Chcemy pokazać Wam w jak niedrogi sposób wykonać boks kwiatowy - flower box domowej roboty. Flower box - czyli pudełko na kwiaty przywędrował do nas ze wschodu i Emiratów Arabskich. Kwiaty we flower boxach podbiły serca milionów ludzi na całym świecie. Kwiaty w kolorowym pudełku prezentują się bardzo elegancko, oryginalnie i są świetnym pomysłem na prezent inny niż tradycyjny bukiet. Świetnie sprawdzą się na każdą okazję.
Dzisiaj zamiast kwiatów żywych zaprezentujemy Wam flower box z kwiatów z krepiny. Będą to m.in. goździki, margeretki i róże.
Materiały do pracy:
Pudełko (kwadratowe, prostokątne, kołowe do wyboru), klej, nożyczki, kolorowy papier, koraliki, wstążka, sznurek, bibuła/ krepina zielona, czerwona, żółta, niebieska, pistolet z klejem na gorąco, styropian, gąbka florystyczna.
Sposób wykonania:
Przygotowujemy pudełko, które całe oklejamy - my użyliśmy kolorowej wycinanki, spray złoty i szary, wstążka i koraliki ozdobne. Tak wykonane pudełko wypełniamy w środku styropianem lub gąbką florystyczną i odkładamy na bok. Następnie przystępujemy do wykonania kwiatów:
1. Goździk - sposób wykonania:
Z czerwonej bibuły wycinamy pasek długości ok. 45 cm i szerokości 8 cm, później nawijamy go na szerokość naszej dłoni, następnie nacinamy od góry małe trójkąciki. Rozwijamy całość i formujemy kwiat. Zwijamy lekko marszcząc i nadając formę naszemu goździkowi. Na koniec związujemy go nitką. My wykonaliśmy 11 goździków i umieściliśmy je w prostokątnym złotym pudełku.
2. Margereta - sposób wykonania:
Z żółtej/ niebieskiej krepiny pasek długości ok. 45 cm i szerokości 8 cm, nawijamy go na szerokość naszej dłoni, następnie nacinamy od góry paski. Rozwijamy całość i formujemy kwiat. W środek umieszczamy niebieski pasek bibuły i zwijamy żółtą lekko marszcząc i nadając formę naszej margerytce. Na koniec związujemy go nitką. My wykonaliśmy 15 niebieskich i 21 żółtych margerytek i umieściliśmy je dwóch wcześniej przygotowanych pudełkach.
Delegacja z 21 DH,, Agapa-Pomocna dłoń" im. ks. Kazimierza Lutosławskiego działająca przy M-GOK wzięła udział w Uroczystościach Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Pełniła honorową wartę i składała wieniec z bialo-czerwonych kwiatów by oddać hołd Żołnierzom Niezłomnym.
Pamiętamy! Chwała Bohaterom!
https://www.narew.info/.../22258,jedwabne-pamieta-o...
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4000301286686782&id=158844764165806
Dzisiaj proponujemy Wam warsztaty rękodzieła artystycznego pt. „Naszyjniki ze skóry naturalnej”. Będzie ona nieodłącznym elementem Waszej stylizacji - zarówno jako jej uzupełnienie i oryginalny dodatek, który będzie jedyny w swoim rodzaju.
Znajdź własny styl i inspirację. Zachęcamy wszystkich ceniących artyzm i sztukę do wykonania własnej biżuterii. Potrzeba tak niewiele, żeby stworzyć coś niepowtarzalnego i oryginalnego.
Materiały potrzebne do wykonania biżuterii:
Skóra naturalna o różnych kolorach ( nieużywane kurtki, spodnie rękawiczki itp.), klej introligatorski (bezbarwny), tekturka, koraliki, kamienie ozdobne, rzemyk.
Sposób wykonania:
Przygotowujemy tekturę, na której rysujemy wybrany kształt naszyjnika, na początek proponujemy koło - wycinamy 3 koła o średnicy 8 cm i sklejamy je ze sobą ( czym więcej kół, tym stabilniejsza podstawa). Po wyschnięciu koła, wybieramy kolor skóry i obklejamy przygotowaną podstawę. Następnie wymyślamy wzory np. marszcząc skórę, formując fakturę, kwiaty - dodając różne elementy ze skóry lub gotowe np. kamienie, korale itp.
Na zakończenie robimy dziurkę do rzemyka - go również możemy ozdobić według własnego pomysłu.
Zachęcamy to stworzenia własnego naszyjnika i pochwalenia się nim w komentarzu pod naszym postem. Życzymy miłego tworzenia
Prezentujemy Wam nasze przykładowe „dzieła”.
21 lutego 2021 roku nad stawem w Jedwabnem odbyło się morsowanie połączone z ogniskiem i kiełbaskami podczas, którego morsy oraz „widzowie” wrzucali datki do puszek naszych harcerek.
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i działający przy nim harcerze z 21 DH „Agapa-Pomocna dłoń” im. ks. Kazimierza Lutosławskiego w Jedwabnem serdecznie dziękują Morsom Jedwabne oraz wszystkim ,,wspierającym” za włączenie się w akcję charytatywną „POMOCNA DŁOŃ-KAŻDY MOŻE POMÓC’’.
Dziękujemy za Wasze gorące serca
Puszka nr.1 jest do końca akcji w ,,posiadaniu" Morsów Jedwabne. Jeśli ktoś jeszcze chciałby wesprzeć naszą akcję będzie mógł to zrobić przy każdym zorganizowanym spotkaniu przez Morsy Jedwabne
Fotografia: Paweł Stanisław Dąbrowski
AKCJA CHARYTATYWNA ,, POMOCNA DŁOŃ- KAŻDY MOŻE POMÓC"
Zbiórkę organizujemy w celu wsparcia Komendanta Hufca ZHP Nadnarwiańskiego im. Adama Chętnika w Łomży - harcmistrza Wiesława Domańskiego. W wyniku wypadku komunikacyjnego doznał on urazu kręgosłupa. Mimo operacji okazało się, że ma porażenie obydwu nóg i brak w nich czucia. Szansa na powrót do zdrowia i poprawę sprawności to długotrwała i kosztowna rehabilitacja i specjalistyczne leczenie. My również postanowiliśmy Go wesprzeć.
POMAGAJCIE RAZEM Z NAMI
Akcja trwa od 18 lutego do 31 lipca 2021 r
Zapraszamy do naszych licytacji na Facebook profil M-gok Jedwabne.
Odbyły się już cztery licytacje:
- rybki w szklanym kielichu
- bon upominkowy na zabiegi fryzjerskie od Pani Aldony Kurzątkowskiej - Salon Fryzjerski
,, Elena" w Jedwabnem
- zestaw biżuterii w kolorze opalizującego granatu
- wazon
- w trakcie licytacji jest obraz w technice akrylowej pt. ”Maki” o wymiarach 40x60 przekazany przez Panią Katarzynę Kostrzeba
Zapraszamy serdecznie do obserwowania i licytowania wystawianych przedmiotów na Facebook profil M-gok Jedwabne
Druhny i Druhowie, drodzy harcerscy Przyjaciele harcerze z 21 DH,, Agapa-Pomocna dłoń" im. ks. Kazimierza Lutosławskiego działający przy M-GOK w Jedwabnem składają życzenia z okazji Dnia Myśli Braterskiej. To właśnie teraz - w dobie zagrożenia epidemicznego - szczególnie liczymy na braterstwo, przyjaźń i pomocną dłoń. Zatem bądźmy blisko siebie, uśmiechajmy się, okazujmy troskę innym i dzielmy się z nimi tym, co w nas najlepsze.
