlaskiego, Rokietnicy, Sokołowa Małopolskiego, Jasła, Kielc, Chorzowa, Zambrowa, Bielsko-Białej, Białegostoku, Sosnowca, Wrocławia, Żuromina, Łukowa, Legnicy, Ełku i Zamościa.

Protokół
II Letniego Festiwalu Piosenki Pozytywnej on line 2020

Jury w składzie:
dr nauk wokalnych Jacek Szymański – tenor
Jarosław Cholewicki – dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży
Grzegorz Sekmistrz – instr. do spraw muzyki ROK w Łomży
Michał Olchowik – instr. do spraw muzyki ROK w Łomży

 po wysłuchaniu 91 wykonawców postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia:

w kategorii 7-12 lat
I Miejsce – Julia Stefanowska, Wrocław
II Miejsce – Oliwia Golańska, Zalasewo
III Miejsce – Natan Gryga, Brzeźnio

Wyróżnienia
– Aleksandra Sokołowska, Stawiski
– Szymon Bożek, Świdnik
– Ewelina Matejko, Międzyrzec Podlaski
– Anna Sobkowicz, Legnica

w kategorii 13-19 lat
I Miejsce – Julia Gąska, Rokietnica
II Miejsce – Wojciech Stefanowski, Wrocław
II Miejsce – Kacper Żmuda, Łomża
III Miejsce – Zuzanna Złotnicka, Bielawa

Wyróżnienia
– Maria Sawicka, Białystok
– Gabriela Borys, Gdynia
– Karolina Najdek, Bielawa
– Oliwia Moczydłowska, Zambrów

Na tym protokół zakończono.
Łomża, dn. 14.09.2020 r.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów wokalnych!





Zadanie realizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucję Kultury Powiatu Łomżyńskiego.


Współpraca:

 

Starostwo Powiatowe w Łomży

 

Fundacja Sztuk i Dialogu

 

 



2020-09-14 14:48 Admin

Wiedza o folklorze - Podróż przez kurpie

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży realizuje zadanie pn. Okno na kulturę w ramach programu Kultura w sieci. Realizowane przez nas audycje zapoznają odbiorców z tradycyjnym kulturą ludową danego regionu. Tym razem zapraszamy do podróży po regionie kurpiowskim - Puszcza Zielona.

 

Okno na kulturę, to cykl działań mających na celu zwiększenie dostępności i udziału w kulturze za pomocą nowoczesnych, internetowych środków komunikacji. Przeznaczone jest dla szerokiego grona odbiorców; dzieci, młodzieży, osób dorosłych i niepełnosprawnych. Na zadanie złożą się zarówno segmenty aktywizujące, angażujące bezpośrednio odbiorów, m.in. konkurs wokalny, plastyczny, gwarowy oraz mające charakter edukacyjny warsztaty, audycje i koncerty ukazujące działalność Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.




Zadanie realizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucję Kultury Powiatu Łomżyńskiego.


Współpraca:

 

Starostwo Powiatowe w Łomży

 

Fundacja Sztuk i Dialogu

 

 



2020-09-01 14:54 Admin

Ogólnopolski Pogodny konkurs plastyczny - on line

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Ogólnopolskim Pogodnym konkursie plastycznym on line. Ogólnopolski Pogodny konkurs plastyczny on line skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 7-19 lat, uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie na adres ośrodka do 18 września 2020 r. wypełnionej karty uczestnictwa/klauzuli RODO oraz pracy plastycznej.
Tematyka konkursu to pogodne, pozytywne, twórcze, wspólne spędzanie wolnego czasu, aktywności z rodziną, przyjaciółmi itp.
Zapraszamy!

 

Każdy uczestnik może przesłać 1 pracę. Praca powinna być wykonana samodzielnie. Prace zbiorowe nie będą oceniane. Wysłane prace nie podlegają zwrotowi. Nagrodzone i zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej prace posłużą do wykonania folderu, który będzie opublikowany na stronie internetowej i mediach społecznościowych w formie elektronicznej.

 

Organizator:
1. Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego
18-403 Łomża, ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, e-mail: rok@4lomza.pl

 

Format: A3 – dowolna płaska technika plastyczna.

Nagrody:
Jury składające się z plastyków i instruktorów przyzna nagrody*. Dyplomy wysyłamy wyłącznie mailowo w formacie pdf.
*Odbiór nagród w siedzibie organizatora. Istnieje możliwość wysyłki ,,za pobraniem'.


VII.
Kryteria oceny:
- trafności doboru tematu, zgodność pracy z hasłem ,,pogodny', estetyka wykonania pracy, oryginalności wykonania pracy.

1. Praca powinna być czytelnie podpisana na odwrocie wg załączonego wzoru (załącznik nr 1). Prace nadesłane po terminie nie wezmą udziału w konkursie.
2. Wyniki obrad Jury będą dostępne na stronie internetowej www.rok.4lomza.pl 28 września 2020.

Nadesłanie lub przekazanie pracy na Konkurs jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia woli autora o nieodpłatnym przeniesieniu praw autorskich majątkowych do rozporządzania i korzystania z prac na organizatora konkursu, na polach eksploatacji wskazanych w art. 50 ustawy o prawie autorskimi prawach pokrewnych, do celów marketingowych i promocyjnych, a w szczególności do upubliczniania na stronie internetowej, w wydawnictwach, wystawach organizowanych przez ROK Łomża. Przeniesienie praw wywiera skutek w przypadku nagrodzenia lub wyróżnienia danej pracy w Konkursie, co jest równoznaczne z akceptacją przeniesienia praw przez Organizatora Konkursu.


Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży jako organizator zastrzega sobie prawo do dysponowania danymi osobowymi oraz wizerunkiem uczestników na potrzeby promocyjne w/w konkursu.


Udział w konkursie po zaakceptowaniu i wypełnieniu regulaminu i formularza RODO dostępnego na stronie.

 

Ogólnopolski Pozytywny konkurs plastyczny on linerealizowany jest przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucję Kultury Powiatu Łomżyńskiego jako część zadania Okno na kulturę który odbywa się w ramach programu Kultura w sieci.

Współpraca:

 

Starostwo Powiatowe w Łomży

 

Fundacja Sztuk i Dialogu

 

 

 



Załączniki

  1. Regulamin konkursu
2020-08-01 20:16 Admin

II Letni Festiwal Piosenki Pozytywnej - on line.

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego zaprasza dzieci i młodzież do udziału w II Letnim Festiwalu Piosenki Pozytywnej - on line. Festiwal Piosenki Pozytywnej jest przeznaczony dla wszystkich osób kochających muzykę i śpiew, które mają ochotę w radosny sposób podzielić się pozytywną energią.

 

Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie online za pomocą strony internetowej https://www.transfernow.net/pl/ lub strony www.wetransfer.com na adres rok@4lomza.pl do 24 sierpnia 2020 r. wypełnionej karty uczestnictwa/klauzuli RODO oraz nagrania w formacie wyłącznie audiowizualnym mp4 (film można nagrywać np. telefonem komórkowym, prosimy o dobrą jakość nagrania). Nagranie nie może być obrabiane (przerabiane dźwiękowo i obrazowo, montowane studyjnie). Piosenka nagrana w warunkach domowych, w dowolnym języku, cover lub utwór własny ze szczególnym uwzględnieniem pozytywnego jej przekazu w treści i formie. Festiwal Zapraszamy!

Więcej informacji w regulaminie konkursu.

 

Organizator: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego, 18-403 Łomża, ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, e-mail: rok@4lomza.pl

 

II Letni Festiwal Piosenki Pozytywnej on line realizowany jest przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucję Kultury Powiatu Łomżyńskiego jako część zadania Okno na kulturę który odbywa się w ramach programu Kultura w sieci.

Współpraca:

 

Starostwo Powiatowe w Łomży

 

Fundacja Sztuk i Dialogu

 

 



Załączniki

  1. Regulamin konkursu
2020-07-23 15:24 Admin

Okno na kulturę

Okno na kulturę, to cykl działań mających na celu zwiększenie dostępności i udziału w kulturze za pomocą nowoczesnych, internetowych środków komunikacji. Przeznaczone jest dla szerokiego grona odbiorców; dzieci, młodzieży, osób dorosłych i niepełnosprawnych. Na zadanie złożą się zarówno segmenty aktywizujące, angażujące bezpośrednio odbiorów, m.in. konkurs wokalny, plastyczny, gwarowy oraz mające charakter edukacyjny warsztaty, audycje i koncerty ukazujące działalność Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.

 

Zadanie realizowane od czerwca do października 2020 roku składa się z kilku działań:
1. Letni Festiwal Piosenki Pozytywnej on line part. 2. Dla osób, które mają ochotę w radosny sposób podzielić się pozytywną energią.
2. Koncerty on-line z kameralnej sceny ROK. Na zadanie złożą się koncerty autorskie wokalne, wokalno-instrumentalne oraz akordeonowe w wykonaniu instruktorów ROK w Łomży.
3. Pogodny Konkurs plastyczny on line i prezentacja technik plastycznych. Konkurs przeznaczony dla osób w wieku 7-19 lat. Prezentacje technik plastycznych.
4. Konkurs gwarowy – kurpiowski zew on line. Konkurs dla dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat z terenu terenu regionu łomżyńskiego.
5. Prezentacje wiedzy o folklorze z wykorzystaniem kostiumów (on- line), dla wybranych regionów Polski. Zainteresowanie odbiorców szeroko pojętą tradycją i folklorem polskim.

Zadanie realizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucję Kultury Powiatu Łomżyńskiego.

Współpraca:

 

Starostwo Powiatowe w Łomży

 

Fundacja Sztuk i Dialogu

 

 



2020-07-05 17:43 Admin

Zawieszenie działalności instytucji kultury

W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.

Oznacza to zawieszenie organizacji wydarzeń kulturalnych z udziałem publiczności, w tym koncertów, spektakli, wernisaży oraz wydarzeń specjalnych odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach, zamkniecie muzeów dla zwiedzających oraz zawieszenie zajęć w placówkach szkolnictwa artystycznego wszystkich stopni.*

 

Wiecej na stronie Ministerstwa:  https://www.gov.pl/web/kultura/zawieszenie-dzialalnosci-instytucji-kultury-i-placowek-szkolnictwa-artystycznego

2020-03-11 11:33 Iza Cierpikowska

Nowa jakość kultury - doposażenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży – podsumowanie projektu.

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego w bieżącym roku realizował zadanie pn. Nowa jakość kultury - doposażenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży w ramach Programu Infrastruktura Domów Kultury ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Zadanie polegało na modernizacji infrastruktury i wprowadzeniu nowoczesnych standardów działalności i oferty ROK w Łomży.

1. Zakup wyposażenia sali baletowej - I piętro. Zakup klimatyzatora i zestawu nagłośnienia do sali baletowej (pierwsze piętro). Zakup sprzętu podwyższył standard pracy tancerzy i instruktorów KTT AKAT oraz ZPiT Łomża.

2. Zakup wyposażenia sali koncertowej – parter. Zakup zestawu wytwornic mgły, zestawu świetlnych głów scenicznych, zestawu reflektorów scenicznych, zakup zestawu nagłośnienia sali, zestawu podestu tanecznego, projektora multimedialnego unowocześnił bazę techniczną, pozwolił prowadzić imprezy ośrodka (przeglądy, konkursy, festiwale), zajęcia stałe zespołów (ZPiT Łomża, KTT AKAT, Dziecięce Studio Tańca, Grupa taneczna - Tacy sami), unowocześnił salę, zapewnił bezpieczeństwo pracy z dziećmi i młodzieżą.

3. Zakup wyposażenia studia nagrań. Zakup zestawu mebli, zestawu pianina mobilnego, mikrofonu nagraniowego, zestawu krótkofalówek, zestawu przenośnych odtwarzaczy muzyki, zestawu przenośnych głośników multimedialnych, służy rejestracji nagrań, ułatwia organizację i prowadzenie i nagłośnienie imprez, zajęć stałych i imprez organizowanych przez ROK Łomża oraz organizowanych przez inne podmioty współpracujące z ośrodkiem.

4. Zakup wyposażenia pracowni administracji. Zakup zestawu mebli, zestawów komputerowych, dysku zewnętrznego, ksero oraz drukarki sieciowej poprawił funkcjonowanie pracowni administracyjnej i dostosował ją do stale zmieniających się standardów.

5. Zakup wyposażenia pracowni graficznej. Zakup zestawu fotograficznego, dysku zewnętrznego, zakup zestawu tła i świateł fotograficznych przyczynił się do poprawy archiwizowania i dokumentowania działalności ośrodka, dokumentowania koncertów, imprez, wydarzeń związanych z działalnością grup artystycznych istniejących przy ośrodku. Unowocześnił posiadane wyposażenie o nowe zmieniające się standardy techniczne.

6. Zakup wyposażenia pracowni technicznej. Zakup zestawu mebli, maszyny czyszczącej, odkurzacza przemysłowego poprawiło funkcjonowanie pracowni i dostosowanie jej działalności wobec stale zmieniających się standardów, przyczyniło się do ułatwienia bardzo ciężkiej, odpowiedzialnej fizycznej pracy - sprzątania dużego budynku ośrodka.

7. Zakup wyposażenia pracowni dozorcy/portiera. Zakup zestawu mebli poprawił funkcjonowanie pracowni.


Koszty projektu ogółem to 153.000 zł, z czego 122.000 zł stanowi dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wkład własny został zabezpieczony m.in. ze środków Powiatu Łomżyńskiego.



Zadanie Nowa jakość kultury - doposażenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży jest współfinansowany ze środków Powiatu Łomżyńskiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 



2019-12-27 14:17 Admin

Old Spice Girls, czyli Babski Kabaret - zaproszenie na spektakl

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza na spektakl kabaretowy Old Spice Girls, czyli Babski Kabaret, który odbędzie się 16 lutego 2020 roku, o godzinie 17.00, w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12.

Babski Kabaret, czyli Old Spice Girls.

O spektaklu
Śmiech przedłuża życie, zapewnia zdrowie i poprawia samopoczucie, stąd stały jego deficyt! Porcję szczerego śmiechu zapewni Państwu spektakl kabaretowy OLD SPICE GIRLS, czyli Babski Kabaret. To kabaret z kobietami, dla kobiet i o kobietach, ale zapewne panowie również nie będą się nudzić. W rolach głównych występują: Lidia Stanisławska, Emilia Krakowska oraz Barbara Wrzesińska.



Program kabaretowy pełen jest zabawnych monologów, dowcipów, piosenek i improwizacji, obfituje w świetne dialogi autorstwa Marii Czubaszek, naczelnej satyryczki naszego kraju. Skecze uzupełnione zostały także o teksty Zbigniewa Korpolewskiego (autora tekstów m.in. dla Hanki Bielickiej i kabaretu Dudek) oraz Krzysztofa Jaroszyńskiego (satyryka i scenarzysty piszącego m.in. dla Krystyny Sienkiewicz, Jana Kobuszewskiego).
Dwugodzinny program jest znakomitym pomysłem na spędzenie wspaniałego wieczoru, nawiązuje do tradycji klasycznego literackiego kabaretu, gdzie skecz i monolog przeplatany jest piosenką czasem gorzką, częściej dowcipną i gdzie zawsze można liczyć na dobrą puentę.

Obsada:
Emilia Krakowska
Barbara Wrzesińska
Lidia Stanisławska

Bilety w cenie 40-50 zł do nabycia w siedzibie organizatora.

Bilety można zamawiać również telefonicznie, następnie opłacić przelewem i odebrać w siedzibie ośrodka lub przed koncertem okazując potwierdzenie przelewu.

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, 18-403 Łomża
Wpłaty na konto: Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010
z dopiskiem: Babski Kabaret.


Organizator:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego, ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, 86 219 02 00, rok@4lomza.pl, www.rok.4lomza.pl, www.naszakultura.pl


Sponsorzy:































2019-12-27 12:57 Admin

Finał i podsumowanie zadania - Wkręcamy w kulturę

18 listopada 2019 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich odbył się koncert Ścieżkami kultury, który był finałem i podsumowaniem zadania Wkręcamy w kulturę dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Barwne, wokalno-taneczne widowisko przedstawiało narodową kulturę i historię, w nowej, specjalnej oprawie na miarę XXI wieku. Program koncertu inspirowany narodowymi i regionalnymi pieśniami, tańcami, strojami, które są prawdziwymi arcydziełami sztuki ludowej zobaczyliśmy w dwóch odsłonach: tradycyjnej, pielęgnowanej przez naszych dziadków i ojców i współczesnej formie, przystępnej dla międzypokoleniowych uczestników. Nowe odsłony, często zaskakujące aranżacje znanych ludowych pieśni przygotował ceniony muzyk Grzegorz Sekmistrz. Uczestnicy zadania wspomagani przez tancerzy i wokalistów Zespołu Pieśni i Tańca Łomża, Studia Wokalnego ROK i Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT zaprezentowali przepiękny koncert doceniony przez licznie zgromadzoną publiczność.

Przygotowania do finału prowadzone były już od czerwca. Przez kilka miesięcy w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży odbywał się cykl warsztatów artystycznych, tanecznych i wokalnych, których głównym założeniem była integracja, wkręcenie w kulturę osób z różnych środowisk. W warsztatach brały udział dzieci, młodzież, osoby dorosłe i niepełnosprawne, a tematyką były pieśni i tańce bezpośrednio nawiązujące do narodowej i regionalnej tradycji, jak również współczesne formy taneczne i muzyczne.

W ramach zadania odbyły się warsztaty tańca klasycznego i narodowego poprowadzone przez pedagoga i choreografa Zespołu Pieśni i Tańca Kuźnia Artystyczna w Wilanowie, na co dzień zatrudnionego w Zespole Pieśni i Tańca UW Warszawianka Piotra Skawskiego. Taniec współczesny poprowadziła trenerka Magdalena Pardo Baczewska, która przygotowała energetyczny układ choreograficzny z zapałem i wielką radością ćwiczony przez uczestników warsztatów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty wokalne z Mariką Martą Kosakowską - wokalistką muzyki rozrywkowej, prezenterką telewizyjną chociażby takiego programu jak The Voice of Poland. Wartościowe warsztaty poprowadziła Paulina Grochowska Stekla, wokalistka, aktorka, trener wokalny, absolwentka Studium Wokalno - Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni i Akademii Muzycznej w Gdańsku - jazz i muzyka estradowa, która udzieliła szeregu wskazówek związanych z rozwojem wokalnym. Podczas warsztatów z Agnieszką Żemek Pawczyńską uczestnicy zadania poznali zarówno tradycyjne, narodowe i regionalne pieśni, jak również w wersji folk, którą prezentuje artystka, będąc członkiem znanej kapeli Skiela Kapela.

Organizatorzy zadania oprócz szeregu działań umożliwiających aktywne uczestnictwo w zajęciach tanecznych i wokalnych zadbali też o integrację różnych środowisk, grup społecznych i pokoleń. W sierpniu, w Centrum Wypoczynkowo - Rekreacyjnego Proserwy koło Augustowa odbyło się kilkudniowe zgrupowanie mające na celu interdyscyplinarną pracę oraz możliwość aktywnego zintegrowania grupy. Doskonałą okazją do integracji był też wyjazd na spektakl muzyczny Aida do Teatru Roma w Warszawie. Uczestnicy zadania mogli obcować z kulturą na najwyższym poziomie, co przyczyniło się do bardziej świadomego współtworzenia kultury.

Zadanie Wkręcamy w kulturę było mostem międzypokoleniowym, które zarówno w pośredni jak i bezpośredni sposób łączyło osoby reprezentujące nie tylko różny wiek, ale także różne grupy społeczne, status materialny czy niepełnosprawność. Było to zadanie kompleksowe, nowoczesne, zakładające przede wszystkim możliwość aktywnego w nim uczestnictwa.

Zadanie realizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucję Kultury Powiatu Łomżyńskiego.

Współpraca:
Starostwo Powiatowe w Łomży
Fundacja Sztuk i Dialogu
Zespół Szkół Specjalnych w Łomży

Zadanie realizowane w ramach programu Kultura dostępna
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

Fotogaleria

2019-11-21 13:09 Admin

XXIII Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża 2019

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego i Klub Tańca Towarzyskiego AKAT działający przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, obchodzący w tym roku 30-lecie swojej działalności, zapraszają na XXIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Sportowego, Mistrzostwa Województwa Podlaskiego o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża i XIV Dziecięcą Galę Taneczną o Puchar Wójta Gminy Piątnica organizowanego przy współudziale Zespołu Szkolono – Przedszkolnego w Piątnicy i Wójta Gminy Piątnica, który odbędzie się w sobotę i niedzielę, 23-24 listopada 2019 r. w Hali Sportowej w Piątnicy, ul. Szkolna 29.

 


W tym roku to już dwudziesta trzecia edycja tej cieszącej się w środowisku lokalnym, Województwie Podlaskim i Regionie północno-wschodnim, dużą popularnością imprezy tanecznej dla dzieci i młodzieży, odbywająca się rokrocznie w Hali Sportowej w Piątnicy.
Ze względu na bardzo dobre opinie za dotychczasową wzorową organizację imprezy obecna edycja turnieju zyskała wyższą rangę i organizowana będzie jako impreza dwudniowa z okazji jubileuszu 30-lecia działalności KTT AKAT.
W XXIII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Sportowego o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża wystąpią pary taneczne tańca towarzyskiego sportowego z województwa Podlaskiego, całej Polski, Łomży i okolic z klas tanecznych od E do A.
W ramach tego turnieju odbędą się:
W sobotę 23 listopada 2019 r.
- XIV Dziecięca Gala Taneczna par rekreacyjnych o Puchar Wójta Gminy Piątnica klas H, G, F z udziałem dzieci i młodzieży z zaproszonych klubów w wieku do 7 do 15 lat z regionu północno-wschodniego,
- Jubileusz 30-lecia działalności KTT AKAT i liczne pokazy taneczne grup tanecznych dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych działających w klubie.
W niedzielę 24 listopada 2019 r.
- Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim dla par z Województwa Podlaskiego,
- XXIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego dla par z całej Polski.
Dobre recenzje prasowe, duże zainteresowanie lokalnego radia i telewizji, a przede wszystkim ogromna ilość uczestników i widzów zmotywowało nas do zorganizowania kolejnej edycji turnieju tańca towarzyskiego. W bieżącej edycji turnieju gościć będziemy tancerzy z wielu miast naszego kraju, około 450 par tanecznych, rywalizujących w trzydziestu dwóch kategoriach tanecznych.
O wyjątkowości tegorocznej imprezy stanowić będzie :
- bardzo duża ilość uczestników i widów ok. 2000 osób
- oprawa świetlna i scenografia wykonana przez jedną z największych firm oświetleniowych w Polsce, firmę GRODA.
- Gwiazda wieczoru - Iwona Szymańska Pavlovic – juror Tańca z Gwiazdami, która poprowadzi wieczorna Galę Taneczną naszego turnieju.
Celem imprezy jest sprawdzenie umiejętności tanecznych tancerzy z Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT z tancerzami z całej Polski i regionu północno-wschodniego.

Impreza skupia wielu widzów, uczestników i niepowtarzalna okazja do promocji firm działających w Łomży i Powiecie Łomżyńskim, Gminie Piątnica i Województwie Podlaskim. Na naszej imprezie obecni będą m.in. reprezentanci władz wojewódzkich, powiatowych, gminnych i miejskich oraz przedstawiciele mediów. Zapraszamy na nasz Turniej Tańca Towarzyskiego do podziwiania umiejętności najlepszych tancerzy.

PROGRAM 23.11.2019
XIV Dziecięca Gala Taneczna o Puchar Wójta Gminy Piątnica
Blok I, 11.00

Blok II, 14.00

Blok III, 17.00 Jubileusz działalności KTT AKAT

PROGRAM 24.11.2019

Blok I, 10.00
XXIII O.T.T.S. o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża
Blok II, 13.00
Mistrzostwa Województwa Podlaskiego FTS
Blok III, 17.30 Gala Wieczorna - poprowadzi Iwona Pavlović

BILETY:

- bilet wstępu trybuny - 20 zł

- miejsce przy stoliku (sobota) - 40 zł

- miejsce przy stoliku (niedziela) - 50 zł

- dzieci do lat 7 – bezpłatnie

Podczas koncertu obowiązuje zakaz fotografowania, filmowania oraz nagrywania bez zgody organizatora.

ORGANIZATORZY:



Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego




Klub Tańca Towarzyskiego AKAT



Współorganizatorzy:
Wójt Gminy Piątnica
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy
Podlaski Związek Tańca Sportowego

 

Patronat honorowy:





Marszałek Województwa Podlaskiego - Artur Kosicki




Prezydent Miasta Łomża – Mariusz Chrzanowski




Starosta Łomżyński – Lech Marek Szabłowski




Wójt Gminy Piątnica – Artur Wierzbowski



Dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, Urzędu Miejskiego w Łomży, Starostwa Powiatowego w Łomży, Urzędu Gminy Piątnica.


2019-11-15 16:40 Admin

Ścieżkami kultury - zaproszenie na koncert podsumowujący zadanie - Wkręcamy w kulturę

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego zaprasza na koncert Ścieżkami kultury, finał i podsumowanie zadania Wkręcamy w kulturę dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Przez kilka miesięcy uczestnicy zadania brali udział w warsztatach tanecznych i wokalnych, uczestniczyli w zgrupowaniu w Serwach, a także mieli okazję zobaczyć spektakl muzyczny Aida w Teatrze Roma w Warszawie. Podczas koncertu zaprezentują tradycyjne i nowoczesne aranżacje pieśni i tańców różnych regionów Polski. Uczestnicy zadania wspólnie wystąpią z tancerzami i wokalistami Studia Wokalnego ROK, Zespołu Pieśni i Tańca Łomża: grupy dziecięcej i grupy młodzieżowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Weterynaryjnych, zespołu Tacy Sami i Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.

18 listopada 2019 roku godz. 11.00.

Sala widowiskowa Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich godz. 11.00. Wstęp wolny.

 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

2019-11-10 12:12 Admin

Marika - zaproszenie na warsztaty wokalne

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza na warsztaty wokalne z Mariką – Martą Kosakowską. Warsztaty odbędą się 18.10.2019 roku, o godzinie 17.00 w sali nr 4, ul. Małachowskiego 4 w Łomży.
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy – informacje: ROK Łomża, tel. 86 219 01 11, 219 02 00, rok@4lomza.pl

 

Marika – Marta Kosakowska
Drogę artystyczną rozpoczęła w 2002 roku zajmując się muzykę z pogranicza reggae i soulu.
W swoim dorobku ma 5 albumów, nominację do Fryderyków i SuperJedynek, pracowała też w radiu i telewizji (m.in. jako prowadząca program Voice of Poland).

Marika występowała na największych polskich i zagranicznych festiwalach – zagrała koncerty m.in. w Wielkiej Brytanii, USA, w Indiach, Szanghaju i Ankarze. Dzieliła scenę
ze światowymi gwiazdami – m.in. Erykah Badu, Macy Gray.

Jej ostatni album Marta Kosakowska to nowy rozdział w karierze artystki, związany
ze zmianą stylistyki na elektroniczny pop. W roli gości wystąpili m.in. Xxanaxx, Skubas, Buslav i Grubson. Singlowy utwór A jeśli to ja znalazł się na Liście Przebojów Trójki.

Występ na żywo łączy osobiste teksty z intensywnym brzmieniem muzyki elektronicznej
i angażującą oprawą wizualną.

www.formusic.pl/marika
www.facebook.com/MarikaOfficial

Warsztaty wokalne realizowane są w ramach zadania Wkręcamy w kulturę w ramach programu Kultura dostępna
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

Fotogaleria

2019-10-08 14:44 Admin

Wkręcamy w kulturę - warsztaty taneczne z choreografem Piotrem Skawskim

Wkręcamy w kulturę to zadanie realizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży w ramach programu Kultura Dostępna. Ponad 30 osób udało się wkręcić w warsztaty taneczne poprowadzone przez instruktora tańca ludowego Piotra Skawskiego. Pan Piotr to również pedagog i choreograf Zespołu Pieśni i Tańca Kuźnia Artystyczna w Wilanowie, na co dzień zatrudniony w Zespole Pieśni i Tańca UW Warszawianka, współrealizator wielu wydawnictw kulturotwórczych i współorganizator wielkich produkcji scenicznych.

4 października w sali baletowej ROKu adepci tańca, amatorzy, osoby niepełnosprawne, dzieci, młodzież i dorośli mieli okazję uczestniczyć w profesjonalnej rozgrzewce, a także poznać techniki tańca klasycznego i narodowego na wspólnych zajęciach tanecznych. Warsztaty były wprowadzeniem w świat tańca i muzyki, zachętą na ciekawą edukację i rozwijanie tanecznej pasji, która zapewni wszechstronny rozwój.

W ramach zadania zapraszamy też na warsztaty wokalne, które już 18 października 2019 odbędą się w naszym ośrodku.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

Fotogaleria

2019-10-08 14:39 Admin

Zapisy na zajęcia tańca do Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT 2019

Klub Tańca Towarzyskiego AKAT działający przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży zaprasza na zajęcia taneczne z rytmiki tanecznej i tańca towarzyskiego dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat do nowych grup tanecznych w wieku 6-10 lat, 11-16 lat.
Zapraszamy również dorosłych na kursy tańca towarzyskiego.
Zapisy będą prowadzone od 2 do 27 września 2019.

Klub Tańca Towarzyskiego AKAT to:
- ponad 30 lat doświadczeń w pracy z dziećmi i młodzieżą
- wykwalifikowani trenerzy tańca towarzyskiego sportowego
- największy klub tańca towarzyskiego na Podlasiu
- finaliści Mistrzostw Polski, wielokrotni finaliści Mistrzostw Okręgu Podlaskiego
- finaliści Grand Prix Polski
- zdobywcy czołowych miejsc na ogólnopolskich turniejach tańca towarzyskiego
- organizatorzy ogólnopolskich turniejów tańca o Puchar Marszałka, Prezydenta i Starosty Łomżyńskiego.

Z nami spędzisz miło czas:
- na nauce nowych tańców i figur tanecznych,
- wspólnej zabawie na wyjazdach integracyjnych, ogniskach, kuligach
- dyskotekach, wspólnych, wyjazdach turniejowych i obozach tanecznych.

Dzieci uczą się: tańców standardowych i latynoamerykańskich oraz disco czekoladę, polkę.

Kontakt: Klub Tańca Towarzyskiego AKAT działający przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży - Instytucji Kultury Powiatu Łomżyńskiego,
ul. Małachowskiego 4,
Jacek Baczewski - 502 584 155, www.facebook.pl/kttakat, www.rok.4lomza.pl, rok@4lomza.pl


2019-09-05 15:59 Admin

Studio Wokalne ROK - zapisy 2019

Studio Wokalne ROK, działające w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży zaprasza na zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży.
Zapisy i przesłuchania wrzesień 2019.
Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!

Instruktor Agnieszka Żemek-Pawczyńska.

Studio Wokalne ROK:
- nauka śpiewu
- emisja głosu
- interpretacja piosenki
- ćwiczenia dykcyjne
- praca z mikrofonem
- ruch sceniczny


Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego

ul. Małachowskiego 4, pokój nr 9, tel. 86 219 01 11,

rok@4lomza.pl www.rok.4lomza.pl, www.naszakultura.pl


2019-09-05 15:58 Admin

Dołącz do Zespołu Pieśni i Tańca Łomża

Zespół Pieśni i Tańca Łomża zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia taneczne:

- grupa początkująca 7-10 lat, zajęcia taneczne ogólnorozwojowe, różne formy taneczne, balet, zumba, tańce narodowe, regionalne i integracyjne. Zajęcia wtorki lub piątki.

- grupa koncertowa dziecięca 10-13 lat, zajęcia taneczne narodowe i regionalne, formy taneczne musicalowe, elementy techniki klasycznej. Zajęcia wtorki i piątki.

- grupa koncertowa młodzieżowa od 13 lat, zajęcia taneczne narodowe i regionalne, formy taneczne musicalowe, elementy techniki klasycznej. Zajęcia wtorki i piątki.

Jeżeli lubisz śpiewać i tańczyć, masz poczucie rytmu i słuch muzyczny zapraszamy do Zespołu.

Rozpoczynamy nowy sezon artystyczny 2019/2020!


Informacje:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego
ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, 86 219 02 00, pok. nr 9.
rok@4lomza.pl


2019-09-05 15:56 Admin

Dziecięce Studio Tańca - zapisy 2019

Chcesz by twoje dziecko w aktywny sposób rozwijało się? Zapraszamy na zajęcia do Dziecięcego Studia Tańca!

W ofercie:
- zabawy muzyczno-ruchowe
- nauka układów tanecznych
- zabawy i ćwiczenia rytmiczne
- taniec z wykorzystaniem rekwizytów


Zajęcia kierowane do dzieci w wieku 4-6 lat. Zapraszamy serdecznie!

Zapisy wrzesień 2019

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego

ul. Małachowskiego 4, 18-403 Łomża, tel. 86 219 01 11, 86 219 02 00

rok@4lomza.pl, www.rok.4lomza.pl www.naszakultura.pl


2019-09-05 15:54 Admin

Zapisy na zajęcia plastyczne – 2019

Zapraszamy na zajęcia plastyczne do pracowni plastycznej Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.

Plastyka w szkole to za mało? Chcesz pomalować i trochę się pobrudzić a mama krzyczy żeby nie poplamić bluzki i dywanu? To tu jest to miejsce żeby poeksperymentować, pochlapać, rozlać farbę i zobaczyć co z tego wyjdzie. Wpadnijcie do naszej pracowni i poznajcie coś nowego.
Rozbudź swoją wyobraźnię, zobacz ile radości płynie z tworzenia!


Satysfakcja małego twórcy z ukończonego dzieła dostarcza niezapomnianych emocji i buduje w nim poczucie własnej wartości. Podczas zajęć będziemy poznawać elementy technik malarskich, rysunkowych, graficznych, ceramicznych, rzeźbiarskich i wielu innych.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 18 lat oraz osób dorosłych.
Zajęcia koła plastycznego odbywają się w małych grupach i są dostosowane do wieku uczestników.
Uczniom zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.


Na zajęciach: pracujemy malujemy farbami plakatowymi, akwarelowymi, olejnymi, rysujemy sepią, ołówkiem, węglem, pastelami, tworzymy formy graficzne oraz dzieła za pomocą innych różnorodnych technik plastyczne. Uczniowie mają możliwość wypróbowania swoich sił w konkursach plastycznych z powodzeniem zdobywając nagrody.
Spotkania w pracowni poszerzają wiedzę na temat środków wyrazu artystycznego, rozwijają wrażliwość, są okazją do eksperymentów z wykorzystaniem różnorodnych materiałów i narzędzi, takich jak: sztalugi, koło garncarskie, prasa graficzna, piec ceramiczny, pędzle, rylce, dłuta, itp.
Serdecznie zapraszamy na bliższe spotkania z wyobraźnią.
Zajęcia prowadzone są przez artystę-pedagoga: Justynę Kryszpin-Żmudę i Andrzeja Żmudę absolwentów Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Zajęcia z ceramiki i rzeźby to praca z naturalnym materiałem, jakim jest glina. Obejmuje tworzenie przedmiotów podstawowymi technikami: z wałeczków, z plastra, z bryły. Tworzymy figurki, ozdoby, naczynia i wszystko co podpowiada wyobraźnia. Prace z ceramiką oferują: zapoznanie się z technologią ceramiki i rzeźby, rozbudzanie wrażliwości plastycznej i estetycznej, udoskonalanie umiejętności koncentracji i cierpliwości, rozwijanie poczucie przestrzeni i trójwymiarowości.

Cena zajęć: 60 zł za miesiąc.

Zapisy prowadzone są od września 2019. Zapraszamy na zajęcia plastyczne już od października.

Plan zajęć:
- Poniedziałek dzieci grupa 4-6 lat 16.30-17.15
- Poniedziałek dzieci grupa 4-6 lat 17.30-18.15
- Wtorek dzieci i młodzież grupa 12-18 lat 17.00-18.30
- Wtorek grupa dorośli 18.30-20.00 (80 zł za miesiąc)
- Środa dzieci grupa 10-11 lat 16.30-17.30
- Środa dzieci grupa 7-9 lat 17.40-18.40
- Czwartek dzieci grupa 7-9 lat 17.00-18.00

Zapisy i informacje:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego,
ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, 86 219 02 00
pokój nr 9, p. Andrzej Żmuda
rok@4lomza.pl, www.rok.4lomza.pl, www.naszakultura.pl


2019-09-05 15:48 Admin

Zaproszenie na wystawę batiku Anny Tomkielskiej

Klub Wojskowy w Łomży i Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zapraszają na wystawę batiku Anny Tomkielskiej.
Wernisaż wystawy odbędzie się 17 września 2019 roku, o godzinie 18.00 w Galerii N, Al. Legionów 133. Wernisaż uświetni występ artystów z Filharmonii Narodowej w Warszawie. Wstęp wolny. Zapraszamy.

 

O sobie

Anna Tomkielska urodzona w Zambrowie. Absolwentka Liceum Plastycznego w Łomży. Obecnie studiuje grafikę na ASP w Łodzi. Od paru lat jest członkiem pracowni tkaniny w MOK w Zambrowie, gdzie wykonuje batiki. Prezentowana wystawa jest jej drugą indywidualna wystawą batików. Brała udział w wystawach grupowych w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie, w Łomży, Łodzi, Szczecinie oraz w wielu wystawach pokonkursowych m.in. w Żarach, Lublinie. Uczestniczy w inicjatywie studenckiej ,,Galeria Przedpokój'.

Prezentowane batiki powstały na przestrzeni kilku lat. Jest to malarstwo o różnej tematyce, głównie przedstawiam rzeczy, które mnie zachwycą. Czy są to ujęcia na podstawie moich zdjęć, czy tylko wycinek z przypadkową plamą, w której widzę widok. Myślę, że każdy batik może mieć coś w sobie, gdy włoży się w niego serce i wykonuje z pasją. Jest to technika bardzo wdzięczna, w której maluje się woskiem na tkaninie. Polega na kolejnym nakładaniu wosku i barwieniu tkaniny. Zaczyna się od najjaśniejszych kolorów, kończy na ciemnych tonach. Wymaga odrobinę cierpliwości i przemyślenia barw, lecz sprawia ogromną przyjemność, a końcowy efekt pracy jest miła niespodzianką.

 

Pozdrawiam!

Anna Tomkielska

 

Fotogaleria

2019-09-05 15:47 Admin

Ray Wilson and Band - Genesis classic - koncert

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego zaprasza na koncert pt. Ray Wilson and Band – Genesis classic.
Koncert odbędzie się 4 października 2019 roku o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12.

Ray Wilson podczas koncertu zaprezentuje zarówno twórczość solową jak i tę związaną z grupą GENESIS – od utworów sięgających początków istnienia zespołu, poprzez późniejsze, przełomowe kompozycje oraz te, które współtworzył na albumie Calling All Stations. Szkocki wokalista skupi się także na swoich solowych dokonaniach oraz twórczości grup: Guaranteed Pure, Stiltskin czy CUT. Na koncercie nie zabraknie wielu niespodzianek muzycznych.

 

Ostatnie dwa lata były dla Raya Wilsona bardzo owocne. W 2016 r. na rynku pojawiły się aż dwa nowe studyjne albumy artysty: akustyczny Song for a friend oraz Makes me think of home o bardziej elektrycznym brzmieniu. W 2017 roku ukazał się natomiast album Live pt. Time and Distance. Wydawnictwa spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem na rynku polskim. W tym roku Wilson wydał swoją pierwszą płytę w formacie Blu-Ray. To zarejestrowany w niemieckim studio ZDF Bauhaus ekskluzywny, zagrany dla niewielkiej widowni koncert.

Fragmenty DVD
https://www.youtube.com/watch?v=-VBmJHXTg-U

 

Ray Wilson został wyróżniony przez Classic Rock Magazin jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii. Kompozytor, autor tekstów, ceniony zwłaszcza za sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 r. zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Dzięki oryginalnej barwie głosu, przywrócił grupie artystyczny charakter, bardziej kojarzony z czasami gdy przed mikrofonem w zespole stał Peter Gabriel. Wcześniej, w 1994 r., debiutujący zespół Stiltskin z Rayem Wilsonem w składzie stworzył niezapomniany utwór Inside, który podbił listy przebojów. Był numerem 1 w Wielkiej Brytanii. Szkocki wokalista współpracował także z takimi artystami jak: Armin Van Buuren, RPWL czy Scorpions.


Ceny biletów:
- do 20 września 2019 – 90, 80 złotych
- od 23 do 4 października 2019 – 100, 90 złotych

 

Bilety można zamawiać również telefonicznie, następnie opłacić przelewem i odebrać w siedzibie ośrodka lub przed koncertem okazując potwierdzenie przelewu.

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, 18-403 Łomża
Wpłaty na konto: Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010
z dopiskiem: Ray Wilson and band – Genesis classic.



Zapraszamy!

Organizator: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego
ul. Małachowskiego 4, 18-403 Łomża,
rok@4lomza.pl, tel. 86 219 01 11
www.rok.4lomza.pl

Sponsorzy:




Hexa Bank Sp. z o.o.



MJ Jedwabne









Retro



PHU Kurpiewski




Agrorolnik



















 

2019-07-16 15:32 Admin

Wkręcamy w kulturę

Wkręcamy w kulturę to międzypokoleniowe zadanie, którego głównym celem jest integracja i zaangażowanie środowisk osób niepełnosprawnych i społeczności lokalnej w działalność kulturalną oraz wzmocnienie poczucia wspólnoty opartej na naszej tradycji.
Nasze zadanie to działania o charakterze edukacyjno-animacyjnym w formie warsztatów i wydarzeń kulturalnych, inspiruje się pieśniami, tańcami bezpośrednio nawiązującymi do narodowej i regionalnej tradycji kulturalnej, a także współczesnymi formami tanecznymi i muzycznymi.

 

Zadanie realizowane od maja do grudnia 2019 roku składa się z kilku działań:
- pięciodniowe artystyczne zgrupowanie wyjazdowe w okresie letnim, integrujące środowisko osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych,
- warsztaty artystyczne w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży ze specjalistami w danej dziedzinie: wokalne warsztaty jazzowe, rozrywkowe i folkowe, taneczne warsztaty narodowe i współczesne,
- integracyjny wyjazd uczestników do teatru,
- Ścieżkami kultury finałowy koncert uczestników.
Zadanie realizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucję Kultury Powiatu Łomżyńskiego.

Współpraca:
Starostwo Powiatowe w Łomży
Fundacja Sztuk i Dialogu
Zespół Szkół Specjalnych w Łomży


Zadanie realizowane w ramach programu Kultura dostępna

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

2019-06-26 14:42 Admin

XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2019 - Program

XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2019 – program

Program XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2019


 

 

27 czerwca 2019, godz. 19.00, czwartek
Suwałki - Sala Królewska, ul. Chłodna 12
PRELUDIUM XXVI Międzynarodowego Festiwalu MUZYCZNE DNI DROZDOWO – ŁOMŻA 2019 oraz I Festiwalu Z KIEPURĄ NA CHŁODNEJ - SUWAŁKI 2019
W KRAINIE OPERETKI


Wykonawcy:
ANNA KINGA OSIOR – sopran
JACEK SZYMAŃSKI – tenor
MICHAŁ KALETA – fortepian

Program:
R. Stoltz - Brunetki, blondynki,
E. Kalman - duet Choć na świecie... z operetki Księżniczka czardasza,
E. Kalman - czardasz Sylvy z operetki Księżniczka czardasza,
J. Strauss - Kuplety Barinkaya z operetki Baron cygański.
J. Strauss - duet Kto ślub nam dał z operetki Baron cygański,
J. Strauss - aria Adeli z operetki Zemsta Nietoperza,
C. Zeller - pieśń Adama z operetki Ptasznik z Tyrolu,
E. Kalman - duet W rytm walczyka z operetki Księżniczka czardasza,
E. Kalman - aria Maricy z operetki Hrabina Marica,
B. Kaper - Ninon,
E. Kalman - duet Lekki półcień z operetki Księżna cyrkówka,
N. Dostal - duet Bo w Barcelonie z operetki Clivia.



28 czerwca 2019, godz. 19.00, piątek
Łomża - kościół pw. Krzyża Świętego
OD BACHA DO WSPÓŁCZESNOŚCI
koncert organowy


Wykonawcy:
PATRYK PODWOJSKI – organy
MATEUSZ RZEWUSKI – organy
DARIUSZ WÓJCIK – słowo wiążące

Program:
V. Lübeck (1654-1740) – Preludium C-dur
J. S. Bach (1685-1750) – Sonata organowa nr. III, d-moll, BWV 527, II. Adagio e dolce.
J. S. Bach (1685-1750) – Preludium i fuga a-moll, BWV 543
F. Mendelssohn – Bartholdy (1809-1847) – Preludium i fuga c-moll op. 37, nr 1
Improwizowana - partita chorałowa w barokowym stylu nt. pieśni: Bądźże Pozdrowiona
Adagio e dolce- trio w barokowym stylu
Temat z wariacjami w klasycznym stylu Andante cantabile w stylu romantycznym



29 czerwca 2019, godz. 19.00, sobota
Łomża – katedra, ul. Dworna 25
OD BACHA DO WSPÓŁCZESNOŚCI
koncert organowy

Wykonawcy:
SEBASTIAN KUCZYŃSKI – organy
ROBERT KULESZA – organy
JACEK SZYMAŃSKI – słowo wiążące

Program:
J. S. Bach - Passacaglia i fuga c-moll BWV 565,
F. Mendelssohn-Bartholdy - Sonata c-moll op. 65 nr 2
Grave - Adagio - Allegro maestoso e vivace - Fuga,
Nicolaus Brahms - Preludium i fuga e-moll
J. S. Bach - Aria na strunie G,
J. S. Bach - Fantazja i fuga c-moll,
F. Schubert - Ave Maria
Marian Sawa - Fuga Bolero,
Gordon Young - Toccata c-moll,
G. F. Haendel - Alleluja z oratorium Mesjasz.



30 czerwca 2019, godz. 9.00, niedziela
Śniadowo – kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP, ul. Rynek 7
PANU NA CHWAŁĘ
Artystyczna oprawa mszy świętej i koncert wokalno-instrumenalny


Wykonawcy:
ANNA KINGA OSIOR – sopran
ANNA WRÓBEL – wiolonczela
MAŁGORZATA MARCZYK – fortepian
EWA SADECKA – słowo wiążące

Program:
Ludomir Różycki - Sonata a-moll na wiolonczelę i fortepian cz. I,
J. S. Bach - Quia respexit z motetu Magnificat
J. S. Bach / Ch. Gounod - Ave Maria,
G. Rossini - O salutaris Hostia z Małej mszy uroczystej
A. L. Webber - Pie Jesu,
Piotr Wróbel - Zamyślenie motyla,
S. Moniuszko - Polonez Pan Chorąży z opery Hrabina.



30 czerwca 2019, godz. 9.45, niedziela
Łapy – kościół pw. Świętego Krzyża, ul. Matejki 10
NA CHWAŁĘ BOGU, KU RADOŚCI LUDZIOM
Artystyczna oprawa mszy świętej i koncert wokalno-organowy


Wykonawcy:
SYLWESTER TARGOSZ-SZALONEK – tenor
EWA BĄK – organy
DARIUSZ S.WÓJCIK – słowo wiążące

Program:
S. Moniuszko - Preludium Kto się w opiekę,
Andre Campra - Rigaudon
G. F. Haendel - rec. Comforty i aria Every valley z oratorium Mesjasz,
Louis Lefebure-Wely - Andante
G. Verdi - Ingemisco z Requiem,
Giuseppe Gherardeschi - Sonata,
G. Rossini - Cujus animam ze Stabat Mater,
G. Bizet - Agnus Dei,
Samuel Tudor Strang - Cantique d amour,
Paul Wachs - Te Deum.




30 czerwca 2019, godz. 11.15, niedziela
Jedwabne – kościół parafialny pw. św. Jakuba Apostoła, ul. Poświętna 4
PANU NA CHWAŁĘ
Artystyczna oprawa mszy świętej i koncert wokalno-instrumentalny


Wykonawcy:
JACEK SZYMAŃSKI – tenor / słowo wiążące
KAROL LIPIŃSKI-BRAŃKA – skrzypce
KATARZYNA OLSZEWSKA – organy

Program:
J. S. Bach - Fantazja G-dur,
F. Durante - Preghiera,
Andrea Luccesi - Sonata I,
Beniamin Godart - II Sonata na skrzypce solo
P. Tosti - Ave Maria,
Louis J. A. Lefebure-Wely - Marche op.122,
Louis J. A. Lefebure-Wely - Andante
W. A. Mozart - Ave Verum,
C. Franck - Panis angelicus,
Theodor Salome - Grand Choeur
Johan Svendsen - Romans,
Theodore Dubois – Toccata.



30 czerwca 2019, godz. 14.00, niedziela
Drozdowo – Muzeum Przyrody / salon, ul. Główna 38
Z MUZYKĄ PRZEZ WIEKI
Koncert inauguracyjny


Wykonawcy:
MARLENA BOROWSKA – sopran
MAŁGORZATA MARCZYK – fortepian
ANNA WRÓBEL – wiolonczela
JACEK SZYMAŃSKI – słowo wiążące

Program:
S. Moniuszko - polonez Pan Chorąży z opery Hrabina,
S. Moniuszko - Prząśniczka,
S. Moniuszko - Dalibóg
Ludomir Różycki - Sonata a-moll na wiolonczele i fortepian cz.I,
S. Moniuszko - Matko! Już nie ma Cię!
S. Moniuszko - Łza (słowa autor nieznany),
Francois Adrien Servais - Fantazja polska na tematy z baletu Wesele w Ojcowie
S. Moniuszko - Recytatyw i piosnka Broni z III aktu opery Hrabina,
Piotr Wróbel - Zamyślenie motyla
Karol Skarżyński - Polonez,
S. Moniuszko - Recytatyw i cavatina Halki z IV aktu opery Halka.

 

 

 

30 czerwca 2019, godz. 17.00, niedziela
Stawiski – kościół parafialny pw. św. Antoniego Padewskiego, ul. Łomżyńska 1
O WZNIOSŁA SZTUKO
koncert wokalno-instrumentalny


Wykonawcy:
JACEK SZYMAŃSKI – tenor / prowadzenie
KAROL LIPIŃSKI-BRAŃKA – skrzypce
KATARZYNA OLSZEWSKA – organy

Program:
J. S. Bach - Fantazja G-dur BWV 572,
J. Massenet - Medytacja z opery Thais
G. F. Haendel - Ombra mai fu - recitativ i aria Kserksesa z opery Kserkses,
Andrea Lucchesi - Sonata I
Beniamin Godard - II sonata na skrzypce solo,
Louis J. A. Lefebure-Wely - Marche op.122
Louis J. A. Lefebure-Wely - Andante,
F. Durante - Preghiera,
Theodor Salome - Grand Choeur
Johan Svendsen - Romans,
C. Franck - Panis angelicus,
Theodore Dubois – Toccata.



30 czerwca 2019, godz. 20.00, niedziela
Łomża – Centrum Katolickie im. Papieża Jana Pawła II przy parafii Krzyża Świętego – patio, ul. Zawadzka 55
TAŃCZĄCE EURYDYKI
recital wokalny


Wykonawcy:
JOANNA NAWROT – śpiew
Gościnnie PAULINA POROWSKA – śpiew
ANDRZEJ WOJCIECHOWSKI – klarnet
SEBASTIAN WYSZYŃSKI – kontrabas
PAWEŁ ZAWADA – fortepian
JACEK SZYMAŃSKI – słowo wprowadzające

Program:
Piosenki z repertuaru Anny Germann
Człowieczy los, Raz w roku kwitną sady, Pomyśl o mnie, Echa miłości Eurydyki Tańczące, Jedna chwila wystarczyła, Moje miejsce na ziemi, Jak to będzie z nami, Weź mnie jak w worku kota, A on mi się podoba, Wróć do Sorrento, Greckie wino, Cyganeria.



1 lipca 2019, godz. 19.00, poniedziałek
Kolno – restauracja Colnus (dawna synagoga), ul. Strażacka 1
OBLICZA MIŁOŚCI
recital wokalny


Wykonawcy:
JACEK SZYMAŃSKI – tenor
RAFAŁ LEWANDOWSKI – fortepian
DARIUSZ WÓJCIK – recytacja

Program:
G. Caccini - Amarilli,
M. K. Ogiński - Pożegnanie Ojczyzny,
Ch. W. Gluck - O del mio dolce amor,
B. Marcello - Il mio bel fuoco,
P. Czajkowski - Aria Gremina z opery Eugeniusz Oniegin,
G. Giordani - Caro mio ben,
E. Astorga - Vo cercando
G. F. Haendel - Ombra mai fu - aria Kserksesa z opery Kserkses,
A. Scarlatti - Gia il sole dal Gange
R. Wagner - Aria Wolframma z opery Tannhauser
M. Karłowicz: Czasem, gdy długo, Zawód, Z erotyków, Skąd pierwsze gwiazdy, Zasmuconej, Pamiętam ciche, jasne, złote dnie.



2 lipca 2019, godz. 19.00, wtorek
Łomża - Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich / sala widowiskowa, ul. Sadowa 12
ZIMNY DRAŃ
Koncert biletowany. Bilety do nabycia w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4

Wykonawcy:
AGNIESZKA SKAWIŃSKA – śpiew
DARIUSZ WÓJCIK – śpiew
KATARZYNA ROGALSKA – skrzypce
ANDRZEJ WOJCIECHOWSKI – klarnet
MICHAŁ KALETA – fortepian

oraz

tancerze KTT AKAT (Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży)
JACEK SZYMAŃSKI – prowadzenie

Program:
Henryk Wars - Umówiłem się z nią na dziewiątą z filmu Piętro wyżej,
Henryk Wars - Dla Ciebie chcę być biała z filmu Czarna perła
Roman Palestr - Ach te baby z filmu Zabawka,
Henryk Wars - Zatańczmy tango
Henryk Wars - Tyle miłości z filmu Jego ekscelencja subiekt,
Henryk Wars - Miłość Ci wszystko wybaczy z filmu Szpieg w masce
Jerzy Petersburski - Jak Pani może w nocy spać,
Adam Lewandowski - Stary walc
Henryk Was - Ach śpij kochanie z filmu Paweł i Gaweł,
Henryk Wars - Nikodem,
Henryk Wars - Na pierwszy znak z filmu Szpieg w masce
Mieczysław Mierzejewski - Ja mam czas ja poczekam,
Henryk Wars - Tylko ty,
Henryk Wars - Sex appeal z filmu Piętro wyżej,
Henryk Wars - Tylko z Tobą i dla Ciebie z filmu Pieśniarz Warszawy,
Zygmunt Wiehler - Nie kochać w taką noc z filmu Ada to nie wypada
Henryk Wars - Zimny drań z filmu Pieśniarz Warszawy,
Grzegorz Bogomazow - Bublichky z rewii Klejnoty Warszawy.



3 lipca 2019, godz. 18.00, środa
Augustów – Fundacja „Cordis”, ul. Jeziorna 3
Z MUZYKĄ PRZEZ WIEKI

Wykonawcy:
MARLENA BOROWSKA – sopran
CHRISTPH TYMENDORF – altówka
MAŁGORZATA MARCZYK – fortepian

Program:
S. Moniuszko - Prząśniczka,
S. Moniuszko - Dalibóg,
J. S. Bach - Sonata nr 3 g-moll na viole da gamba i klawesyn BWV 1029
S. Moniuszko - Matko! Już nie ma Cię!
S. Moniuszko - Łza,
Nino Rota - Intermezzo na altówkę i fortepian
S. Moniuszko - Recytatyw i piosnka Broni z III aktu opery Hrabina,
Ernest Bloch - Suita hebrajska na altówkę i fortepian
Max Bruch - Romanze op.85 na altówkę i fortepian,
S. Moniuszko - Recytatyw i cavatina Halki z IV aktu opery Halka.



3 lipca 2019, godz. 18.00, środa
Rajgród – Pensjonat & SPA ,,RAJ’’, ul. 1 Maja 22
SUMMERTIME

Wykonawcy:
ANNA KINGA OSIOR – sopran
JOANNA NAWROT – sopran
SYLWESTER TARGOSZ-SZALONEK – tenor
DARIUSZ WÓJCIK – bas
KATARZYNA ROGALSKA – skrzypce
ANDRZEJ WOJCIECHOWSKI – klarnet
RAFAŁ LEWANDOWSKI – fortepian
MICHAŁ KALETA – fortepian

Program:
G. Gershwin - Summertime,
S. Moniuszko - Dziad i baba,
C. Zeller - aria Krystynki z operetki Ptasznik z Tyrolu,
J. Massenet - Medytacja z opery Thais,
G. Donizetti - aria Tonia z opery Córka pułku,
J. Brahms - Taniec węgierski
G. Puccini - aria Lauretty z opery Gianni Schicchi,
J. Strauss - aria Homonaya z operetki Baron cygański
G. Gershwin - Summertime,
F. Reymond - czardasz z opery Perła w Tokayu,
G. Gershwin - The Man I love (Mężczyzna którego kocham)
H. Wars - duet Dla ciebie chcę być biała z rewii Czarna perła,
F. Reymond - aria Juliszki z operetki Błękitna maska
E. Kalman - aria Maricy z operetki Hrabina Marica,
M. Rimski-Korsakow - Lot trzmiela
R. Friml - Hymn włóczęgów z operetki Król włóczęgów,
Francesco Sartori - Con Te Partiro czyli Time To Say Goodbye,
E. Kalman - Artystki z variete z operetki Księżniczka czardasza.

 

 

 

 

3 lipca 2019, godz. 18.30, środa
Łomża – katedra, ul. Dworna 25
OD BACHA DO WSPÓŁCZESNOŚCI
ETIUDA KANONICZNA

Wykonawcy:
MAGDALENA CORNELIUS – mezzosopran
PATRYK PODWOJSKI – organy
EWA SADECKA – słowo wiążące


Program:
Patryk Podwojski - Improwizacja: temat własny z wariacjami w romantycznym stylu
Mieczysław Karłowicz - Mów do mnie jeszcze, Pamiętam ciche, jasne, złote dnie
Feliks Nowowiejski - Epilog III części z III symfonii organowej (lourdzka)
Stanisław Moniuszko - Pieśń wieczorna, Znasz-li ten kraj, Swaty,
Robert Schumann - Etiuda kanoniczna op. 56 nr 5
Stanisław Moniuszko - Morel, Do Niemna, Piosenka bez tytułu Znasz-li ten kraj
Ch. M. Widor - Finał z VI symfonii organowej g-moll,
Francis Poulenc - Ostatni mazur (z cyklu: Huit chansons polonaises).



4 lipca 2019, godz. 19.00, czwartek
Łomża – kino MILLENIUM, ul. Wojska Polskiego 7
Seans biletowany, impreza towarzysząca - bilety do nabycia w kinie ,,Millenium’’
Stanisław Moniuszko
HRABINA
polska opera narodowa w III aktach w 200.rocznicę urodzin Kompozytora


Rejestracja telewizyjna TVP2 15 września 2002 roku w StudioS1 im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie
Retransmisja – TVP Polonia i TVP Kultura

Opracowanie i reżyseria – Maria Fołtyn
Kierownictwo muzyczne – Wojciech Michniewski


Obsada:
Hrabina – MARIA KNAPIK
Chorąży – RAFAŁ SIWEK
Bronia – DOROTA WÓJCIK
Kazimierz – LESZEK ŚWIDZIŃSKI
Podczaszyc – CZESŁAW GAŁKA
Dzidzi – JACEK SZYMAŃSKI
Panna Ewa – AGNIESZKA WOLSKA
Bogusławski – JAN ENGLERT
Gość – WOJCIECH MACHNICKI

oraz

Chór Filharmonii Narodowej
pod dyrekcją Henryka Wojnarowskiego
Polska Orkiestra Radiowa
pod dyrekcją Wojciecha Michniewskiego

 

 

 

 

5 lipca 2019, godz. 19.00, piątek
Łomża – PWSIiP, Aula Wielka, ul. Akademicka 1
SUMMERTIME


Wykonawcy:
ANNA KINGA OSIOR – sopran
JOANNA NAWROT – sopran
SYLWESTER TARGOSZ-SZALONEK – tenor
DARIUSZ WÓJCIK – bas
KATARZYNA ROGALSKA – skrzypce
ANDRZEJ WOJCIECHOWSKI – klarnet
RAFAŁ LEWANDOWSKI – fortepian
MICHAŁ KALETA – fortepian
JACEK SZYMAŃSKI – prowadzenie

Program:
G. Gershwin - Summertime,
S. Moniuszko - Dziad i baba
C. Zeller - aria Krystynki z operetki Ptasznik z Tyrolu,
J. Massenet - Medytacja z opery Thais
G. Donizetti - aria Tonia z opery Córka pułku,
J. Brahms - Taniec węgierski
G. Puccini - aria Lauretty z opery Gianni Schicchi,
J. Strauss - aria Homonaya z operetki Baron cygański
G. Gershwin - Summertime,
F. Reymond - czardasz z opery Perła w Tokayu
G. Gershwin - The Man I love (Mężczyzna którego kocham),
H. Wars - duet Dla ciebie chcę być biała z rewii Czarna perła
F. Reymond - aria Juliszki z operetki Błękitna maska,
E. Kalman - aria Maricy z operetki Hrabina Marica
M. Rimski-Korsakow - Lot trzmiela,
R. Friml - Hymn włóczęgów z operetki Król włóczęgów
Francesco Sartori - Con Te Partiro czyli Time To Say Goodbye
E. Kalman - Artystki z Variete z operetki Księżniczka czardasza.




6 lipca 2019, godz. 18.00, sobota
Drozdowo – Muzeum Przyrody / salon, ul. Główna 38
WIWAT PAN MONIUSZKO!
Koncert w 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki


Wykonawcy:
MONIKA LITWIN-DYNGOSZ – mezzosopran
WOJCIECH DYNGOSZ – baryton
MAŁGORZATA MARCZYK – fortepian
JACEK SZYMAŃSKI – słowo wiążące


Program:
S. Moniuszko - Entuzjasta,
S. Moniuszko - Złota rybka,
S. Moniuszko - Piosnka żołnierza
S. Moniuszko - Czy powróci?,
S. Moniuszko - Dziad i baba,
S. Moniuszko - Prząśniczka
S. Moniuszko - Matysek,
Z. Noskowski - Smutno,
S. Moniuszko - Święty Piotr
Z. Noskowski - Białe mgły,
S. Moniuszko - Krakowiaczek,
Z. Noskowski - Lulajże mi
Z. Noskowski - Zwiędły listek,
Z. Noskowski - Skowroneczek,
Z. Noskowski – Stach.

 

 

 

 

7 lipca 2019, godz. 9.00, niedziela
Zabiele – kościół parafialny pw. św. Jana Ewangelisty
NA SKRZYDŁACH PIEŚNI
Artystyczna oprawa mszy świętej i koncert wokalno-instrumentalny


Wykonawcy:
JOANNA NAWROT – sopran
ANNA KINGA OSIOR – sopran
JACEK SZYMAŃSKI – tenor / prowadzenie
ANDRZEJ WOJCIECHOWSKI – klarnet
RAFAŁ LEWANDOWSKI – fortepian

Program:
J. S. Bach / Ch. Gounod - Ave Maria,
J. S. Bach - Quia respexit z motetu Magnificat
J. Haydn - Et incarnatus est z Mszy cecyliańskiej,
G. Rossini - O salutaris Hostia z Małej mszy uroczystej
W. A. Mozart - Ave Verum,
C. Franck - Panis angelicus,
A. L. Webber - Pie Jesu,
G. Gershwin - Summertime
J. Brahms - Taniec węgierski,
V. Monti - Czardasz,
G. Puccini - aria Lauretty z opery Gianni Schicchi
E. Curtis - O, nie zapomnij mnie,
M. Rimski-Korsakow - Lot trzmiela
E. Kalman - duet Lekki półcień z operetki Księżna cyrkówka.

 

 

 

7 lipca 2019, godz. 11.45, niedziela
Łomża – kościół pw. Krzyża Świętego
DO CIEBIE GŁOS WZNOSIMY
Artystyczna oprawa mszy świętej i koncert wokalno-organowy


Wykonawcy:
DARIUSZ S.WÓJCIK – bas
BŁAŻEJ MUSIAŁCZYK – organy
EWA SADECKA – słowo wiążące

Program:
Johann Sebastian Bach - Piece dorgue BWV 572,
O. M. Żukowski - Ojcze nasz,
J. Rheinberger - Cantilene z Sonaty No. 11 D-moll op.148,
G. Verdi - Confutatis z Requiem
J. Bach - Aria na strunie G z Suity orkiestrowej BWV 1092/transkr. na organy,
C. Saint-Saens - Ave Maria
C. Franck - Panis angelicus,
Ch. H. Rinck - Floeten - Concert / cz. I Allegro Maestoso
E. Pałłasz - Naucz mnie, Panie,
Błażej Musiałczyk – Improwizacja.

 

 

 

 

7 lipca 2019, godz. 17.00, niedziela
Drozdowo – Muzeum Przyrody – park, ul. Główna 38
Zakończenie XXVI Festiwalu
WIELKA GALA W PAŁACU
Jacek Szymański i jego goście


Wykonawcy:
MARLENA BOROWSKA,
MONIKA LITWIN-DYNGOSZ
MAŁGORZATA MARCZYK,
JOANNA NAWROT
ANNA KINGA OSIOR,
PAULINA POROWSKA
AGNIESZKA SKAWIŃSKA,
DOMINIKA SZYSZKO
YEYOUNG SOHN,
INGA WAWRZYNKOWSKA
IRENA WAWRZYNKOWSKA
WOJCIECH DYNGOSZ,
MICHAŁ KALETA
RAFAŁ LEWANDOWSKI,
TOMASZ MAZUR
SYLWESTER TARGOSZ-SZALONEK
ANDRZEJ WOJCIECHOWSKI,
DARIUSZ WÓJCIK

JACEK SZYMAŃSKI – prowadzenie

Program:
przeboje wokalne ze światowego repertuaru operowego, operetkowego i musicalowego
oraz muzyka instrumentalna.

 

Załączniki

  1. Pobierz załącznik
2019-06-26 08:42 Admin

Nowa jakość kultury - doposażenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży realizuje zadanie
pn. Nowa jakość kultury - doposażenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży
w ramach Programu Infrastruktura Domów Kultury ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Nowa jakość kultury - doposażenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży

jest to zadanie, które Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego realizuje dzięki pozyskanym środkom

finansowym w ramach Programu Infrastruktura domów kultury ze środków finansowych

Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Zadanie polega na modernizacji infrastruktury

i wprowadzeniu nowoczesnych standardów działalności i oferty ROK w Łomży.

1. Zakup wyposażenia sali baletowej - I piętro.

2. Zakup wyposażenia sali koncertowej - parter.

3. Zakup wyposażenia studia nagrań.

4. Zakup wyposażenia pracowni administracji.

5. Zakup wyposażenia pracowni graficznej.

6. Zakup wyposażenia pracowni technicznej.

7. Zakup wyposażenia pracowni dozorcy/portiera.

Zadanie Nowa jakość kultury - doposażenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży jest współfinansowany ze środków Powiatu Łomżyńskiego.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

2019-06-16 14:40 Admin

Zaproszenie na wernisaż wystawy malarstwa Michała Sikorskiego

Klub Wojskowy w Łomży i Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zapraszają na wystawę malarstwa Michała Sikorskiego.
Wernisaż odbędzie się 21 maja 2019 roku, o godzinie 18.00, w Galerii N, w Łomży.
W programie występ artystów z Filharmonii Narodowej w Warszawie. Zapraszamy!

 

To moja kolejna wystawa w Galerii N, Klubu Wojskowego w Łomży. Prace które Państwu przedstawiam w większości nie były wcześniej publicznie prezentowane. Na tej wystawie będzie można zobaczyć proces poszerzania się moich zainteresowań, stąd pojawiają się nowe tematy

i techniki malarskie w moich pracach. Ponadto rozwijając dany mi przez Boga talent, chciałbym by Państwo nie tylko zobaczyli oczami kolejne obrazy, ale by można było się przy nich zatrzymać w zadumie. Chciałbym by te malunki przemawiały do serc, by po chwili zatrzymania się coś w nas zostało i żeby nie był to tylko kolejny spacer po galerii....

 

Michał Sikorski

 

Fotogaleria

2019-05-17 12:20 Admin

Gdybym był bogaczem – zaproszenie na koncert

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego zaprasza na koncert pn. Gdybym był bogaczem. Nawiązujący do musicalu Skrzypek na dachu, zawiera wszystkie główne wątki i piosenki - światowe bestsellery. To fantastyczna historia o mleczarzu Tewje, oparta na tradycjach żydowskich, opowiedziana w specyficzny żydowski sposób, wykorzystująca niepowtarzalny humor i sposób myślenia charakterystyczny dla kultury żydowskiej ale jakże uniwersalny dla całej ludzkości.
Koncert odbędzie się 8 kwietnia 2019 roku, o godzinie 19.00, w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12.

 

Wspaniała muzyka, świetne teksty, brawurowe wykonanie, 90 minut fantastycznych wrażeń.

Obsada :
Tewje – Marek Szydło
Gołda – Ewa Dąbrowska
Cejtł i Fruma - Sara – Monika Chrząstowska
Chudł – Izabela Rzeszowska
Perczyk – Piotr Chomik
Motł– Piotr Sierecki
Lejzer Wolf i Rabin – Henryk Rajfer

W muzycznym przedstawieniu nie brakuje humoru żydowskiego i charakterystycznych dla kultury żydowskiej zwyczajów. W Polsce niemal wszystkie teatry muzyczne podejmowały się wystawienia tego musicalu a przeboje jak choćby tytułowy Gdybym był bogaczem… weszły na stałe do repertuaru śpiewaków operowych i zawsze z entuzjazmem przyjmowane są przez publiczność. W przedstawieniu usłyszymy znakomitych aktorów i śpiewaków scen warszawskich oraz poprzez oryginalna scenografię tamtych lat będziemy mogli przenieść się do przedwojennej Anatewki. Piosenka Gdybym był bogaczem, jedna z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie, jest sztandarowym utworem spektaklu. Nie mniej piękne i wzruszające są To świt, to noc, Kwiatku mój, czy też finałowa Anatewka.

 

Organizator:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego

Bilety-rezerwacje w cenie 50 i 70 zł do nabycia siedzibie organizatora ROK Łomża, ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, 86 219 02 00, rok@4lomza.pl

Bilety można zamawiać również telefonicznie, następnie opłacić przelewem i odebrać w siedzibie ośrodka lub przed samym koncertem okazując potwierdzenie przelewu.

Dane do przelewu:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, 18-403 Łomża
Wpłaty na konto: Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010
z dopiskiem koncert Gdybym był bogaczem...

Podczas koncertu obowiązuje zakaz fotografowania, filmowania oraz nagrywania bez zgody organizatora.


Sponsorzy:















































2019-03-15 08:43 Admin

Jagoda Sawicka - ostatnie pożegnanie

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej nieodżałowanej koleżanki śp. Jagody Sawickiej – gł. księgowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.

Przez wiele lat z pasją pracowała na rzecz rozwoju kultury w naszym mieście i regionie.

Była życzliwą i serdeczną koleżanką.