Druhny i Druhowie, zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy, instruktorzy i harcerscy seniorzy, szanowni nasi Przyjaciele życzymy Wam dużo szczęścia oraz satysfakcji z działania na harcerskim szlaku. Życzymy Wam i sobie by każda chwila w naszym życiu przepełniona była słowami wypowiadanymi podczas Przyrzeczenia Harcerskiego, a codzienny uśmiech promieniował na innych ludzi. Czuwaj
Karta z okazji Dnia Myśli Braterskiej - to dla Was
Zapraszamy na Facebook profil M-gok Jedwabne
Na licytację ,,płyną” - 3 rybki w pięknym kielichu.
Licytację zaczynamy od 20 zł
Koniec licytacji - 22.02. 2021; godz. 21.21
Odbiór osobisty w M-GOK w Jedwabnem, termin odbioru do uzgodnienia.
Kochani, Komendant Hufca ZHP w Łomży na nas liczy, do dzieła
„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek)
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i działający przy nim harcerze z 21 DH „Agapa-Pomocna dłoń” im. ks. Kazimierza Lutosławskiego w Jedwabnem serdecznie zapraszają do udziału w akcji charytatywnej pn. „POMOCNA DŁOŃ-KAŻDY MOŻE POMÓC’’.
Zbiórkę organizujemy w celu wsparcia Komendanta Hufca ZHP Nadnarwiańskiego im. Adama Chętnika w Łomży - harcmistrza Wiesława Domańskiego. W wyniku wypadku komunikacyjnego doznał on urazu kręgosłupa. Mimo operacji okazało się, że ma porażenie obydwu nóg i brak w nich czucia. Szansa na powrót do zdrowia i poprawę sprawności to długotrwała i kosztowna rehabilitacja i specjalistyczne leczenie. My również postanowiliśmy Go wesprzeć.
POMAGAJCIE RAZEM Z NAMI
Akcja trwa od 18 lutego do 31 lipca 2021 r. i będzie w następujących formach:
1. PCHLI TARG - licytacja ,,podarowanych” przez Was przedmiotów
2. Wyrób i sprzedaż palm wielkanocnych wykonanych podczas warsztatów rękodzieła artystycznego w M-GOK
3. Zbiórka pieniężna podczas morsowania - Morsy Jedwabne
4. I inne…, a jakie podamy w marcu
Puszki będą również w instytucjach wspierających naszą akcję:
1. Urząd Miejski w Jedwabnem na czele z Panem Burmistrzem Adamem Mariuszem Niebrzydowskim
2. Kwiaciarnia Zielony Zakątek w Jedwabnem - pan
Akcję rozpoczynamy licytacjami przedmiotów, które można przekazać na ten cel do M-GOK w Jedwabnem. Będą one wystawiane na Facebook profilu M-gok Jedwabne na licytację. Liczymy na wsparcie i Wasz udział w naszej akcji.
PCHLI TARG polega na przyniesieniu i przekazaniu przedmiotu, którego nie używasz, a Chciałbyś w taki sposób wesprzeć naszą akcję.
ZAPRASZAMY i ZACHĘCAMY DO LICYTOWANIA
Pieniądze z licytacji przedmiotów sami będziecie wrzucać
do przygotowanej i zaplombowanej na ten cel puszki.
https://zrzutka.pl/m233cd?utm_medium=social....
Zapraszamy Państwa do wsparcia 21 DH ,,Agapa-Pomocna dłoń” im. ks. Kazimierza Lutosławskiego poprzez przekazanie nam 1% swojego podatku dochodowego.
Misją Związku Harcerstwa Polskiego jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań. Teraz harcerstwo to organizacja, w której Twoje dziecko może zdobyć wiele nowych umiejętności.
Dzięki harcerstwu Państwa dziecko będzie szanować siebie, innych i środowisko. Będzie kreatywne i niezależne w myśli, słowie i czynie.
Młody człowiek ukształtowany w zgodzie z wartościami przyjętymi w naszym harcerskim ruchu wyróżnia się braterskim stosunkiem do innych. Przyjacielską i serdeczną postawą wobec wszystkich ludzi, gotowością i umiejętnością bezinteresownej służby innym ludziom, Bogu i Polsce oraz ciągłą pracą nad sobą, nieustannym kształtowaniem i doskonaleniem własnej osobowości.
Czuwaj
13 lutego 2021r na stronie internetowej Messenger M-gok w Jedwabnem zostały wyświetlone filmiki walentynkowej poezji online.
Nasze propozycje walentynkowe:
1. Kartki walentynkowe
2. Dekoracyjne serca
3. Kwiatek dla Ukochanej
1. Kartki walentynkowe
Materiały: paski papieru ( papier pocięty przez niszczarkę lub jeśli jej nie mamy to tniemy paski o szerokości 7mm), wstążka, klej, igła do Quillingu jeśli nie mamy możemy użyć patyka do szaszłyków, nożyczki).
Ich wykonanie proponujemy techniką Quilling (ang. „nawijać na pióro lub rurkę”) technika z rodzaju papieroplastyki (zwana też papierowym filigranem) służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.
Wykonanie: Zacznij od umieszczenia brzegu paska w igłę do quillingu lub na patyk do szaszłyka. Teraz można rozpocząć zawijanie. Powtarzaj tę czynność tak długo, aż pasek się skończy. Końcówkę zaklej klejem. Wykonujemy około 70 ścisłych zwojów (kółeczek). Teraz gotowe elementy przyklej do wcześniej wyciętego papierowego serca. Gdy wypełnisz już całe wnętrze serca - kartka walentynkowa jest gotowa. Zwijając pasek można go również zwijać luźniej, podkręcać tworząc różne kształty i wzory.
2. Dekoracyjne serca
Materiały: drut, paski papieru ( papier pocięty przez niszczarkę lub jeśli jej nie mamy to tniemy paski o dowolnej szerokości - my wykorzystaliśmy paski, które pozostały z wykonywania kartek walentynkowych - 7mm), wstążka, klej, nożyczki.
Wykonanie: Z drutu należy uformować serce, następnie owinąć je czerwonym paskiem papieru lub wstążki. Kolejnym etapem będzie udekorowanie serca paskami oraz mniejszymi sercami.
3. Kwiatek dla Ukochanej
Materiały: drut, patyki do szaszłyka, sizal, czerwona krepina lub bibuła, wstążka, klej, nożyczki, szklany pojemnik z pokrywką, lub plastikowa butelka.
Wykonanie:
Krok 1: Wytnij paseczek krepiny 5cm X 1,5cm z załamaniami pionowymi i zaokrąglij go nożyczkami u góry. Odwiń brzegi płatka. Wykonaj wklęśnięcie po środku paseczka. Zrób 7 takich samych płatków.
Krok 2: Zwiń w rulonik jeden płatek. Doklej kolejne płatki, a powstanie ci główka róży.
Krok 3: Przygotuj listki, drucik i bibułę do okręcenia różyczki. Potrzebne będą paseczki z zielonej krepiny w ilości 3 sztuk. Odetnij u góry paseczka rogi, i uformuj listki. Na listek ułóż końcówkę drutu. Sklej dolne rogi płatka nad drucikiem.
Krok 4: Drucik w listku zwiń do siebie. Okręć bibułą. W ten sam sposób wykonaj pozostałe łodyżki z listkami. Następnie skrzyżuj owinięte druciki i gotowe.
Krok 5: Wykonaną dekorację naklejamy na dużą nakrętkę, kompozycję upiększamy dodając różne elementy dekoracyjne. My wykorzystaliśmy wstążkę i sizal. Następnie całą kompozycję umieszczamy we wcześniej przygotowanym szklanym pojemniku lub butelce.
Życzymy weny twórczej w tworzeniu
Tłusty czwartek w przeszłości był nazywany Zapustami. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. Wedle tradycji w ten dzień dozwolone jest objadanie się. Najpopularniejszymi przysmakami, po które sięgamy w Tłusty Czwartek to pączki i faworki, nazywane w niektórych regionach kraju chrustem. Tłusty Czwartek to jedno z przyjemniejszych świąt, któremu towarzyszy tradycja zajadania się słodkościami. To ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Jego data zależy od daty Wielkanocy - przypada 52 dni przed nią.
7 lutego 2021 roku delegacja z M-GOK w Jedwabnem wybrała się w ramach współpracy do świetlicy wiejskiej w Kuczach Wielkich, aby wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich „Kuczewianki” porozmawiać o polskich obrzędach i zwyczajach związanych z Zapustami. W czasie spotkania było przygotowywanie smakołyków oraz wymiana doświadczeń.
Przepisy na pączki i chrusty - panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Kuczewianki” znają od swoich babć i jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Nic dziwnego, że karnawałowe słodkości znikają zawsze ze stołów w mgnieniu oka. Dziękujemy Paniom za gościnę i przepyszne wypieki i przynajmniej jeden przepis, który udało nam się ,,zdobyć”. Kalorii nikt z nas nie liczył, ważny był smak i wymiana doświadczeń kulinarnych.
Cieszymy się, że Koło Gospodyń Wiejskich „Kuczewianki” integruje mieszkańców i tworzy płaszczyznę do międzypokoleniowej wymiany doświadczeń oraz kultywuje lokalne tradycje.
Zachęcamy do wypróbowania przepisu, szczególnie, że już niedługo Tłusty Czwartek. Przepis na chrusty poniżej na zdjęciu
Smacznego
Prosimy do 10.02.2021 roku przesłanie nagranych wierszy własnych, autorstwa znajomych, przyjaciół, ale także uznanych poetów - do nas na Messenger M-gok Jedwabne.
Walentynkowa poezja - online
Poezja przez wielu ludzi nazywana jest mową uczuć. Poeci właśnie poprzez swoje utwory wyrażali uczucia, głębokie myśli i przekonania. Literatura stała się więc przez to zwierciadłem duszy człowieka, dlatego też jej odbiorcami bywają ludzie, którzy szukają w niej wyrazu własnych uczuć i doświadczeń. I dlatego z okazji zbliżającego się Dnia Świętego Walentego proponujemy wspólne - online czytanie miłosnej poezji, która nas zadziwia i zachwyca.
Ta inicjatywa ma na celu propagowanie i rozbudzanie motywacji czytelnictwa, a szczególnie czytania na głos i recytowania poezji.
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem serdecznie zaprasza wszystkich miłośników poezji do wzięcia udziału w czytaniu poezji miłosnej z okazji zbliżających się Walentynek. Chodzi nam o to, aby za aktywizować tych, którzy kochają poezję.
W sobotę 13.02.2021 roku zamieścimy przesłane przez Was filmy. Zobaczycie wszystkie występy. Chcemy twórczo z poezją spędzić ten wyjątkowy dzień w roku.
Dla pierwszych odważnych osób mamy niespodzianki w postaci rękodzieła artystycznego wykonanego w naszym Ośrodku.
Zapraszamy do wspólnej zabawy i czytania poezji
Taka mała podpowiedź - wiersz można dedykować dla Ukochanej osoby
29. Finał za nami. Ale jaki to był Finał! Wierzymy, że dobro wraca. Gramy bo taka jest potrzeba. To co wspólnie robimy jest pięknym świadectwem ogromnej ludzkiej dobroci, życzliwości i przyjaźni. Kochani, dziękuję wszystkim, którzy tworzyli naszą grupę ,,Agapa i Przyjaciele”! - 16 wspaniałych ludzi Wszyscy wiemy, że pod każdym względem w tym roku nie było łatwo i lekko. Dlatego serdecznie dziękuję wolontariuszom i ich rodzicom, którzy pomimo mrozu i śniegu byli tego dnia ze mną - zbieraliśmy na szczytny cel. Jestem pełna podziwu dla Waszego zaangażowania, wytrwałości oraz gorących serc dziękuję wszystkim i każdemu z osobna.
Jestem z Was mega dumna. Naszego rekordu niestety nie pobiliśmy - uzbieraliśmy - 10,684,07 zł, oraz 10 srebrnych pierścionków i 24 srebrne zawieszki. Ale Jesteśmy zadowoleni i z takiego wyniku
Serdeczne podziękowania dla:
• Stowarzyszenie Wędkarskie ,,Koledzy Karpia” w Jedwabnem
• Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem
• Ochotnicza Straż Pożarna w Jedwabnem, a szczególne podziękowania dla druha Macieja Domaszewskiego
• ,,Bar u Lepaka” - pani Anna Kossakowska
• Sklep ,,Kamiś” w Jedwabnem - pani Renata Mołas
• Sołtys Burzyna - pani Renata Wądołowska
• Fotorelacja morsowania J - pan Dariusz Grabowski
• Nowo tworząca się grupa Morsy - Jedwabne
Podziękowania dla Przyjaciół Agapy:
• Andrzej Polkowski
• Patryk Przestrzelski
• Artur Orszewski
• Aneta Kalista
• Sylwia Siedlecka
• Elżbieta Dymnicka
• Marta Kisielewska
• Barbara Kisielewska
• Monika Wądołowska
• Klaudia Bogusz
Podziękowania papierowe otrzymacie na zbiórce harcerskiej z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Jeszcze raz serdecznie dziękuję w imieniu całej 21 DH ,,Agapa-Pomocna dłoń” im. ks. Kazimierza Lutosławskiego oraz przyjaciół Agapy dla całej cudownej lokalnej społeczności, która co roku czeka na to, aby wspomóc Fundację i wypatruje Nas na ulicach Jedwabnego oraz wspaniałych ludzi z Łomży, Wizny, Burzyna, Dobrzyjałowa, Drozdowa, Stawisk, Przytuł i pozostałych miejscowości, które odwiedziliśmy - Jesteście Wielcy i macie ogromne gorące serduszka. Do zobaczenia Siema!
W konkursie wewnętrznym na ,,Najlepszy Wolontariusz” wśród harcerzy z 21 DH ,,Agapa-Pomocna dłoń” im. ks. Kazimierza Lutosławskiego - I miejsce zajęła Wiktoria Sara Kalista, oraz przyznałam dwa wyróżnienia dla: Klaudii Siedleckiej i Kamila Dymnickiego.
Gratuluję Wszystkim i Wiem, że Wasza służba/ dobro na rzecz innych kiedyś do Was wróci. Jestem dumna z Was Wszystkich. Jesteście Wielcy i macie ogromne Serca Czuwaj
Każdy kolejny Finał WOŚP to czas, w którym wszyscy Polacy łączą się w jednym celu - aby zebrać środki dla polskich szpitali. Siema! Wolontariusze z Agapy i ich przyjaciele już po raz kolejny meldują gotowość do służby i pracy - dla innego człowieka. Mamy gorące serducha i lubimy pomagać! Puszka - jest! Pełne zaangażowanie - jest! Środki bezpieczeństwa
- są!
Widzimy się podczas zbiórki w niedzielę, w dniu 29. Finału WOŚP! 31.01.2021 roku będzie 16 wolontariuszy. Znajdziecie nas w Jedwabnem, Burzynie, Przytułach, Dobrzyjałowie, Drozdowie, Wygodzie, Puchałach, Gać, Wiźnie i Łomży.