Z rodziną oraz wszystkimi bliskimi zmarłej łączymy się w bólu i składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Koleżanki i koledzy z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.



Czuwanie modlitewne rozpocznie się we wtorek 5 lutego 2019 roku od godziny 16.00 w domu pogrzebowym Marczyk, ul. Przykoszarowa 22a w Łomży.
Msza żałobna zostanie odprawiona w środę dnia 6 lutego 2019 roku o godzinie 14.00 w domu pogrzebowym Marczyk w Łomży, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarz przy ul. Przykoszarowej.

2019-02-05 13:36 Iza Cierpikowska

Sinatra PROJEKT - koncert

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego zaprasza na koncert pt. Sinatra PROJEKT, który odbędzie się 26 lutego 2019 roku, o godzinie 19.00, w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12.

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa w podróż po pełnym klasie i elegancji swingującym świecie muzyki rozrywkowej, której niewątpliwym królem był Frank Sinatra.

Sinatra PROJEKT przywołuje atmosferę koncertów legendarnego wokalisty z okresu szczytu Jego kariery. Usłyszycie Państwo między innymi największe przeboje, takie jak My Way, Strangers In The Night, Luck be a Lady czy Ive Got You Under My Skin.

 

Członkowie Projektu Sinatra współpracują z takimi artystami jak: Zbigniew Górny, Andrzej Poniedzielski, Hanna Banaszak, Elżbieta Adamiak, Kabareciarnia Zenona Laskowika, czy Ray Wilson.

Wokal – Łukasz Mazurek
Fortepian – Zdzisław Babiarski
Kontrabas – Piotr „Maks” Wiśniewski
Perkusja – Sławomir Tokłowicz
Saksofon – Marcin Kajper

Organizator:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego

Bilety-rezerwacje w cenie 40 i 50 zł do nabycia siedzibie organizatora ROK Łomża, ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, 86 219 02 00, rok@4lomza.pl

Bilety można zamawiać również telefonicznie, następnie opłacić przelewem i odebrać w siedzibie ośrodka lub przed samym koncertem okazując potwierdzenie przelewu.

Dane do przelewu:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, 18-403 Łomża
Wpłaty na konto: Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010
z dopiskiem koncert Sinatra Projekt.

Podczas koncertu obowiązuje zakaz fotografowania, filmowania oraz nagrywania bez zgody organizatora.


Sponsorzy:

 



















































2019-01-21 16:02 Admin

"Mój język to kurpiowska gwara"- warsztaty dla młodzieży z powiatu łomżyńskiego

  • Projekt jest współfinansowany ze środków Województwa Podlaskiego
  • Stowarzyszenie Pegaz w Kisielnicy
  • Gminny Ośrodek Kultury w Zbójnej
  • Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Nowogrodzie
  • Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego

Stowarzyszenie Pegaz będzie realizować projekt "Mój język to kurpiowska gwara". Projekt jest współfinansowany ze środków Województwa Podlaskiego (otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu ofert na realizację w 2018 roku zadań publicznych należących do Województwa Podlaskiego w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz w sferze działalności na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego).

Projekt realizowany jest w partnerstwie z :
- Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Łomży,
- Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zbójnej,
- Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nowogrodzie.
Głównym celem projektu jest nauka podstaw dialektu kurpiowskiego, nauka pieśni i tańców kurpiowskich . Rekrutacja do projektu odbywa się w placówkach partnerów zadania.
Do udziału zapraszamy młodzież powyżej 10 r.ż.z terenu powiatu łomżyńskiego. Ilość miejsc ograniczona.Obecnie informacje można uzyskać wysyłając wiadomość tekstową za pomocą FB Stowarzyszenia lub wiadomość tekstową na maila: stowarzyszenie.pegaz@op.pl
Szczegóły pojawią się na plakatach i ulotkach w siedzibach partnerów zadania.

Zapraszamy

2018-04-17 14:23 Iza Cierpikowska

Ochrona danych osobowych w instytucjach kultury (RODO)

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza dyrektorów i instruktorów samorządowych instytucji kultury oraz burmistrzów, wójtów i przedstawicieli urzędów gmin, miast i gmin, miast woj. Podlaskiego na:
Szkolenie: „Ochrona danych osobowych w instytucjach kultury w świetle przepisów ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO)”
Termin i miejsce szkolenia: 12 kwietnia 2018r. w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży

Cele szkolenia:

Celem szkolenia jest omówienie zmian wprowadzonych przez RODO z wyszczególnieniem ochrony danych osobowych w instytucjach kultury.

Szkolenie będzie podzielone na dwa moduły. W pierwszym uczestnicy szkolenia poznają podstawy prawne ochrony danych osobowych w prawie polskim oraz europejskim, czym jest ochrona danych w instytucjach kultury, czyli kluczowe obszary, w jakich najczęściej występują, a także zmiany, jakie wejdą w życie 25 maja 2018r. odnośnie danych osobowych w świetle Parlamentu Europejskiego.

Drugi moduł to omówienie nowej ustawy o ochronie danych osobowych, kluczowe aspekty dla instytucji kultury, jak wprowadzać zmiany w życie oraz dyskusja.

Prowadzący: Piotr Jać – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku
Program szkolenia w załączeniu.

Akredytacja udziału w szkoleniu wynosi 100,-zł.

Do podanej ceny tj. 100,- zł. nie doliczamy podatku VAT w przypadku podpisania oświadczenia, że uczestnictwo w szkoleniu jest finansowane w całości ze środków publicznych.

W przeciwnym razie do powyższych cen zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%.

 

Akredytację prosimy wpłacić w terminie do dnia 05.04.2018r. na konto ROK w Łomży: Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy Nr konta: 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010 z dopiskiem „Szkolenie RODO” oraz podaniem nazwiska osoby, której wpłata dotyczy.

Jednocześnie prosimy o przesłanie KARTY ZGŁOSZENIA wraz z potwierdzeniem dokonania opłaty, w terminie do 05.04.2018 r. pocztą, drogą elektroniczną na adres edukacja@woak.bialystok.pl lub faxem 85 740 37 19.

Zapraszamy do skorzystania z naszego zaproszenia.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziale Edukacji WOAK tel. 85 740 37 18 lub na stronie: www.woak.bialystok.pl a także w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży tel. 86 219 02 00 lub na stronie: www.rok.4lomza.pl

 

PROGRAM SZKOLENIA

Ochrona danych osobowych
w instytucjach kultury w świetle przepisów
ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO)

Termin:
12 kwietnia 2018 r., godz. 10:00-14:00Lokalizacja: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, 18-403 Łomża

Prowadzący: Piotr Jać – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku

Plan szkolenia:

09:30-10:00 – rejestracja uczestników

10:00-11:50 – I moduł szkolenia:

1. Pod stawy prawne ochrony danych osobowych w prawie polskim i prawie europejskim
2. Ochrona danych osobowych w instytucjach kultury – kluczowe obszary, wyzwania, specyfika prowadzenia działalności kulturalnej
3. Ochrona danych osobowych po 25 maja 2018 roku w świetle rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie
ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólnego rozporządzenie o ochronie danych)

11:50-12:10 – przerwa kawowa

12:10-14:00 – II moduł szkolenia:
1. Nowa ustawa o ochronie danych osobowych – kluczowe rozwiązania, obowiązki podmiotów prowadzących działalność kulturalną
2. W jaki sposób przygotować instytucję na wejście w życie nowych standardów ochrony
danych osobowych – zagadnienia praktyczne
3. Dyskusja

 

 

Załączniki

  1. Karta zgłoszenia
2018-03-14 14:13 Iza Cierpikowska

CIAO, CIAO BAMBINA - zaproszenie na koncert

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza na niezapomniany koncert pt. CIAO, CIAO BAMBINA, który odbędzie się 19 stycznia 2018 roku, o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12.
Ciao, Ciao Bambina to muzyczny spektakl prezentujący najsłynniejsze włoskie piosenki w autorskiej interpretacji musicalowego aktora rodem z Rzymu, to również podróż przez historię włoskiej piosenki. Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc nas przez trzy dekady XX wieku.

 

Towarzyszymy mu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40-tych, gdzie poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy, widzowie udają się z Marino Marinim do kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii, gdzie biorą udział w jego wielkim sukcesie nad Sekwaną. Spora część spektaklu koncentruje się na ogromnym sukcesie, jaki Marino Marini odniósł w Polsce. Poznajemy historię jego wielkiej popularności w naszym kraju oraz genezę diety Twist, którą spopularyzował. W ciągu 80-ciu minut usłyszymy między innymi szlagiery: Azzurro, O sole mio, Love in Portofino, Volare, Arrivederci Roma, Buonasera Signorina i oczywiście słynny Nie płacz kiedy odjadę...

Od dnia premiery 22 listopada 2013 r., spektakl był wystawiany ponad 100 razy i ciągle cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności.

W rolę głównego bohatera wcielił się Nicola Palladini. Towarzyszy mu zespół:

Krzysztof Brzeziński - piano, gitara basowa, kontrabas,
Andrzej Jaworski - gitara akustyczna.

Bilety: 50, 60 zł

Organizator: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego.
Szczegółowe informacje – rezerwacja biletów: ROK Łomża, ul. Małachowskiego 4,
tel. 86 219 01 11, 86 219 02 00, rok@4lomza.pl, www.rok.4lomza.pl, www.naszakultura.pl

Sponsorzy koncertu:




















2018-01-03 14:22 Admin

VII Festiwal Piosenki Świątecznej Gwiazdkowe Nutki 2017 - kolejność wystepów

VII Festiwal Piosenki Świątecznej Gwiazdkowe Nutki 2017 - kolejność wystepów

 

KATEGORIA PRZEDSZKOLA, godz. 11.00

 

1. Lena Wądołowska, lat 5, PP. Nr 15, Łomża, Nie płacz Jezu

2. Maja Krzyna, lat 6, SP Nr 5, Łomża, Złota gwiazdka

3.Wiktoria Dąbkowska, lat 6, SP Nr 4, Łomża, Tupu tup po śniegu

4. Sandra Gronostajska, lat 6, Łomża, Bosy pastuszek

5. Łucja Kowalczyk, lat 6, PP. Nr 10, Łomża, Złota Gwiazdka

6. Monika Modzelewska, lat 6, PP. Nr 5, Łomża, Józefie stajenki nie szukaj

7. Maja Jarmułowicz, lat 6, SP NR 9, Łomża, Gwiazdki świecą

8. Krzysztof Franciszek Jasiński, Antonia Turowska, lat 3 i 4 Przedszkole w Jedwabnem, Przybieżeli do Betlejem

9. Zuzanna Kołodziejczyk, lat 5, PP. Nr 10, Łomża, Jedzie Mikołaj

10. Filip Zadroga, lat 5, Przedszkole Wesołe Słoneczko, Łomża, Nie płacz, nie płacz Jezu

11. Amelia Duda, Ewa Konopka, Milena Karwowska, lat 4 i 5, Jedwabne, Zostań Jezu mym braciszkiem

12. Maja Robuta, lat 3, Przedszkole w Jedwabnem, Świeć gwiazdeczko

13. Wiktoria Osiecka, lat 6, SP Jedwabne, Złota gwiazdka

14. Julia Chrostowska, lat 6, PP Nr 9, Łomża, Pastuszek bosy

15. Anna Rutkowska, lat 3, Przedszkole Jedwabne, Gdy śliczna Panna

16. Ksawery Dużyński, lat 5, PP Nr 9, Łomża, Aniołek maleńki

17. Anna Przybylska, lat 6 lat, PP nr 5, Łomża, Bosy pastuszek

18. Aleksandra Nikodem, lat 5, PP. Nr 9, Łomża, Już blisko kolęda

19. Wiktoria Dąbkowska, lat 6, SP Nr 4, Łomża, Tupu tup

20. Aniela Narolewska, lat 6, Łomża, Kochany Panie Mikołaju

21. Anna Trzeciak, lat 6, PP. Nr 10, Łomża, A Mikołaj pędzi

22. Oliwia Konert, lat 6, SP Olszyny, Zarozumiała bombka

23. Aleksander Surel, lat 6, SP Nr ,4 Łomża, Świeć gwiazdeczko

24. Kalina Marek, lat 5, PP. Nr 5, Łomża, Była noc

 

 

KATEGORIA KLAS I-III, godz. 12.30

 

1. Maja Aleksandra Dobrzańska, lat 9, Łomża, Bądź Wieli Boże Dziecięciem

2. Lena Fabiszewska, lat 7, Łomża, Zagraj dziecku kołysankę

3. Dominika Pogroszewska, lat 8, Wizna, Złota gwiazdka

4. Aleksandra Szymańska, lat 7, Łomża, Na pasterkę chodźmy wszyscy

5. Zespół Aniołki, 8 i 9 lat, Łomża, Ding Dong

6. Marta Długokęcka, lat 8, Śniadowo, A Mikołaj jedzie

7. Amelia Piotrowska, lat 7, Wizna, Maleńka miłość

8. Maja Niksa, lat 9, Łomża, Święta, Święta

9. Gabriela Narożna, lat 7, Łomża, Nasze święta

10. Daniel Gołaś, lat 9, Jedwabne, Złota Jerozolima

11. Zofia Konialiewicz, lat 8, Łomża, Był pastuszek bosy

12. Olga Szlesińska, lat 7, Łomża, Czas wigilii

13. Maria Czochańska, lat 9, Łomża, O gwiazdo Betlejemska

14. Aleksandra Sokołowska, lat 9, Świąteczny śnieg

15. Zosia Brulińska, lat 8, Śniadowo, Przygody bałwanków

16. Ania Dziewa, lat 7, Łomża, Gwiazdki świecą nad stajenką

17. Gabriela Szeligowska, lat 9, Łomża, Była noc

 

 

KATEGORIA KLAS IV-VI, godz.13.30

 

1. Wiktoria Szewczyk, lat 12, Łomża, Rocking around

2. Julia Karwowska, lat 11, Puchowa kołysanka

3. Sylwia Filter, lat 12, Jedwabne, Kolęda cisza

4. Amelia Borusiewicz, lat 12, Łomża, Man with the bag

5. Patrycja Chyl, lat 9, Łomża, Rocking around the Chrisrmas tree

6. Anna Makowska, lat 11, Jedwabne, Magia Świąt

7. Otylia Perzanowska, lat 12, Łomża, Święta, Święta

8. Gabriela Zubrzycka, 10 lat, Łomża, Zima tuż

9. Błażej Rafołowski, lat 11, Łomża, Santa claus is coming to town

10. Maja Wronowska, lat 10, Łomża, All i want for Christmas

11. Oliwia Szmitko, lat 10, Jedwabne, Mario, czy już wiesz

12. Wiktoria Rutkowska, lat 12, Łomża, Wyśpiewamy, Ci dziecinko

13. Konrad Kowalewski, lat 10, Śniadowo, Jedna z najpiękniejszych gwiazd

14. Wiktoria Zapert, lat 12, Jedwabne, Kolęda warszawska

15. Patrycja Szymańska, lat 10, Łomża, Gore gwiazda Jezusowi

16. Julka Majewska, lat 12, Piątnica, Śpij Jezusku

17. Nikola Wiśniewska, lat 10, Jedwabne, Znowu Święta

18. Kacper Sejnowski, lat 10, Łomża, Świąteczna noc

 

 

KATEGORIA kl. VII SP, Gimnazjum, Szkoła Średnia, godz. 14.30

 

1. Paula Rafałowska, lat 15, Łomża, Cold december night

2. Izabela Modzelewska, lat 14, Łomża, Moja pastorałka

3. Izabela Biernacka, lat 14, Łomża, Święta w nas

4. Anita Steczkowska, lat 13, Łomża, Pada śnieg

5. Mateusz Niksa, lat 14, Łomża, Święty czas

5. Natalia Szabłowska, lat 13, Śniadowo, Cicho, cicho pastuszkowie

6. Julia Kochanowska, lat 13, Łomża, Its the most wonderful time of the year

7. Oliwia Olbryś, lat 13, Śniadowo, Święta, Święta

8. Laura Narolewska, lat 15, Łomża, Szara kolęa

9. Damian Śliwiński, lat 14, Łomża, Last christmas

10. Emilia Sobocińska, lat 14, Łomża, All I want for Christmas

11. Julia Kamińska, lat 18, Łomża, Marjo czy ty wiesz

12. Alicja Kopczewska i Wiktoria Perzanowska, lat 17, Rocking around

13. Patryk Śliwiński, lat 18, Łomża, Merry christmas everyone

14. Dominik Bajorek, lat 18, Łomża, Marjo czy ty wiesz

15. Paulina Porowska, lat 18, Łomża, Kiedy nam do siebie

16. Zofia Borkowska, lat 16, Łomża, Santa is coming for us

 

Godziny wskazane przy każdej z kategorii są godzinami przybliżonymi. Proszę mieć na uwadze wcześniejsze pojawienie się na konkursie. Akredytacja konkursowa 10 zł (posiłek, koszty organizacyjne) płatne w księgowości. Podczas konkursu proszę posiadać podkład muzyczny na ścieżce CD lub pendrive.

Sprawy nie wyjaśnione kontakt:

Agnieszka Żemek-Pawczyńska 86 2190 111, rok@4lomza.pl

 

2017-12-07 09:04 Admin

XXV Giełda Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - kolejność występów

Kolejność występów wykonawców XXV Giełdy Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - Sceny Młodych Wokalistów im. Marka Żemka.

 

01.12.2017 r. PIĄTEK

 

KATEGORIA KLAS I-III (7-9 lat) godz. 15.00-16.00

 

1. Zuzanna Jakubiak, kl. III, 9 lat, Kupiski, Znajdź sobie przyjaciela

2. Emilia Żebrowska, kl. III, 9 lat, Łomża, Co się stało z mamą

3. Marysia Pstrągowska, kl. I, 7 lat, Śniadowo, Śmieszne grzybki

4. Natalia Gryc, kl. III, lat 8, Łomża, Co nam w duszy gra

5. Dawid Baranowski, kl. III, Drozdowo, Bo świat to my

6. Maja Niksa, kl. III, 9 lat, Łomża, Najpiękniejsza w klasie

7. Dominika Pogroszewska, kl. II, lat 8, Wizna, Bursztynek

8. Marta Długokęcka, kl. II, lat 8, Śniadowo, Papuga z dziobem na kłódkę

9. Łucja Baczewska, kl. I, lat 7, Piątnica, Piosenka na dobry początek

10. Anna Dziewa, kl. I, lat 7, Łomża, Różowa piosenka

11. Amelia Piotrowska, kl. I, lat 7, Wizna, Kołysanka dla E.T

12. Olga Szlesińska, kl. I, lat 7, Łomża, Bo świat to my

13. Julia Żyznowska, kl. I, lat 7, Łomża, Zostań moją przyjaciółką

14. Aleksandra Sokołowska, lat 9, Łomża, Co się stało z mamą

15. Zuzanna Skopek, lat 8, kl. II, Kupiski, Rękawiczki muzyczne

 

Przerwa 15 min

 

KATEGORIA KLAS IV-VI (10-12lat) godz. 16.15-17.15

 

1. Łukasz Sobczyński, 11 lat, Kisielnica, Kolorowy wiatr

2. Nikola Kotowska, kl. IV 10 lat, Drozdowo, O mnie się nie martw

3. Kacper Sejnowski. kl. IV, 10 lat, Piątnica, Dziewczyno z granatem

4. Wiktoria Szewczyk, kl. VI, 12 lat, Łomża, Nie bądź taki szybki bill

5. Aleksandra Pstrągowska, kl V, 11 lat, Śniadowo, Swing na lewą nogę

6. Paulina Oliwia Bolc, kl VI, lat 12, Zbójna, Lustra

7. Otylia Perzanowska, kl. VI, lat 12, Łomża, 7 mil do nieba

8. Michał Waniewski, kl. V, lat 11, Jeziorko, Zakazany owoc

9. Amelia Borusiewicz, kl. VI, lat 12, Łomża, Dworzec

10. Małgorzata Piszczatowska, kl. V, lat 11, Śniadowo, Cud w szafie

11. Błażej Rafałowski, kl. V, lat 11, Łomża, Słowa wolne są od cła

12. Weronika Żelazna, kl. VI, lat12, Kupiski, Alleluja

13. Klaudia Cwalina, kl. VI, 12 lat, Zbójna, Kolorowy wiatr

14. Katarzyna Boguska, kl. V, lat 10, Jarnuty, Świat rozdźwięków

15. Konrad Kowalewski, kl. IV, lat 10, Śniadowo, Pozytywnie tak

16. Julka Majewska, kl. VI, lat 12, Piątnica, Zawsze gdzieś czeka ktoś

17. Wiktoria Rutkowska, kl. VI, lat 12, Łomża, Ja się boję sama spać

 

Przerwa 20 min ok 17.40 – ogłoszenie wyników

 

02.12.2017 SOBOTA

Kategoria Piosenki anglojęzycznej godz. 10.00- 11.15

 

1. Patrycja Orzołek, kl. II, gim. lat 14, Zbójna, Say something

2. Damian Śliwiński, kl. II, gim. lat 14,Łomża, Let her go

3. Paula Rafałowska, kl. II, gim. lat 15, Łomża, Upside down

4. Karolina Zakrzewska, kl. VII, lat 13, Wygoda, What the world needs now is love

5. Monika Szydlik, kl. II, gim. lat 14, Zbójna, Say something

6. Franciszek Przybylski, kl. III, gim, lat 15, Łomża, Moon Over Bourbon Street

7. Patrycja Grabowska, kl. VII, lat 13, Wygoda, Human

8. Emilia Sobocińska, kl. II, gim., lat 14, Łomża, Set fire to the rain

9. Urszula Sulkowska, kl. II, gim., lat 14, Łomża, Oh Its So Quiet

10. Patryk Śliwiński, kl. III, LO, 18 lat, Łomża, Beautiful mess

11. Wiktoria Perzanowska, kl. II, LO, lat 17, Łomża, What a feeling

12. Zofia Borkowska, kl. I, LO, lat 16, Łomża, Into you

13. Dominik Bajorek, kl. II, LO, lat 17, Łomża, Upside down

14. Paulina Porowska, kl. III, LO, lat 18, Łomża, Empire state of mind

15. Alicja Kopczewska, kl. II, LO, lat 17, Łomża, Lullaby of birdland

16. Julia Kamińska, kl. III, LO, lat 18, Łomża, Say you wont let go

     

Przerwa ok godz. 11.30 ogłoszenie wyników

 

Kategoria kl. VII, gimnazja, ok 11.40- 13.10

 

1. Izabela Biernacka, kl. II, gim., lat 14, Łomża, Nieprawda

2. Patrycja Grabowska, kl. VII, lat 13, Wygoda, Miasto

3. Patrycja Orzołek, kl. II, gim., lat 14, Zbójna, Wszystko albo nic

4. Anna Amelia Kopczewska, kl. II, gim., lat 14, Piątnica, Co mi Panie dasz

5. Mateusz Niksa, kl. II, gim., 14 lat, Łomża, Jutro

6. Paula Rafałowska, kl. II, gim., lat 15, Łomża, Miasteczko cud

7. Franciszek Przybylski, kl. III, gim., lat 15, Łomża, Karmel

8. Natalia Szabłowska, kl. VII, lat 13, Śniadowo, Dziewczyński spacer

9. Karolina Zakrzewska, kl. VII, lat 13, Wygoda, Nieprawda

10. Emilia Sobocińska, kl. II, gim., lat 14, Łomża, Wiem, że nie wrócisz

11. Anita Korytkowska, kl. III, gim., 15 lat, Miastkowo, Przeczytałam wszystko o Tobie

12. Damian Śliwiński, kl. II, gim., lat 14, Łomża, Chyba na pewno

13. Oliwia Olbryś, kl. VII, lat 13, Śniadowo, Zamień dzień w noc

14. Daria Rydelska, kl. III, lat 15, Miastkowo, Jesteś lekiem na całe zło

15. Monika Szydlik, kl. II, gim., lat 14, Zbójna, Chcę tu zostać

16. Urszula Sulkowska, kl. II, lat 14, Łomża, Pójdę wszędzie z tobą

17. Martyna Truskolaska, kl. VII, lat 12, Piątnica, Cisza. Modlitwa katyńska

18. Natalia Bajno, kl. III, lat 15, Miastkowo, Radość najpiękniejszych lat

19. Laura Narolewska, kl. III, lat 15, Łomża, Sen motyla

20. Anita Steczkowska, kl. VII, lat 13, Łomża, Sercem patrz

 

Przerwa 10 min

 

Kategoria Szkoły Średnie ok godz. 13.20-14.00

 

1. Dominik Bajorek, kl. II, lat 17, Łomża, Co mi Panie dasz

2. Zofia Borkowska, kl. I, lat 16, Łomża, Piosenka o Wojtku

3. Tomasz Ferenc, kl. I, LO, lat 17, Łomża, Tak tak to ja

4. Wiktoria Perzanowska, kl. II, lat 17, Łomża, Z Tobą nie umiem wygrać

5. Patryk Śliwiński, kl. III, lat 18, Łomża, Szerokie wody

6. Alicja Kopczewska, kl. II, lat 17, Łomża, Każdy szafę ma

7. Paulina Porowska, kl. III, lat 18, Łomża, Ballada łomżyńska

8. Julia Kamińska, kl. III, lat 18, Łomża, Piosenka księżycowa

 

Ogłoszenie wyników ok godz. 14.30

 

Godziny wskazane są godzinami przybliżonymi. Prosimy o wcześniejsze przybycie.

Przypominamy o akredytacji konkursowej 15 zł (posiłek+ koszty organizacyjne) płatne w dniu konkursu. Podkłady prosimy zapisać na nośniku cd lub pen drive.

W razie pytań, spraw niewyjaśnionych proszę o kontakt

Agnieszka Żemek- Pawczyńska 505506421 lub 862190 111

 

Serdecznie zapraszamy na koncert gościa festiwalowego HANI STACH wraz z doskonałym pianistą Jackiem Piskorzem dn. 02.12.2017 godz. 18.00 sala kameralna ROK Łomża.

Cena biletów 25 zł, szczegóły rok.4lomza.pl

 

2017-11-23 11:53 Admin

Z tradycją, w nowoczesność – modernizacja wyposażenia ROK w Łomży - podsumowanie

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego w br. realizował zadanie pn. Z tradycją, w nowoczesność – modernizacja wyposażenia Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży. Zadanie realizowane było dzięki dofinansowaniu zadań w ramach programu Infrastruktura domów kultury ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz współfinansowane ze środków Powiatu Łomżyńskiego.

 

Zadanie polegało na następujących działaniach.
1. Zakupiono klimatyzator do sali baletowej. Zakup klimatyzatora zapewnia komfort i wysoki standard pracy grupy tanecznych ROK Łomża, Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT, Zespołu Pieśni i Tańca Łomża, Grupy Tanecznej Tacy Sami oraz koncertów organizowanych przez ośrodek.
2. Zakupiono zestaw sprzętów do pracowni plastycznej. Zakupiono prasę graficzną, elektryczne koło garncarskie (junior) przystosowane do pracy z dziećmi rozszerzające ofertę edukacyjną ośrodka o ciekawą formę pracy z dziećmi. Dzięki zakupowi oferta pracowni wzbogaciła się o możliwość wykonywanie grafik w technice linorytu, akwatinty, akwaforty i innych. Zakupiono multimedialny ekran led, który służy m.in. do prezentacji technik plastycznych, prezentacji wizualnej słynnych dzieł plastycznych czy filmów prezentujących wydarzenia artystyczne itp. Zakupiono zestaw mebli, które służą do przechowywania materiałów i prac plastycznych, umożliwiają ergonomiczne dysponowanie przestrzenią pracowni, poprawiły bezpieczeństwo i jakość pracy w pracowni.
3. Zakupiono rampę oświetleniową. Dzięki temu unowocześniono i doposażono studio nagrań w sprzęt sceniczny do obsługi imprez. Zakupiony sprzęt służy do oświetlenia i obsługi imprez organizowanych przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży (festiwali, przeglądów, przeglądów i koncertów).
4. Zakupiono zestaw mebli do kostiumerni. Zakup ten poprawił bezpieczeństwo przechowywanych strojów estradowych grup artystycznych działających przy ośrodku.

5. Zakupiono zestaw wyposażenia pracowni graficzno-informatycznej. Zakupiono stację graficzną, nowoczesny monitor, tablet graficzny i oprogramowanie do obróbki grafiki i wideo. Zakupiony zestaw doskonale służy do opracowywania wszystkich materiałów graficznych i wideo związanych z działalnością Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, materiałów drukowanych (plakatów, ulotek itp.), również materiałów umieszczanych na naszych stronach internetowych, portalach społecznościowych czy filmowych.

Dzięki projektowi ośrodek został wzbogacony o nowoczesne wyposażenie służące realizacji zadań statutowych. Dzięki niemu rozszerzono i podniesiono jakość oferty statutowej, poprawiono standard działalności, polepszono bazę techniczno-lokalową potrzebną do prowadzenia zajęć i szkoleń, unowocześniono ofertę zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych, poprawiono stan infrastruktury kultury, atrakcyjność oferty kulturalnej oraz stworzono warunki do rozwijania aktywnej twórczości.

Zadanie Z tradycją, w nowoczesność - modernizacja wyposażenia Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży jest współfinansowany ze środków Powiatu Łomżyńskiego.



Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


 

2017-11-17 09:13 Admin

VII Festiwal Piosenki Świątecznej - Gwiazdkowe Nutki 2017

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z terenu powiatu łomżyńskiego i miasta Łomża do udziału w VII Festiwalu Piosenki Świątecznej - Gwiazdkowe Nutki 2017.

Termin realizacji konkursu: 10 grudnia 2017 r., początek godzina 11.00
Miejsce: sala kameralna Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4.

Laureaci i osoby wytypowane przez jury wystąpią podczas „Świątecznego Kolędowania z Galerią Veneda”.
Zapraszamy.

 

 

 

Patronat honorowy:
Starosta Łomżyński – Elżbieta Parzych


Zadanie realizowane dzięki wsparciu finansowemu:
- Starostwa Powiatowego w Łomży
- Urzędu Miejskiego w Łomży
- Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

 

Szczegóły, regulamin w plikach do pobrania.

 

Załączniki

  1. Regulamin i karta zgłoszenia
2017-11-14 12:25 Admin

Hania Stach wystąpi w ramach XXV Giełdy Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży oraz Fundacja Sztuk i Dialogu zapraszają na koncert Hani Stach, utalentowanej polskiej wokalistki, która wystąpi w ramach XXV Giełdy Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej im. Marka Żemka. Koncert odbędzie się 2 grudnia 2017 roku, o godzinie 18.00 w sali widowiskowej ROK Łomża.



 

Hania Stach jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Muzyczne szlify zdobywała również pod okiem Elżbiety Zapendowskiej. Szerszej publiczności po raz pierwszy zaprezentowała się podczas finałów II edycji programu Idol, nieco wcześniej zdobywając pierwsze miejsce w programie Szansa na Sukces, w którego finale zaśpiewała „Dotyk” w duecie z Edytą Górniak. Współpracowała z wieloma muzykami m.in. z Natalią Kukulską, Wojtkiem Pilichowskim, Krzysztofem Herdzinem, Andrzejem Piasecznym. W 2004 roku wydała pierwszą płytę „Hania Stach” bardzo pozytywnie odebraną przez polski rynek muzyczny. W tym samym roku wystąpiła na Festiwalu w Opolu, gdzie w koncercie „Premiery” wykonała piosenkę „Właśnie w taki dzień”. Również w 2004 roku nominowana przez Urszulę Dudziak do festiwalu Top Trendy, zajęła w nim wysokie, drugie miejsce śpiewając piosenkę „End Of The Road” oraz „Czas nas uczy pogody”. W 2007 roku Hania Stach ponownie była uczestniczką koncertu „Premiery” na Festiwalu w Opolu, w którym została wyróżniona nagrodą „Kryształowy Kamerton” przyznaną przez Związek Polskich Autorów i Kompozytorów „ZAKR” za własną kompozycję pt. „To nie tak miało być”.

Hania Stach zajęła również drugie miejsce podczas eliminacji do Finału Krajowego Eurowizji 2007 r. wykonując piosenką „Regroup”.
Od 2007 roku zaangażowana była też w jeden z największych kinowych projektów musicalowych dla młodzieży – „High School Musical”. Promując poszczególne części filmu Hania udzieliła swojego głosu na polskiej wersji dialogowej dla głównej bohaterki filmu- Gabrielli oraz nagrała trzy piosenki i teledyski: „Masz w sobie wiarę”, „Moja muzyka to Ty” śpiewając z duecie z Andrzejem Lampertem oraz „Ty i Ja” z Łukaszem Zagrobelnym. Ścieżka dźwiękowa z filmów uzyskała status platynowej płyty i osiągnęła sprzedaż na poziomie ponad 100 tys. egzemplarzy.

W marcu 2012 roku ukazał się drugi album Hani Stach zatytułowany „Moda”, którego producentem jest Mikołaj Majkusiak. Płyta jest nagrana przez wyjątkowych muzyków, zespół Hani w składzie: Mikołaj Majkusiak (klawisze), Wiktor Tatarek (gitary), Tomek Zieliński (bas), Przemek Kuczyński (perkusja). „Moda” została przyjęta wieloma pozytywnymi recenzjami. Na krążku nie zabrakło wspaniałych gości takich jak wybitny basista Wojtek Pilichowski czy Jagoda Stach, siostra Hani, z którą zaśpiewała w duecie energetyczną piosenkę „I Want No Other”. Płyta zawiera też dwie kompozycje, które powstały przy współpracy z samym Judem Friedmanem, znanym amerykańskim kompozytorem, który komponował dla takich sław jak Whitney Houston, Barbara Streisand, Chaka Khan czy Toni Braxton! Po ukazaniu się albumu powstały teledyski do trzech kolejnych singli „Bez Ciebie”, „Moda” i do „I Want To Love You”. W maju 2012 roku artystka zakwalifikowała się ponownie do konkursu „trendy” na Top Trendy Sopot Festiwal, gdzie wykonała utwór „I Want To Love You” będący jej kompozycją. Ostatnim singlem promującym płytę została ballada „Będę czekać”.

Hania Stach wystapi wraz z Jackiem Piskorzem, z którym stworzyła projekt „Whitney Houston symfonicznie”/ „W hołdzie Whitney Houston”, w którym z powodzeniem wykonuje największe przeboje Whitney Houston.
Podczas koncertu zaprezentuje utwory z własnej płyty oraz znane przeboje światowe.



Bilety w cenie 25 zł

Rezerwacje:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4
86 219 01 11, 86 219 02 00
rok@4lomza.pl


Sponsorzy koncertu:

 









 

Fotogaleria

2017-11-02 14:26 Admin

XXV Giełda Piosenki 2017

XXV Giełda Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - Scena Młodych Wokalistów im. Marka Żemka 2017
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z terenu powiatu łomżyńskiego i miasta Łomża do udziału w XXV Giełdzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej 2017.

Termin realizacji konkursu: 1-2 grudnia 2017 r.

 

Program Festiwalu

01.12.2017
- godz.15.00 - 18.00 przesłuchania konkursowe w kategorii: klas I-III i IV-VI szkół podstawowych, obrady jury, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom.

02.12.2017
- godz. 10.00-15.00 przesłuchania konkursowe w kategorii: VII klas szkół podstawowych, gimnazjów oraz kategoria szkół średnich, obrady jury, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom.
- godz. 18.00 – występ laureatów XXV Giełdy Piosenki
koncert Hani Stach – wokal, Jacka Piskorza – instrumenty klawiszowe,


Miejsce: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4
.

Cele imprezy:
- konfrontacje wokalne dzieci i młodzieży utalentowanej, wrażliwej na piękno muzyki i śpiewu. Wyłonienie talentów i ich promocja. Budowanie doświadczeń w występach scenicznych uczestników.

Zgłoszenia do dnia 17 listopada 2017 roku. Szczegóły – regulamin oraz karta zgłoszenia do pobrania w załączniku.