W Jedwabnem będą kwestowali:
Katarzyna, Klaudia, Kamil, Wiktoria
Spotkacie ich pod kościołem przed i po mszach na: 7.30, 9.30, 12.00 i 17.00; będą też stać pod Biedronką, Jedynką i Prim… w godz. 11.00, 12.00, 13.00 ...
Andrzej i Klaudia - Dobrzyjałowo - 8.00, 9.30, 11.30
i w Przytułach - 9.00 i 11.30
Amelia, Monika i Renata - Burzyn - 9.00, 10.30 i 12.00
Izabela i Marzena - Drozdowo - 7.30, 10.00 i 16.00
Artur, Julia, Karolina - Wygoda - 9.00, 10.30 12.00; Puchały - 9.00 12,00; Gać - 13.00
Paweł - Wizna - 7.00, 9.00, 10.30, 12.00
Patryk - Łomża
Dodatkową atrakcją i możliwością wrzucenia do WOŚP puszki będzie - morsowanie nad stawem w Jedwabnem o godzinie 12 Można będzie popatrzeć albo po morsować
Oczywiście prosimy o zachowanie bezpieczeństwa w związku ze stanem epidemicznym - covid 19. Prosimy nie tworzyć zgromadzeń i stosować wszystkie możliwe środki ostrożności. Grajmy ale uważajmy na siebie i swoich bliskich.
Nasza puszka znajduje się również w zaprzyjaźnionym z nami
,,Bar u Lepaka’’, który na pewno każdy z Was zna. Zamawiajcie pyszne jedzonko i wrzucajcie do puszki. Będziemy wdzięczni za każdą symboliczną złotówkę.
Wiemy, że wspólnie osiągniemy wiele w grupie siła. Liczymy na Wasze gorące serca Siema!
Poezja przez wielu ludzi nazywana jest mową uczuć. Poeci właśnie poprzez swoje utwory wyrażali uczucia, głębokie myśli i przekonania. Literatura stała się więc przez to zwierciadłem duszy człowieka, dlatego też jej odbiorcami bywają ludzie, którzy szukają w niej wyrazu własnych uczuć i doświadczeń .I dlatego z okazji zbliżającego się Dnia Świętego Walentego proponujemy wspólne - online czytanie miłosnej poezji, która nas zadziwia i zachwyca.
Ta inicjatywa ma na celu propagowanie i rozbudzanie motywacji czytelnictwa, a szczególnie czytania na głos i recytowania poezji. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem serdecznie zaprasza wszystkich miłośników poezji do wzięcia udziału w czytaniu poezji miłosnej z okazji zbliżających się Walentynek. Chodzi nam o to, aby zaaktywizować tych, którzy kochają poezję. Prosimy o nagrania wierszy własnych, autorstwa znajomych, przyjaciół, ale także uznanych poetów. Prosimy o np. stworzenie romantycznej atmosfery przy blasku świec i nagranie recytującej wiersz - osoby, a następnie przesłanie jego do nas do 10.02.2021roku na Messenger M-GOK Jedwabne. W sobotę 13.02.2021 roku zamieścimy przesłane przez Was filmy. Zobaczycie wszystkie występy. Chcemy twórczo z poezją spędzić ten wyjątkowy dzień w roku. Dla pierwszych zgłoszonych osób mamy niespodzianki w postaci rękodzieła artystycznego wykonanego w naszym Ośrodku.
Zapraszamy do wspólnej zabawy i czytania poezji
Taka mała podpowiedź - wiersz można dedykować dla Ukochanej osoby
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkich uczestników VIII Powiatowego Przeglądu Pieśni, Kolęd i Pastorałek po odbiór nagród w dniach: 2 i 3.02.2021r. w godz. od 10 do 18.00
Serdecznie dziękujemy za przesłanie filmików i udział w naszym konkursie.
Przedmiotem konkursu było przygotowanie najciekawszego przebrania bajkowego wykonanego według własnego pomysłu oraz jego prezentacja
Nagrodziliśmy następujące osoby:
1. Antonina Turowska - 6 lat
2. Mikołaj Rokuszewski - 4 lata
3. Julian Jan Mościcki - 8 lat
Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w naszych propozycjach.
Protokół
Komisji oceniającej uczestników VIII Powiatowego Przeglądu Pieśni, Kolęd i Pastorałek z dnia 23.01.2021 roku (online) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem
Komisja w składzie:
1. Celina Borawska
2. Angelika Chrostowska
3. Izabela Cierpikowska
po wysłuchaniu online 33 wykonawców w dwóch kategoriach wiekowych postanowiła przyznać następujące nagrody
i wyróżnienia:
W kategorii klas IV-VI:
I miejsce - Aleksander Szymański
II miejsce - Eliza Szmitko
III miejsce - Łucja Baczewska
Wyróżnienia:
Maja Niksa
Aleksandra Niecikowska
Sebastian Mieczkowski
Magdalena Górska
Amelia Piotrowska
W kategorii klas VII-VIII:
I miejsce - Aleksandra Sokołowska
II miejsce - Katarzyna Boguska
III miejsce - Oliwia Szmitko
Wyróżnienia:
Malwina Leszczyńska
Ewelina Osiecka
Anna Modzelewska
Aleksandra Święszkowska
Nikola Wiśniewska
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w VIII Powiatowym Przeglądzie Pieśni, Kolęd i Pastorałek. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Informacja o odbiorze nagród zostanie udostępniona 27.01.2021roku.
Prezentujemy Wam - efekty naszej pracy po wyschnięciu
i pomalowaniu…
Zachęcamy do pracy
Przypominamy recepturę naszej masy solnej:
Składniki:
• szklanka soli drobnoziarnistej
• szklanka mąki
• 1/2 szklanki wody
• Ewentualnie można dosypać klej do tapet ( dodaje twardości masy)
• Cynamon, przyprawa korzenna proponujemy dodać do masy solnej w celu pięknego zapachu podczas tworzenia prac i w czasie ich suszenia. Jest to zapach świąt
• Kakao w celu przyciemnienia masy
Wykonanie:
Zmieszaj dokładnie sól z mąką - dolewaj wodę i ugniataj. Wyrabiaj je tak długo, aż będzie gładkie. Do wycinania kształtów foremkami, rozwałkuj ciasto. Do lepienia figurek wystarczy oderwać bryłkę odpowiedniej wielkości.
Organizatorem konkursu jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem; ul. Piękna 8; 18-420 Jedwabne; tel. 862172124.
REGULAMIN KONKURSU ONLINE NA NAJŁADNIEJSZE BAJKOWE PRZEBRANIE pod hasłem: „W krainie bajek i baśni”
Postanowienia ogólne
1. Organizatorem konkursu jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem; ul. Piękna 8; 18-420 Jedwabne; tel. 862172124.
2. Konkurs odbędzie się pod hasłem: „W krainie bajek i baśni”
Przedmiot i cele konkursu
Przedmiotem konkursu jest przygotowanie najciekawszego przebrania bajkowego wykonanego według własnego pomysłu oraz jego prezentacja.
Cele konkursu:
Rozbudzanie zamiłowania do baśni i bajek, rozwijanie kreatywności i wyobraźni dziecka oraz pogłębianie więzi rodzinnych przy wspólnym tworzeniu przebrania.
Uczestnikami konkursu mogą być dzieci w wieku 3 - 10 lat z Miasta i Gminy Jedwabne.