Zapraszamy.

Organizator:



Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


Fundacja Sztuk i Dialogu


Patronat honorowy:


Starosta Łomżyński – Elżbieta Parzych

Zadanie realizowane dzięki wsparciu finansowemu:
- Starostwa Powiatowego w Łomży

 

- Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego



 

- Urzędu Miejskiego w Łomży

 

Nagrodę główną - kurs językowy w kategorii Piosenki anglojęzycznej ufundowała Szkoła Językowa LINGUO.



Sponsorzy:






 




Załączniki

  1. Regulamin i karta zgłoszenia
2017-11-02 14:21 Admin

Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża 2017

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, Klub Tańca Towarzyskiego AKAT, Wójt Gminy Piątnica i Zespół Szkolno-Przedszkolny im. mjr Władysława Raginisa w Piątnicy, zapraszają na XXI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża, Mistrzostwa Podlaskiego Związku Tańca Sportowego oraz XI Dziecięcą Galę Taneczną - które odbędą się w niedzielę 22 października 2017 roku w Hali Sportowej w Piątnicy, ul. Szkolna 29.


W tym roku to już dwudziesta pierwsza edycja tej cieszącej się w środowisku lokalnym,

Województwie Podlaskim i Regionie Północno- wschodnimi dużą popularnością imprezy tanecznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, odbywająca się rokrocznie w Łomży lub okolicach. Ze względu na bardzo dobre opinie za dotychczasową wzorową organizację imprezy, obecna edycja turnieju zyskała wyższa rangę. Otrzymaliśmy od Zarządu Podlaskiego Związku Tańca Sportowego w Białymstoku organizację „Mistrzostw Województwa Podlaskiego na 2017 rok dla tancerzy z naszego województwa”. W XXI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Sportowego „o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża” wystąpią pary taneczne tańca towarzyskiego sportowego z województwa Podlaskiego, całej Polski, Łomży i okolic klas tanecznych od E do A.

W ramach tego turnieju odbędzie się:

- Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim na 2017 rok,

- XI Dziecięca Gala Taneczna par rekreacyjnych klas H, G i F z udziałem dzieci i młodzieży z łomżyńskich szkół w wieku od 7 do 16 lat,

- Odbędą się także liczne pokazy taneczne grup tanecznych i działających w Klubie Tańca Towarzyskiego „AKAT” działającego przy naszej instytucji. Dobre recenzje prasowe, duże

zainteresowanie lokalnego radia i telewizji ,a przede wszystkim ogromna ilość uczestników i widzów zmotywowało nas do zorganizowania kolejnej edycji turnieju tańca towarzyskiego.

W bieżącej edycji turnieju gościć będziemy tancerzy z wielu miast naszego kraju, około 450 par tanecznych. Zawodnicy będą rywalizować w dwudziestu ośmiu kategoriach tanecznych.

O wyjątkowości tegorocznej imprezy stanowić będzie :

- bardzo duża ilość uczestników i widów ok. 1000 osób,

- oprawa świetlna i scenografia wykonana przez jedną z największych firm oświetleniowych w Polsce, firmą „GRODA”,

- Gwiazda wieczoru Iwona Szymańska Pavlovic – juror Tańca z Gwiazdami, która poprowadzi wieczorna Galę Taneczną naszego turnieju.

Celem imprezy jest sprawdzenie umiejętności tanecznych tancerzy z Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT” z tancerzami z całej Polski i województwa Podlaskiego, jest to bardzo duża i widowiskowa impreza taneczna skupiającą wielu widzów i uczestników i niepowtarzalna okazja do promocji firm działających w Powiecie Łomżyńskim, Gminie Piątnica i Województwie Podlaskim. Na naszej imprezie obecni będą m.in. reprezentanci władz wojewódzkich, powiatowych, gminnych i miejskich oraz przedstawiciele mediów.

Zapraszamy na Turniej Tańca Towarzyskiego do podziwiania umiejętności najlepszych tancerzy.


Program Turnieju:

XI Dziecięca Gala Taneczna – godz. 9.30

BLOK I – godz. 12.00

BLOK II – godz. 15.00

BLOK III – WIECZORNA GALA TANECZNA – 18.00

Impreza biletowana. Bilet wstępu na trybuny: 20 zł od osoby (cały dzień), dzieci do lat 7 wstęp wolny.

Stolik na Dziecięcą Galę Taneczną, I i II blok - 30 zł od osoby.

Stolik na Wieczorną Galę Taneczną, godz. 18.00 - 40 zł od osoby.

Organizatorzy:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego
Klub Tańca Towarzyskiego AKAT

Współorganizatorzy:
Województwo Podlaskie Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku
Wójt Gminy Piątnica
Zespół Szkolno-Przedszkolny im. mjr Władysława Raginisa w Piątnicy
Podlaski Związek Tańca Sportowego

Patronat honorowy:




Marszałek Województwa Podlaskiego – Jerzy Leszczyński




Starosta Łomżyński - Elżbieta Parzych



Prezydent Miasta Łomża - Mariusz Chrzanowski



Wójt Gminy Piątnica – Krzysztof Kozicki

Dofinansowano ze środków Województwa Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, Urzędu Miasta Łomża, Starostwa Powiatowego w Łomży, Urzędu Gminy Piątnica


Sponsor Główny:



Sponsorzy:





Podczas turnieju obowiązuje zakaz fotografowania, filmowania oraz nagrywania bez zgody organizatora.

 

2017-10-17 08:49 Admin

Dzień Otwarty w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza na Dzień Otwarty w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, który odbędzie się 24.09.2017 początek godzina 11.00.
Zapraszamy zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

 

Zajęcia wokalne: 11.00-13.00 - Studio ROK
Dziecięce Studio Piosenki i Tańca - zabawy taneczno-muzyczne z ,,Grzesiem i Agniesią’’ - 12.00
Zajęcia tańca towarzyskiego z Klubem Tańca Towarzyskiego ,,AKAT’’

11.00 - dzieci i młodzież

12.45 – dorośli

Zajęcia taneczne i wokalne z Zespołem Pieśni i Tańca ,,Łomża’’

11.30 - dzieci i młodzież

12.45 - dzieci i młodzież

Zajęcia plastyczne (pracownia plastyczna)

11.00 - dla dzieci, 12.00 - dla młodzieży, 13.00 - dla dorosłych

Przyjdź i baw się z nami! Czekamy na Ciebie!
ul. Małachowskiego 4, 18-403 Łomża, tel. 86 219 01 11

e-mail:rok@4lomza.pl, www.rok.4lomza.pl, www.naszakultura.pl

 

2017-09-18 14:50 Admin

Aktywni w kulturze

„Aktywni w kulturze” to działania o charakterze warsztatów artystycznych, tanecznych i wokalnych, wydarzeń kulturalnych, których głównym celem jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych i w pełni zdrowych. To projekt międzypokoleniowy, gdyż kierowany jest do dzieci, młodzieży osób dorosłych.

„Aktywni w kulturze” to projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu ,,Kultura Dostępna 2017”.
Zadanie obejmuje kilka działań:

  • sześciodniowe zgrupowanie wyjazdowe w Centrum Wypoczynkowo-Rekreacyjnym „Proserwy”, doskonalące techniki taneczne i wokalne, wzbogacone o zajęcia animacyjno-integracyjne,

  • warsztaty artystyczne, cykl zajęć tanecznych i wokalnych w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży (wrzesień - listopad), których tematyką będą polskie pieśni i tańce narodowe. Podczas zajęć uczestnicy będą przygotowywać się do koncertu finałowego.

  • Galowy koncert „Tryptyk Polski” - finał i podsumowanie pracy dzieci, młodzieży, osób dorosłych i niepełnosprawnych. Będzie to taneczno-wokalna opowieść patriotyczna. To propozycja zarówno dla dzieci jak i dorosłych, mająca duże walory edukacyjne, budująca postawy patriotyczne. Koncert planowany jest w listopadzie, wstęp bezpłatny.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

2017-09-18 14:47 Admin

Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy - koncert zespołu PIRAMIDY

W czwartek 12 października 2017 roku o godz. 19.00, w sali widowiskowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, wystąpi zespół PIRAMIDY z koncertem pt. Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy.
Najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy to jedyny taki program, oparty na twórczości wybitnego, rosyjskiego barda, w którym muzycy wybrali najbardziej znane utwory, będzie można usłyszeć np.: Pieśń gruzińską, Piosenkę o papierowym żołnierzyku, Balonik, Wybaczcie piechocie, Modlitwę - Dopóki ziemia kręci się, Trzy miłości, Aleksander Siergiejewicz Puszkin, Ostatni trolejbus, O Wołodii Wysockim, Majster Grisza, Piosenkę o Arbacie i wiele innych doskonale znanych i lubianych piosenek.

 

Koncert to 90 minut wzruszeń, zadumy, uśmiechów, powrotu do lat młodości oraz niesamowitych emocji przekazywanych przez trójkę muzyków kochających twórczość Bułata Okudżawy.

Na koncercie wystąpią muzycy: Piotr Kajetan Matczuk - pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Absolwent Studium muzycznego w klasie fortepianu Elżbiety Lickiewicz oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Doktorant w Instytucie Literatury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Piotr Augustynowicz - gitarzysta, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny młodego pokolenia. Pochodzi z Mazur. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Tomasz Imienowski - gitarzysta basowy, kompozytor. Z muzyką związany od dzieciństwa. Porusza się biegle we wszystkich stylach muzycznych, jednak najczęściej można go spotkać z piosenką autorską, ambitnymi projektami poetyckimi.

Koszt biletów: 35 zł

Rezerwacje biletów: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, rok@4lomza.pl

Bilety można zamawiać również telefonicznie, następnie opłacić przelewem i odebrać w siedzibie ośrodka lub przed samym koncertem okazując potwierdzenie przelewu.

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, 18-403 Łomża
Wpłaty na konto: Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010
z dopiskiem koncert Najpiękniejsze Pieśni i Ballady Bułata Okudżawy.

Podczas koncertu obowiązuje zakaz fotografowania, filmowania oraz nagrywania bez zgody organizatora.


Sponsorzy:

















2017-09-18 14:45 Admin

Warsztaty z produkcji muzycznej z elementami miksowania

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza na warsztaty z produkcji muzycznej z elementami miksowania.
Termin warsztatów 19-20 października 2017r.
Koszt szkolenia 300 zł za dwa dni.

Warsztaty produkcji muzycznej „Zabrzmij w Łomży”
Program i zagadnienia warsztatów produkcji muzycznej z elementami miksowania

 

Dwudniowe zajęcia z produkcji muzycznej dla początkujących z elementami miksowania.

Zajęcia skierowane są do wszystkich osób, które chciałyby zacząć wykorzystywać komputer do tworzenia muzyki. Działania są zorganizowane w taki sposób, żeby możliwie przystępnie przedstawić uczestnikom podstawy pracy producenta muzycznego. W zajęciach może wziąć udział każda osoba zainteresowana szczerze muzyką, która posiada laptopa i słuchawki.

Wcześniejsze doświadczenia z grą na instrumencie są przydatne ale nie niezbędne.

W ramach zajęć uczestnicy otrzymują podstawowe narzędzia producenta muzycznego, tak, żeby po skończeniu programu zajęć mogli, w możliwie szerokim zakresie tworzyć muzykę, kontynuować naukę w ramach podobnych zajęć i samodzielnie eksplorować szerokie pole produkcji muzycznej.

Istotą programu jest możliwie praktyczne podejście do zagadnienia, zminimalizowanie teorii i zachęcenie do dalszych, samodzielnych działań. Część warsztatów poświęcona jest zagadnieniom dotyczącym miksowania muzyki (przede wszystkim w odniesieniu do twórczego użycia korektorów parametrycznych, panoramowania, głośności etc).

Zajęcia dla początkujących realizowane w dwóch pięciogodzinnych blokach obejmują:

- podstawy działania sekwencerów programowych

- wykorzystanie sampli w produkcji i sampling

- podstawy pracy z MIDI

- wstęp do programowania automatów perkusyjnych

- podstawy wykorzystania wtyczek natywnych i VST

- wstęp do wykorzystania efektów przestrzennych i procesorów dźwięku w procesie miksowania.

Wiedzę zdobytą podczas realizacji pierwszego modułu można rozbudować o kolejne moduły, poszerzać samodzielnie, wykorzystywać materiały z Internetu etc.

Wszystkie materiały niezbędne do zajęć zapewnia prowadzący. Dotyczy to zarówno

wykorzystywanego oprogramowania (sekwencer/DAW) właściwych wtyczek programowych i bazy sampli. Uczestnicy muszą się jedynie zaopatrzyć w laptopy i możliwie dobre słuchawki nauszne.

Czas trwania zajęć: Dwa pięciogodzinne bloki (+ przerwy) realizowane w czasie dwóch dni.




PROFIL PROWADZĄCEGO WARSZTATY PRODUKCJI MUZYCZNEJ

Wikson Szczygieł – główny prowadzący zajęcia produkcji muzycznej w ramach edukacyjnych projektów „#Zabrzmij”.

Producent muzyczny i popularyzator wiedzy z zakresu produkcji muzycznej. Związany m.in. z podlaskimi projektami VSHOOD i Griot Groove. Tworzył muzykę przy okazji niezliczonych, krajowych i zagranicznych przedsięwzięć muzycznych. Wśród artystów, z którymi pracował należy wymienić Tomka Bagińskiego, Agnieszkę Glińską, Karolinę Czarnecką, Cheebę, Miss God, Nataszę Topor i wielu innych/

Autor, aranżer i producent kompozycji, które zyskiwały status „power play” w ogólnopolskich rozgłośniach radiowych i były odtworzone miliony razy w popularnych serwisach internetowych.

Produkował muzykę m.in. dla TVP, Platige Image, Studio Buffo, teatrów, współpracował z takimi wydawnictwami jak Karrot Kommando, Sony Music Polska czy Awesome Music Place.

Absolwent mistrzowskich kursów z zakresu produkcji muzycznej (m.in.BilkisStudio (Londyn), NLC London Studios), słuchacz kursu Critical Listening for Music Production na University of Belfast. Laureat i zwycięzca ogólnopolskiego konkursu muzycznego T-Mobile Electronic Beats.

Wieloletni pracownik edukacyjny i animator kultury w Dorożkarni – jednym z warszawskich centrów artystycznych.



Warunki uczestnictwa:

  1. Każdy uczestnik wpłaci w/w kwotę na konto organizatora.

Wpłaty należy dokonywać po otrzymaniu mailowego potwierdzenia o zakwalifikowaniu się do udziału w szkoleniu. Termin dokonania wpłaty 13.10.2017r. Po uiszczeniu opłaty uczestnik z dowodem wpłaty powinien zgłosić się w dniu przyjazdu na miejsce szkolenia.

  1. Konto nr: Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010

Odbiorca: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży; ul. Małachowskiego 4; 18-403 Łomża

Tytułem: Opłata za udział w szkoleniu - Zabrzmij w Łomży.

W cenę szkolenia wliczone są:

  • udział w zajęciach,

  • obiad, kawa, herbata,

  • zaświadczenie o udziale w szkoleniu.



Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: roklomza@4lomza.pl do dnia 09.10.2017r.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizator: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4; 18-403 Łomża, e-mail: roklomza@4lomza.pl, tel. 86 219 01 11

Prowadzący: Wikson Szczygieł

Miejsce: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży ul. Małachowskiego 4; 18-400 Łomża

Limit miejsc: 15 osób

Termin: 19-20.10.2017r

Cena: 300zł brutto/osoba

Fotografia Jakub Piotrowicz

2017-09-13 12:16 Admin

Z tradycją, w nowoczesność - modernizacja wyposażenia Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży realizuje zadanie pn. Z tradycją, w nowoczesność modernizacja wyposażenia Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży w ramach Programu Infrastruktura Domów Kultury ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Zadanie polega na modernizacji infrastruktury i wprowadzeniu nowoczesnych standardów działalności i oferty ROK w Łomży.

1. Unowocześnienie sali baletowej (zakup klimatyzacji).

2. Zakup sprzętu i stworzenie uniwersalnej pracowni plastycznej (zestaw mebli i zestaw wyposażenia pracowni plastycznej).

3. Unowocześnienie i wyposażenie studia nagrań w sprzęt sceniczny do obsługi imprez plenerowych (zakup rampy oświetleniowej).

4. Wyposażenie kostiumerni (zestaw mebli).

5. Doposażenie pracowni graficzno-informatycznej (zakup stacji graficznej i oprogramowania).


Zadanie Z tradycją, w nowoczesność - modernizacja wyposażenia Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży jest współfinansowany ze środków Powiatu Łomżyńskiego.




Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

2017-06-13 18:07 Admin

Ewa Wróbel - malarstwo

Klub Garnizonowy w Łomży i Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zapraszają na wystawę malarstwa Ewy Wróbel. Wernisaż odbędzie się 13 czerwca 2017 roku o godzinie 18.00, w Galerii N, w Łomży, Al. Legionów 133. Wstęp wolny. Zapraszamy.


O sobie

Przez wiele lat świat malarski by
ł mi tylko bliski sercu. W 2010 roku poznałam kuzynkę mojego męża, ludową artystkę, p. Janinę Rogowską, która zaprosiła mnie na plener malarski. Dwa lata później pojechałam na Podlasie w okolice Łomży do miejscowości Jedwabne i po raz pierwszy stanęłam przed sztalugą. To był mój pierwszy plener malarski, byłam pod ogromnym wrażeniem i z żalem wyjeżdżałam. Po powrocie zapisałam się na warsztaty malarskie w Osiedlowym Klubie Kultury w Gdyni Witomino, prowadzone przez artystkę rzeźbiarkę, p. mgr Dorotę Białczak. Od tej pory każdego roku biorę udział w jednym lub dwóch plenerach malarskich, organizowanych na Podlasiu i Trójmieście, uczestniczę w poplenerowych wystawach zbiorowych organizowanych przez Urząd Miejski oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem, prowadzonych przez Panią Janinę oraz wystawach zbiorowych organizowanych przez Panią Dorotę.

W 2016 roku - indywidualna wystawa w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych.

Do dnia dzisiejszego staram się korzystać ze wszystkich wskazówek i trafnych spostrzeż na zajęciach Pani Doroty, malując farbami olejnymi, akrylami, pastelami i węglem. Najchętniej wykonuję prace w technice olejnej i węglem.

Podczas tworzenia wszystkich obrazów włożyłam dużo serca i pasji. Mam nadzieję, że w każdym z Państwa, chociaż jedna z prac wzbudzi jakieś emocje.



Ewa Wróbel


2017-06-02 13:43 Admin

Sara Serpa & Andre Matos - koncert

1 kwietnia 2017 roku o godzinie 18.00 w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży ul. Małachowskiego 4, wystąpi niezwykły portugalski duet, mieszkający i tworzący w Stanach Zjednoczonych - Sara Serpa & André Matos. Niepowtarzalną aurą swojej muzyki szybko zjednali sobie publiczność i wzbudzili zachwyt krytyków.
Siła tkwi w prostocie - tę zasadę wyznaje duet tworzący muzykę chwili: ulotną, spokojną i bardzo ilustracyjną, choć nieskomplikowaną. We wrześniu światło dzienne ujrzał ich drugi album: All The Dreams. To kontynuacja ich pięknego pomysłu na muzykę: delikatny kobiecy głos i wędrująca po skalach gitara, w aranżacjach opartych na jazzowej melodyce (jazzarium.pl)







Wokalistka Sara Serpa i gitarzysta Andre Matos urodzili się i wychowali w Portugalii, ale obecnie mieszkają w Nowym Jorku. Pracują razem od 2005 roku, spotkali się i połączyli swe twórcze siły dwa lata wcześniej w Bostonie. Po ukończeniu New England Conservatory przenieśli się do Nowego Jorku. Współpracowali z takimi artystami jak m.in. Ran Blake, John Zorn, Danilo Perez, Leo Genovese, Dan Weiss, Billy Mintz, Thomas Morgan, Greg Osby.

Niepowtarzalną aurą swojej muzyki szybko zjednali sobie publiczność i wzbudzili zachwyt krytyków. Dziennikarz z „New York Jazz Records” napisał, iż Duet Sara Serpa & Andre Matos specjalizuje się w łączeniu czystych dźwięków – samogłosek, słów, zagięć, kluczy i oddechów, tworząc kojące, inspirujące szkice muzyczne”, a krytyk „New York Timesa” pochwalił ich debiutancki album „Primavera”, na którym prezentują „zwinność improwizatorską, przemyślane kompozycje oraz ujmującą bezinteresowność muzyczną tych internacjonalistów, pochodzących pierwotnie z Portugalii”.


Sara Serpa - voice

Andre Matos – guitar

Bilety: 25 zł

Informacje i rezerwacje: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego, ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, rok@4lomza.pl

Bilety można zamawiać również telefonicznie, następnie opłacić przelewem i odebrać w siedzibie ośrodka lub przed samym koncertem okazując potwierdzenie przelewu.

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, 18-403 Łomża
Wpłaty na konto: Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010
z dopiskiem koncert Sara Serpa & Andre Matos.

Podczas koncertu obowiązuje zakaz fotografowania, filmowania oraz nagrywania bez zgody organizatora.

Sponsorzy koncertu:




 

 

 

 

 

2017-03-08 09:29 Admin

Carlos Averhoff jr & Daniel Garcia Diego w ROK Łomża

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego zaprasza na koncert jazzowy
Carlos Averhoff jr & Daniel Garcia Diego.
Subtelne połączenie kultury kubańskiej oraz jazzu. Po raz pierwszy w Polsce!
12 lutego 2017, godz. 17:00, Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży,
ul. Małachowskiego 4.
Zapraszamy!

Carlos Averhoff Jr (urodzony w Hawanie, obecnie mieszka w Bostonie) saksofonista tenorowy, nominowany

 

do Łacińskiej nagrody Grammy, współczesny afro-kubański kompozytor jazzowy i pedagog, jego kompozycje to subtelne połączenie kultury kubańskiej, oraz współczesnego jazzu.

Carlos do projektu zaprosił kubańskiego pianistę młodego pokolenia Abla Marcela, świetnego technicznie, w którego grze słychać poetycką ekspresję.


W programie oryginalne kompozycje i standardy jazzowe.

 

--------------------------------------------

All About Jazz”pisze o Averhoffie, „Nowy dynamiczny i świeży dźwięk saksofonu.” i dalej o jego grze: „ważny muzyczny manifest, zasługujący na szczególną uwagę, którą bez wątpienia otrzyma.". Jazz Network przedstawia jego grę jako "niezwykle ekspresyjną i piękną", a samego muzyka jako "wirtuoza saksofonu”.
Album zyskał uznanie międzynarodowych krytyków i blogerów jazzowych, "Album ten jest tak mistrzowskim dziełem geniuszu, że powstać mógł wyłącznie w hołdzie oryginalności, kreatywności i pod wpływem uczucia uwielbienia dla najbardziej złożonych melodii.”

---------

Carlos opracował oryginalną umiejętność muzyczną o nazwie MARI, wcześniej nie prezentowaną na scenie, która polega na łączeniu rytmicznej gry nogą na małym instrumencie perkusyjnym z jednoczesną grą na saksofonie.

----------
Wśród muzyków z którymi współpracował Carlos są m.in Jimmy Cobb, Bob Mojżesza; Kubańscy perkusiści Horacio El Negro Hernandez i Calixto Oviedo; pianiści: Jason Moran, Chucho Valdes, Roberto Fonseca i Alexis Boch; saksofoniści: Dave Liebman, Greg Osby, Paquito de Rivera.

 

Ceny biletów: 25 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu.

Rezerwacje biletów: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, rok@4lomza.pl

Bilety można zamawiać również telefonicznie, następnie opłacić przelewem i odebrać w siedzibie ośrodka lub przed samym koncertem okazując potwierdzenie przelewu.

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, 18-403 Łomża
Wpłaty na konto: Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010
z dopiskiem koncert Carlos Averhoff jr & Abel Marcel Duo.

Podczas koncertu obowiązuje zakaz fotografowania, filmowania oraz nagrywania bez zgody organizatora.


Sponsorzy:

 

 

2017-02-06 14:37 Admin

Pomoc dla Pani Ewy z Małego Płocka

Długotrwałe osłabienie, złe samopoczucie, złe wyniki badań krwi. 10 października 2016 roku Pani Ewa Tarnacka usłyszała diagnozę: ostra białaczka szpikowa. Wtedy właśnie dom w Małym Płocku zamieniła na szpitalne korytarze, a codzienne zajęcia na przetaczanie krwi i chemioterapię. W najbliższą niedzielę 18. grudnia w Kolnie, Małym Płocku, Stawiskach oraz Zambrowie odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku - dla Ewy i innych pacjentów. Rodzina i przyjaciele Ewy liczą na zaangażowanie lokalnej społeczności świadomej problemu.

W podobnej sytuacji do Pani Ewy są niestety tysiące ludzi. Tylko w Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że jest chory na nowotwór krwi, a wciąż co piąta osoba potrzebująca przeszczepienia szpiku od Dawcy niespokrewnionego nie znajduje swego genetycznego bliźniaka. Dlatego świadoma problemu Pani Ewa apeluje: Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrego serca, którzy mogliby ofiarować swoją pomoc poprzez zostanie dawcą krwi lub szpiku i tym samym uratować moje życie. 
Nie bądź obojętny na to wołanie. Przyjdź, zarejestruj się i uratuj życie! Rodzina i przyjaciele Ewy nie potrafią czekać bezczynnie – sami zainicjowali poszukiwania jego bliźniaka genetycznego. Przygotowania do akcji rejestracji dawców pod hasłem „Dzień Dawcy Szpiku dla Ewy i Innych”. W akcję włączyły się również lokalne władze, Kościół, jak również szkoły i placówki kulturalne. 
Rejestracja podczas tego Dnia Dawcy będzie prowadzona za pomocą pobrania próbki krwi lub wymazu z wewnętrznej strony policzka, dlatego w akcji weźmie udział ponad 70 wolontariuszy, pielęgniarki oraz lekarz.

Kto może zostać dawcą?
Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Artykuł ze strony internetowej : www.4lomza.pl

2016-12-13 08:24 Iza Cierpikowska

Beata Bartelik - Sen na pogodne dni - zaproszenie na koncert

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego zaprasza na koncert Beaty Bartelik, który odbędzie się 26 listopada 2016 roku o godzinie 18.00 w ROK Łomża, ul. Małachowskiego 4.
Beata Bartelik to wokalistka, która zadebiutowała pod koniec lat 80. piękną, nastrojową piosenką Sen na pogodne dni – do dziś cieszącą się niesłabnącą popularnością. Wiele lat śpiewała muzykę folk-rockową w takich zespołach jak Krewni I Znajomi Królika, Smugglers i Szela. Ważne miejsce na jej drodze muzycznej zajmuje kobiecy zespół VibrasoniQ – chilloutowa muzyka o wyrazistym elektronicznym brzmieniu z elementami ethno-, jazz-, hip-hopu.
Dziś muzyczne fascynacje Beaty oscylują między bluesem, swingiem i nastrojową bossanową.

 


W połowie lat 80. wylansowała przebój Sen na pogodne dni, z którym wystąpiła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1987 roku. W tym samym roku nagrała także piosenkę oraz teledysk Ameryka. Pod koniec lat 80. porzuciła karierę estradową. Pracowała jako pedagog specjalny.

W latach 90. współtworzyła zespół folkowy Krewni i Znajomi Królika, w którym śpiewała oraz grała na flażoletach. Z grupą tą dokonała kilku nagrań. Związana jest ze sceną szantową i pojawiła się w nagraniach takich wykonawców jak Zejman & Garkumpel oraz Mechanicy Shanty. W 2007 roku jej piosenka Sen na pogodne dni trafiła na składankę Klub80.pl, zawierającą polskie przeboje lat osiemdziesiątych. W roku 2014, piosenka Sen na pogodne dni trafiła na 1. miejsce listy Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki.

Obecnie nadal nagrywa, jest także członkinią żeńskiego zespołu VibrasoniQ oraz szantowych formacji Smugglers i Szela. Od 2010 roku intensywnie nagrywa solowy materiał i przygotowuje się do wydania płyty długogrającej.

Zapraszamy!

Informacje i bilety: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, rok@4lomza.pl, w godz. 8.00-15.00.

Organizator:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego

Sponsorzy:



Fundacja Sztuk i Dialogu



Restauracja, Pensjonat RETRO



Drukarnia Kamil Borkowski



MPK Łomża

 

2016-11-10 14:42 Admin

XX O.T.T.T. o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta...

W niedzielę 23 października 2016 r. w godzinach 9.30 - 21.30 odbył się XX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o „Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża”, i w ramach tego turnieju odbyła się X Dziecięca Gala Taneczna – par rekreacyjnych. W turnieju wystartowało około 270 par tanecznych tańca towarzyskiego sportowego m.in. z Gdańska, Płocka, Poznania, Giżycka, Ełku, Konina, Augustowa, Gdyni, Olecka, Warszawy, Łomży.

 

 

Organizatorami turnieju byli:

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży

Klub Tańca Towarzyskiego „AKAT” Łomża

 

Współorganizator:

Województwo Podlaskie Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku

Wójt Gminy Piątnicy

Publiczne Gimnazjum w Piątnicy

 

Kierownictwo Turnieju

Magdalena Pardo-Baczewska i Jacek Baczewski

Patronat honorowy:

Marszałek Województwa Podlaskiego
Starosta Łomżyński

Prezydent Miasta Łomża

 

Turniej Prowadziły:

I i II blok – Dorota Bondar

Gala Wieczorna – Iwona Pavlović

Nagrody wręczali:

Pan Stefan Krajewski , Pan Krzysztof Kozicki, Pan Lech Marek Szabłowski, Pan Jacek Piorunek,

Pan Artur Wierzbowski, Pan Jarosław Cholewicki


3 pary z klubu Akat awansowały do wyższych klas sportowych:

 

  1. Gabriel Ostrowski Wiktoria Wilimczyk awans do klasy D

  2. Rafał Magdziak i Nina Wiśniewska awans do klasy B w stylu standardowym

 

Zmagania par oceniała komisja sędziowska w składzie:

    1. Mariusz Korzeb – Olsztyn - sędzia główny

    2. Łukasz Grzęski – Toruń

    3. Jarosław Przekop - Olsztyn

    4. Tomasz Dorosz – Warszawa

    5. Jarosław Śliwowski – Ostrołęka

    6. Michał Kowalski - Konin

    7. Tomasz Kadylak – Płock

    8. Grzegorz Klekotko – Olecko

    9. Agnieszka Dąbkowska - Olsztyn

    10. Marek Kucharczyk – Elbląg

    11. Jacek Baczewski – Łomża

2. SĘDZIA SKRUTINER:

  1. Piotr Czyżyk - Elbląg

  2. Krzysztof Dąbkowski - Olsztyn

 

 

WYNIKI TURNIEJU:

 

10-11 lat klasa G

1 miejsce Gutowski Dawid - Czerwińska Izabela AKAT - Łomża

1 miejsce Konopka Adam - Jemielita Magda Akat - Łomża

1 miejsce Gąsiewski Nikodem - Żebrowska Paulina AKAT - Łomża

2 miejsce Fabiszewski Mikołaj - Zabora Kamila Akat - Łomża

3 miejsce Samborski Maciej - Jemielita Agnieszka AKAT - Łomża

3 miejsce Wróblewski Mikołaj - Ramotowska Zuzanna AKAT - Łomża

 

10-11 lat klasa "F"

3 miejsce Poleszuk Jakub - Kuczewska Magdalena AKAT - Łomża

4 miejsce Tunkiewicz Kacper - Stańczyk Julia AKAT - Łomża

5 miejsce Kostecki Krystian - Filipkowska Gabriela AKAT - Łomża

6 miejsce Kodzis Michał - Cwalina Katarzyna AKAT - Łomża

 

12-13 lat klasa "G"

1 miejsce i superpuchar Puławski Jakub - Domitrz Iga AKAT – Łomża

2 miejsce Laskowski Grzegorz - Krynica Anna AKAT - Łomża

 

8-9 lat klasa "G"

1 miejsce Kochanowski Jan - Dołęga Nikola Akat - Łomża

 

8-9 F lat klasa "F"

4 miejsce Korwek Bartosz - Mańko Wiktoria AKAT - Łomża

5 miejsce Gąsiewski Nikodem - Dołęga Nikola AKAT – Łomża

 

do 7 lat klasa H

1 miejsce Puławski Adam - Białucha Laura AKAT - Łomża

2 miejsce Darmetko Igor - Wysocka Natalia AKAT - Łomża

 

 

- w kategorii solistek młodszych do 11 lat

I miejsce zajęła Paulina Żebrowska

I miejsce zajęła Julia Szmit

I miejsce zajęła Kamila Zabora

I miejsce zajęła Zofia Gryglik

II miejsce zajęła Zuzanna Długozima

II miejsce zajęła Zuzanna Ramotowska

II miejsce zajęła Anna Siekierda

II miejsce zajęła Magda Jemielita

II miejsce zajęła Oliwia Bartosiewicz

III miejsce zajęła Karolina Żebrowska

 

- w kategorii solistek starszych pow. 11 lat

I miejsce zajęła Anna Krynica

II miejsce zajęła Iga Domitrz

II miejsce zajęła Julia Kochanowska

III miejsce zajęła Aleksandra Chmielewska

 

pow.15 lat klasa "E"

3 miejsce Chojnowski Marek - Jakacka Monika AKAT - Łomża

4 miejsce Rembiszewski Łukasz - Sulkowska Aleksandra AKAT - Łomża

 

10-11 lat klasa "E"

5 miejsce Święcki Kacper - Dębek Anna AKAT - Łomża

6 miejsce Żebrowski Oskar - Puławska Natalia AKAT - Łomża

 

12-13 lat klasa STANDARD

1 miejsce Szczepaniak Kamil - Bruśnicka Julia Corte Dance Progress - Warszawa

 

12-13 lat klasa LATIN

1 miejsce Szczepaniak Kamil - Bruśnicka Julia Corte Dance Progress – Warszawa

 

12-13 lat klasa "F"

3 miejsce Chrobak Bartosz - Kiersztan Amelia AKAT - Łomża

 

14-15 lat klasa "D" STANDARD

1 miejsce Szafrański Jakub - Sabanovic Isabella Dance Imperium - Pruszków

2 miejsce Walczyk Radosław - Czerwińska Aleksandra AKAT - Łomża

4 miejsce Plona Rafał - Filipkowska Linda AKAT - Łomża

 

14-15 lat klasa "D" LATIN

1 miejsce Walczyk Radosław - Czerwińska Aleksandra AKAT - Łomża

4 miejsce Plona Rafał - Filipkowska Linda AKAT – Łomża

 

pow.15 lat klasa "D" STANDARD

1 miejsce Radzikowski Paweł - Rejmisz Anna DANCE CENTER - Poznań

4 miejsce Małachowski Maciej - Olszewska Patrycja AKAT - Łomża

5 miejsce Dąbkowski Adam - Śledziewska Wiktoria AKAT - Łomża

 

pow.15 lat klasa "D" LATIN

1 miejsce Radzikowski Paweł - Rejmisz Anna DANCE CENTER - Poznań

4 miejsce Żebrowski Mateusz - Bućkowska Natalia AKAT - Łomża

7 miejsce Dąbkowski Adam - Śledziewska Wiktoria AKAT - Łomża

 

12-13 lat klasa "E"

1 miejsce Folga Bartłomiej - Plona Klaudia AKAT - Łomża

5 miejsce Ramatowski Maksymilian - Olender Julia AKAT - Łomża

 

14-15 lat klasa B STANDARD

1 miejsce Szefler Cezary - Wasiołka Karolina BLACK DANCE - Gdańsk

2 miejsce Magdziak Rafał - Wiśniewska Nina AKAT - Łomża

3 miejsce Kamiński Hubert - Krysiak Joanna AKAT - Łomża

 

14-15 lat klasa "C" LATIN

1 miejsce Gąsiewski Michał - Andraka Sylwia PROMENADA - Augustów

 

14-15 lat klasa "B" LATIN

1 miejsce Śmieszny Kacper - Zagaja Aniela JANTAR - Elbląg

4 miejsce Kamiński Hubert - Krysiak Joanna AKAT - Łomża

5 miejsce Magdziak Rafał - Wiśniewska Nina AKAT - Łomża

 

pow.15 lat klasa "C" STANDARD

1 miejsce Jędro Jacek - Wechman Marta ESCUDO - Konin

5 miejsce Lewicki Kamil - Ogórkowska Zuzanna AKAT - Łomża

6 miejsce Możarowski Wiktor - Borawska Julia AKAT - Łomża

7 miejsce Chrostowski Maciej - Brulińska Sandra AKAT - Łomża

 

pow.15 lat klasa "C" LATIN

1 miejsce Szyszka Bartosz - Lenkiewicz Magdalena ATRIA - Ostrołęka

3 miejsce Krakowiecki Mateusz - Święcka Zuzanna AKAT - Łomża

5 miejsce Lewicki Kamil - Ogórkowska Zuzanna AKAT - Łomża

7 miejsce Małachowski Maciej - Olszewska Patrycja AKAT - Łomża

 

pow.15 lat klasa "B" STANDARD

1 miejsce Stępniewski Oskar - Pinkowska Katarzyna STREFA TAŃCA - Warszawa

 

pow.15 lat klasa "B" LATIN

1 miejsce Szczepaniak Marcin Daniel - Batyra Katarzyna UKS FEELING - Warszawa

3 miejsce Plona Patryk - Orzoł Mariola AKAT - Łomża

 

Dorośli Turniej OPEN STANDARD

1 miejsce Suchomski Łukasz - Kruk Natalia Dance Imperium - Pruszków

4 miejsce Plona Patryk - Orzoł Mariola AKAT - Łomża

 

Senior Hobby

Wszystkie pary wytańczyły I miejsce a jedna para otrzymała awans do klasy E - Dorota i Zenon Wiśniewscy

I miejsce : Katarzyna i Ryszard Więsak, Kinga i Andrzej Makowscy, Tadeusz Mierzejewski Wioletta Konarzewska, Wioletta i Krzysztof Cwalina, Grzegorz Jemielity, Aneta Dłużniewska

 

 




Organizatorzy:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego
Klub Tańca Towarzyskiego AKAT



Współorganizatorzy:
Wójt Gminy Piątnica
Publiczne Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy




Patronat honorowy:
Marszałek Województwa Podlaskiego – Jerzy Leszczyński
Starosta Łomżyński - Elżbieta Parzych
Prezydent Miasta Łomża - Mariusz Chrzanowski
Wójt Gminy Piątnica – Krzysztof Kozicki

Dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, Urzędu Miasta Łomża, Starostwa Powiatowego w Łomży, Urzędu Gminy Piątnica.