Warunki udziału
Zapoznanie się z regulaminem konkursu i akceptacja jego warunków. Przebranie się w strój bajkowy/baśniowy i prezentacja stroju. Zgłoszenie poprzez przesłanie filmiku (nagranie - prezentacja dziecka w przebraniu w czasie od 1 do 4 minut) przyjmowane będzie: pocztą email pod adresem mgokjedwabne@wp.pl oraz przez messenger M-gok Jedwabne do dnia 21 stycznia 2021 roku z dopiskiem „Konkurs na przebranie - W krainie bajek i baśni”. Każda z postaci musi posiadać nakrycie głowy oraz jakiś charakteryzujący ją rekwizyt wykonany własnoręcznie przez dziecko lub/i z pomocą rodzica czy opiekuna.
Opiekunowie uczestników zgłaszają udział w konkursie poprzez podanie imienia, nazwiska i wieku dziecka oraz własnego imienia i nazwiska oraz numeru telefonu kontaktowego.
Komisja konkursowa
Komisję konkursową powoła organizator. Przebrania będą oceniane według następujących kryteriów: pomysłowość, estetyka wykonania stroju, wkład pracy. Nie oceniane będą stroje z wypożyczalni.
Zasady przyznawania nagród
Organizator zapewnia nagrody. Jeśli Jury uzna za zasadne, może przyznać wyróżnienia. Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne i nieodwołalne.
Ogłoszenie wyników
Laureaci konkursu w przebraniu i z opiekunem zobowiązani są do osobistego odbioru nagrody po wcześniejszym ustaleniu terminu.
Postanowienia końcowe
Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody przez prawnego opiekuna uczestnika konkursu na wykorzystanie danych osobowych i wizerunku uczestnika w celu wyłonienia zwycięzcy konkursu i przyznania nagrody. Opiekun prawny uczestnika konkursu wyraża zgodę na umieszczenia danych osobowych i wizerunku uczestnika w materiałach publikowanych przez organizatora i na stronach internetowych. Opiekun prawny uczestnika konkursu ma prawo wglądu do danych osobowych uczestnika oraz ich weryfikacji. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu w każdym czasie bez podania przyczyny.
Dzisiaj proponujemy zajęcia plastyczno-techniczne pt. „Pani Zima”.
Do wykonania pracy przygotowaliśmy następujące materiały: kolorowy brystol, krepina, bibuła, nożyczki, pasta do zębów, szczoteczka, płatki śniegu, klej, firanka, mulina, wata, mazaki, wiór z temperowanej kredki, śnieżynki (dziurkacz ozdobny).
Sposób wykonania: Na brystolu nakleiliśmy głowę Pani Zimy, następnie przystąpiliśmy do wyklejania sukni - użyliśmy do tego białej bibuły i krepiny, formując je w harmonijkę i naklejając od dołu. Bluzkę Pani Zimy zrobiliśmy z firany a włosy z muliny. Nad nią obłoczki z waty i pasty do zębów. Przed Panią Zimą powstał bałwan z pasty do zębów, udekorowany czarnymi guzikami i garnkiem z bibuły, nos z pomarańczowej kartki, miotła z bibuły i wióra z temperowanej kredki. Pracę wykończyliśmy śnieżynkami.
Druga nasza Pani Zima powstała tylko z firanki
Pamiętajcie możecie wykorzystać inne materiały liczy się pomysł, wysiłek, kreatywność oraz integracja rodzinna.
Zachęcamy do wykonania pracy. Ciekawi jesteśmy jakie Panie Zimy Wy stworzycie? Jeśli chcecie się pochwalić to prosimy o wklejanie w komentarzu Waszych ,,dzieł”. Życzymy dobrej zabawy.
Zbliża się Dzień Babci i Dziadka wspaniałą niespodzianką będzie upominek wykonany własnoręcznie. Zachęcamy do stworzenia dekoracji kwiatowej w butelce.
Cieszymy się, że wzięliście udział w naszych feriach z pasją - online pt. Zimowa wykreślanka. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
Zimowa „stołówka” naszych skrzydlatych przyjaciół powinna być zaopatrzona w ziarna owsa i pszenicy i oraz nasion roślin oleistych np. słonecznika czy dyni.
REGULAMIN
I. ORGANIZATOR
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem
ul. Piękna 8
18-420 Jedwabne
tel.862172124
II. CELE KONKURSU
- ożywienie tradycji kolędowania
- śpiew solowy
- poznawanie nieznanych i zapomnianych polskich pieśni, kolęd oraz pastorałek
- prezentacja efektów pracy młodych wykonawców
- kultywowanie tradycji śpiewania najpiękniejszych utworów świątecznych
III. TERMIN WYSŁANIA NAGRANIA
14.01.(czwartek) 2021 r.
IV. UCZESTNICY KONKURSU
- soliści
w kategoriach:
I kategoria - klasy IV-VI szkoły podstawowej
II kategoria - klasy VII-VIII szkoły podstawowej
V. WARUNKI UCZESTNICTWA
Zgłoszeni uczestnicy proszeni są o przesłanie filmiku
audiowizualnego mp4 z wykonanej pieśni, kolędy lub pastorałki
na e-mail: mgokjedwabne@wp.pl lub na
messenger M-gok
w Jedwabnem, można też dostarczyć nagranie na płytce CD, którą należy przesłać
lub dostarczyć osobiście po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu - tel.
862172124.
Proszę podpisać wysłany filmik: imię nazwisko uczestnika, klasa, szkoła, imię i nazwisko opiekuna.
Pamiętajcie: film
można nagrywać telefonem komórkowym (prosimy o dobrą jakość nagrania, nagranie
nie może być obrabiane, przerabiane dźwiękowo i obrazowo, montowane studyjnie)
z uwzględnieniem pozytywnego jego przekazu w treści i formie.
W przypadku pytań prosimy o kontakt email: mgokjedwabne@wp.pl
ZGŁOSZENIE DO VIII PRZEGLĄDU
należy przesyłać do 14.01.2021 roku na adres:
email: mgokjedwabne@wp.pl
lub na messenger M-gok w Jedwabnem
Serdecznie zapraszamy
Organizator
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem
VI. Osoba odpowiedzialna za przygotowanie i koordynację przeglądu: Katarzyna Sobuta - instruktor kulturalno-oświatowy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnem
VI FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I HARCERSKIEJ - ONLINE
Do 19 listopada 2020 roku zgłoszeni uczestnicy proszeni są o przesłanie filmiku audiowizualnego mp4 z wykonanej pieśni patriotycznej lub harcerskiej na e-mail: mgokjedwabne@wp.pl lub nagrane na płytę CD, którą należy przesłać lub dostarczyć osobiście po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu - tel. 862172124.
30 listopada 2020 roku o godzinie 15:00 w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego. Uczestnicy wykonywali stroiki, wiązanki i dekoracje z naturalnych materiałów: igliwia, gałązek świerku, suszonych kwiatów ogrodowych, orzechów, szyszek i jarzębiny.
REGULAMIN
VI FESTIWALU
PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I HARCERSKIEJ
Jedwabne, 21.11.2020
· kultywowanie tradycji narodowej
· popularyzowanie pieśni patriotycznej
· kształtowanie postaw patriotycznych
· poszerzanie repertuaru o utwory współczesnych twórców
· kształtowanie poziomu artystycznego
· wyłonienie utalentowanych dzieci i młodzieży
· integracja uczestników
Oferta festiwalowa przeznaczona jest dla wykonawców polskich
Pieśni Patriotycznych i Harcerskich
1. Każdy wykonawca prezentuje utwór z dowolnym
akompaniamentem lub półplayback (CD lub pendrive w formacie MP3)
2. W Festiwalu mogą wziąć udział:
· solista
· gromada zuchowa/drużyna harcerska
W kategoriach wiekowych:
I kategoria - klasy I- III szkoły podstawowej
II kategoria - klasy IV-VI szkoły podstawowej
III kategoria - klasy VII-VIII szkoły podstawowej
IV kategoria - gromada zuchowa/ drużyna harcerska
ZGŁOSZENIE DO VI FESTIWALU
należy przesyłać do 4.11.2020 roku na adres:
email: mgokjedwabne@wp.pl
W treści zgłoszenia należy wpisać:
(imię i nazwisko ucznia, kategoria wiekowa, tytuł piosenki, nauczyciela przygotowującego, nazwę szkoły, numer telefonu uczestnika lub opiekuna prawnego)
1. Jury powołane przez organizatorów oceniać będzie:
v dobór repertuaru
v umiejętności wokalne
v interpretację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny
2. Organizatorzy Festiwalu przewidują nagrody.
1. Organizatorzy zapewniają obsługę akustyczną i nagłośnienie.
2. Uczestnicy i opiekunowie przyjeżdżają na koszt placówki delegującej lub
własny.