Sponsorzy:

 

2016-11-04 10:57 Admin

Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża 2016

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, Klub Tańca Towarzyskiego AKAT, Wójt Gminy Piątnica i Publiczne Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy, zapraszają na XX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego i X Dziecięcą Galę Taneczną - o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża, który odbędzie się w niedzielę 23 października 2016 roku w Hali Sportowej w Piątnicy, ul. Szkolna 29.
W tym roku to już dwudziesta edycja tej cieszącej się w społeczeństwie łomżyńskim dużą popularnością imprezy tanecznej dla dzieci i młodzieży odbywającej się rokrocznie w Łomży.
W XX Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Sportowego - o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża, wystąpią pary taneczne tańca towarzyskiego sportowego z województwa Podlaskiego, całej Polski, Łomży i okolic klas tanecznych od E do A.

 

 

W ramach tego turnieju odbędzie się również X Dziecięca Gala Taneczna par rekreacyjnych klas H, G i F z udziałem dzieci i młodzieży z łomżyńskich szkół w wieku od 7 do 17 lat.

Odbędą się także liczne pokazy taneczne grup tanecznych i działających w Klubie Tańca Towarzyskiego AKAT działającego przy naszej instytucji.

Dobre recenzje prasowe, duże zainteresowanie lokalnego radia i telewizji, a przede wszystkim ogromna ilość uczestników i widzów zmotywowało nas do zorganizowania kolejnej edycji turnieju tańca towarzyskiego.

W bieżącej edycji turnieju gościć będziemy tancerzy z wielu miast naszego kraju, ok. 300 par tanecznych w wieku od 7 do 20 lat. Zawodnicy będą współzawodniczyć w dwudziestu ośmiu kategoriach tanecznych. O wyjątkowości tegorocznej imprezy stanowić będzie oprawa świetlna i scenograficzna przygotowana przez profesjonalną firmę i jedna z najlepszych firm w Polsce i Gwiazda Wieczoru Iwona Szymańska-Pavlović – juror Tańca z Gwiazdami, która poprowadzi Wieczorna Galę Taneczną o godz. 17.30.

Celem imprezy jest konfrontacja umiejętności tanecznych tancerzy z Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT z tancerzami z całej Polski, a także zachęta do aktywności tanecznej jako formy wypoczynku wśród lokalnej społeczności Łomży i Gminy Piątnica.

Zapraszamy na Turniej Tańca Towarzyskiego do podziwiania umiejętności najlepszych tancerzy.


Program Turnieju:
BLOK I – godzina 9.30
BLOK II – godzina 13.30
BLOK III – GALA WIECZORNA – godzina 17.30

Impreza biletowana. Bilet wstępu: 20 zł od osoby, dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny.

Stolik na I i II blok 30 zł od osoby. Stolik na Galę Taneczną 40 zł od osoby.


Organizatorzy:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego
Klub Tańca Towarzyskiego AKAT



Współorganizatorzy:
Województwo Podlaskie Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku
Wójt Gminy Piątnica
Publiczne Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy




Patronat honorowy:
Marszałek Województwa Podlaskiego – Jerzy Leszczyński
Starosta Łomżyński - Elżbieta Parzych
Prezydent Miasta Łomża - Mariusz Chrzanowski
Wójt Gminy Piątnica – Krzysztof Kozicki

Dofinansowano ze środków Województwa Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, Urzędu Miasta Łomża, Starostwa Powiatowego w Łomży, Urzędu Gminy Piątnica.


Sponsorzy:







Podczas turnieju obowiązuje zakaz fotografowania, filmowania oraz nagrywania bez zgody organizatora.

2016-10-11 12:25 Admin

Dyskusyjne Forum Kultury, 24 września 2016 r. – Łomża

Zapraszamy do wzięcia udziału w Dyskusyjnym Forum Kultury, które odbędzie się 24 września 2016 roku o godzinie 14.00 w Domu Pastora – Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej, ul. Krzywe Koło 1 w Łomży.
Dyskusyjne Forum Kultury to cykl spotkań ludzi związanych z kulturą i edukacją, którego celem jest dyskusja na temat bieżących problemów środowiska. To część projektu Podlaski Pomost Kultury realizowanego w ramach programu Bardzo Młoda Kultura prowadzonego przez NCK. Ideą DFK, organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, jest nawiązanie współpracy pomiędzy partnerami z różnych sektorów i terenów województwa podlaskiego. Dzięki poznaniu działalności innych uczestników możliwe jest zainicjowanie wspólnych działań, dzielenie się doświadczeniami, dobrymi praktykami, a także zasobami na potrzeby realizacji projektów z zakresu edukacji kulturalnej.

 

W naszym województwie funkcjonuje już co najmniej kilka inicjatyw będących doskonałymi przykładami podlaskiej współpracy na polu kultury. Takie Festiwale jak Podlaska Oktawa Kultur, Festiwal Wertep czy Rockowania pozwalają na prezentację oferty kulturalnej, której na co dzień nie ma w mniejszych miejscowościach, gdyż lokalni animatorzy nie mają możliwości – czy finansowych, czy organizacyjnych – na zrealizowanie tego typu działań. Dzięki takim inicjatywom możliwe jest więc dotarcie do szerszego grona odbiorców, w tym do mieszkańców peryferyjnych części województwa. Stanowią one również świetną okazję do nawiązania współpracy pomiędzy organizatorami a społecznością lokalną i pozwalają na promocję artystów i form sztuki, które bez tego typu inicjatyw nie miałyby szans dotarcia do nowych widzów.

O zaletach takich imprez, ale także o problemach związanych z ich organizacją, potrzebach społeczności lokalnych czy możliwościach rozwoju podobnych inicjatyw będziemy rozmawiać w ramach II Dyskusyjnego Forum Kultury w Łomży.


Wszystkich, którym bliski jest temat współpracy kulturalnej w województwie podlaskim, zapraszamy więc na Dyskusyjne Forum Kultury w Łomży, które odbędzie się 24 września 2016 r., o godzinie 14:00, w Domu Pastora – Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej, ul. Krzywe Koło 1 w Łomży


Paneliści:

Cezary Jan Mielko – dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku, organizator Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur” oraz Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych „Rockowania”;

Dariusz Skibiński – Dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Wertep”;

Jarosław Cholewicki – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży;

Marcin Sekściński – Dyrektor Centrum Kultury Gminy Kolno.


Moderacja:

Dorota Sokołowska – Radio Białystok.

 

Fotografia: www.woak.bialystok.pl

2016-09-23 08:36 Admin

Ray Wilson - Live and Acoustic - koncert

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza na koncert Raya Wilsona - Live and Acoustic, który odbędzie się 8 października 2016 roku, o godzinie 20.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12.


 

W sobotę 8 października 2016 roku o godz.20.00, w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12, na zaproszenie Regionalnego Ośrodka Kultury
w Łomży wystąpi wokalista Ray Wilson.

Ray Wilson to jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii, kompozytor, autor tekstów, ceniony zwłaszcza za sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Wcześniej, w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór Inside, który podbił listy przebojów całego świata. Szkocki wokalista współpracował także z takimi gwiazdami jak Armin Van Buuren, RPWL czy Scorpions.

W 2013 roku ukazał się najnowszy album Artysty zatytułowany Chaising Rainbows a także DVD podsumowujące 20 lecie pracy artystycznej– 20 years and more. Parę lat temu, Ray Wilson zamieszkał w Polsce. Artysta jest założycielem działającej na terenie Europy Fundacji Raya Wilsona, podejmującej działania z zakresu pomocy młodym ludziom zagrożonym wykluczeniem społecznym. W tym roku światło dzienne ujrzał 8 solowy album artysty Song for a friend – jest to powrót do akustycznych korzeni artysty. Drugi album, który zostanie wydany w tym roku to Makes me think of home (premiera 07.10.2016.r) przyniesie bardziej elektryczne, progresywne dźwięki. Płytę zapowiada utwór Amen to that, któremu towarzyszy humorystyczny teledysk, w którym Ray wykazuje się umiejętnościami aktorskimi, wcielając się w różne postacie wykonujące oryginalne zawody.

Koncerty akustyczne Raya Wilsona Live and Acoustic przedstawiają największe przeboje Genesis oraz solowe kompozycje ostatniego wokalisty tej legendarnej grupy. Podczas koncertu zabrzmią m.in takie przeboje jak.: Mama, Follow you follow me, Carpet Crawlers, Jesus he knows me czy Inside. Podczas koncertu będzie można usłyszeć także kompozycje z najnowszych albumów – Song for a friend oraz przedpremierowo z zapowiadanej
na październik płyty Makes me think of home. Jak zwykle podczas koncertów Wilsona nie zabraknie niespodzianek w postaci zaskakujących coverów i wciągających historii opowiadanych przez artystę między utworami.

Na koncercie Live and Acoustic wystąpią muzycy: Ray Wilson (wokal, gitara), Uwe Metzler (gitara), Ali Ferguson (gitara, wokal), Steven Wilson (wokal, gitara), Michał Łyczek (instrumenty klawiszowe).

Ceny biletów:
- do 30 września 2016 – 100, 80, 65 złotych
- od 3 do 8 października 2016 – 120, 100, 85 złotych

 

Bilety można zamawiać również telefonicznie, następnie opłacić przelewem i odebrać w siedzibie ośrodka lub przed samym koncertem okazując potwierdzenie przelewu.

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, 18-403 Łomża
Wpłaty na konto: Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010
z dopiskiem Ray Wilson – Live and Acoustic.



Zapraszamy!

Organizator: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego
ul. Małachowskiego 4, 18-403 Łomża,
rok@4lomza.pl, tel. 86 219 01 11
www.rok.4lomza.pl


Sponsorzy:


















































































Podczas koncertu obowiązuje zakaz fotografowania, filmowania oraz nagrywania bez zgody organizatora.

2016-09-08 11:16 Admin

Warsztaty telewizyjne i filmowe - Telewizja internetowa – od pomysłu po realizację.

Regionalny Ośrodek Kultury zaprasza na Warsztaty telewizyjne i filmowe - Telewizja internetowa – od pomysłu po realizację.

Każdy z nas w dzisiejszych czasach ma dostęp do urządzeń nagrywających filmy - telefonów komórkowych, cyfrowych aparatów fotograficznych, kamer internetowych czy też coraz tańszych kamer HD. Na popularnych serwisach takich jak YouTube pojawia się każdego dnia mnóstwo nowych kanałów filmowych. Niestety w większości materiały realizowane są w mało przemyślany, niezbyt atrakcyjny sposób, słabe pod względem merytorycznym i technicznym.

 


Celem projektu -Telewizja internetowa - od pomysłu po realizację, jest stworzenie z uczestnikami warsztatów od podstaw profesjonalnego i ciekawego kanału filmowego i umieszczenie go w serwisie YouTube. Podczas warsztatów nauczymy się jak skutecznie planować prowadzenie swojego kanału, jak poprawnie realizować zdjęcia filmowe, jak nagrać profesjonalnie dźwięk, skąd pozyskać darmową muzykę, jak zrobić animację komputerową i jak ciekawie zmontować materiał filmowy tak, żeby efekt końcowy był w pełni profesjonalnym.

Podczas warsztatów stworzymy od podstaw telewizję internetową np.: kanał filmowy Domu Kultury, Gminnego Ośrodka Kultury.


Prowadzący szkolenie na co dzień zajmują się realizacją filmową dla ogólnopolskich stacji telewizyjnych takich jak TVP1, TVP2, TV POLONIA, DISCOVERY, PLANETTE. Produkują materiały informacyjne, spoty reklamowe, filmy promocyjne i animacje komputerowe 2D i 3D. Warsztaty filmowe i telewizyjne prowadzą od 8 lat, łącznie wzięło w nich udział ponad 2000 osób. Referencje, które otrzymali są dowodem na to, że warsztaty prowadzone są na bardzo wysokim poziomie. Odnośniki poniżej prowadzą do listów referencyjnych, zrealizowanych warsztatów i do szerszego opisu osób prowadzących warsztaty:

www.warsztatyfilmowe.eu/referencje/listy-referencyjne,

www.warsztatyfilmowe.eu/zrealizowane-warsztaty,

kadra: www.warsztatyfilmowe.eu/kadra.


Organizator: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego, ul. Małachowskiego 4; 18-403 Łomża, e-mail: roklomza@4lomza.pl,
86 2190111


Prowadzący: Michał Baranowski, Marek Mikielewicz

Miejsce: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży

Limit miejsc: 25 osób

Termin: 21.04.2016 r. – 22.04.2016 r.

Cena: 440 zł brutto/osoba


Warunki uczestnictwa:

1. Każdy uczestnik wpłaci w/w kwotę na konto organizatora.

Wpłaty należy dokonywać po otrzymaniu mailowego potwierdzenia o zakwalifikowaniu się do udziału w warsztatach. Termin dokonania wpłaty 05.04.2016 r. Po uiszczeniu opłaty uczestnik z dowodem wpłaty powinien zgłosić się w dniu przyjazdu na miejsce szkolenia.

2. Konto nr: Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010

Odbiorca: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży; ul. Małachowskiego 4; 18-403 Łomża

Tytułem: Opłata za udział w warsztatach -Telewizja Internetowa – od pomysłu po realizację.


W cenę warsztatów wliczone są:
- udział w zajęciach,
- obiad, kawa, herbata,
- zaświadczenie o udziale w warsztatach.


Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: roklomza@4lomza.pl do dnia 04.04.2016 r.

Decyduje kolejność zgłoszeń.


PROGRAM WARSZTATÓW

Dzień 1.

Rozgrzewka (ćwiczenia mające za zadanie zintegrować uczestników).

Wideo do sieci – omówienie gatunków (wideo blog, e-kabaret, wirusowe wideo, gameplay, poradniki wideo, materiały informacyjne).

Zarządzanie produkcją (jak napisać scenariusz, organizacja zdjęć filmowych, postprodukcja).

Różne kamery, różne możliwości (filmowanie z automatyką czyli manualnie, kiedy używać statywu).

Dźwięk (jak nagrać poprawnie dźwięk, jakich używać mikrofonów).

Sztuka operatorska (poprawne kadrowanie, balans bieli, oświetlenie planu).

ABC dziennikarstwa (jak nagrywać wywiad, konstrukcja materiału informacyjnego).

Próbne realizacje różnych gatunków filmowych (vbolg, e-kabaret, virtal video, poradnik wideo, program informacyjny).

Montaż filmowy (techniki montażu, triki montażowe, efekty specjalne, green box).

Animacja komputerowa (projektowanie czołówek, animacji, napisów).

Przygotowanie kanału filmowego (wymyślamy nazwę, planujemy strategię).

Zadanie domowe (przygotować pomysły na film).


Dzień 2.

Omówienie przygotowanych pomysłów/scenariuszy.

Podział na grupy i realizacja materiałów tematycznych (materiał informacyjny, vblog, e-kabaret, gameplay).

Montaż materiałów (obsługa oprogramowania Adobe, montaż, oprawa graficzna, udźwiękowienie).

Wgranie materiałów na serwer (słowa kluczowe, promocja e-mail, facebook).

17.00 startuje nasza internetowa telewizja :-)

 

 

Załączniki

  1. Karta zgłoszenia
2016-03-11 11:16 Admin

Zmarł Marek Żemek, wychowawca wielu wokalistów, muzyk Kapeli Kurpiowskiej

Z najgłębszym żalem zawiadamiamy, że odszedł na wieczny koncert nasz kolega Marek Żemek. Żegnamy pedagoga, wychowawcę solistów-wokalistów, opiekuna muzycznego zespołu wokalnego Mezzoforte i Zespołu Pieśni i Tańca Łomża oraz muzyka Kapeli Kurpiowskiej. Pan Marek zawsze pozostanie w naszej pamięci jako uśmiechnięty, życzliwy, pracowity i oddany pracy najlepszy kolega.

Wystawienie ciała Ś.P. Marka Żemka nastąpi w czwartek, 27. sierpnia, od godz. 16.00 w domu pogrzebowym „Marczyk” przy ul. Przykoszarowej. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 28 sierpnia. O godz. 13.30 będzie miała miejsce eksporta z domu pogrzebowego Marczyk, zaś o godz. 14.00 rozpocznie się Msza św. w kościele pw. Krzyża Świętego, której przewodniczyć będzie ks. bp Tadeusz Bronakowski.
2015-08-26 13:32 Iza Cierpikowska

Antoni Nasiadko - ostatnie pożegnanie

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.

Wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych
śp. Antoniego Nasiadko – muzyka Kapeli Kurpiowskiej ROK Łomża
serdeczne podziękowania składa
żona Janina Nasiadko z dziećmi i rodziną.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tak bolesnych dla nas chwilach dzielili z nami smutek i żal oraz okazali wiele duchowego wsparcia, współczucia i życzliwości.
Wasza obecność, modlitwa, złożone wieńce i kwiaty są wyrazem pamięci i serdeczności, jaką darzyliście Tolka.

Niech pozostanie w naszej pamięci.

2015-05-12 14:53 Iza Cierpikowska

Wystawa fotografii " Na krawędzi lustra"

Zapraszamy na wystawę fotografii Zbigniewa Brzezińskiego pn. "Na krawędzi lustra".
Wernisaż wystawy odbędzie się dnia 15 kwietnia 2015 roku o godz. 17.oo
w Muzeum Diecezjalnym w Łomży ul. Giełczyńska 20a

Niesamowite kształty i barwy, oświetlone blaskiem słońca. 
Kompozycje i malowidła w przeróżnych kolorach.
Nadzwyczajne piękno i niepowtarzalność świata przyrody.
Piękno natury w promieniach słońca.
Zjawiska ukryte w makroskopijnym obrazie. 
Przeżycia, doznania, wrażenia, które pozytywnie oddziałują na człowieka.
Uczucia i zmysły ukryte w niewidzialnych dla oka kształtach.

OGRÓD - to moja pasja, mój świat, moja mała Ojczyzna!
Niewielki, słoneczny i ciepły zakątek leżący na fortach Piątnicy, niedaleko przepięknie położonego na wzgórzu miasta Łomża. Aby do niej wejść, wystarczy spojrzeć na świat z perspektywy małego dziecka, niewielkiego owada lub ptaka. Ukaże się wtedy naszym oczom obraz niezwykły. Odmienny
i niespotykany od tego, jaki widzimy wokół siebie na co dzień, zapierający dech w piersiach. Pobudzający zmysły i wyobraźnię. 
Mając czas jedynie na sen, w pogoni za szczęściem nie dostrzegamy tego, co znajduje się na wyciągnięcie dłoni. A natura nie wymaga wiele. Mój ogród to kilkaset gatunków roślin. Jest w nim wiele drzew, krzewów, kwiatów, które pokazują swoje piękno o każdej porze roku. Najpełniej jednak wypełniają ten mały zakątek wiosną i latem. 
Można tu odpocząć i nabrać sił do pracy. Można napatrzeć się na piękno natury, ujarzmić jej witalność w obiektywie aparatu. Prezentowane przeze mnie fotografie ujmują świat w dużym powiększeniu, co niewątpliwie skłania nas do spojrzenia na przyrodę w innym świetle.

Zbigniew Brzeziński
2015-04-08 21:30 Iza Cierpikowska

Ray Wilson ,,Genesis classic – 20 years and more

Ray Wilson w Łomży !!!

We wtorek 28 kwietnia 2015 r. o godz. 19.00, w sali Filharmonii Kameralnej w Łomży przy ulicy Nowej 2, wystąpi z koncertem jeden z najbardziej wyjątkowych wokalistów i autorów rockowych świata, Ray Wilson ostatni frontman Genesis. Obecnie z powodzeniem wydaje solowe albumy, właśnie ukazał się już 12 w jego dorobku - Genesis vs Stiltskin ,,20 years and more''.

Trasa ,,20 years and more'' jest podsumowaniem dwudziestoletniej kariery muzycznej Raya Wilsona. Przedstawia przekrój kompozycji z różnych okresów twórczości szkockiego wokalisty.

Podczas koncertu usłyszymy m.in. takie utwory jak: ,,Another Day In Paradise'', ,,No Son Of Mine'', ,,Congo'' czy ,,Mama'' czy też kultowe solowe kompozycje Raya Wilsona, jak np. ,,Change'', ,,American Beauty'', ,,Inside'', ale również mniej znane piosenki jak chociażby ,,Airport Song'' będący pełnym humoru opisem oczekiwania artysty na samolot po bardzo męczącej nocy w towarzystwie przyjaciół ze wszystkimi syndromami ,,dnia następnego".
Jego koncerty to spektakle !! Żywiołowy przekaz muzyki, która jest tworzona według wzorców, kiedy muzyka popularna była sztuką. Każde wcielenie Ray'a publiczność ,,kupuje" od pierwszych taktów występu.

Organizator – rezerwacja biletów: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, e-mail: rok@4lomza.pl
Bilety 60 zł, 70 zł, 80 zł, 90 zł
w dniu koncertu 90 zł, 100 zł, 110zł
Nasze konto Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010

Uwaga! Zamówione bilety indywidualne należy opłacić w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia rezerwacji. Po tym terminie rezerwacja zostanie anulowana bez wcześniejszego powiadomienia.


Sponsorzy koncertu:

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 

 

 

 

 

 

 

 

 

2015-03-03 08:14 Admin

Monika Kuszyńska w Łomży!!!

W piątek 24 października o godz.19.00, w sali Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży przy ulicy Sadowej, na zaproszenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży wystąpi Monika Kuszyńska z zespołem. „Powrót z dalekiej podróży" - tak określa swoją obecną działalność sama wokalistka. Kuszyńska wraca na muzyczną scenę po kilku latach nieobecności; w 2006 roku wokalistka uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego jest częściowo sparaliżowana i porusza się na wózku inwalidzkim. Zwiastunem tego powrotu był udział w drugiej edycji ,,Bitwy na głosy", gdzie była solistka Varius Manx zaśpiewała ,,Ocalonych".

 

Śpiewam od lat ale to zupełnie inny rodzaj doświadczenia - mówi pani Monika. Po latach przerwy, pokonując fizyczny i psychiczny opór, łatwo nie jest. Ale najgorsze mam już chyba za sobą. Dobrze się czuję śpiewając o tym, co sama przeżywam. Ważne jest, by mówić o rzeczach prawdziwych. Chciałabym dużo powiedzieć”.
Zapraszamy na ten niepowtarzalny koncert.

Bilety w cenie 30 - 50 zł - rezerwacje: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, 86 219 02 00, rok@4lomza.pl

Sponsorzy koncertu:





























2014-09-26 14:36 Admin

„Uroda śmiecia” - konkurs i warsztaty upcyklingu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku
zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „URODA ŚMIECIA”- konkurs i warsztaty upcyklingu dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
w Białymstoku

Zadanie ma charakter edukacyjny i polega na przeprowadzeniu cyklu 4 dwudniowych warsztatów dla instruktorów z ośrodków kultury województwa podlaskiego i nauczycieli oraz konkursu dla dzieci i młodzieży.

Będą to warsztaty z zakresu nabywania umiejętności twórczego wykorzystania odpadów, które będą zastosowane w pracy z dziećmi i młodzieżą.
We wrześniu, październiku i listopadzie 2014r. uczestnicy wezmą udział w spotkaniach tematycznych, prowadzonych przez plastyków, aktorów i animatorów- ogółem 48 godzin. Zaproponujemy działania z dziedziny plastyki i teatru, a także kreacje czysto artystyczne, w których trzeba będzie wykazać się wyobraźnią przestrzenną.

Jednocześnie zostanie ogłoszony konkurs pt.: „Uroda śmiecia”, propagujący upcykling dla dzieci i młodzieży, który zakończy się finałową wystawą prac powstałych w szkołach i ośrodkach kultury.

Podczas FINAŁU nastąpi otwarcie wystawy konkursowej. Rozdamy wówczas nagrody i wyróżnienia za najciekawsze prace, obejrzymy ciekawe prezentacje oraz efekty naszych warsztatów, a wszystkim zaproponujemy udział w zabawach z wykorzystaniem surowców wtórnych. FINAŁ projektu planujemy na 28.XI.2014r.
Liczymy na Państwa udział w warsztatach, które odbędą się w dn.: 
7-8.X.2014r. - „LALKA TEATRALNA I ANIMACJA"
21-22.X.2014r. „MAŁA FORMA UŻYTKOWA z plastiku i z papieru"
4-5.XI.2014r. - „FORMA PRZESTRZENNA”
18-19.XI.2014r. - „KOSTIUM I SCENOGRAFIA"

Koszt udziału w jednym warsztacie wynosi 70 złotych, w całym cyklu warsztatów - 280 zł. Akredytację należy wpłacać na konto WOAK: BANK PEKAO S.A. O/Białystok nr 80 1240 5211 1111 0000 4928 4175
z dopiskiem nazwy wybranego warsztatu

Zapewniamy:
  • ciekawy program z wykorzystaniem surowców wtórnych prowadzony przez aktorów, animatorów, plastyków
  • materiały potrzebne do przeprowadzenia warsztatów
  • kawę, herbatę
  • obiady i kolację

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie WOAK w Białymstoku w godz. od 10.00-18.00 /pierwszego dnia/ i od 9.00-16.00 /drugiego dnia/. Warunkiem udziału w warsztatach jest przesłanie karty zgłoszenia oraz opłacenie akredytacji do dn. 30.09. 2014 r.
Liczba miejsc ograniczona! Preferowane będą osoby prowadzące zajęcia plastyczne lub teatralne z dziećmi i młodzieżą.

Zgłoszenia prosimy kierować do Działu Sztuk Plastycznych WOAK
e-mail: galeria@woak.bialystok.pl 
tel: 85 740-37-15
tel: 85 740-37-16

Zgłoszenie można też przesłać pocztą tradycyjną na adres:
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku
15-950 Białystok
ul. Kilińskiego 8

z dopiskiem „Upcykling -Warsztaty”/na całość/ lub nazwą wybranego warsztatu

Szczegóły i karta zgłoszenia na stronie WOAK Białystok

2014-09-23 08:46 Iza Cierpikowska

Twórcy łomżyńscy na wystawie w WOAK - u w Białymstoku- sukces Sylwestra Chrapowicza

Miło nam poinformować, że w XVIII Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Plastycznej " Sztuka codzienna i niedzielna" organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku udział wzięło 9 twórców ziemi łomżyńskiej. Na szczególne gratulacje zasługuje Pan Sylwester Chrapowicz, który za cykl swoich prac otrzymał wyróżnienie. Jest to spory sukces, zwłaszcza, że na w/w przegląd wpłynęły 434 prace,aż 98 autorów z całego województwa podlaskiego. Prace wszystkich naszych twórców zostały zakwalifikowane na wystawę, której finisaż odbył się 6.09.2014 r.,

Fotogaleria

2014-09-06 15:46 Iza Cierpikowska

Zaproszenie na Piknik Historyczny

Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, Prezydent Miasta Łomża Mieczysław Leon Czerniawski oraz mjr Krzysztof Rabek - Kierownik Warsztatów Technicznych Łomża zapraszają na Piknik Historyczny, który odbędzie się w Parku przy Muzeum Przyrody w Drozdowie w dniu 07.09.2014 r.

Program:

15.00 Powitanie gości – Lech Marek Szabłowski – Starosta Łomżyński

15.10 Koncert patriotyczny pt. „Drogi do wolności” w wykonaniu Jacka Szymańskiego, Dariusza Wójcika przy akompaniamencie Pawła Lipskiego

16.30 Żywa lekcja historii – prelekcje: dr hab. K. Sychowicz prof. PWSIiP w Łomży, L. Zalewski i wspomnienia K. Wojewoda

17.30 Montaż poetycki uczniów Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży

18.00 Zakończenie – grochówka



Wydarzeniom towarzyszyć będzie:

- rekonstrukcja obozu wojskowego z czasów kampanii wrześniowej,

- pokaz umundurowania z czasów II wojny światowej,

- pokaz sprzętu wojskowego,

- wystawa fotografii związanej z Wojskiem Polskim,

- pokaz filmów ze zbiorów IPN,

- konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży.



Organizatorzy:

Starostwo Powiatowe w Łomży

Urząd Miasta Łomża

Warsztaty Techniczne Łomża



Współorganizatorzy:

Muzeum Przyrody w Drozdowie

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego

Klub Fort – Łomża

Publiczne Gimnazjum nr 8 w Łomży

Serdecznie zapraszamy!!!

2014-09-05 12:13 Admin

Wielka gala na finał festiwalu Drozdowo- Łomża

XXI Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża organizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zakończony galowym koncertem w Drozdowie z udziałem ulubieńców publiczności. Był to festiwal rekordowy pod każdym względem: z największą ilością, bo aż 20 koncertów w 13 miejscowościach oraz z najliczniejszą publicznością, której liczbę organizatorzy szacują na ponad 20 tysięcy.
– Staramy się od lat, żeby również artystyczna i repertuarowa poprzeczka była podnoszona coraz wyżej, żeby przyjeżdżali tu wybitni artyści – podkreśla Jacek Szymański, dyrektor artystyczny festiwalu. – I wybitnymi okazują się również młodzi wykonawcy, którzy właśnie wchodzą w świat estrady, filharmonii i niejednokrotnie pochodzą stąd!

Prognozy pogody na niedzielę zapowiadały w naszym rejonie gwałtowne burze i intensywne opady, jednak festiwalowej publiczności to nie zniechęciło. Park przy Muzeum Przyrody w Drozdowie melomani zapełnili tak, że padł kolejny rekord frekwencji na finałowej gali.
Po raz kolejny też organizatorom sprzyjało szczęście, bo rozpadało się dopiero po zakończeniu koncertu. Wcześniej zabrzmiały popularne, musicalowe, operetkowe i operowe przeboje. Zaśpiewali je nie tylko śpiewacy operowi biorący udział w tegorocznym festiwalu, jak, m.in.: Dariusz Wójcik, Anna Jurczyńska, Romuald Spychalski, Marek Szymański czy Iwona Hossa, ale też Agnieszka Żemek-Pawczyńska z Łomży i skrzypaczka Katarzyna Rogalska. Kilkakrotnie zaprezentował się również zespół Tangrasso Quintet z Gdańska, z muzykami wywodzącymi się z Łomży: liderem i akordeonistą Piotrem Komorowskim oraz skrzypaczką Bogumiłą Dąbrowską. Nie zabrakło też popisów pianistów: Piotra Łukaszczyka i Macieja Gańskiego, który oprócz Poloneza As-dur Chopina na bis zagrał kompozycję Łukaszczyka „Flats Of Dreams” i była to jej koncertowa premiera.
– Musimy traktować publiczność z szacunkiem i niezależnie od tego, czy jest to metropolia czy mała miejscowość, nie możemy zejść poniżej pewnego poziomu, zawsze musimy czymś ją zaskakiwać – zauważa Jacek Szymański. – Tak zostałem nauczony, kiedy moja profesorka, pani Halina Mickiewiczówna, słynny Słowik Warszawy, mówiła: Jacusiu, musisz zaśpiewać zawsze na najwyższym poziomie! 
Takim zaskakującym momentem był też finał koncertu, kiedy to w piosence „Jesienne róże” Dariuszowi Wójcikowi akompaniował 87-letni pianista, współpracownik największych gwiazd polskiej estrady, Zbigniew Rymarz, a tańczyli tancerze z Klubu Tańca Towarzyskiego „Akat” Regionalnego Ośrodka Kultury. Prowadzący klub od 23 lat Jacek Baczewski, po tym utworze, odebrał z rąk starosty łomżyńskiego Lecha Szabłowskiego odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej, przyznaną  przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego za szczególne zasługi w dziedzinie tworzenia i upowszechniania kultury.
– Tegoroczna edycja festiwalu mogła się odbyć dzięki współpracy wielu instytucji – mówi Jarosław Cholewicki, dyrektor ROK Łomża i organizator imprezy. – Bez pomocy Urzędu Marszałkowskiego na pewno nie bylibyśmy w stanie zrobić aż 20 koncertów, wspierały to też poszczególne samorządy. Stolicą festiwalu jest Muzeum Przyrody w Drozdowie z dyrektor Anną Archacką, od początku wspiera nas też Powiat Łomżyński. Dziękujemy też wszystkim życzliwym ludziom, firmom i sponsorom, w tym sponsorom strategicznym: kwiaciarni „Ogrodnik” Edwarda Przybylaka, hotelom i restauracjom „Zbyszko” oraz głównemu mecenasowi, Fundacji Stefczyka.   
– Mieliśmy ponad 20 tysięcy ludzi na wszystkich koncertach! – dodaje Jacek Szymański. – Festiwal z każdym rokiem się rozwija, to jest nasza misja, żeby edukować, przybliżać ludziom piękno muzyki. Dlatego na przyszły rok mam już wszystko zaplanowane. Planuję wystawienie w języku polskim jednoaktowej opery „Mozart i Salieri” Rimskiego-Korsakowa, rozmawiałem już też z wybitnymi pianistami, organistami i śpiewakami – kolejna edycja festiwalu na pewno nie rozczaruje naszej publiczności!