3. Zgłoszenie udziału w VI Festiwalu jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na nieodpłatne prawo do rejestracji dowolną techniką zapisu
i wykorzystania zarejestrowanego materiału, a także zgodą na
udostępnienie jego wizerunku (RODO).
4. Oświadczenie rodziców/opiekunów prawnych o stanie zdrowia
uczestnika oraz do stosowania się do procedur bezpieczeństwa w związku
z pandemią covid-19 dostarcza uczestnik w dniu występu.
Z powodu panującej pandemii Covid-19 VI Festiwal może zmienić formę na online. Gdy zostaną wprowadzone obostrzenia, które nie pozwolą nam przeprowadzić festiwalu w zaplanowanej formie o zmianach poinformujemy wszystkich uczestników.
Serdecznie zapraszamy
Organizatorzy
21 października dzieci uczestniczyły w warsztatach plastyczno-technicznych. Uczestnicy z zasłony utworzyli tło i suknię, a z kolorowych kartek powycinali liście. Efektem ich pracy jest Pani Jesień, która pięknie prezentuje się w świetlicy M-GOK w Jedwabnem.
We wtorek 20 października odbyły się kolejne warsztaty Malarskie. Uczestniczki ćwiczyły: tworzenie kompozycji i mieszanie kolorów. Rysowały ołówkiem, oraz malowały farbami akrylowymi. Zapoznały się również z mediami malarskimi. Do stworzenia obrazu potrzeba: podobrazia, kompletu farb oraz pędzli.
21.10.2020 roku o godz. 17.00 odbędą się zajęcia plastyczno-techniczne pt.,, Pani Jesień ''
Zapisy jak poprzednio na email: mgokjedwabne@wp.pl lub przez mesengera m-gok Jedwabne.
Zapraszamy.
Ilość miejsc ograniczona.
8 października dzieci uczestniczyły w warsztatach plastyczno-technicznych - z papieroplastyki. Uczestnicy wykonali piękne łabędzie. W związku z tym, że zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem kolejne warsztaty z papieroplastyki pt. "Pani Jesień" odbędą się 21 października o godzinie 17.00.
Serdecznie zapraszamy.
Pamiętajcie o wcześniejszym potwierdzeniu uczestnictwa i zgodzie rodzica.
Zapraszamy 8 października 2020 roku na warsztaty plastyczno-techniczne do świetlicy w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem. Na naszych zajęciach dzieci mogą tworzyć kreatywne prace. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Zajęcia odbywać się będą w małych grupach i dostosowane będą do wieku uczestników oraz z zachowaniem procedur bezpieczeństwa Covid-19.
Warsztaty są bezpłatne- zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.
Spotkania w świetlicy są okazją do eksperymentów z wykorzystaniem różnorodnych materiałów i narzędzi oraz pobudzeniem wyobraźni dziecka.
Zapisy i informacje:
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem,
ul. Piękna 8, tel. 86 2172124
email: mgokjedwabne@wp.pl
Facebook-m-gok Jedwabne / Messenger
Zapisy prowadzone są do 7 października 2020 roku ( wcześniejsze podpisanie zgody przez rodzica/opiekuna prawnego pozwala na udział w zajęciach).
Z kwiatów wykonanych metodą cukierkową powstały czerwone róże oraz drzewko dekoracyjne. Szklany wazon wypełniliśmy zielonymi koralikami, które służyły wcześniej jako zasłona do drzwi.
W nim umieściliśmy 11 róż czerwonych z zielonymi listkami. Doniczkę wypełniliśmy zaprawą cementowo-wapienną, w nią włożyliśmy ucięty patyk z białą styropianową kulą, na którą nakleiliśmy kolorowe róże cukierkowe. Jak widzicie jeden wzór kwiatka możemy wykorzystać do różnych dekoracji.
16 września 2020 roku o godzinie 16:00 odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego pt. „KULE DEKORACYJNE Z BIBUŁY”. Po zakończonych warsztatach powstał filmik instruktażowy, który zamieściliśmy na Facebook M-GOK Jedwabne. Efektem naszej pracy są dwie kule dekoracyjne wykonane dla Kółka Gospodyń Wiejskich w Karwowie.
Zachęcamy do wykonania takiej kuli i pochwalenia się nią pod naszym postem w komentarzu.
Zachęcamy do wykonania kuli i pochwalenia się nią na forum. My również przystępujemy do wykonania dwóch kul. Końcowy efekt naszej pracy udostępnimy wkrótce.
https://www.facebook.com/mgokjedwabne/videos/368853047618625
Cieszymy się, że akcja „Przygarnij roślinkę doniczkową” cieszy się tak dużym zainteresowaniem z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Codziennie kwiaty trafiają do innego domu. Zapraszamy tych, którzy jeszcze nie wzięli w niej udziału. Pamiętajcie akcja kończy się 15 listopada. Co wystarczy zrobić: przynieś do nas kwiatek i wymień go na inny.
Zapraszamy do M-GOK w Jedwabnem od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00
Do wykonania kul potrzebne będą:
Kolorowa bibuła, klej, nożyczki, nici, kule styropianowe, bądź wykonane z gazety.
Po zakończonych warsztatach instrukcję wykonania zamieścimy na naszej stronie. Bardzo prosilibyśmy o zamieszczanie wykonanych przez Was prac, będzie nam bardzo miło.
Na prośbę i we współpracy z Kółkiem Gospodyń Wiejskich w Karwowie wykonamy podczas tych warsztatów dwie kule dekoracyjne, które będą towarzyszyły im podczas ich wystawowych wyjazdów poza naszą Gminę.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASZYCH WARSZTATACH.
Tego jeszcze nie było! Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem organizuje i zaprasza
do wymiany roślin doniczkowych. Można zostawić u nas własną roślinkę, która zajmuje w Twoim
mieszkaniu za dużo miejsca, lub może masz
kilka sztuk tego samego gatunku, albo po prostu masz ochotę na wymianę kwiatów
na parapecie… teraz masz na to szansę
Przynosisz do nas kwiatka, a w zamian do domu zabierasz inny
Drzewko szczęścia, fikus, kaktus, nigdy nie wiadomo co się trafi …
Od 2 września do 15 listopada możecie oddać, wymienić lub adoptować roślinę. Wszystko za darmo. Dzięki naszej akcji Wasze kwiaty mają szansę znaleźć nowy dom.
Kwiatki przynosimy do M-GOK od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00-17.00
Zapraszamy do udziału w akcji ,,Przygarnij roślinkę doniczkową”. Liczymy na duży odzew z Waszej strony.Od 27 lipca do 01.08.2020 roku organizowane były półkolonie dla dzieci i młodzieży z Miasta i Gminy Jedwabne. Uczestnicy codziennie w godzinach od 11.00 do 14.00 brali udział w różnego rodzaju zajęciach: plastyczno-manualnych, muzyczno-ruchowych, kreatywnych na świeżym powietrzu, rękodzieła, kulinarnych oraz grach i zabawach planszowych.