Wojciech Chamryk

Zdjęcia: Marek Maliszewski

Na podstawie: www.4lomza.pl

2014-07-07 12:03 Admin

Dawnych wspomnień czar z Dariuszem Wójcikiem

Kolejną odsłoną organizowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego XXI Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża był koncert prezentujące niezapomniane przeboje Mieczysława Fogga w wykonaniu Dariusza Wójcika. Plenerowy koncert „Co nam zostało z tych lat” przyciągnął do hotelu Zbyszko w Nowogrodzie nadkomplet żywiołowo reagującej na znane piosenki publiczności. Równie gorąco przyjęto specjalnego gościa prof. Zbigniewa Rymarza, nestora polskiej piosenki i współpracownika Mieczysława Fogga.
– Nie spodziewałem się, że będzie tu dzisiaj tak dużo ludzi, to dla mnie ogromna satysfakcja – mówi Dariusz Wójcik. – Myślę, że w dużej mierze przyciągnęło ich nazwisko Mieczysława Fogga i sam program, który składał się z ciekawych, skierowanych do wszystkich utworów!

Publiczność już od pierwszych taktów otwierającego koncert przeboju „Kiedy już zakwitną białe bzy” zorientowała się, że nie są to tylko czcze deklaracje bez pokrycia. Dlatego też do samego końca tego długiego, bo liczącego ponad 20 utworów występu, zarówno na scenie jak i na widowni, panowała atmosfera doskonałej zabawy. 
– Moja wielka miłość to muzyka żydowska, ale od ubiegłego roku pokochałem Fogga! – podkreśla Dariusz Wójcik. – Czuję się dobrze w takich utworach, fajnie bawimy się też z zespołem na scenie, Publiczność to chwyciła i bawiła się z nami znakomicie!
– Staraliśmy się pokazać najfajniejsze rzeczy, które możemy w tej muzyce znaleźć, ale jednocześnie też bawić się tym na scenie tak, żeby to była frajda nie tylko dla publiczności, ale i dla nas! – dodaje akordeonista i autor aranżacji Marcin Krzyżanowski.
Towarzyszący Dariuszowi Wójcikowi zespół, tworzony oprócz akordeonisty przez skrzypaczkę Katarzynę Rogalską i kontrabasistę Krzysztofa Słomkowskiego, miał ogromny wpływ na jakość występu. Muzycy nie tylko wspaniale akompaniowali ulubieńcowi festiwalowej publiczności, ale grali też partie solowe, a Katarzyna Rogalska zaśpiewała w duecie z Dariuszem Wójcikiem. Ich „Już nigdy”, podobnie jak „Tango Milonga” musiało być bisowane, ale publiczność entuzjastycznie reagowała na te mniej popularne, jednak równie piękne piosenki. 
– Gramy bardzo dużo muzyki do nas importowanej, a mamy takich fantastycznych klasyków,  takie interesujące tematy, że można je na dobrą sprawę odkrywać już na nowo, bo zostały trochę zapomniane – podkreśla Marcin Krzyżanowski. – A cała twórczość z tamtego okresu jest warta uwagi i zainteresowania, dlatego chcieliśmy zaprezentować różne utwory, nie tylko te najbardziej popularne!
W trzech piosenkach soliście towarzyszył jako pianista 87-letni Zbigniew Rymarz, który przedstawił też publiczności historię powstania zaprezentowanych utworów, mówiąc, m.in.: 
– Osiem lat po premierze „Tanga Milonga” Jerzy Petersburski napisał „Najsłodsze tango”, ale nie zauważył tego, że ściągnął melodię z początku „Tanga Milonga”. Piosenka „Co bez miłości wart jest świat” miała być wycofana z filmu, z nagrań i z nut, ale śpiewał ją Dymsza, więc niby była na indeksie, ale jakoś istniała!
– To była taka niespodzianka – mówi o zaproszeniu prof. Zbigniewa Rymarza Dariusz Wójcik. – Jego obecność była dodatkową atrakcją, bo jest on współpracownikiem największych gwiazd i autorytetem jeśli chodzi o muzykę 20-lecia międzywojennego.
Na scenie w scenkach aktorskich i układach tanecznych przygotowanych specjalnie na ten koncert zaprezentowali się również Tancerze Klubu Tańca Towarzyskiego „Akat” Regionalnego Ośrodku Kultury w Łomży pod kierunkiem Magdaleny Pardo-Baczewskiej  i Jacka Baczewskiego.

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka-Chamryk

Na podstawie: www.4lomza.pl

2014-07-07 10:55 Admin

Miłosna intryga na Akademickiej

Uwspółcześnioną wersję opery komicznej „Don Pasquale” Gaetano Donizettiego w czwartkowy wieczór w auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości zaprezentowali Jacek Szymański i soliści Teatru Wielkiego w Poznaniu. To kulminacyjny punkt tegorocznego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża organizowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.
– Nie mamy zapadni, ogrodu, basenów, kanału orkiestrowego, sceny lewej czy prawej – mówi Jacek Szymański, autor inscenizacji i dyrektor artystyczny festiwalu. – Mamy za to niepowtarzalną atmosferę i jednych z najwspanialszych śpiewaków, bo dla takich właśnie komponowali tacy mistrzowie belcanta jak Donizetti!

 

Po ostatnich festiwalowych inscenizacjach dramatów muzycznych jak „Halka” czy „Makbet” Jacek Szymański sięgnął tym razem po lżejszy, żartobliwy utwór klasyka włoskiej opery. „Don Pasquale” to historia starego dziwaka (bas Marian Kępczyński) , który, chcąc wydziedziczyć swego nieposłusznego bratanka Ernesto (tenor Piotr Friebe), postanawia się ożenić. Nie wie jednak, że jego lekarz Malatesta (baryton Jaromir Trafankowski) uknuł intrygę mającą doprowadzić do małżeństwa Ernesto z jego ukochaną Noriną (sopranistka Iwona Hossa). Norina zostaje więc przedstawiona Pasqualemu jako Sofronia, a ten jest tak oczarowany rzekomą siostrą doktora, że natychmiast posyła po notariusza w celu sporządzenia aktu ślubu. Nie wie jednak że notariusz Carlino (tenor Marek Szymański) jest podstawiony, podobnie jak kandydatka na żonę. Po „ślubie” Sofronia zmienia się nie do poznania – tyranizuje męża, szasta pieniędzmi, a w końcu dostarcza mu „dowody” zdrady, żeby sprowokować go do działania. Marzący już tylko o pozbyciu się rozrzutnej żony stary sknera z radością przyjmuje wieść, że Sofronia jest tak naprawdę Noriną, a jego ślub wedle prawa był nieważny i błogosławi związek młodych.
Publiczność z zapartym tchem śledziła wartką, zmieniającą się niczym w kalejdoskopie akcję trzyaktowej opery, oklaskując zarówno popisowe arie i duety, jak też towarzyszącą śpiewakom pianistkę, korepetytorkę solistów Teatru Wielkiego w Poznaniu, Olenę Skrok.
– Bałem się troszeczkę tego miejsca, bo jest ono oddalone od centrum, ale moim marzeniem było wystawić właśnie w tej sali operę albo jakiś klasyczny koncert – mówi Jacek Szymański. – Były to jednak obawy nieuzasadnione, bo publiczność dopisała! Akustyka jest tu bardzo dobra, ale pod warunkiem, że nie robimy nagłośnienia, śpiewamy tak jak w kościołach – jesteśmy przecież klasykami, po to się człowiek uczy śpiewać, żeby śpiewał bez mikrofonu!
Z autorem inscenizacji i scenografii przedstawienia zgadzają się też soliści, podkreślający również fantastyczną atmosferę i ogromną rolę festiwalu w popularyzacji wartościowej muzyki – niezależnie od miejsca, w którym się występuje.
–Dla nas to jest takie samo przeżycie jak w profesjonalnym teatrze, bo musimy wykonać to tak samo dobrze jak w gmachu operowym – mówi Marian Kępczyński. – Sala była bardzo dobra, wiadomo, to była improwizowana inscenizacja, trochę brakowało orkiestry, bo nie miało to tego rozmachu, ale publiczność oceniła, że można to i tak wykonywać i cieszymy się, że tak pięknie nas przyjęła!
– To jest element naszej pracy, że na co dzień, oprócz występowania na scenie, bardzo dużo koncertujemy – również filharmoniach czy w takich aulach jak ta – dodaje Jaromir Trafankowski. – Bardzo pięknie akustycznie tutaj się śpiewa, zresztą po tylu latach w zawodzie mamy już wprawę, a tutaj było wręcz komfortowo! W zeszłym roku wystawiliśmy „Don Pasquale” w Łapach i było to przyjęte bardzo gorąco. Oglądałem też w Łomży „Makbeta” i byłem zaskoczony, jak publiczność entuzjastycznie przyjmuje tutaj śpiew operowy.
Jak podkreśla Jacek Szymański wystawienie kolejnej opery w Łomży było tym razem możliwe dzięki ogromnej pomocy i życzliwości rektora PWSIiP w Łomży Roberta Charmasa, ks. Andrzeja Godlewskiego i odpowiedzialnego za kwiatowe dekoracje Edwarda Przybylaka.

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Marek Maliszewski


Na podstawie: www.4lomza.pl

2014-07-04 14:00 Admin

„Wybawca łomżyńskich organów”

– Te organy nie nadają się ani do wyrzucenia ani do remontu, ale do przebudowy, z maksymalnym wykorzystaniem oryginalnego materiału. I będzie to instrument festiwalowy! – mówił latem 1999 r. Jerzy Kukla. Wybitny organista i organmistrz dotrzymał słowa: wyremontował wówczas organy łomżyńskiej katedry tak, że do dziś zachwycają brzmieniem zarówno muzyków jak i słuchaczy. Po latach wrócił też do Łomży, grając recital organowy w czasie Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża. Był to jeden z etapów jubileuszowej trasy koncertowej z okazji 50-lecia urodzin, 30-lecia pracy artystycznej i 20-lecia organmistrzowskiej działalności artysty.

 

16 lat temu ksiądz biskup Stanisław Stefanek zaprosił Jerzego Kuklę do Łomży, w celu dokonania oględzin katedralnego instrumentu, z którego nikt nie był zadowolony – dlatego zdecydowano już o jego usunięciu i zastąpieniu nowymi organami.
– Historia łomżyńskich organów do tego momentu nie była zbyt chwalebna – opowiada Jerzy Kukla. – Instrument powstał w 1936 r. z połączenia dwóch organizmów: mniejszych organów firmy Walker oraz organów Biernackiego, który to te organy tutaj właściwie ze sobą połączył i zbudował swój stół gry. Ten instrument nigdy nie funkcjonował dobrze, a z tego co słyszałem zawiódł zupełnie podczas mszy w trakcie pielgrzymki Ojca Świętego do Łomży.
Po kilku godzinach dokładnych badań i oględzin Jerzy Kukla uznał, że z tych organów można zrobić prawdziwy instrument.
– Zobaczyłem instrument, który ma bardzo dobry materiał piszczałkowy i wiatrownice – tylko jest wadliwie umieszczony ze względów akustycznych, jak również czysto konstrukcyjnych, a gdy do tego dodać ogromną wilgoć, jaka wtedy panowała w katedrze, te organy nie miały warunków, żeby właściwie funkcjonować! – wspomina Jerzy Kukla.
Biskup Stefanek wyraził zgodę na remont i w październiku 1999 r. Jerzy Kukla przystąpił do pracy. Zaczęło się od demontażu instrumentu i przeniesienia go w inne miejsce, po czym rozpoczęto przestawienia sekcji głównej. Trzeba też było wykonać nowy system dostarczający powietrze oraz wymienić sterowanie z pneumatycznego na elektryczne. Jerzy Kukla dokonał też innych modyfikacji, np. dodał, zapewniające pełniejsze brzmienie, trąbki hiszpańskie. W czerwcu 2000 r. wyremontowane organy zostały poświęcone i w wybudowanej w latach 1504-1525, konsekrowanej w roku następnym katedrze zaczęła rozbrzmiewać piękna muzyka – nie tylko w czasie mszy, ale również podczas letnich recitali organowych czy festiwali: Sacrum et Musica i Muzyczne Dni Drozdowo -Łomża. Tegoroczną edycję tego drugiego festiwalu uświetnił, jak to określił obecnie już biskup senior Stanisław Stefanek, wybawca łomżyńskich organów. Jerzy Kukla zagrał długi, entuzjastycznie przyjęty przez słuchaczy recital. Zaprezentował zarówno dzieła polskich kompozytorów, z monumentalną IX Symfonią organową op.45 nr 9 Feliksa Nowowiejskiego z wywiedzionymi z „Bogurodzicy” improwizacjami, jak też ponadczasowe utwory Franciszka Liszta (Fantazja i fuga na temat „Ad nos, ad salutarem undam”) oraz Jana Sebastiana Bacha, z zagraną na bis jedną z jego najbardziej znanych kompozycji, Toccatą i fugą d-moll BWV 565.
Koncert Jerzego Kukli w Łomży był kolejnym na jubileuszowej trasie artysty, w czasie której odwiedza miejsca szczególnie mu bliskie, gdzie pracował bądź remontował/budował organy. – Ta trasa to coś na wzór podróży sentymentalnej – wyjawia Jerzy Kukla. – Rozpoczęła się koncertem 16 lutego w Bratysławie. Kolejne będą w Lublinie, gdzie obecnie mieszkam, w Puławach, w których prowadzę swój festiwal muzyki organowej, w Oliwie na organach, które również tonowałem w czasie głównych prac renowacyjnych, w Częstochowie na Jasnej Górze, w Krakowie, gdzie kończyłem liceum muzyczne i studia oraz byłem 10 lat organistą u św. Katarzyny. Nie mogło tu zabraknąć Łomży, bo ten instrument uważam za jeden z najważniejszych w swoim dorobku, mimo, że nie ja go zbudowałem, ale powiem nieskromnie: beze mnie by nie istniał, dlatego, że jak tu przyszedłem, to w parafii były już trzy oferty i plany budowy nowych organów. Dlatego cieszę się bardzo, że ta katedra, matka kościołów diecezji, przepiękny gotycki kościół o znakomitej akustyce, od 15 lat ma już odnowione, należycie brzmiące organy!

Organizatorem XXI Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża jest Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Marek Maliszewski, Elżbieta Piasecka-Chamryk

Na podstawie: www.4lomza.pl

2014-07-03 09:39 Admin

Amigos para siempre w Czartorii

Amigos para siempre (w tłumaczeniu: przyjaciele na zawsze) czyli tercet w składzie: Anna Jurczyńska, Romuald Spychalski i Adam Wojtasik zapewnił moc atrakcji widzom Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża, którzy we wtorkowy wieczór wybrali się do ośrodka „Iris” w Czartorii. Ze wysokiej sceny na dachu schowanego wśród drzew ośrodka rozbrzmiewały światowej sławy utwory operowe i szlagierowe przeboje.


Organizatorem XXI Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża jest Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Na podstawie: www.4lomza.pl
2014-07-03 09:17 Admin

Świątynia z dźwięków i słów zbudowana

W ramach XXI Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2014 organizowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego odbył się koncert słowno-muzyczny. Poemat Karola Wojtyły pt. „Kościół” w interpretacji Dariusza Wójcika zabrzmiał w kościele sióstr Benedyktynek w Łomży. To kolejny dzień i punkt trwającego do niedzieli Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża.
– W tym kościele prezentujemy zazwyczaj programy trochę metafizyczne, filozoficzne – mówi Jacek Szymański, dyrektor artystyczny festiwalu. – Publiczność jest tu bardzo dobrze przygotowana na taką poezję, jak poemat Karola Wojtyły „Kościół”, nie tak znany jak „Tryptyk rzymski”, ale równie piękny!
Na scenie Dariuszowi Wójcikowi towarzyszyły wiolonczelistka Anna Sawicka i akordeonistka Elżbieta Rosińska.

 

– „Kościół” jest poetyckim opisem drugiego Soboru Watykańskiego, w którym Karol Wojtyła brał udział w 1962 r. – mówi Dariusz Wójcik.– Utwór ten został opublikowany po raz pierwszy w listopadzie 1963 r., czyli w roku, kiedy się urodziłem – może właśnie dlatego po niego sięgnąłem, poza tym jest to coś innego, mniej znanego.
Poetyckie strofy Papieża Polaka dopełniły instrumentalne kompozycje twórców współczesnych jak i klasycznych kompozytorów, m.in. „Medytacja na temat nieszporu wielkopostnego” Kazimierza Wiłkomirskiego, „Rapsodia węgierska” Davida Poppera czy „Ave Maria (Tanti anni primi)” Astora Piazzolli.
– Mamy sporo takiego repertuaru, który nadaje się do koncertów w obiektach sakralnych, ale w programie z tym poematem wystąpiłyśmy pierwszy raz – mówi akordeonistka Elżbieta Rosińska. – Uważamy, że łączenie muzyki z poezją w takich wnętrzach jak kościoły znakomicie się sprawdza!
Z równie dużą uwagą publiczność przyjęła dwa ostatnie utwory koncertu zaśpiewane przez Dariusza Wójcika: klasyczne „Ave Maria” Jana Sebastiana Bacha i Charlesa Gounoda oraz wykonaną na bis pieśń „O Panie, któryś jest na niebie” Adama Kowalskiego.
A już w najbliższy piątek popularny bas, jedyny obok Jacka Szymańskiego artysta, który wziął udział we wszystkich edycjach festiwalu, zaprezentuje się w Nowogrodzie w całkowicie odmiennym repertuarze.
– To projekt, który powstał na moje 50 urodziny w ubiegłym roku – piosenki Mieczysława Fogga, czyli muzyka z 20-lecia międzywojennego – zapowiada Dariusz Wójcik. – Podjąłem wyzwanie, w ubiegłym roku zrobiliśmy premierę i dostałem za ten projekt Złoty Liść Retro od rodziny Foggów – odebrałem go w studio koncertowym Polskiego Radia dokładnie 30 maja, w 113. rocznicę urodzin Mieczysława Fogga!

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Marek Maliszewski, Elżbieta Piasecka-Chamryk

Na podstawie: www.4lomza.pl

2014-07-03 09:12 Admin

Festiwal w rytmach humppa

Niemiecki zespół Monsters Of Humppa był gwiazdą kolejnego dnia Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża organizowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Bawarczycy zagrali w restauracji „Retro” program złożony zarówno z tradycyjnych utworów bawarskich i czeskich, jak i zaskakujących wersji popularnych przebojów i utworów rockowych w opracowaniach na instrumenty dęte, co spotkało się z entuzjastyczną reakcją zachwyconych słuchaczy.
– To nasz pierwszy koncert w Łomży i jeden z pierwszych w Polsce, bo wczoraj graliśmy w Augustowie – mówi wokalistka i klarnecistka Barbara Pellkofer. – Jesteśmy zachwyceni przyjęciem w Łomży, macie fantastyczną, bardzo przyjazną i lubiącą się bawić publiczność!

 

Monsters Of Humppa nie zagraliby w Łomży, gdyby nie trwająca od 15 lat wszechstronna partnerska współpraca powiatu łomżyńskiego z powiatem Dingolfing –Landau, z którego pochodzi zespół. Jak podkreślał członek zarządu województwa podlaskiego Jacek Piorunek kilka lat temu prawdziwą furorę zrobił tam Zespół Pieśni i Tańca „Łomża”, a teraz w ramach tej współpracy kulturalnej Łomżę odwiedzili utalentowani Bawarczycy. Muzycy zespołu Monsters Of Humppa są co prawda amatorami, niektórzy jeszcze studiują, ale wszyscy bez wyjątku są absolwentami szkoły muzycznej w Dingolfing i grają razem już od 12 lat. Umiejętności i doświadczenie przekładają się na jakość ich żywiołowych koncertów.
Z powodu intensywnych opadów deszczu nic nie wyszło z planu koncertu plenerowego niemieckiego zespołu, ale ich żywiołowa muzyka humppa, bazująca zarówno na tradycyjnym jazzie jak i popularnych ludowych melodiach czy tańcach, równie dobrze sprawdziła się w restauracji „Retro”.
W drugiej części koncertu muzycy zaprezentowali własne interpretacje znanych popowych i rockowych przebojów, co było ciekawym urozmaiceniem programu występu.
– Nie gramy tylko muzyki bawarskiej czy generalnie tradycyjnej – potwierdza Barbara Pellkofer. – Takich utworów mamy oczywiście najwięcej w repertuarze, ale chętnie gramy też inne, czerpiące z tradycyjnego jazzu oraz różne przeboje – w tym rockowe.
Publiczność najbardziej żywiołowo przyjęła spośród nich taneczny „Super Trouper” Abby, tu wykonany jako „Super Humpper” oraz ponadczasowy „Bohemian Rhapsody” Queen.
– To bardzo trudne zadanie zagrać taki utwór jak „Bohemian Rhapsody”! – mówi Barbara Pellkofer. – Ale wszyscy jesteśmy muzykami, mamy nuty dla każdego instrumentu i jakoś sobie radzimy!
– Festiwal się rozwija i wszedł w nową epokę – dodaje jego organizator Jarosław Cholewicki, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży. – To było coś nowego – wykorzystaliśmy tu możliwość zaproszenia po trasie kapeli bawarskiej, która wraca z Rygi i chciała pokazać się w Polsce szerszej publiczności na naszym festiwalu!

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka-Chamryk

Na podstawie: www.4lomza.pl

2014-07-03 09:06 Admin

XXI Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2014 rozpoczęty!

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży już po raz dwudziesty pierwszy organizuje XXI Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. Koncertowy maraton rozpoczął główną część XXI Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. W niedzielę odbyło się aż sześć koncertów, w tym uroczysta inauguracja festiwalu w parku Muzeum Przyrody w Drozdowie i finał dnia w Centrum Katolickim w Łomży. Gwiazdami otwarcia festiwalu byli pianista Maciej Gański i Duo Sopot wiolonczelistki Anny Sawickiej i akordeonistki Elżbiety Rosińskiej, zaś wieczorem zaprezentował się wrocławski zespół Sisi Kucheza, grający zaskakujące wersje polskich i światowych przebojów.
– Rozpoczynamy nową erę naszego festiwalu – podkreślał jego twórca i dyrektor artystyczny Jacek Szymański. – To nowy, pierwszy festiwal po 20 latach – dwudziesty pierwszy i wyjątkowy jak nigdy dotąd!

 


W tym roku festiwal rozpoczął się już 15 czerwca, zaś w sobotę i niedzielę odbyło się kolejnych siedem koncertów. Jednak dla publiczności takim swoistym sygnałem, że ma on miejsce jest koncert inauguracyjny w parku dawnego dworku Lutosławskich.
Dlatego, mimo wiszącego w powietrzu deszczu, zaopatrzeni w parasole, płaszcze i peleryny przeciwdeszczowe słuchacze przybyli do Drozdowa. Czekała ich tam spora atrakcja, bowiem zestawienie takich instrumentów jak wiolonczela i akordeon nie zdarza się często, tym bardziej, że Anna Sawicka jest koncertmistrzem sekcji wiolonczel Opery Bałtyckiej, a Elżbieta Rosińska dziekanem wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej w Gdańsku. Artystki zaprezentowały zarówno utwory komponowane z myślą o taki duecie, transkrypcje znanych przebojów, jak „Le grand tango” Astora Piazzolli, fragmenty klasycznych dzieł w rodzaju „Łabędzia” z „Karnawału zwierząt” Saint - Saensa jak też utwory solo na wiolonczelę oraz akordeon: „Preludium nr 21” Weiberga oraz „Sonatinę nr 1” Olczaka.
– Do stworzenia duetu zainspirował nas utwór, który wykonałyśmy dziś jako pierwszy – „Introdukcja Allegro” Matyasa Seibera – mówi Elżbieta Rosińska. – Jest to pierwsza kompozycja napisana oryginalnie na wiolonczelę i akordeon w latach 40. ubiegłego wieku. A ponieważ kiedyś postanowiłam uzupełnić swój solowy koncert o część kameralną, znałam wiolonczelistkę, bo pobierałyśmy nauki w tych samych szkołach – i tak to się zaczęło!
– Najpierw wykonywałyśmy utwory które były transkrypcjami, ale potem okazało się, że na ten skład jest bardzo dużo kompozycji – dodaje Anna Sawicka. – Mamy więc bardzo szeroki repertuar, głównie muzykę współczesną, ale dzisiaj starałyśmy się pokazać różne oblicza takiego składu, pasujące na koncert plenerowy.
Znany już festiwalowej publiczności pianista Maciej Gański wykonał zaś pieśni Chopina i Schumanna w transkrypcjach Liszta, co zakończyło się bisem, podobnie jak w przypadku Duo Sopot, a parasole okazały się niepotrzebne.

Summertime pod parasolami
Pogoda nie była już tak łaskawa dla słuchaczy, którzy zapełnili patio w Centrum Katolickim im. papieża Jana Pawła II przy parafii Krzyża Świętego. Z czasem jednak przestało padać, a żywiołowe wersje wielkich przebojów w wykonaniu młodych wrocławskich muzyków z zespołu Sisi Kucheza sprawiły, że nikt nie myślał o kaprysach zmiennej aury. Zespół tworzą bowiem klasycznie wykształceni muzycy: lider i pianista Piotr Łukaszczyk, perkusista Krystian Skubała i – grający z nimi zaledwie od poprzedniej środy – basista Wojciech Bergander. Razem z wokalistą Jakubem Giernatowskim i śpiewającym gitarzystą Maciejem Knopem stworzyli oni na bazie znanych przebojów coś zupełnie nowego. Zagrali bluesa, funky, żywiołowego rock and rolla i jazz, często przerabiając poszczególne utwory tak, że publiczność rozpoznawała je dopiero po refrenach, jak w zagranym w jazzowej aranżacji „Fever” czy przerobionym na bluesa „Johnny Be Goode”.
– Wychodzimy z założenia, że jak nie można czegoś zrobić lepiej, to można to „popsuć” po swojemu – mówi gitarzysta Maciej Knop. – Takie aranżacje wynikają też z braków w instrumentarium, bo zaczęliśmy od trudnych utworów, np. Michaela Jacksona i brakowało nas mniej więcej tylu, ilu nas było – dlatego musieliśmy sobie radzić inaczej.
– Brać oryginał i próbować go zagrać tak samo to jest błąd – dodaje basista Wojciech Bergander.
– Coverbandów jest mnóstwo, a fajnie jest zrobić coś więcej – wziąć utwór, który wszyscy znają i zrobić go po swojemu, np. „This Love” Maroon 5 czy „Sweet Home Chicago”.
Takie podejście było szczególnie słyszalne w rozciągniętym do kilkunastu minut klasyku The Rolling Stones „You Cant Always Get What You Want”, z popisami solowymi wszystkich muzyków. Publiczność zachwyciły też energetyczne wersje przebojów Czesława Niemena i Breakout, dlatego koncert zakończyło kilka bisów – jak przyznają muzycy, był to jak dotąd najdłuższy występ w historii zespołu.
– To jest taka moja odskocznia, bo nie da się wariować na fortepianie grając muzykę Mozarta czy Bacha, a ja jestem bardzo energicznym mężczyzną – dlatego powstał ten zespół! – mówi Piotr Łukaszczyk, którego zobaczymy jeszcze na festiwalu również w roli pianisty wykonującego klasyczny repertuar.

Organizatorem XXI Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża jest Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka-Chamryk

Na podstawie: www.4lomza.pl

2014-07-03 09:00 Admin

XXI Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2014 - Program

XXI Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2014 - Program

Organizator: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego

ul. Małachowskiego 4, tel./fax 86 219 01 11, e-mail: rok@4lomza.pl, www.rok.4lomza.pl

www.naszakultura.pl

Województwo Podlaskie, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

ul.Kard. S. Wyszyńskiego 1, 15-888 Białystok

www.wrotapodlasia.pl

Dyrektor artystyczny Festiwalu:

dr Jacek Szymański

Patronat honorowy:

Jego Ekscelencja Biskup Łomżyński Ksiądz Janusz Stepnowski

Jego Ekscelencja Biskup Łomżyński Senior Ksiądz Stanisław Stefanek

Marszałek Województwa Podlaskiego – Jarosław Zygmunt Dworzański

Członek Zarządu Województwa Podlaskiego – Jacek Piorunek

Wojewoda Podlaski – Maciej Żywno

Starosta Łomżyński – Lech Marek Szabłowski

Prezydent Miasta Łomża – Mieczysław Leon Czerniawski

Patronat honorowy:

Jego Ekscelencja Biskup Łomżyński Ksiądz Janusz Stepnowski

Jego Ekscelencja Biskup Łomżyński Senior Ksiądz Stanisław Stefanek

Marszałek Województwa Podlaskiego – Jarosław Zygmunt Dworzański

Członek Zarządu Województwa Podlaskiego – Jacek Piorunek

Wojewoda Podlaski – Maciej Żywno

Starosta Łomżyński – Lech Marek Szabłowski

Prezydent Miasta Łomża – Mieczysław Leon Czerniawski

WSPÓŁORGANIZATORZY:

Muzeum Przyrody w Drozdowie

Teatr Otwarty w Gdańsku

Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Jedwabnem

Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży Centrum Katolickie w Łomży

Parafia pw. św. Michała Archanioła – Katedralna w Łomży

Kościół Zakonny pw. Trójcy Przenajświętszej w Łomży (pp. Benedyktynki)

Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Drozdowie

Parafia pw. Jana Ewangelisty w Zabielu

Parafia pw. św. Apostoła Piotra i Pawła w Czyżewie

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Śniadowie

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży

Muzeum w Tykocinie – Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku

Parafia pw. Świętego Krzyża w Łapach

,,Iris’’ Ośrodek Zdrowia, Naturalne Metody Ochrony Zdrowia, Czartoria

Restauracja ,,Colnus’’, Kolno

Restauracja i pensjonat ,,RETRO’’ w Łomży

Galeria VENEDA


WSPÓŁPRACA:

MDK-DŚT w Łomży

Teatr Lalki i Aktora w Łomży

XXI Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża odbywa się

przy wsparciu finansowym:

- Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego

- Powiatu Łomżyńskiego

- Urzędu Miejskiego w Łomży

- Powiatu Kolneńskiego

- Urzędu Miejskiego w Czyżewie

- Urzędu Gminy w Śniadowie

- Urzędu Miasta w Kolnie

- Muzeum Podlaskie w Białymstoku

- Urzędu Gminy w Piątnicy

- Urzędu Gminy i Miasta Jedwabne

- Urzędu Gminy w Miastkowie

- Urzędu Gminy w Kolnie

- Urzędu Miasta w Nowogrodzie

Współpraca redakcyjna: RMF Classic


W Imieniu Wykonawców, Organizatorów, Współorganizatorów oraz Sponsorów niezapomnianych wrażeń artystycznych życzą:
- Dyrektor Artystyczny Festiwalu dr Jacek Szymański
- Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży





XXI Festiwal MUZYCZNE DNI DROZDOWOŁOMŻA 2014

Program


28
czerwca (sobota) godz. 18.00Grajewo – kościół parafialny pw. Trójcy Przenajświętszej

Ave Maria w muzyce i poezji – koncert wokalno-organowy

Wykonawcy: Jacek Szymański – tenor, Dariusz Wójcik – bas/recytacja, Rafał Sulima – organy
Program:
A.Adam, J.S.Bach/Ch. Gounod, G.Caccini, G.Donizetti, A.Doss, F. Durante, L.Lucci, W.A. Mozart, C.Saint-Saens, F. Schubert, P.Tosti, O.M.Żukowski – utwory wokalne oraz K.Górska, J.Hertz, H.Kosyra, M.Morstin-Górska, S.Riabinin, S.kardynał Wyszyński – poezja ku czci NMP.

 

 

29 czerwca (niedziela) godz. 10.00 – Czyżew – kościół parafialny, pw. św. Apostołów Piotra i Pawła

Panu na chwałę– artystyczna oprawa mszy świętej i koncert wokalno-organowy

Wykonawcy: Beata Dunin-Wąsowicz – sopran, Robert Kulesza – organy
Program:
A.Adam – Głos duszy, C.Franck – Panis Angelicus, W.A.Mozart – Agnus Dei – „Msza Koronacyjna”

J.S.Bach – Aria na strunie G, J.S.Bach – Toccata i fuga d-moll, E.Morricone Obój Gabriela,
J.S.Bach – Bist du bei mir, A.Vivaldi – Largo – Cztery pory roku – Zima, J.S.Bach – Wachet auf, ruft uns die Stimme, W.A.Mozart – Laudate Dominum – „Vesperae Solennes de Confessore” (Nieszpory Uroczyste), F. Schubert – Ave Maria, G. Young – Toccata c-moll.



29 czerwca (niedziela) godz. 10.00 – Łapy – kościół parafialny pw. Świętego Krzyża

„Od Bacha do współczesności” – artystyczna oprawa mszy świętej i koncert wokalno-organowy

Wykonawca: Błażej Musiałczyk – organy, Elżbieta M.Mach – sopran, Jacek Szymański – tenor/słowo wiążące.
Program:
L.Cherubini – Ave Maria, A.Stradella – Pieta Signore, J. S. Bach – Piece d’orgue BWV 572

J.S.Bach – Quia respexit z ,,Magnificat”, J. S.Bach – Preludium chorałowe – Nun komm der Heiden Heiland, J.Haydn – Et incarnatus est z ,,Mszy Cecyliańskiej”, G.Rossini – O salutaris Hostia z „Małej Mszy Uroczystej”, L. J. A.Lefebure-Wely – Bolero de Concert, C. Saint-Saëns – Łabędź (,,Le Carnaval des animaux” – transkrypcja na org. A. Guillmant), R. Jones – Intrada i Arioso, A.Dvorak – Fac ut portem ze ,,Stabat Mater”, N.Cocker – Tuba Tune, E. Elgar – Pomp and Circumstance March No. 1. In D op.39 (transkrypcja na org. E. Lemare).

 

29 czerwca (niedziela) godz. 11.15 – Jedwabne – kościół parafialny pw. św. Jakuba Apostoła

O Władco świata- artystyczna oprawa mszy świętej i koncert wokalno-organowy

Wykonawcy: Jerzy Kukla – organy, Dariusz Wójcik – bas.
Program:
L. Boellmann – Chorał z Suity gotyckiej op.25, C. Saint-Saens – Ave Maria, L. Boellmann – Toccata z Suity gotyckiej op. 25, S. Moniuszko – Hymn do Pana Jezusa, J. S. Bach – Preludium chorałowe „Schmuecke dich, o Liebe Seele”, J. S. Bach – Fantazja c-moll, A. Adam – Głos duszy, J. S. Bach – Fuga c-moll, E. Pałłasz – Naucz mnie Panie, C. Franck – Panis Angelicus, L. Boellmann – Modlitwa z Suity gotyckiej op.25, L. Boellmann – Menuet z Suity gotyckiej op.25, F. Liszt – Ave Maris Stella, J.S. Bach / Ch. Gounod – Ave Maria, Padre Davide da Bergamo (Felice Moretti) – Sinfonia per organo.

 

 

29 czerwca (niedziela) godz. 13.00 – Tykocin – Wielka Synagoga

Znasz-li ten krajkoncert muzyki polskiej.
Wykonawcy: Jacek Szymański – tenor, Maciej Gański - fortepian
Program:
Pieśni i muzyka fortepianowa

Fryderyk Chopin, Mieczysław Karłowicz i Stanisław Moniuszko.

 

 

29 czerwca (niedziela) godz. 16.00 – Drozdowo – Muzeum Przyrody

KONCERT INAUGURACYJNY – otwarcie Festiwalu

Wykonawcy: Anna Sawicka – wiolonczela, Elżbieta Rosińska – akordeon, Maciej Gański – fortepian

Jacek Szymański – słowo wiążące.
Program:
Matyas Seiber – Introdukcja Allegro, Krzysztof Olczak – Sonatina nr 1, Wojciech Kilar – Wokaliza

Krzysztof Naklicki – Hej morze! z „Tryptyku Kaszubskiego”, Astor Piazzolla – Le Grand Tango

Julies Massnet – Medytacja z opery „Thais”, Konstantin Dimitrescu – Taniec chłopski, Camille Saint – Seans – Łabędź, Mieczysław Weinberg – Preludium nr 21, Nebojsa Jovan Zivkovic – Macedonia

R. Schumann/F. Liszt – Pieśń ,,Widmung", F. Chopin/F. Liszt – Pieśni: Wiosna, Hulanka.

 




29 czerwca (niedziela)
godz. 20.00 – Łomża – Centrum Katolickie im. Papieża Jana Pawła II przy parafii Krzyża Świętego - patio

Summertime” – koncert zespołu SISI KUCHEZA

Wykonawcy: Jakub Giernatowski – wokal, Maciej Knop – gitara elektryczna, Piotr Łukaszczyk – instrumenty klawiszowe, Michał Kuźnicki – gitara basowa, Krystian Skubała – perkusja
Program:
przeboje światowe z repertuaru m.in. Micheala Jacksona, Elvisa Presley’a, Stevie Wandera, George Gershwina, Czesława Niemena, Paul Carracka, Stinga.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 







30 czerwca (poniedziałek) godz. 19.00 – Kolno – Restauracja Colnus (dawna synagoga żydowska)

Żyję sztuką, żyję miłością. – koncert z cyklu ,,Bel canto amore mio''

Wykonawcy: Beata Dunin-Wąsowicz – sopran, Olena Skrok – fortepian, Elżbieta M.Mach – sopran, Jacek Szymański – tenor / prowadzenie, Maciej Gański -fortepian, Piotr Łukaszczyk – fortepian
Program:
W.A.Mozart – recytatyw i aria Hrabiny z III aktu opery „Le Nozze di Figaro”,

– recytatyw i aria Elwiry z II aktu opery „Don Giovanni”,

– recytatyw i aria Anny z II aktu opery „Don Giovanni”,

Ch.Gounod – recytatyw i aria Marguerite z II aktu opery „Faust”, F.Cilea – romanza Adriany z I aktu opery „Adriana Lecouvreur”

G.Puccini – aria Lauretty z opery „Gianni Schicchi”, walc Musetty z II aktu opery „La Boheme”,

– aria Liu z I aktu opery „Turandot”, aria Manon z II aktu opery „Manon Lescaut”,

A.Catalani – aria Wallyz I aktu opery „La Wally”

G.Donizetti – duet Noriny i Ernesta z III aktu „Don Paquale”

R. Schumann/F. Liszt – Pieśń ,,Widmung"

R. Wagner/F. Liszt – ,,Isolden Liebested" z opery Tristan und Isolde.






30 czerwca (poniedziałek) godz. 19.00 – Łomża – restauracja RETRO, ul. Nowogrodzka 157
Koncert w stylu humppa
Wykonawcy: zespół Monsters of humppa (Bawaria – Niemcy)
Program:
muzyka bawarska, czeska oraz własne aranżacje znanych szlagierów muzyki pop i hard rocka w wyjątkowym „stylu humppa”.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 





1 lipca (wtorek) godz. 18.00 - Łomża – kościół PP Benedyktynek

Kościół - koncert słowno-muzyczny

Wykonawcy: Anna Sawicka – wiolonczela, Elżbieta Rosińska – akordeon, Dariusz Wójcik – recytacja
Program:
Karol Wojtyła – poemat „Kościół”

oraz muzyka instrumentalna:

Wilhelm Fitzenhagen – Ave Maria, David Popper – Rapsodia Węgierska

Maciej Zieliński – Vox Humana, Kazimierz Wiłkomirski – Medytacja na temat nieszporu wielkopostnego

Krzysztof Olczak – Preludium i Fuga, Arvo Part – Fratres

Michał Lorenz – Ave Maria, Astor Piazzolla – Ave Maria (Tanti anni primi)

Krzysztof Naklicki – Toccata, J.S. Bach – Ch. Gounod – Ave Maria

Adam Kowalski – O Panie, któryś jest na niebie.




1 lipca (wtorek) godz. 20.00 – Czartoria – Ośrodek Zdrowia IRIS, Naturalne Metody Ochrony Zdrowia, ul. Nadnarwiańska 46

Amigos para siempre( Przyjaciele na zawsze) – koncert autorski Romualda Spychalskiego oraz Anny Jurczyńskiej
Wykonawcy: Anna Jurczyńska – śpiew, Romuald Spychalski – śpiew, Adam Wojtasik – saksofon
Program:
Because we believe, La voce del silenzio, Besame mucho – z rep. Andrea Bocellego;

Caruso, Love story, Volare, Buona sera Signorina, Człowiek z La Manchy

West side story, Amigos para siempre i.in.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 


2
lipca (środa) godz. 19.00 – Łomża – katedra

Przyszedłem Ci podziękować…” – recital organowy

Wykonawca: Jerzy Kukla – organy, Jacek Szymański – słowo wiążące
Program:
Feliks Nowowiejski – IX Symfonia organowa op.45 nr 9 – części: Toccata, Scherzo, Finale-improvisazione

Johann Sebastian Bach – Fantazja i fuga c BWV 537

Mieczysław Surzyński – Elegia fis

Max Reger – Fantazja i fuga na temat: B-A-C-H op.46.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------





3 lipca (czwartek) godz. 19.00 - Łomża - Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości - Aula Wielka, ul. Akademicka 14

Gaetano Donizetti – „Don Pasquale– opera komiczna w trzech aktach
Inscenizacja i scenografia – Jacek Szymański
Wykonawcy – artyści Teatru Wielkiego w Poznaniu:
Don Pasquale – Marian Kępczyński
Norina – Iwona Hossa
Ernesto – Piotr Friebe
Malatesta – Jaromir Trafankowski
Notariusz – Marek Szymański
Partia orkiestry – fortepian – Olena Skrok

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------




4 lipca (piątek) godz. 20.00 – Nowogród – Hotel ZBYSZKO - plener

Co nam zostało z tych lat” – wieczór piosenek Mieczysława Fogga

Kierownictwo muzyczne i aranżacja – Marcin Krzyżanowski
Scenariusz i reżyseria – Dariusz S. Wójcik
Wykonawcy: Dariusz S. Wójcik – bas, Katarzyna Rogalska – skrzypce, Krzysztof Słomkowski – kontrabas, Marcin Krzyżanowski – akordeon /aranżacja, gość specjalny – Zbigniew Rymarz (fortepian) oraz tancerze Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży (pod kier. Magdaleny i Jacka Baczewskich)
Program:
Jesienne róże, Ostatnia niedziela, Tango Milonga, Walc Francois, Co nam zostało z tych lat, Siwy włos, Piosenka o mojej Warszawie i.in.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------




5 lipca (sobota) godz. 13.00ŁomżaGaleria VENEDA, ul. Zawadzka 38

Galeria Talentów
Wykonawcy: Zespół Tangrasso Quintet (w składzie: Bogumiła Dąbrowska – skrzypce, Piotr Komorowski – akordeon, Małgorzata Jarosz – gitara, Adam Pachla – kontrabas, Krzysztof Nowakowski – fortepian, Martyna Majkrzak – flet, Piotr Mazowiec – klarnet), wokaliści i tancerze Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, duet Agnieszka Żemek-Pawczyńska & Grzegorz Sekmistrz oraz Jacek Szymański, Dariusz Wójcik

Program:
muzyka instrumentalna, muzyka współczesna, operowa klasyka muzyki rozrywkowej, autografy, płyty, wspólne zdjęcia, mini warsztaty wokalne, konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży, występy młodych talentów.





5 lipca (sobota) godz. 18.00 - Drozdowo - kościół parafialny pw. św. Jakuba Apostoła

Cztery pory roku w Buenos Aires – koncert młodych talentów

Wykonawcy: zespół Tangrasso Quintet w składzie: Bogumiła Dąbrowska – skrzypce, Piotr Komorowski – akordeon, Małgorzata Jarosz – gitara, Adam Pachla – kontrabas, Krzysztof Nowakowski – fortepian, Martyna Majkrzak – flet, Piotr Mazowiec – klarnet
Program:
Tanga A.Piazzoli Cztery Pory Roku w Buenos Aires, Fugata, Milonga del Angel, La Muerte del Angel, Oblivion oraz L'evasion Por Una Cabeza – Carlos Gardel.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



6 lipca (niedziela) godz. 9.00 – Zabiele – kościół parafialny pw. św. Jana Ewangelisty

,,Ave Maria w muzyce i poezji'' - artystyczna oprawa mszy świętej i koncert wokalno-instrumentalny

Wykonawcy: Jacek Szymański – tenor, Dariusz Wójcik – bas, Katarzyna Rogalska – skrzypce, Maciej Gański - fortepian

Program: utwory wokalne oraz poezja ku czci NMP,
A.Adam, J.S.Bach/Ch. Gounod, G.Caccini, G.Donizetti, A.Doss, F. Durante, L.Lucci, W.A. Mozart

C.Saint-Saens, F. Schubert, P.Tosti, O.M.Żukowski – utwory wokalne

J. Arcadelt/F. Liszt, F. Chopin – utwory fortepianowe

oraz K.Górska, J.Hertz, H.Kosyra, M.Morstin-Górska, S.Riabinin, S.kardynał Wyszyński – poezja ku czci NMP.







6 lipca (niedziela) godz. 9.00 – Śniadowo – kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP

„Panu na chwałę” - artystyczna oprawa mszy świętej i koncert wokalny

Wykonawcy: Elżbieta M.Mach – sopran, Marek Szymański – tenor, Piotr Łukaszczyk – fortepian oraz zespół instrumentalny Tangrasso Quintet
Program:
utwory sakralne J.S.Bach/ ChGounod, L.Cherubini, C.Franck, G.Verdi, G.Rossini oraz muzyka popularna Astora Piazzoli.

 




6
lipca (niedziela) godz. 17.00 – Drozdowo – Muzeum Przyrody – park
Zakończenie XXI Festiwalu – WIELKA GALA W PAŁACU – Jacek Szymański i jego goście


Wykonawcy:
Bogumiła Dąbrowska
Beata Dunin-Wąsowicz

Iwona Hossa
Małgorzata Jarosz

Anna Jurczyńska
Elżbieta M. Mach

Katarzyna Rogalska
Olena Skrok

Agnieszka Żemek-Pawczyńska
Piotr Friebe

Maciej Gański
Marian Kępczyński

Piotr Komorowski
Marcin Krzyżanowski

Piotr Łukaszczyk
Krzysztof Nowakowski

Adam Pachla
Grzegorz Sekmistrz

Romuald Spychalski
Marek Szymański

Jaromir Trafankowski
Adam Wojtasik

Dariusz S.Wójcik

Jacek Szymański – prowadzenie

Program:
przeboje wokalne ze światowego repertuaru operowego, operetkowego i musicalowego

oraz muzyka instrumentalna





2014-07-03 08:53 Admin

Zaproszenie do udziału w VIII FESTIWALU MUZYKI LUDOWEJ „DAWNE PIEŚNI-MŁODE GŁOSY” -WANIEWO 2014

(…) A jednak zatrata tej pieśni i muzyki byłaby przecież prostą dla nas hańbą(…)
(…)ludzie stojący na szczycie cywilizacji duchowej, tacy jak Mickiewicz, Chopin, Moniuszko, orzeźwiali się tą swojszczyzną, czerpali natchnienie w pieśni i muzyce ludowej.(…)
Zygmunt Gloger

Zacytowane na wstępie prawdziwe i święte słowa Zygmunta Glogera stały się dla Towarzystwa Muzycznego „Słopiewnie” i Samorządu Gminy Sokoły drogowskazem do realizacji testamentu naszego sławnego rodaka w formie cyklicznego przedsięwzięcia muzycznego pt .Festiwal Muzyki Ludowej „Dawne Pieśni-Młode Głosy”

W niedzielę 27 lipca 2014r w Waniewie historycznej miejscowości, gdzie kościół i parafię erygował w roku 1511 ks. Mikołaj Radziwiłł wojewoda wileński odbędą się przesłuchania konkursowe VIII Festiwalu Muzyki Ludowej „Dawne Pieśni-Młode Głosy”- Waniewo 2014

Regulamin Festiwalu określa jako cel podstawowy rozbudzenie twórczych zainteresowań młodego pokolenia regionalna tradycją muzyczną Podlasia, Suwalszczyzny i Ziemi Łomżyńskiej.

Towarzystwo Muzyczne „Słopiewnie , Wójt Gminy Sokoły oraz Białostockie Muzeum

Wsi serdecznie zapraszają na

VIII Festiwal Muzyki LudowejDawne Pieśni-Młode Głosy- Waniewo 2014.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 27 lipca(niedziela) w Waniewie, gm. Sokoły.

Zapraszamy!


Zgłoszenia zespołów śpiewaczych oraz wokalno- instrumentalnych, śpiewaków, kapel

i instrumentalistów należy przesłać do dnia 15 lipca na adres:

Towarzystwo MuzyczneSłopiewnieul. Świętojańska 22/1, 15-082 Białystok

lub na adres e-mail : slopiewnie@wp.pl

Karty zgłoszeń do pobrania ze strony www. bialostockiemuzeumwsi.pl/slopiewnie



Załączniki:

1. Regulamin VIII Festiwalu „Dawne Pieśni- Młode Glosy” Waniewo 2014

2. Karta zgłoszenia zespołu śpiewaczego, zespołu wokalno-instrumentalnego oraz

solisty - śpiewaka

3. Karta zgłoszenia kapeli oraz solisty- instrumentalisty


2014-06-25 12:40 Iza Cierpikowska

XVIII ,,Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża

XVIII O.T.T.T. o ,,Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża''.
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza na XVIII Ogólnopolski Turnieju Tańca Towarzyskiego o „Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża” i VIII Dziecięcą Galę Taneczną organizowaną przez Klub Tańca Towarzyskiego „AKAT” i Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży w dniach 24-25 maja 2014 r. w Hali Sportowej w Piątnicy, ul. Szkolna 29 w godzinach od 11.00 do 21.00.


W tym roku to już osiemnasta edycja tej cieszącej się dużą popularnością imprezy tanecznej dla dzieci i młodzieży odbywającej się co rocznie w Łomży.
W sobotę 24 maja 2014 r. w godzinach od 11.00 do 19.00 odbędzie się VIII Dziecięca Gala Taneczna, w której wystąpią pary dziecięce z łomżyńskich przedszkoli i klas tanecznych I, II i III szkół podstawowych oraz pary dziecięce i młodzieżowe w wieku 7-18 lat z Łomży i zaproszonych klubów tanecznych. Odbędą się także liczne pokazy tańca w wykonaniu różnych grup tanecznych: dzieci, młodzieży i dorosłych.

Szczegółowy program:

Prezentacja przedszkoli nr 4, nr 15, godz. 11.00
oraz klas tanecznych I, II i III, SP nr 10 z Łomży

Początek Turnieju godz. 14.00
do 7 H, 8 - 9 lat H, G, 10-11 lat H, G, F,

BLOK II: godz. 17.00
12-13 lat H, G, F, pow. 14 lat F

Sobota: bilety wstępu do kupienia przed wejściem.
Cena - 15 zł od osoby (dzieci do lat 10 bezpłatnie).

W niedzielę 25 maja 2014 r. w godzinach od 10.00 do 21.00 odbędzie się XVIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o „Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża”, w którym wystąpią pary taneczne tańca towarzyskiego sportowego z Łomży i całej Polski.

Szczegółowy program:
POCZĄTEK TURNIEJU: godzina 10.00
10-11 lat E, 12-13 lat E, C, pow. 15 lat E

BLOK II: godzina 13.00
12-13 lat D, 14-15 lat E,D, pow. 15 lat D

GALA TURNIEJU: godzina 17.00
14-15 lat C, B pow. 15 lat C, B, A

Niedziela: bilety wstępu do kupienia przed wejściem.
Cena - 20 zł od osoby (dzieci do lat 10 bezpłatnie)

Dobre recenzje prasowe, duże zainteresowanie lokalnego radia i telewizji a przede wszystkim ogromna ilość uczestników i widzów zmotywowało nas do zorganizowania kolejnej edycji turnieju tańca towarzyskiego.

W bieżącej edycji turnieju gościć będziemy tancerzy z wielu miast naszego kraju, ok. 400 par tanecznych w wieku od 7 do 20 lat. Zawodnicy będą współzawodniczyć w dwudziestu kategoriach tanecznych. O wyjątkowości tegorocznej imprezy stanowić będzie oprawa świetlna i scenograficzna przygotowana przez profesjonalną firmę. Jest to duże przedsięwzięcie wymagające ogromnego wysiłku organizacyjnego i nakładów finansowych. Celem imprezy jest konfrontacja umiejętności tanecznych tancerzy z Łomży z tancerzami z całej Polski, a także zachęta do aktywności tanecznej i takiej formy wypoczynku wśród lokalnej społeczności. Turnieje taneczne są zwykle bardzo widowiskową i atrakcyjną formą relaksu, skupiającą wielu widzów ok. 2000 osób. Na naszej imprezie obecni będą m.in. reprezentanci władz miejskich oraz przedstawiciele mediów.


Patronat honorowy:
Prezydent Miasta Łomża - Mieczysław Leon Czerniawski
Starosta Łomżyński - Lech Marek Szabłowski
Członek Zarządu Województwa Podlaskiego – Jacek Piorunek

Sponsorzy:

 

2014-05-13 09:49 Admin

Warsztaty folklorystyczne w ramach współpracy transgranicznej Litwa-Polska

W dniach 7 – 12.04.2014 członkowie starszej grupy Zespołu Pieśni i Tańca „Łomża” uczestniczyli w warsztatach tanecznych w Hotelu Albatros w Augustowie. Polskim tancerzom towarzyszył Reprezentacyjny Polski Zespół Pieśni i Tańca „Wileńszczyzna” z Wilna. Wspólny pobyt przyczynił się do integracji polsko-litewskiej, nawiązania znajomości i kontaktów do dalszej współpracy. Głównym założeniem warsztatów była jednak nauka tańców poszczególnych krajów. Grupa litewska poznała regionalne tańce kurpiowskie takie jak żuraw, stara baba i powolniaki, które złożyły się na spójny układ taneczny. Członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Łomża” poznali polki litewskie: świąteczną i Jadwigę.

Powstałe układy będą zaprezentowane już w czerwcu na Dniach Polsko – Litewskich w Łomży i Dniach Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie. Zespól „Łomża” planuje na stałe włączyć nowe układy do programu koncertowego.

Wszyscy uczestnicy warsztatów byli zadowoleni z pobytu. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Łomży za możliwość udziału w projekcie.

2014-04-22 08:21 Iza Cierpikowska

Kiermasz w Drzewnej - 5 kwietnia 2014

Zapraszamy do Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych na Kiermasz Wielkanocny. Kiermasz odbędzie się dn. 5 kwietnia 2014 roku w godz. od 10.00 do 14.00, adres: ul. M. Skłodowskiej - Curie 5, 18-400 Łomża

Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych zaprasza na Kiermasz głównie:

uczniów, rodziców, dziadków, ich sąsiadów - znajomych - ogólnie mówiąc mieszkańców naszego Miasta!

2014-03-20 07:55 Iza Cierpikowska

XVIII PRZEGLĄD AMATORSKIEJ TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO

XVIII PRZEGLĄD AMATORSKIEJ TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO
pt: „SZTUKA CODZIENNA I NIEDZIELNA”

Organizator:
 Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku
 
REGULAMIN
WARUNKI UCZESTNICTWA
  • Przegląd adresowany jest do twórców nieprofesjonalnych, czyli tych, którzy nie zajmują się malarstwem i rzeźbą zawodowo
  • Uczestnicy Przeglądu mogą złożyć do trzech prac w dowolnych technikach malarskich i do pięciu rzeźb
  • Nie będą przyjmowane kopie obrazów
  • Prosimy o oprawienie obrazów w listwy lub ramy (prace na papierze dodatkowo w passe-partout w formacie 50x70 lub100x70cm) i opatrzenie ich na odwrocie metryczką zawierającą dane: imię i nazwisko, adres korespondencyjny, telefon, tytuł pracy
  • Nie dopuszcza się przyjmowania prac, które wcześniej były nagradzane w innych konkursach i prezentowane w poprzedniej edycji Przeglądu.
  • Prace mogą być nadesłane również pocztą (na koszt autora) wraz z kartą zgłoszenia – organizatorzy nie biorą jednak odpowiedzialności za uszkodzenia w transporcie.
  • Dostarczone prace każdy autor odbiera osobiście lub przez osobę upoważnioną (upoważnienie pisemne) po finisażu wystawy. Nie zapewniamy wysyłki prac.
  • Termin składania prac upływa dn. 27 czerwca 2014r.

Szczegóły na stronie internetowej WOAK 

2014-03-13 08:28 Iza Cierpikowska

Rock ‘n’ Roll is King!

Niezapomniane przeboje zespołu Electric Light Orchestra oraz ponadczasowe hity The Beatles, Jimiego Hendrixa czy Leonarda Cohena zaśpiewał w Łomży Phil Bates.
W programie koncertu organizowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży nie zabrakło też licznych niespodzianek, dlatego rozentuzjazmowana publiczność nie chciała wypuścić artystów ze sceny. Wcześniej wokalista miał inny, kameralny występ, podczas którego opowiadał młodzieży o swej trwającej ponad 40 lat karierze i zagrał kilka akustycznych utworów – również takich, które wieczorem nie zostały wykonane.

 

Phil Bates pierwszy zespół założył w 1965 r. w wieku 12 lat. I chociaż nigdy nie stał się pierwszoplanową gwiazdą rocka od kilkudziesięciu lat regularnie koncertuje oraz pracuje jako muzyk sesyjny. Największą sławę przyniosły mu występy i płyty z Electric Light Orchestra part II oraz The Orchestra, dlatego też program łomżyńskiego koncertu został oparty na przebojach oryginalnego składu tej grupy z lat 70. i 80. autorstwa Jeffa Lynne’a. Zostały one opracowane tak, że brak rozbudowanego składu ELO, wielogłosowych chórków czy niemal symfonicznego rozmachu nie dawały się odczuć, bowiem Phil Bates, skrzypaczka Susanne Filep oraz pianistka Jo Bates postawili na bardziej akustyczne aranżacje. Sprawdziły się one doskonale w żywiołowym „Rock ‘n’ Roll is King!”, pierwszym wielkim amerykańskim przeboju ELO z 1974 r., dedykowanym zmarłemu cztery lata temu basiście grupy Kelly’emu Groucuttowi, „Can’t Get It Out Of My Head” oraz równie dynamicznych „Showdown” czy „Livin’ Thing”. Nie mogło też oczywiście zabraknąć licznych utworów z bestsellerowego albumu „Discovery”, z „Midnight Blue”, „Confusion” i nieśmiertelnym „Don’t Bring Me Down” na czele. Bates zaprezentował się też jako świetny interpretator akustycznego bluesa w klasycznym „Ain’t No Love In The Heart Of The City”, doskonały gitarzysta w „Little Wing” Hendrixa oraz wokalista w psychodelicznej wersji „Norwegian Wood” The Beatles. 
Również obie towarzyszące mu panie miały sporo okazji do wykazania się, zwłaszcza w „Dance Me To The End Of Love” Leonarda Cohena czy „Superstition” Steviego Wondera. Skrzypaczka Susanne Filep zabłysła też dwukrotnie jako solistka: w jedynym zagranym tego wieczoru autorskim utworze „Phoenix” i parafrazie węgierskich tańców, popisała się też dobrą znajomością trudnych do wymówienia dla obcokrajowców słów „chrząszcz brzmi w trzcinie”. Były też klimaty celtyckie i irlandzkie, nie zabrakło też typowo rozrywkowego, folkowego repertuaru, jak np. utwór „I Will Dance (When Walk Away)” duńskiego zespołu Katzenjammer. Dlatego też publiczność gromko domagała się bisów, w ramach których zabrzmiały na finał „Hold On Tight” ELO i „Ain’t No Sunshine” Billa Withersa, w Polsce znany bardziej jako „Sen o dolinie” Budki Suflera. Jako support zaprezentowała się, również w coverowym repertuarze, poznańska grupa Projekt Niebo. 
Przedpołudniowe spotkanie Phila Batesa z młodzieżą szkół katolickich miało zupełnie inny, bardziej kameralny charakter. Artysta zaśpiewał z gitarą akustyczną trzy piosenki, w tym „Can’t Buy Me Love” The Beatles i „Don’t Bring Me Down” ELO, zaś większość spotkania poświęcił na opowieść o swej karierze. Nie zabrakło też pytań od młodzieży, którą interesowało jaki wpływ na jego karierę miały rządy premier Margaret Thatcher, pod czyim wpływem sięgnął po gitarę (Claptona, Hendrixa i Petera Green’a z Fleetwood Mac), jaki jest jego ulubiony utwór Electric Light Orchestra („Mr. Blue Sky”) oraz jak koncertuje mu się w Polsce. Tu Phil Bates był pełen uznania dla polskiej publiczności, zaś wieczorny koncert pokazał, że nie była to tylko kurtuazja z jego strony.

Wojciech Chamryk

 

Artykuł www.4lomza.pl

 

Serdecznie dziękujemy wszustkim sponsorom koncertu!

 

 







































































 

2014-03-11 10:29 Admin

Electric Light Band classic !!!

W piątek 7 marca o godz.19.00, w sali Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, przy ulicy Sadowej, na zaproszenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży wystąpi z akustycznym koncertem jeden z najbardziej wyjątkowych wokalistów rockowych świata - Phil Bates.
Electric Light Orchestra to super grupa działająca w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki. Przeboje zespołu zna cały Świat.

 

Projekt ELO Classic został powołany do życia przez Phila Batesa, frontmana Electric Light Orchestra part II oraz The Orchestra.

Ten brytyjski wokalista, gitarzysta i producent muzyczny współpracował z takimi gwiazdami jak: Fleetwood Mac, Deep Purple, Boston, Black Sabath czy Robert Plant. Wielu krytyków podkreśla, że to właśnie głos Phila i jego osobowość sceniczna sprawiają, że można się poczuć jak na koncercie z najlepszych lat ELO. Dzięki najwyższej klasy muzykom, którzy tworzą projekt widzowie zostają zabrani w podróż w świat szalonych rytmów rock and rolla i największych przebojów ELO. Podczas koncertu Phil Bates wystąpi z towarzyszeniem Susanne Filep (skrzypce) oraz Jo Bates (instrumenty klawiszowe).

Podczas koncertu będzie można akustyczną odsłonę takich utworów jak: All over the world, Last train to London, Livin´ Thing, Mr. Blue Sky, Ticket to the Moon, Calling America, Evil Woman, Don’t bring me down czy Rock and Roll is King oraz wiele muzycznych niespodzianek.

Wywiad Wojciecha Chamryka z Philem Batesem

http://www.sounds-promotion.de/artists/Phil_Bates


Rezerwacja biletów: Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Małachowskiego 4,

tel. 86 219 01 11. BILET 65 zł, 70 zł i 75 zł - do 6 marca 2014

85 zł i 90 zł w i w dniu koncertu

Kontakt: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4,

tel.  86 219 01 11, e-mail: rok@4lomza.pl,

 

 

Sponsorzy koncertu:






































































2014-02-12 08:49 Admin

Radosnych Świąt

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
wielu głębokich i radosnych przeżyć,
wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości
oraz błogosławieństwa Bożego
w każdym dniu nadchodzącego Roku
życzą Dyrektor i Pracownicy Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży

2013-12-18 14:19 Iza Cierpikowska

Na wieczny plener odeszła Zuzanna Herman

Ze smutkiem zawiadamiamy, że odeszła od nas Zuzanna Herman. Pani Zuzanna pochodziła z Szepietowa. Czynnie uczestniczyła w plenerach malarskich organizowanych przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem oraz wystawach Galerii N Klubu Wojskowego w Łomży.


Uroczysta msza św. żałobna rozpocznie się o godz. 11.00 w piątek, 6 grudnia 2013 r. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Szepietowie.

2013-12-05 11:23 Admin

Powiatowego Konkursu Plastycznego „Łomżyńskie Tradycje Bożonarodzeniowe” - Protokół Jury

Protokół
Powiatowego Konkursu Plastycznego „Łomżyńskie Tradycje Bożonarodzeniowe”


Komisja w składzie:
1. Jarosław Cholewicki - przewodniczący jury, dyrektor ROK w Łomży
2. Teresa Matuszelańska - z-ca przewodniczącego, instruktor Klubu Wojskowego w Łomży
3. Magdalena Rusiecka - członek jury, plastyk, Liceum Plastyczne w Łomży

Jury po obejrzeniu 190 prac, które wpłynęły na konkurs postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia:

 


W kategorii klas I-III:
I Nagroda – Igor Lemański, kl. III, SP im. Rodziny Jabłońskich w Pniewie
II Nagroda – Maria Róża Chmielewska, kl. II C, Szkoła Podstawowa nr 5 w Łomży
III Nagroda - Ewelina Zaremba, kl. II A, Szkoła Podstawowa w Śniadowie

Wyróżnienia:

Paweł Kurpiewski, kl. III B, Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży

Emma Alicja Brzezik, kl. II C, Szkoła Podstawowa nr 5 w Łomży
Alicja Jastrzębska, kl. III B, Szkoła Podstawowa w Śniadowie
Jakub Szerszniew, kl. III, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kupiskach


W kategorii klas IV-VI:

I Nagroda – Aleksandra Piasecka, kl. IV, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy

II Nagroda – Agnieszka Szymańska, kl. SP im. Rodziny Jabłońskich w Pniewie
III Nagroda – Gabriela Wiszowata, kl. VI C, Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży
III Nagroda – Natalia Wądołowska, kl. V, SP im. Rodziny Jabłońskich w Pniewie

Wyróżnienia:
Julia Sokołowska, kl. V, Szkoła Podstawowa w Wygodzie

Klaudia Ramotowska, kl. VI, Szkoła Podstawowa w Konarzycach
Katarzyna Tomaszczyk, kl. V, Szkoła Podstawowa w Konarzycach
Kinga Jankowska, kl. V, Szkoła Podstawowa im. Hanki Bielickiej w Sławcu


W kategorii gimnazja:
I Nagroda – Patrycja Łomotowska, kl. III B, PG nr 8 w Łomży
II Nagroda – Małgorzata Janczewska, kl. II, Zespół Szkół w Przytułach, Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego
III Nagroda – Patryk Łomotowski, kl. III C, PG nr 8 w Łomży
III Nagroda – Jakub Rogowski, kl. I A, PG nr 8 w Łomży

Jury i organizatorzy gratulują serdecznie wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym oraz ich opiekunom. Komisja konkursowa wyraża zadowolenie z poziomu prac plastycznych, zdolności i umiejętności plastycznych uczestników, jednocześnie prosi o dobór właściwych środków plastycznych do tematyki konkursu.

Na tym protokół zakończono.


Łomża, dn. 03.12.2013 r.




Uroczyste wręczenie nagród i wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się dnia 8 grudnia 2013 roku w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, o godz. 11.00 podczas Mikołajkowego Przeglądu ROK-u.

 

2013-12-04 14:08 Admin

Lista uczestników i kolejność występów III Festiwalu Piosenki Świątecznej „Gwiazdkowe Nutki” 2013

Lista uczestników i kolejność występów
III Festiwalu Piosenki Świątecznej
„Gwiazdkowe Nutki” 2013

Kategoria Przedszkola godz. 11.00-12.30

1.Gabriela Szeligowska, lat 5 Wesołe Słoneczko Ł-ża, „Za kominem świerszczyk spał”

2.Oliwia Lorenc, lat 5, Wesołe Słoneczko Ł-ża, „Zarozumiała bombka”

3.Laura Ursin, lat 5, Wesołe Słoneczko Ł-ża , „Wigilijna Noc”

4.Dominika Niedźwiecka, lat 6, Wesołe Słoneczko Ł-ża, Maleńka przyszła miłość

5.Maria Poniat, lat 5, Mały Artysta Ł-ża, „Bosy pastuszek”

6.Gabriela Chojnowska, PP NR 5 Ł-ża, „Płatki śniegu”

7.Zespół „Piąteczka”(Zuzanna Wróblewska, Pola Krasucha, Maja Wądołowska, Maja Smolińska, Jakub Wiszowaty, PP Nr 5 Ł-ża, „Pastorałka Anielska”

8.Damian Kurowski, SP Nr 2 Oddział Przedszkolny Ł-ża, „Świeć gwiazdeczko”

9.Maja Zysk. Lat 5, PP NR 9 Ł-ża, Czy przyjedzie Mikołaj”

10.Maja Wronowska, lat 6, PP Nr 9 Ł-ża, „Choinka zielona”

11.Katarzyna Głębocka, Studio Śpiewam, „Zaczarowane sanie”

12.Zespół „Studio Śpiewam”, „Magiczna choinka”

13.Zuzanna Stepnowska, lat 6, Nowogród, „Przychodzimy do stajenki”

14.Maja Jesiotr, lat 5, Nowogród, „Świąteczna poleczka”

15.Zespół (Maja Grzymała, Amelia Piaścik, Gabriela Piaścik, PS Nowogród „Kiedy byłem ogrodniczkiem”

16.Maciej Popiołek, PP NR 10 Ł-ża, „Nie płacz Jezu”

17.Aleksandra Jankowska, PP NR 10 Ł-ża, „Zimowa poleczka”

18.Oliwia Piechocińska, PP NR 10 Ł-ża, „Laponia”

19.Katarzyna Trzeciak, lat 6, PP Nr 10 Ł-ża, „Już blisko kolęda”

20.Zespół „Roześmiane nutki” PP NR 10 Ł-ża (Laskowska Agata, Przyborowska Wiktoria, Kuczyńska Judyta, Mrozowska Julia, Darmetko Igor), „Gwiazdka kolęduje”

21.Wiktoria Zalewska, lat 6, Sp Nr 5 Ł-ża, „Święta, Święta, Święta”

22.Bartosz Głębocki, lat 5, SP NR 5 Ł-ża, „Bosy pastuszek”

23.Dominika Żelechowska, lat 6, SP Nr 5 Ł-ża, Święty Mikołaj”

24.Aleksandra Sokołowska lat 5, ROK Ł-ża, „Świeć gwiazdeczko”

25. Zespół (Sandra Chocianowicz, Gabriela Chojnowska, Oliwia Gryglik, Aleksandra Kot) „Nie płacz, Jezu”

Obrady jury ok 20 min



Kategoria klas I-III ok. Godz.12.50-13.40

1.Monika Ziemczyk, SP Miastkowo, „Powitajmy Go”

2.Paulina Jankowska, SP Śniadowo, „Święta, Święta”

3.Wiktoria Śledziewska, SP Śniadowo, „A tu już święta”

4.Julia Majewska, kl II SP Piątnica, ROK Ł-ża, „Grudniowe noce”

5.Natalia Mazurek, kl II, SP Wygoda, „Zagraj dziecku kołysankę”

6.Iga Mazurek kl III, SP Pniewo, „Rymy do zimy”

7.Mateusz Konopka, kl II, SP Wygoda, „Aniołek najładniejszy”

8.Patrycja Grabowska , SP Wygoda, „Pani Zima”

9.Damian Modzelewski, kl II, SP Wygoda, „Betlejem”

10.Natalia Puławska kl. I SP NR 7, MDK-DŚT Ł-ża, „Piosenka Świąteczna”

11.Maja Żelechowska, SP Kupiski, „Bosy pastuszek”

12.Katarzyna Openchowska, kl II, SP Kupiski/ Rok Ł-ża, „Złota gwiazdka”

13.Inga Mikołajczyk kl III, MDK Ł-ża

14.Wiktoria Cieśnicka, Ewelina Cieśnicka, „Kolędowa Nocka”

Obrady jury ok 20 min


Kategoria klas IV-VI ok godz. 14.00-15.20

1.Natalia Kogutiuk, kl.IV, SP.NR.2 Ł-ża, „Wigilia”

2.Gabriela Kukowska, kl. VI SP Podgórze, „Dzień jeden w roku”

3.Norbert Surel, kl. VI SP Podgórze, „Najlepsze dziś wypełni się”

4.Katarzyna Kamińska, kl.V SP Podgórze, „Całą noc padał śnieg”

5.Patrycja Gąsiewska, kl VI SP Podgórze, „Let it snow”

6.Julia Małas, kl V SP Podgórze, „Pada śnieg”

7.Natalia Paszkiewicz, kl VI, „Last Christmas”

8.Izabela Modzelewska, kl. IV SP NR 5 Ł-ża , „Świąteczny rock and roll”

9.Franciszek Przybylski, kl V SP NR 5 Ł-ża „Biały śnieg i ty”

10.Zofia Borkowska, kl.VI SP NR 5 Ł-ża, „Pada śnieg”

11.Zespół (Natalia Chojnowska, Patrycja Kruczkow, Natalia Markowska, SP Miastkowo, „On jest królem”

12.Daria Rydelska, Natalia Bajno, SP Miastkowo, „Kołysanka”

13.Natalia Boguska, SP Miastkowo, „Do stajenki”

14.Anita Korytkowska, SP Miastkowo, „Szukają”

15.Damian Śliwiński, ROK Ł-ża, „Biały śnieg i ty”

16.Urszula Sulkowska, MDK DŚT, Mikołaj jedzie tu znów”

17.Zuzanna Sawicka, SP Wizna, „Wigilia dla wędrowca”

18.Zespół (Weronika Arnister, Izabela Faryna, Ewelina Ostrowska), SP Drozdowo, „Uciekali”

19.Aleksandra Suproń, kl VI SP NR 6, MDK DŚT, „???”