Odbyły się następujące zajęcia:
• Warsztaty rękodzieła - uczestnicy tworzyli wazony i dzbanki wyklejając je plasteliną i ozdabiając je cekinami i koralikami.
• Warsztaty rękodzieła - uczestnicy zaprojektowali i wykonali farbami akrylowymi koszulki.
• Zajęcia kulinarne - kanapki tostowe.
• Warsztaty ekologiczno - manualne „ cudakEko zabawka”. Z materiałów wtórnych powstały piękne ekologiczne dzieła.
• Zajęcia plastyczno-techniczne - powstał plakat o Biebrzańskim Parku Narodowym. Uczestnicy wyszukiwali najważniejszych informacji ( dane, zwierzęta, roślinność itp.), które zostały wydrukowane, pokolorowane, powycinane i wyklejone na dużym brystolu.
• Bezpiecznie nad wodą podczas wakacji - pływanie łódką po stawie ze strażakami OSP w Jedwabnem pod czujnym okiem policjantów i instruktorów. Następnie uczestnicy wzięli udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu, uczestniczyli również w bezpiecznym rozpalaniu ognisku i pieczeniu kiełbasek i ziemniaków.
• Warsztaty kreatywne „Haftowanie”. Uczestnicy zapoznali się ze sztuką haftowania krzyżykowego pod czujnym okiem pani Sylwii Kossakowskiej. Powstały piękne jeżyki z czerwonym jabłuszkiem, które uczestnicy zabrali ze sobą do domu. Półkonie zakończono kolorową wielosmakową watą cukrową.
Od 20 lipca do 25 lipca 2020 roku organizowane były półkolonie dla dzieci i młodzieży z Miasta i Gminy Jedwabne.
Celem półkolonii było:
- poprawa stanu zdrowia i kondycji fizycznej,
- rozwijanie umiejętności manualnych,
- zapewnienie dzieciom i młodzieży aktywnego wypoczynku, wzajemnego poznania się,
- kształtowanie właściwych postaw sprzyjających rozwojowi fizycznemu i emocjonalnemu oraz umiejętności współpracy w grupie.
W tym roku zajęcia miały zupełnie inny charakter. Mogło uczestniczyć w nich tylko 12 osób, z zachowaniem szczególnego bezpieczeństwa.
Odbyły się następujące zajęcia:
- „Nasze wakacje" - zapoznanie z programem uczestników. Wspólne ułożenie regulaminu zachowania się na zajęciach i w czasie wyjść.
- „ORDER DLA NASZYCH POLICJANTÓW I
STRAŻAKÓW ” - zajęcia plastyczno
- manualne. Powstały własnoręcznie zaprojektowane i wykonane ordery, które
stały się pięknym prezentem i pamiątką dla policjantów i strażaków.
- „Bezpieczne wakacje”- wizyta na Posterunku Policji w Jedwabnem, pogadanka, zwiedzanie odnowionego posterunku oraz oglądanie radiowozów policyjnych. Przybliżenie dzieciom pracy policjanta.
- „Ziarna do chleba”- zajęcia kulinarne (w związku z panującą pandemią uczestnicy nie mieli możliwości wyrobu i upieczenia własnoręcznie chleba). Na zaproszenie w ramach współpracy panie z Kółka Gospodyń Wiejskich „Kuczewianki” omówiły szczegółowo pieczenie domowego chleba, zaprezentowały własne różnorodne wypieki, smalczyk i ogórki małosolne. Po prezentacji uczestnicy przystąpili do degustacji kanapek z domowym smalczykiem i ogórkiem. Na koniec zajęć - domowymi wypiekami w naszym imieniu panie poczęstowały policjantów z naszego posterunku i pracowników Urzędu Miejskiego z Panem Burmistrzem na czele.
- Zajęcia taneczne - Uczestnicy półkolonii pod czujnym okiem instruktorki tańca B.K Step pana Marka Kisiela z Łomży uczyli się różnych układów tanecznych.
- ,, Kreatywnie z balonami’’ - zajęcia integracyjno - manualne. Uczestnicy półkolonii wykonali 10 kwiatków i 7 mieczy dla dzieci ze świetlicy w Kuczach Wielkich.
- „Złów i wypuść” - zajęcia wędkarskie - we współpracy ze Stowarzyszeniem Wędkarskim Koledzy Karpia w Jedwabnem. Uczestnicy półkolonii wzięli udział w nauce wędkowania, odbyła się również pogadanka o łowieniu ryb i łowisku.
- Bańki mydlane - zajęcia kreatywne na świeżym powietrzu uczestnicy półkolonii robili przeróżne bańki mydlane.
- Wata cukrowa - po zajęciach z wędkowania najlepsi „Wędkarze” mieli możliwość pierwsi wybrać i spróbować kolorowej i smakowej waty cukrowej. Uczestnicy spróbowali następujących smaków: pomarańcza, kokos, guma balonowa, jagoda, malina, jabłko, cytryna, truskawka, landryna.
- „Malowanie na tkaninie”- warsztaty rękodzieła, uczestnicy zaprojektowali i wykonali farbami akrylowymi torby na zakupy wielorakiego użytku.
Za współpracę i pomoc serdecznie dziękujemy Paniom z Kółka Gospodyń Wiejskich „Kuczewianki” oraz Panu Andrzejowi ze Stowarzyszenia Wędkarskiego Koledzy Karpia w Jedwabnem. Dzięki wam nasze zajęcia dla uczestników półkolonii udało się bardziej uatrakcyjnić.
11 lutego 2020 roku o godzinie 11.00 odbyły się warsztaty z okazji Walentynek,
Od 20 stycznia do 1 lutego 2020r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem instruktorki zorganizowały ferie zimowe dla dzieci i młodzieży z Miasta i Gminy Jedwabne. Uczestnicy codziennie w godzinach od 11.00 do 15.30 brali udział w różnego rodzaju zajęciach: ceramicznych, plastyczno-manualnych, muzyczno-ruchowych, kulinarnych oraz grach i zabawach planszowych.
Celem ferii było:
- zapewnienie dzieciom aktywnego wypoczynku, wzajemnego poznania się;
- kształtowanie właściwych postaw sprzyjających rozwojowi fizycznemu i emocjonalnemu oraz nabywanie umiejętności współpracy w grupie;
- edukowanie pod kątem zdrowego odżywiania;
- uświadomienie dzieciom i młodzieży wpływu środków uzależniających na życie człowieka.
Odbyły się następujące zajęcia:
- „Serce dla Babci i Dziadka” - zajęcia manualno-rękodzielnicze. Powstały własnoręcznie wykonane kartki, które stały się pięknym prezentem dla babci i dziadka.
- „Warsztaty ceramiki” - zajęcia z Pracownią Pana Twardowskiego, podczas, których powstały z gliny, własnoręcznie wykonane kubki, wazy i podstawki, uczestnicy korzystali również z koła garncarskiego.
- Spotkanie z policjantem - ,, Profilaktyka uzależnień” - pogadanka o bezpieczeństwie podczas ferii i o skutkach uzależnień.
- „ Feriowe zajęcia ruchowo-wokalne - Kolorowy świat muzyki” - dzieci w sali kinowej śpiewały swoje ulubione piosenki, tworzyły do nich układ taneczny. Za występ otrzymywały baloniki z helem.
- Edukacyjne pokazy filmowe z popcornem. W sali kinowej M-GOK dla dzieci, młodzieży zostały wyświetlone trzy filmy: „Alwin i wiewiórki”, „Dzieciak rządzi” i „Odlot”.
- Wyjazd na lodowisko i trampoliny do Łomży- 30 uczestników skorzystało z lodowiska, trampolin i lasera play.
- Zabawy umysłowe: łamigłówki, rebusy, krzyżówki itp., gry i zabawy planszowe, towarzyskie i integracyjne.
- Zajęcia plastyczne: ,, Magiczny świat farb” powstały piękne kolorowe prace: pejzaże, zwierzątka, domki i postacie ulubionych bajek.
- Turniej Tenisa Stołowego - wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.
- Zajęcia kulinarne: ,,Słodkie łakocie” - babeczki zdobione owocami i posypką oraz ,,Desery owocowe” - powstały kolorowe galaretki zdobione: owocami, bitą śmietaną i czekoladą.
- ,,Karnawałowe maski” - zajęcia manualno-rękodzielnicze, podczas, których powstały pięknie wykonane maski.
- ,,Karnawałowe stroje” - uczestnicy przygotowali stroje karnawałowe, które zaprezentowali na scenie w sali kinowej.
- Spotkanie ze strażakami z OSP w Jedwabnem, którzy opowiedzieli o swoim zawodzie i zaprezentowali jak powinniśmy się zachować w nagłych wypadkach.
- Zajęcia plastyczne - uczestnicy malowali ,, Zawody ratujące życie”.
Poza programem ferii korzystano z gier planszowych, piłkarzyków, tenisa stołowego, sali kinowej, świetlicy oraz kawiarenki internetowej.
W pierwszym tygodniu ferii codziennie w zajęciach uczestniczyło 60 osób, natomiast w drugim tygodniu połowa uczestników.
18 stycznia 2020r. o godz. 10.00 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem odbył się VII Przegląd Pieśni, Kolęd i Pastorałek. Pani dyrektor Jadwiga Bekus powitała wszystkich zgromadzonych. Uczestnikom życzyła powodzenia podczas prezentacji utworów.
W przeglądzie wzięło udział 56 uczestników ze szkół podstawowych z: Jedwabnego, Przytuł, Jeziorka, Konarzyc, Piątnicy, Stawisk, Jarnut i Nadbor.
Jury w składzie:
1.Angelika Chrostowska
2. Cecylia Borawska
3. Izabela Cierpikowska
po wysłuchaniu 56 prezentacji w III kategoriach wiekowych postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia:
W I kategorii klasy I- III szkół podstawowych
I miejsce Dominika Szabłowska
II miejsce Wiktoria Osiecka
III miejsce Emilia Mieczkowska
Wyróżnienia:
1. Oliwia Winiarek
2. Dominika Kurzątkowska
3. Lena Błaszczak
4. Amelia Wądołowska
5. Liliana Rogowska
6. Natalia Niecikowska
7. Kamil Dymnicki
W II kategorii klasy IV- VI szkół podstawowych
I miejsce Aleksandra Sokołowska
II miejsce Oliwia Szmitko
III miejsce Malwina Leszczyńska
Wyróżnienie:
1.Julia Zalewska
2. Karolina Sobuta
3. Eliza Szmitko
4. Nikola Wiśniewska
5. Dominika Sobuta
6. Daniel Gołaś
W kategorii klas VII - VIII
I miejsce Aleksandra Święszkowska
II miejsce Katarzyna Bogusz
III miejsce Ewelina Osiecka
Wyróżnienie:
1. Karolina Aleksandra Gołaś
2. Barbara Roszkowska
Przerwę w czasie obrad Jury uświetnił występ Sandry
Patalan ze Stawisk,
która wraz z opiekunem panem Grzegorzem Paczoszka zagrała piękny koncert kolęd.
Występ Sandry wszystkim się bardzo spodobał i został nagrodzony gromkimi
brawami.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i wzięcie udziału
w VII Przeglądzie Pieśni, Kolęd i Pastorałek.
Zapraszamy za rok.
ZAPROSZENIE
Jeśli masz 10 lat i więcej i na ferie zostajesz w domu,
a nie chcesz się nudzić to…
…koniecznie przyjdź do nas!
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem
zaprasza dzieci i młodzież
na darmowe zajęcia:
- plastyczne, rękodzieła artystycznego, muzyczne - karaoke itp.
- kulinarne
- warsztaty ceramiki
- seanse filmowe
- gry i zabawy integracyjne - planszowe
- turniej tenisa stołowego
Zapewniamy znakomitą zabawę wśród nowych
znajomych,
emocje zawodów i konkursów
oraz miłe i pożyteczne spędzenie czasu
wolnego.
Zapraszamy
od poniedziałku do soboty w godzinach 11.00 - 15.30
UWAGA!
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
ZAPISY TELEFONICZNE ORAZ PRZEZ FACEBOOK
10 grudnia 2019 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem odbyły się zajęcia z tworzenia choinek różnymi metodami. Pod czujnym okiem instruktorek powstały piękne choinki z makaronu, koralików, szyszek, orzechów, wstążek, bibuły itp., które uczestnicy zabrali ze sobą.
10 grudnia 2019 roku o godz. 12.00 w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem odbyło się spotkanie podsumowujące Gminny Konkurs na Stroik Świąteczny / Ozdobę Choinkową.
Do konkursu zgłoszono 53 prace (stroiki świąteczne i ozdoby choinkowe)
Komisja konkursowa w składzie:
przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
W kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej - stroik świąteczny:
I miejsce: Kuba Danowski klasa Ib
II miejsce: Lena Kurzątkowska klasa Ib
III miejsce: Laura Szmitko klasa II
Wyróżnienia: Patryk Siedlecki klasa Ib
Wyróżnienia: Patrycja Raszczyk klasa IIIa
Wyróżnienia: Klaudia Siedlecka klasa IIIb
W kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej - ozdoba choinkowa:
I miejsce: Olaf Świś klasa Ib
II miejsce: Oskar Wąsowicz klasa Ib
III miejsce: Wiktoria Sara Kalista klasa IIIb
Wyróżnienia: Szymon Makowski klasa Ib
Wyróżnienia: Wojciech Wierciszewski klasa IIIa
Wyróżnienia: Lena Dmochowska klasa Ib
W kategorii klas IV-VI Szkoły Podstawowej - stroik świąteczny:
I miejsce: Aleksandra Szmitko klasa V
II miejsce: Jakub Konopka klasa IVb
III miejsce: Kinga Bagińska klasa VIa
Wyróżnienia: Eliza Szmitko klasa Va
Wyróżnienia: Adrian Mościcki klasa IVb
Wyróżnienia: Krystian Szleszyński klasa Vb
Wyróżnienia: Oliwia Rydzewska klasa VIc
W kategorii klas IV-VI Szkoły Podstawowej - ozdoba choinkowa:
I miejsce: Oliwia Szmitko klasa VIb
II miejsce: Karolina Chojnowska klasa IVa
III miejsce: Dominika Sobuta klasa IVa
Wyróżnienia: Rafał Karwowski klasa Vb
Wyróżnienia: Karolina Sobuta klasa VIb
Wyróżnienia: Szymon Karwowski klasa Vb
Wyróżnienia: Kacper Kulęgowski klasa Vb
W kategorii klas VII-VIII Szkoły Podstawowej - stroik świąteczny / ozdoba choinkowa:
I miejsce: Izabela Arciszewska klasa VIIb
Wyróżnienia: Martyna Cwalińska klasa VIIb
Wyróżnienia: Angelika Cwalina klasa VIIb
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem serdecznie zaprasza 09.12.2019r. o godz. 10.00 na VIII Warsztaty Rękodzieła Nowoczesnego zorganizowane przez Lokalną Grupę Działania Biebrzański Dar Natury.