20.Emilia Sobocińska, kl IV SP NR 10, MDK DŚT „???”

21.Maja Karwowska, kl. IS SP NR 4, MDK DŚT, „Biały swing”

Obrady jury ok 20 min


Kategoria Gimnazja, Szkoły Średnie godz. 15.40-17.00

1.Aleksandra Raszczyk, kl I, MDK DŚT, „???”

2.Malwina Cholewicka, kl. I, MDK DŚT, „???”

3.Barbara Tarczewska, kl III, MDK DŚT, „Świąteczna pastorałka”

4.Przemysław Piotrowski, kl III, MDK DŚT, „Biały sen”

5.Paulina Buczyńska, PG Katolickie Ł-ża, „Wigilia dla wędrowca”

6.Aleksandra Maliszewska, PG Katolickie Ł-ża, „Jest taki dzień”

7.Ewelina Duchnowska, PG Jedwabne, „Uciekali”

8.Wiktoria Perzanowska, ROK Ł-ża, „Magia tych świąt”

9.Patryk Śliwiński, ROK Ł-ża, „Merry Christmas Everyone”

10.Angelika Ciszewska, SP Przytuły, „Kto wie”

11.Ewelina Zaczek, LO, „Let it snow”

12.Julia Tomaszewska, ZSOiW NR 7n Ł-ża, „Szara kolęda”

13.Magda Kocoń, LO, MDK DŚT, „Pastorałka na świąteczny czas”

14.Laura Kończyk i Kamil Kowalczyk, MDK DŚT, „Z wysokiego nieba”

15.Nikola Lipska, Bursa NR 3, „Świąteczna Pastorałka”

16.”The Mentors” (Mateusz Krakowski, Mateusz Modzelewski), „W taką noc”

17.Kamil Rogiński, „Ten zimowy czas”

18.Przemysław Bazydło, ROK Ł-ża, „Złota Jerozolima i biedne Betlejem”

Obrady jury ok 20 min

 

Nagrody ufundował MIŚ Sp. z o.o., Urząd Miasta Łomża

 

2013-12-04 14:05 Admin

Kalendarium ROKu - grudzień

Różne były koleje, różne też nazwy. Powstał w 1953 r. jako Powiatowy Dom Kultury, od 1976 roku przekształcony w Wojewódzki Dom Kultury, od 1992 roku funkcjonujący pod nazwą Regionalny Ośrodek Kultury. Rok 2013 jest dla naszej instytucji kultury rokiem szczególnym. Będziemy świętować jubileusz 60 lecia. Chcemy w trakcie całego 2013 roku przypomnieć archiwalne wydarzenia jakie nasza instytucja organizowała lub współorganizowała w ciągu 60 lat swojej działalności.

02.12.2010
Obył się recital Doroty Lanton pt. ,,Miłość w Paryżu''. Artystka zaprezentowała najpiękniejsze piosenki francuskie o miłości, utwory Edith Piaf, Juliette Greco, Yves’a Montanda, Jacques,a Brela i Carli Bruni. Dorota Lanton- aktorka i piosenkarka. Ukończyła Wydział Aktorski w Łodzi. Szerszej publiczności znana jest jako farmaceutka Julia z serialu "Klan" i Zosia z serialu "Adam i Ewa", dubbinguje wiele filmów.




03.12.2008
Odbył się koncert akustyczny Raya Wilsona. Wokalisty szkockiego zespołu Stiltskin znanego z przeboju „Inside”. Jest bardzo popularny, ceniony i lubiany w naszym kraju. Przez jakiś czas był wokalistą Genesis, zespołu wręcz uwielbianego w Polsce.




03.12.2011
Odbyła się podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego na Kartkę Świąteczną.




04.12.2010
Odbył się I Konkurs Piosenki Świątecznej. W konkursie wystąpiły utalentowane wokalnie przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich powiatu łomżyńskiego i miasta Łomża. Uczestnicy wykonują jedną piosenkę, pastorałkę związanej z okresem zimowym i Świąt Bożego Narodzenia.




04.12.2010
Odbył się Mikołajkowy Przegląd ROK-u. W ramach przeglądu obyły się: Mikołajkowe Targi Artystyczne, Festiwal Piosenki Świątecznej ,,Gwiazdkowe Nutki’’ oraz finał konkursu ,,Łomżyńskie Tradycje Bożonarodzeniowe'' - wystawa pokonkursowa.




05.12.1988
Odbył się Konkurs Pieśni i Poezji.




07.12.2012
Odbył się koncert Mikołajkowe Rozmaitości Artystyczne. Przed publicznością z łomżyńskich szkół wystąpiły: Zespół Pieśni i Tańca ,,Łomża'' oraz pary taneczne Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT.




09.12.2012
Odbyły się Mikołajkowe Targi Twórczości .




10.12.1971
Odbył się koncert Zespołu Gitar Hawajskich ,,Marimba'' Jana Ławrusiewicza.




11.12.1974
Odbył się koncert muzyczno-poetycki Marka Perepeczki.




12.12.1987
Odbyły się Wojewódzkie Spotkania z Pieśnią i Piosenką o Ojczyźnie.




20.12.1980
Odbyło się spotkanie z Michałem Sumińskim, popularnego programu telewizyjnego ,,Zwierzyniec''.


21.12.1980
Wystąpił Stanisław Sparażyński w monodramie Alojzego Twardeckiego pt. ,,Szkoła janczarów''.




22.12.2012
Odbył się wspólny, kolędowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca ,,Łomża'' wraz Eleni – popularną piosenkarką.




Grudzień 2011
Wydaliśmy płytę Zespołu Pieśni i Tańca ,,Łomża'' - ,,Kolędy i pastorałki''.

 

2013-12-04 14:03 Admin

Kolejność występów - XXI Giełda Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej 2013

XXI Giełda Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej 2013. Kolejność występów - lista osób zakwalifikowanych do konkursu.

 

KATEGORIA PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ ok godz 10.00-10.30

 

1.Joanna Dłużniewska kl. II PG. NR. 1 Ł-ża, „Valerie”

2.Przemysław Piotrowski kl. III gim. MDK DŚT Ł-ża, „Sing in the rain”

3.Wiktoria Perzanowska kl. I gim. ROK Ł-ża, „Don't know why”

4.Joanna Pyskło kl. III PG Miastkowo, „People help the people”

5.Alicja Kurpiewska kl. II PG Miastkowo, „Hallelujah”

6.Tomasz Kurpiewski kl. III PG Miastkowo, „Dear darling”

7.Julia Przestrzelska kl III GIM ROK Ł-ża, „Valery”

8.Magdalena Kocoń kl. II LO MDK-DŚT Ł-ża, „I can't make you love me”

 

OBRADY JURY (ok 30 min)

 

KATEGORIA KLAS I – III ok godz. 11.00-11.40

 

1.Wiktoria Rutkowska kl. II SP. NR. 9 Ł-ża , „Perpedes”

2.Kamila Dymek kl. III SP.NR. 10 Ł-ża , „Piosenka drewnianych lalek”

3.Natalia Puławska kl. I SP. Kupiski, „Wesoły deszczyk”

4.Amelia Borusiewicz kl. II SP.NR.7 Ł-ża , „Rodzina nut”

5.Iga Mazurek kl. III SP. Pniewo, „Moje hobby to marzenia”

6.Nikola Deniło kl. II SP NR 5 Ł-ża, „Najlepsza koleżanka”

7.Otylia Perzanowska kl. II SP. NR.10 Ł-ża, „Tabliczka muzyczka”

8.Maja Męczkowska kl. II SP. MDK- DŚT Ł-ża, „Puszek okruszek”

9.Wiktoria Szewczyk kl. II SP. MDK- DŚT Ł-ża, „Mała smutna królewna”

10.Weronika Łada kl. II SP NR 5 Ł-ża, „Córka gburka”

11.Paulina Chyl, kl. III SP. Kupiski, „Szybko, szybko”

12. Anita Steczkowska kl. II SP, ROK Ł-ża, „Kropelki”

OBRADY JURY ( ok 20 min)

KATEGORIA KLAS IV – VI ok godz.12.00-13.30

 

1. Julia Godlewska, kl. VI SP.NR 9 Ł-ża, „Innym razem”

2. Aleksandra Jemielita kl. VI SP Konarzyce, „Jedna chwila”

3.Maria Pardo kl. V SP NR 4 Ł-ża, „Szklana pogoda”

4. Igor Kaliś kl. IV SP.NR 10 Ł-ża, „Głupawka”

5. Emila Sobocińska kl. IV SP, MDK DŚT, „Pszczoły na wrotkach”

6.Małgorzata Lemańska kl. VI SP , GOK Zbójna, „Taki cud i miód”

7.Oliwia Zaniewska kl VI SP NR 4, „Śpiewam i tańczę”

8.Zuzanna Żebrowska kl. VI SP Śniadowo, „Jeszcze nie widziałam”

9.Aleksandra Gajda kl. V SP ROK Ł-ża, „Kocham cały świat”

10.Weronika Arnister kl. IV SP Konarzyce, „Laleczka z saskiej porcelany”

11. Martyna Zysk kl. IV SP NR 9 Ł-ża, „Mrówka skuwka”

12.Klaudia Polakowska kl. VI Sp Konarzyce, „Niezłomni”

13.Iza Modzelewska kl IV SP NR 5 Ł-ża, „Drzwi do kariery”

14.Izabela Tomaszewska kl. V SP NR 4 Ł-żą, „Gdyby tak wróżką być”

15.Laura Narolewska kl. V SP NR 10, ROK Ł-ża, „A jeśli nie znajdziesz”

16. Maja Karwowska kl. IV SP, MDK DŚT Ł-ża, „Rytm i melodia”

17.Kamila Kaczmarek kl. VI SP Śniadowo, „Świat bez wody”

18. Gabriela Rogowska kl. V SP NR 4 Ł- ża, „Chodź pomaluj mój świat”

19. Damian Śliwiński kl. IV SP, ROK Ł-ża, „Radość o poranku”

20. Zuzanna Sawicka kl. V SP Wizna, „Drogi kolego”

21.Zofia Borkowska kl VI SP NR Ł-ża, „Tyle wdzięku”

22.Paulina Tomaszczyk kl. IV SP NR 9 Ł-ża, „Szabada”

23.Weronika Bulniak kl. VI SP NR 4 Ł-ża, „Mój sen jak ognisko”

24.Joanna Farfułowicz kl. VI SP NR 10 Ł-ża, „Odkąd ciebie mam”

25.Joanna Truskolaska kl. IV SP NR 4 MDK DŚT Ł-ża, „Satelita”

 

OBRADY JURY ( ok 30 min)

 

KATEGORIA GIMNAZJA ok godz.14.00- 15.30

 

1. Sylwia Plona kl. III PG. NR 8, „Od ciebie”

2. Aleksandra Szczyglewska kl. III PG NR 1, „Miasteczko cud”

3. Przemysław Piotrowski kl. III PG, MDK DŚT Ł-ża, „Wojna”

4. Ewa Lemańska kl. III Gim GOK Zbójna, „Ja dla Pana czasu nie mam”

5. Joanna Pyskło kl. III PG Miastkowo, „Kocham Cię życie”

6.Mateusz Krakowiecki kl. I PG ROK Ł-ża, „Zielono mi”

7. Ewelina Duchnowska kl. III PG Jedwabne, „Piosenka księżycowa”

8. Magda Cwalina kl. II PG Piątnica ROK Ł-ża, „Magiczne ognie”

9. Joanna Dłużniewska kl. II PG NR 1 Ł-ża, „Do łezki łezka”

10.Aleksandra Rachubka kl. I PG MDK-DŚT Ł-ża, „Piosenka na zły czas”

11.Adrianna Krajewska kl. I Gim GOK Zbójna, „Do kołyski”

12.Wiktoria Perzanowska kl. I PG, ROK Ł-ża, „Ja wysiadam”

13.Malwina Cholewicka kl. II PG MDK DŚT Ł-ża, „Moknie w deszczu diabeł”

14. Julia Przestrzelska kl II PG ROK Ł-ża, „Dworzec”

15.Karolina Andruk kl. III PG NR 8 Ł-ża, „Góralka z Łodzi”

16.Alicja Kopczewska kl. I PG, ROK Ł-ża, „Biedna”

17.Ewa Skowronek kl. III GIM GOK Zbójna, „Nieodkryty ląd”

18.Alicja Kurpiewska kl. II PG Miastkowo, „Cichosza”

19.Patryk Śliwiński kl. II PG ROK Ł-ża, „Miasto budzi się”

20.Natalia Boguska kl. II PG NR 8 Ł-ża, „Jezioro marzeń”

21.Aleksandra Maliszewska kl. I PG MDK DŚT Ł-ża, „Do łezki łezka”

22. Tomasz Kurpiewski kl. III PG Miastkowo, „Peron”

23.Marlena Pieńkowska kl. III PG Piątnica ROK Ł-ża, „Porfavor”

24.Paulina Korytkowska kl. II PG Miastkowo, „Czas nie będzie czekał”

25.Marta Pióro kl. III PG NR 8 Ł-ża, „Mięta”

 

OBRADY JURY (ok 30 min)

 

KATEGORIA SZKOŁY ŚREDNIE ok 16.00- 16.40

 

1.Katarzyna Borkowska kl. I TŻ.UG ROK Ł-ża „Wariatka tanczy”

2.Lura Kończyk kl. II LO MDK DST Ł-ża, „Jesteś lekiem na całe zło”

3.Patrycja Samul kl. I LO GOK Zbójna, „Ludzkie gadanie”

4.Przemysław Bazydło kl. III TW ROK Ł-ża, „O cudzie w tancbudzie”

5.Alicja Weydman kl. LO ROK Ł-ża, „Jesteś lekiem”

6.Kamil Kowalczyk kl. II LO MDK DŚT Ł-ża, „Chyba na pewno”

7.Angelika Gosk kl. II LO ROK Ł-ża,

8.Tomasz Miłowicki kl. II ZSMiO Ł-ża, „Pijemy za lepszy czas”

9.Magdalena Kocoń kl II LO MDK DŚT Ł-ża, „Rozmowa nocą”

10.Aleksandra Narolewska kl III LO ROK Ł-ża, „Już drogę znasz”

 

OBRADY JURY (ok 30 min)

 

 

Przypominamy o akredytacji konkursowej ( 15 zł posiłek +koszty organizacyjne), którą należy wpłacić w księgowości pokój nr 8
w dniu konkursu tj. 23.11.2013r.

Prosimy o zapis nagrań- podkładów na nośniku CD.


Bliższych informacji udziela Agnieszka Żemek – Pawczyńska tel. 86 219 0 1 11


Patronat honorowy:
Starosta Łomżyński - Lecha Marek Szabłowski

 

Nagrody rzeczowe ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz ,,MIŚ'' Sp. z o.o.

Sponsor główny:


 

2013-11-20 12:50 Admin

XXI Giełda Piosenki - 2013

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z terenu powiatu łomżyńskiego i miasta Łomża do udziału w XXI Giełdzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej 2013.

Termin realizacji konkursu: 23 listopada 2013 r.
godz.10.00 - 18.00 przesłuchania konkursowe, obrady jury, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom.

Miejsce: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4.

Celem imprezy to konfrontacje wokalne dzieci i młodzieży utalentowanej, wrażliwej na piękno muzyki i śpiewu. Wyłonienie talentów i ich promocja. Budowanie doświadczeń w występach scenicznych uczestników.

Kategoria piosenki z tekstem w języku angielskim jest zachętą dla młodych ludzi do nauki poprawnej wymowy, akcentu i dykcji jak również rozumienia tekstu oraz właściwej interpretacji muzyczno – słownej.

Zapraszamy.

Patronat honorowy:
Starosta Łomżyński - Lecha Marek Szabłowski

 

Nagrody rzeczowe ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz ,,MIŚ'' Sp. z o.o.

Sponsor główny:

2013-11-14 10:35 Admin

Kalendarium ROKu - listopad

Różne były koleje, różne też nazwy. Powstał w 1953 r. jako Powiatowy Dom Kultury, od 1976 roku przekształcony w Wojewódzki Dom Kultury, od 1992 roku funkcjonujący pod nazwą Regionalny Ośrodek Kultury. Rok 2013 jest dla naszej instytucji kultury rokiem szczególnym. Będziemy świętować jubileusz 60 lecia. Chcemy w trakcie całego 2013 roku przypomnieć archiwalne wydarzenia jakie nasza instytucja organizowała lub współorganizowała w ciągu 60 lat swojej działalności.

04.11.2009
Grupa dziecięca i młodzieżowa Zespołu Pieśni i Tańca „Łomża” gościły w zamku koszęcińskim- siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Członkowie ZPiT „Łomża” uczestniczyli w warsztatach tanecznych prowadzonych przez pracowników ZPiT „Śląsk”. Nad doskonaleniem poszczególnych elementów tańców narodowych czuwał choreograf i wieloletni tancerz „Śląska”- Jarosław Świątek.





10.11.1993
Wystąpiła Edyta Geppert. Artystka śpiewa nie tylko spokojne i nastrojowe piosenki, jest wszechstronna - mierzy się także z piosenką dramatyczną, refleksyjną, liryczną i kabaretową. Jej twórczość klasyfikowana jest najczęściej jako piosenka poetycka lub poezja śpiewana, choć artystka tych klasyfikacji nie lubi. Jej odpowiedzią na próby "zaszufladkowania" jest to, że jest piosenkarką, która śpiewa piosenki. Preferuje własny recital jako najlepszą formę kontaktu z publicznością. W swojej działalności artystycznej dała ok. 3 tys. recitali na żywo. Każdy recital, to misternie przygotowany spektakl. W ostatnich latach na recitale artystki składają się utwory pochodzące z wszystkich albumów, a także utwory nigdy niewydane, jak również największe, znane przeboje.

 




13.11.2009
Wystąpił zespół ,,Cree''. Cree to zespół założony przez Sebastiana, syna legendarnego wokalisty Dżemu, Ryszarda Riedla. Oczywiste więc jest, że w sensie muzycznym syn podąża drogą wyznaczoną przez ojca. Cree gra blues rocka – właściwie zachowawczego, bo klasycznego, ale w swoim charakterystycznym stylu i niepowtarzalnej interpretacji.

 




14.11.1992
Zespołu Pieśni i Tańca ,,Łomża'' świętował jubileusz 15 lecie istnienia.

 




14.11.2005
Odbył się koncert Zespołu Pieśni i Tańca ,,Łomża'' pt. ,,Witaj Babie Lato''.





16.11.1980
Odbył się II Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych i Pieśni i Tańca.





16.11.2007
Wystąpił Kabaret Koń Polski. Koń Polski – polski kabaret satyryczno-polityczny, założony w 1985 roku z inicjatywy Leszka Malinowskiego. Kabaret powstał w środowisku akademickim Wyższej Szkoły Inżynierskiej (obecnej Politechniki Koszalińskiej).

Kabaret współtworzył też seriale TVP Badziewiakowie i Skarb sekretarza (oraz jego pełnometrażowej wersji Jest sprawa...). Jest także gospodarzem kabaretonów w Koszalinie oraz programów TVP z cyklu Fabryka śmiechu.

 




23.11.1992
Wystąpiła Martyna Jakubowicz, polska wokalistka, gitarzystka i kompozytorka tworząca muzykę z pogranicza bluesa, rocka i amerykańskiego folku.

 




24.11.2006
Wystąpił Kabaret Hrabi. Zespół Hrabi tworzy dwoje aktorów byłego kabaretu Potem (Dariusz Kamys i Joanna Kołaczkowska), Łukasz Pietsch (pianista) oraz Tomasz Majer, który jesienią 2003 zastąpił Krzysztofa Szubzdę (w Hrabi od początku do lipca 2003).

 




26.11.1969
Wystąpił zespół Czerwone Gitary. Legendarny zespół wystąpił w najlepszym składzie z Krzysztofem Klenczonem i Sewerynem Krajewskim.

 




28.11.1969
Wystąpiła Magdalena Samozwaniec. Wnuczka Juliusza Kossaka, córka Wojciecha Kossaka, siostra Jerzego Kossaka oraz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, o której napisała książkę ,,Zalotnica niebieska'' i z którą tworzyła przez całe życie intelektualno-emocjonalny duet. Stryjeczna siostra Zofii Kossak-Szczuckiej. Debiutowała satyryczną parodią ,,Trędowatej'' pod tytułem ,,Na ustach grzechu''. Autorka zbeletryzowanych wspomnień barwnie opisujących rzeczywistość dwudziestolecia międzywojennego ,,Maria i Magdalena''.

 





30.11.1980
Odbył się Przegląd Młodzieżowych Zespołów Muzycznych i Wokalno-Muzycznych oraz Solistów.

 




30.11.2005
Odbył się koncert pt. ,,Broadway, Broadway''. Na koncert złożyły się ,,wiecznie zielone" przeboje światowej muzyki rozrywkowej w interpretacji znanych solistów Teatru Wielkiego w Łodzi. Dorota Wójcik, Agnieszka Makówka i Rafał Songan zaśpiewali między innymi ,,Hello, Dolly!" i ,,What A Wonderful World", piosenki wylansowane przez Louisa Armstronga, kołysankę ,,Summertime" z opery Porgy i Bess George'a Gershwina, ,,Don’t Cry For Me, Argentina" i ,,Memory" z musicali ,,Evita" i ,,Cats" Andrew Lloyda Webbera, ,,Somewhere" i ,,Tonight" z ,,West Side Story" Leonarda Bernsteina, ,,New York, New York" ze znanego filmu Martina Scorsese, ,,Strangers In The Night" z repertuaru Franka Sinatry i piosenkę ,,Mona Lisa" z repertuaru Nat „King” Cole’a. Solistom towarzyszył ośmioosobowy zespół muzyki jazzowej Mawson Music Band. Wystąpili również tancerze Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT.




30.11.2012
Wystąpił zespół Fade Out.

Zespół Fade Out powstał w 2008 roku w Olsztynie, tworzy go 5 młodych muzyków. Fade Out to muzyka w 100% instrumentalna i autorska. Muzykę zespołu trudno jest zamknąć w jednym konkretnym stylu, pojawiają się w niej jednak elementy jazzu, folku, rocka, funky czy popu.
Koncerty FO cechuje potężna dawka energii niesionej muzyką i stanowi pewnego rodzaju alternatywę dla muzycznego mainstream'u. W instrumentarium zespołu znajdziemy przede wszystkim skrzypce, które są na pierwszym planie, perkusję, gitarę basową, instrumenty klawiszowe oraz gitarę elektryczną.

 






Listopad 1999
Odbyła się uroczysta gala 60 lecia pracy Hanki Bielickiej. Hanka Bielicka to niezapomniana polska aktorka, artystka kabaretowa. W wieku 2,5 lat, zamieszkała w Łomży, gdzie skończyła gimnazjum żeńskie im. Marii Konopnickiej. Mieszkała w Łomży przez prawie cały okres dwudziestolecia międzywojennego, a przez całe życie była silnie związana z miastem i jego środowiskiem kulturalnym w szczególności z Regionalnym Ośrodkiem Kultury.

 




Listopad 1998
Wystąpił z recitalem Daniel Olbrychski, popularny polski aktor filmowy.

 





Listopad
Giełda Piosenki Dziecięcej organizowana jest przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży od 21 lat. W konkursie biorą udział dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z terenu powiatu łomżyńskiego i miasta Łomża. Celem imprezy to konfrontacje wokalne dzieci i młodzieży utalentowanej, wrażliwej na piękno muzyki i śpiewu. Wyłonienie talentów i ich promocja. Budowanie doświadczeń w występach scenicznych uczestników.

Kategoria piosenki z tekstem w języku angielskim jest zachętą dla młodych ludzi do nauki poprawnej wymowy, akcentu i dykcji jak również rozumienia tekstu oraz właściwej interpretacji muzyczno – słownej.

 

 

 

 

2013-11-04 12:54 Admin

Blues Rock Festival - Bez Darka

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza na koncert pt. ,,Blues Rock Festival - Bez Darka'' poświęcony pamięci Darka Gałczyka.
Wystąpią: Holy Water, The BL Blues Band, Brovar Ł, Polityka.
Miejsce: ROK Łomża, ul. Małachowskiego 4
Termin: 04.10.2013 r. godzina 19.00
Bilety: 15 zł

Bilety do nabycia w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, rok@4lomza.pl

2013-09-30 11:59 Iza Cierpikowska

Wytnij Hołubca z Zespołem Pieśni i Tańca ,"Łomża"

Zespół Pieśni i Tańca ,,Łomża’’ zaprasza na Ogólnopolską Akcję Studencką w ramach Dnia Tańca Ludowego WYTNIJ HOŁUBCA 6 PAŹDZIERNIKA 2013

Witajcie!
Zapraszamy Was 6 października br. na Ogólnopolską Akcję Studencką ,,Wytnij Hołubca'' w ramach Obchodów Dnia Tańca Ludowego.
W tym dniu będziecie mogli nas zobaczyć na ulicach naszego pięknego miasta Łomża.
Będziemy Was zachęcać do wspólnego ,,Wycinania Hołubca'' - jednego z charakterystycznych kroków tańca ludowego.
Naszym celem jest pokazanie Wam, że kultura tradycyjna jest naszym bezcennym bogactwem, nieskończenie różnorodnym, niezwykle interesującym.
Chcemy ocalić ją od zapomnienia, ponieważ stanowi element naszej tożsamości.
Mamy nadzieję, że w tym dniu będziecie razem z nami i pokochacie folklor tak jak my.

Plan naszej trasy:

Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Małachowskiego 4 -----> -----> kościół pw. Krzyża Świętego, ul. Zawadzka (oprawa artystyczna mszy świętej, godz. 10.30) -----> -----> Galeria Stokrotka, ul. Piłsudskiego -----> -----> Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości, ul. Akademicka -----> -----> Rondo Kościuszki -----> ul. Długa -----> Stary Rynek -----> ul. Farna -----> -----> od godz. 16.00, Galeria Veneda, ul. Zawadzka (animacje taneczne, konkursy, warsztaty plastyczne, stoiska twórców ludowych, bicie rekordu w ,,wycinaniu hołubców'', występ Zespołu Pieśni i Tańca ,,Łomża'' oraz Kapeli Kurpiowskiej).

Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w naszej akcji!
Pozdrawiamy!
Członkowie Zespołu Pieśni i Tańca ,,Łomża''

2013-09-30 10:35 Iza Cierpikowska

Dziecięce Studio Piosenki i Tańca - zapisy

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza dzieci w wieku od 4 do 6 lat, do udziału w zajęciach Dziecięcego Studia Piosenki i Tańca.

Liczne ćwiczenia i zabawy proponowane na zajęciach wpływają na kształtowanie prawidłowej postawy ciała, sprawności fizycznej, estetyki ruchu, poczucia rytmu i tempa.
W repertuarze znajdują się rytmiczne melodyjne utwory dla dzieci, piosenki tematyczne ilustrowane układami tanecznymi.

Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki

I grupa 16.00 - 16.45 (4-5 latki), II grupa 17.00 - 17.45 (5-6 latki)
w sali nr 4 Regionalnego Ośrodka Kultury.

Rozpoczęcie zajęć 7 października.

Zapisy prowadzone są od września.
ZAPRASZAMY!

Informacje i zapisy:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
ul. Małachowskiego 4, pokój nr 9, 086 219 01 11, rok@4lomza.pl
www.rok.4lomza.pl, www.naszakultura.pl


Instruktorzy prowadzący Dziecięce Studio Piosenki i Tańca:
- Agnieszka Żemek-Pawczyńska
-Alicja Pyczot

2013-09-12 08:48 Iza Cierpikowska

Zapisy na zajęcia plastyczne

Zapraszamy na zajęcia plastyczne do pracowni plastycznej Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat oraz dla osób dorosłych.
Zajęcia koła plastycznego odbywają się w małych grupach i są dostosowane do wieku uczestników.
Uczniom zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.

Na zajęciach: pracujemy na kole garncarskim, malujemy farbami plakatowymi, akwarelowymi, rysujemy sepią, ołówkiem, węglem, pastelami, tworzymy formy graficzne oraz dzieła za pomocą innych różnorodnych technik plastyczne. Uczniowie mają możliwość uczestnictwa w konkursach plastycznych z powodzeniem zdobywając nagrody.

Zajęcia prowadzone są przez artystę-pedagoga: Justynę Kryszpin-Żmudę i Andrzeja Żmudę absolwentów Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Zapisy prowadzone są od września 2013.
Zapraszamy na zajęcia plastyczne już od października.

Zapisy i informacje:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży,
ul. Małachowskiego 4, tel. 086 219 01 11
pokój nr 9, p. Andrzej Żmuda
rok@4lomza.pl, www.rok.4lomza.pl, www.naszakultura.pl
2013-09-12 08:46 Iza Cierpikowska

Zespół Pieśni i Tańca ,,Łomża" zaprasza w swe szeregi.

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza dzieci, młodzież i osoby dorosłe na zajęcia Zespołu Pieśni i Tańca „Łomża”.

W miesiącu wrześniu prowadzimy zapisy dzieci w wieku od 7 do 9 lat do grupy taneczno – baletowej działającej przy Zespole „Łomża”.

Zajęcia odbywać się będą od 1 października w każdy wtorek i piątek w godz. 16.00 – 16.50.
W programie zajęć znajdą się podstawy techniki klasycznej i charakterystycznej, a także elementy tańców narodowych.

Odpowiednie zestawy ćwiczeń pomogą w uzyskaniu prawidłowej pozycji ciała, zwiększą sprawność ruchową i fizyczną, poprawią takie cechy jak równowaga, lekkość, płynność i świadomość ruchów. Dzieci zdobędą odpowiednie podstawy do dalszej nauki w Zespole Pieśni i Tańca „Łomża”.


Dzieci i młodzież w wieku od 10 do 15 lat zapraszamy na zajęcia taneczno – wokalne (tańce narodowe i regionalne). Zajęcia rozpoczynamy 3 września, systematycznie odbywać się będą we wtorki i piątki w godz. od 17.00 do 18.30.


Osobom dorosłym, studentom i młodzieży w wieku od 16 lat proponujemy zajęcia taneczno - wokalne w każdy wtorek i piątek w godzinach od 19.00 do 21.00.


Udział w Zespole Pieśni i Tańca „Łomża” to niezwykła przygoda z tańcem, śpiewem i folklorem. To udział w licznych występach, pokazach i warsztatach, tancerze prezentują program w oryginalnych strojach ludowych, wzbudzając zainteresowanie i fascynację ich pięknem i bogactwem.

 

 

Zapisy prowadzone są od września.
ZAPRASZAMY!

Informacje i zapisy:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
ul. Małachowskiego 4, pokój nr 9, 086 219 01 11, rok@4lomza.pl
www.rok.4lomza.pl, www.naszakultura.pl


Instruktorzy prowadzący zajęcia:
- Justyna Wawrzyniak
- Agnieszka Żemek-Pawczyńska

2013-09-12 08:44 Iza Cierpikowska

,,MAŁY FESTIWAL TY I JA

,,MAŁY FESTIWAL TY I JA''
3-4 września Łomża 2013
realizowany w ramach
10 Europejskiego Festiwalu Filmowego
,,INTEGRACJA TY I JA'' w Koszalinie

Program
3 września – wtorek
Inauguracja „Małego Festiwalu TY i JA”
- układ taneczny;
- oficjalne rozpoczęcie i przejęcie kluczy do miasta
- „wózkerskie prawo jazdy”
- „żywe szachy”
- wernisaż Iwo Świątkowskiego „Z mojego okna Łomża” w Urzędzie Miasta;
- zaproszenie na projekcje filmowe w dniu następnym.


4 września – środa

Część I. Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich.

- rozpoczęcie festiwalu;

- projekcje filmów cz. I;

- przerwa miasteczkowa;

- występ zespołu Solid Deo;

- projekcje filmów cz. II;

- występ wokalistów zw. z klubem Carpe Diem;

- zakończenie części filmowej – przerwa ciasteczkowa

- spektakl grupy „Gesty”

- wernisaż „Portret sceniczny” Iwo Świątkowskiego

- zaproszenie na cz. II festiwalu


Część II. Teatr Lalki i Aktora.

- występ wokalistki zw. z klubem Carpe Diem

- wystawa obrazów malarki Moniki Tołłoczko

- spektakl Klubu Carpe Diem

- oficjalne zakończenie festiwalu



Główny organizator : „JA i TY” Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych

Współorganizatorzy:

Szkoły Katolickie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, Klub CARPE DIEM, Studio Skorpion TV, Iwo Świątkowski – fotograf łomżyński, Warsztat Terapii Zajęciowej – BONA, Akademia Leonardo, Teatr Lalki i Aktora w Łomży, Piekarnia „Okruszek”, Salon fryzjerski EDYTA, Zakłady „Bona”, Firma „Eskulap”, Drukarnia Kamil Borkowski, Firma „Szybas”, Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.


Prowadzenie: Ewa Sznejder.


Patroni medialni: TVB Białystok, Studio Skorpion TV, Radio Nadzieja, łomżyńskie24, 4lomza.pl, Gazeta Bezcenna,


Patronat honorowy:
Prezydent Miasta Łomża i Starosta Powiatu Łomżyńskiego.


2013-08-28 11:08 Admin

Uwaga instruktorzy plastyki PDK WDK ROK!

Rok 2013 jest rokiem jubileuszowym naszej instytucji. Już 60 lat Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży swoimi działaniami wzbogaca krajobraz kulturalny miasta, powiatu i kraju, organizując liczne przedsięwzięcia o zasięgu lokalnym, powiatowym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

W związku z powyższym każda organizowana przez nas w tym roku impreza będzie miała szczególny charakter. We wrześniu m.in. planujemy zorganizowanie wystawy instruktorów plastyki PDK, WDK, ROK.

Zapraszamy serdecznie wszystkich instruktorów do uczestnictwa w naszym przedsięwzięciu i zwracamy się z prośbą o kontakt w sprawie ustalenia szczegółów współpracy.

Kontakt organizacyjny: Izabela Cierpikowska - instruktor plastyki ROK, tel. 86 2190111

2013-01-03 12:58 Iza Cierpikowska

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin