Aktualności

Warsztaty rękodzieła artystycznego pt. „Box kwiatowy” z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet

Chcemy pokazać Wam w jak niedrogi sposób wykonać boks kwiatowy - flower box domowej roboty. Flower box - czyli pudełko na kwiaty przywędrował do nas ze wschodu i Emiratów Arabskich. Kwiaty we flower boxach podbiły serca milionów ludzi na całym świecie. Kwiaty w kolorowym pudełku prezentują się bardzo elegancko, oryginalnie i są świetnym pomysłem na prezent inny niż tradycyjny bukiet. Świetnie sprawdzą się na każdą okazję.

Dzisiaj zamiast kwiatów żywych zaprezentujemy Wam flower box z kwiatów z krepiny. Będą to m.in. goździki, margeretki i róże.

Materiały do pracy:

Pudełko (kwadratowe, prostokątne, kołowe do wyboru), klej, nożyczki, kolorowy papier, koraliki, wstążka, sznurek, bibuła/ krepina zielona, czerwona, żółta, niebieska, pistolet z klejem na gorąco, styropian, gąbka florystyczna.

Sposób wykonania:

Przygotowujemy pudełko, które całe oklejamy - my użyliśmy kolorowej wycinanki, spray złoty i szary, wstążka i koraliki ozdobne. Tak wykonane pudełko wypełniamy w środku styropianem lub gąbką florystyczną i odkładamy na bok. Następnie przystępujemy do wykonania kwiatów:

1. Goździk - sposób wykonania:

Z czerwonej bibuły wycinamy pasek długości ok. 45 cm i szerokości 8 cm, później nawijamy go na szerokość naszej dłoni, następnie nacinamy od góry małe trójkąciki. Rozwijamy całość i formujemy kwiat. Zwijamy lekko marszcząc i nadając formę naszemu goździkowi. Na koniec związujemy go nitką. My wykonaliśmy 11 goździków i umieściliśmy je w prostokątnym złotym pudełku.

2. Margereta - sposób wykonania:

Z żółtej/ niebieskiej krepiny pasek długości ok. 45 cm i szerokości 8 cm, nawijamy go na szerokość naszej dłoni, następnie nacinamy od góry paski. Rozwijamy całość i formujemy kwiat. W środek umieszczamy niebieski pasek bibuły i zwijamy żółtą lekko marszcząc i nadając formę naszej margerytce. Na koniec związujemy go nitką. My wykonaliśmy 15 niebieskich i 21 żółtych margerytek i umieściliśmy je dwóch wcześniej przygotowanych pudełkach.

Fotogaleria

2021-03-02 11:29 MGOK Jedwabne

Udział w Uroczystościach Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Delegacja z 21 DH,, Agapa-Pomocna dłoń" im. ks. Kazimierza Lutosławskiego działająca przy M-GOK wzięła udział w Uroczystościach Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Pełniła honorową wartę i składała wieniec z bialo-czerwonych kwiatów by oddać hołd Żołnierzom Niezłomnym.

Pamiętamy! Chwała Bohaterom!

https://www.narew.info/.../22258,jedwabne-pamieta-o...

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4000301286686782&id=158844764165806

2021-03-01 11:26 MGOK Jedwabne

Warsztaty rękodzieła artystycznego pt. „Naszyjniki ze skóry naturalnej”

Dzisiaj proponujemy Wam warsztaty rękodzieła artystycznego pt. „Naszyjniki ze skóry naturalnej”. Będzie ona nieodłącznym elementem Waszej stylizacji - zarówno jako jej uzupełnienie i oryginalny dodatek, który będzie jedyny w swoim rodzaju.

Znajdź własny styl i inspirację. Zachęcamy wszystkich ceniących artyzm i sztukę do wykonania własnej biżuterii. Potrzeba tak niewiele, żeby stworzyć coś niepowtarzalnego i oryginalnego.

Materiały potrzebne do wykonania biżuterii:

Skóra naturalna o różnych kolorach ( nieużywane kurtki, spodnie rękawiczki itp.), klej introligatorski (bezbarwny), tekturka, koraliki, kamienie ozdobne, rzemyk.

Sposób wykonania:

Przygotowujemy tekturę, na której rysujemy wybrany kształt naszyjnika, na początek proponujemy koło - wycinamy 3 koła o średnicy 8 cm i sklejamy je ze sobą ( czym więcej kół, tym stabilniejsza podstawa). Po wyschnięciu koła, wybieramy kolor skóry i obklejamy przygotowaną podstawę. Następnie wymyślamy wzory np. marszcząc skórę, formując fakturę, kwiaty - dodając różne elementy ze skóry lub gotowe np. kamienie, korale itp.

Na zakończenie robimy dziurkę do rzemyka - go również możemy ozdobić według własnego pomysłu.

Zachęcamy to stworzenia własnego naszyjnika i pochwalenia się nim w komentarzu pod naszym postem. Życzymy miłego tworzenia

Prezentujemy Wam nasze przykładowe „dzieła”.

Fotogaleria

2021-02-26 11:20 MGOK Jedwabne

Podziękowanie dla Morsów Jedwabne

21 lutego 2021 roku nad stawem w Jedwabnem odbyło się morsowanie połączone z ogniskiem i kiełbaskami podczas, którego morsy oraz „widzowie” wrzucali datki do puszek naszych harcerek.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i działający przy nim harcerze z 21 DH „Agapa-Pomocna dłoń” im. ks. Kazimierza Lutosławskiego w Jedwabnem serdecznie dziękują Morsom Jedwabne oraz wszystkim ,,wspierającym” za włączenie się w akcję charytatywną „POMOCNA DŁOŃ-KAŻDY MOŻE POMÓC’’.

Dziękujemy za Wasze gorące serca

Puszka nr.1 jest do końca akcji w ,,posiadaniu" Morsów Jedwabne. Jeśli ktoś jeszcze chciałby wesprzeć naszą akcję będzie mógł to zrobić przy każdym zorganizowanym spotkaniu przez Morsy Jedwabne

Fotografia: Paweł Stanisław Dąbrowski

Fotogaleria

2021-02-25 11:10 MGOK Jedwabne

Zapraszamy Wszystkich do włączenia się do naszych licytacji

AKCJA CHARYTATYWNA ,, POMOCNA DŁOŃ- KAŻDY MOŻE POMÓC"
Zbiórkę organizujemy w celu wsparcia Komendanta Hufca ZHP Nadnarwiańskiego im. Adama Chętnika w Łomży - harcmistrza Wiesława Domańskiego. W wyniku wypadku komunikacyjnego doznał on urazu kręgosłupa. Mimo operacji okazało się, że ma porażenie obydwu nóg i brak w nich czucia. Szansa na powrót do zdrowia i poprawę sprawności to długotrwała i kosztowna rehabilitacja i specjalistyczne leczenie. My również postanowiliśmy Go wesprzeć.

POMAGAJCIE RAZEM Z NAMI

Akcja trwa od 18 lutego do 31 lipca 2021 r

Zapraszamy do  naszych licytacji na Facebook profil M-gok Jedwabne.

Odbyły się już cztery licytacje:

- rybki w szklanym kielichu

- bon upominkowy na zabiegi fryzjerskie od Pani Aldony Kurzątkowskiej - Salon Fryzjerski

,, Elena" w Jedwabnem

- zestaw biżuterii w kolorze opalizującego granatu

- wazon

- w trakcie licytacji jest obraz  w technice akrylowej pt. ”Maki” o wymiarach 40x60 przekazany przez Panią Katarzynę Kostrzeba

Zapraszamy serdecznie do obserwowania i licytowania wystawianych przedmiotów na Facebook profil M-gok Jedwabne

Fotogaleria

2021-02-23 10:55 MGOK Jedwabne

Dzień Myśli Braterskiej

Druhny i Druhowie, drodzy harcerscy Przyjaciele harcerze z 21 DH,, Agapa-Pomocna dłoń" im. ks. Kazimierza Lutosławskiego działający przy M-GOK w Jedwabnem składają życzenia z okazji Dnia Myśli Braterskiej. To właśnie teraz - w dobie zagrożenia epidemicznego - szczególnie liczymy na braterstwo, przyjaźń i pomocną dłoń. Zatem bądźmy blisko siebie, uśmiechajmy się, okazujmy troskę innym i dzielmy się z nimi tym, co w nas najlepsze.

Druhny i Druhowie, zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy, instruktorzy i harcerscy seniorzy, szanowni nasi Przyjaciele życzymy Wam dużo szczęścia oraz satysfakcji z działania na harcerskim szlaku. Życzymy Wam i sobie by każda chwila w naszym życiu przepełniona była słowami wypowiadanymi podczas Przyrzeczenia Harcerskiego, a codzienny uśmiech promieniował na innych ludzi. Czuwaj

Karta z okazji Dnia Myśli Braterskiej - to dla Was

2021-02-22 16:28 MGOK Jedwabne

AKCJA CHARYTATYWNA ,,POMOCNA DŁOŃ- KAŻDY MOŻE POMÓC" ZACZYNAMY

Zapraszamy na Facebook profil M-gok Jedwabne
Na licytację ,,płyną” - 3 rybki w pięknym kielichu.
Licytację zaczynamy od 20 zł

Koniec licytacji - 22.02. 2021; godz. 21.21

Odbiór osobisty w M-GOK w Jedwabnem, termin odbioru do uzgodnienia.

Kochani, Komendant Hufca ZHP w Łomży na nas liczy, do dzieła

Fotogaleria

2021-02-18 16:23 MGOK Jedwabne

Akcja charytatywna „POMOCNA DŁOŃ - KAŻDY MOŻE POMÓC’’

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek)
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i działający przy nim harcerze z 21 DH „Agapa-Pomocna dłoń” im. ks. Kazimierza Lutosławskiego w Jedwabnem serdecznie zapraszają do udziału w akcji charytatywnej pn. „POMOCNA DŁOŃ-KAŻDY MOŻE POMÓC’’.

Zbiórkę organizujemy w celu wsparcia Komendanta Hufca ZHP Nadnarwiańskiego im. Adama Chętnika w Łomży - harcmistrza Wiesława Domańskiego. W wyniku wypadku komunikacyjnego doznał on urazu kręgosłupa. Mimo operacji okazało się, że ma porażenie obydwu nóg i brak w nich czucia. Szansa na powrót do zdrowia i poprawę sprawności to długotrwała i kosztowna rehabilitacja i specjalistyczne leczenie. My również postanowiliśmy Go wesprzeć.

POMAGAJCIE RAZEM Z NAMI

Akcja trwa od 18 lutego do 31 lipca 2021 r. i będzie w następujących formach:

1. PCHLI TARG - licytacja ,,podarowanych” przez Was przedmiotów

2. Wyrób i sprzedaż palm wielkanocnych wykonanych podczas warsztatów rękodzieła artystycznego w M-GOK

3. Zbiórka pieniężna podczas morsowania - Morsy Jedwabne

4. I inne…, a jakie podamy w marcu

Puszki będą również w instytucjach wspierających naszą akcję:

1. Urząd Miejski w Jedwabnem na czele z Panem Burmistrzem Adamem Mariuszem Niebrzydowskim

2. Kwiaciarnia Zielony Zakątek w Jedwabnem - pan

Piotr Janowicz

 

Akcję rozpoczynamy licytacjami przedmiotów, które można przekazać na ten cel do M-GOK w Jedwabnem. Będą one wystawiane na Facebook profilu M-gok Jedwabne na licytację. Liczymy na wsparcie i Wasz udział w naszej akcji.

PCHLI TARG polega na przyniesieniu i przekazaniu przedmiotu, którego nie używasz, a Chciałbyś w taki sposób wesprzeć naszą akcję.

ZAPRASZAMY i ZACHĘCAMY DO LICYTOWANIA

Pieniądze z licytacji przedmiotów sami będziecie wrzucać

do przygotowanej i zaplombowanej na ten cel puszki.

https://zrzutka.pl/m233cd?utm_medium=social....

 

2021-02-18 16:20 MGOK Jedwabne

1% dla 21 DH ,,Agapa-Pomocna dłoń” im. ks. Kazimierza Lutosławskiego w Jedwabnem

Zapraszamy Państwa do wsparcia 21 DH ,,Agapa-Pomocna dłoń” im. ks. Kazimierza Lutosławskiego poprzez przekazanie nam 1% swojego podatku dochodowego.

Misją Związku Harcerstwa Polskiego jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań. Teraz harcerstwo to organizacja, w której Twoje dziecko może zdobyć wiele nowych umiejętności.

Dzięki harcerstwu Państwa dziecko będzie szanować siebie, innych i środowisko. Będzie kreatywne i niezależne w myśli, słowie i czynie.

Młody człowiek ukształtowany w zgodzie z wartościami przyjętymi w naszym harcerskim ruchu wyróżnia się braterskim stosunkiem do innych. Przyjacielską i serdeczną postawą wobec wszystkich ludzi, gotowością i umiejętnością bezinteresownej służby innym ludziom, Bogu i Polsce oraz ciągłą pracą nad sobą, nieustannym kształtowaniem i doskonaleniem własnej osobowości.

Czuwaj

2021-02-16 16:15 MGOK Jedwabne

Walentynkowa poezja online

13 lutego 2021r na stronie internetowej Messenger M-gok w Jedwabnem zostały wyświetlone filmiki walentynkowej poezji online.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za prezentację i udział w naszej Walentynkowej poezji.

Fotogaleria

2021-02-13 14:28 MGOK Jedwabne

Walentynkowe warsztaty rękodzieła artystycznego

Nasze propozycje walentynkowe:
1. Kartki walentynkowe
2. Dekoracyjne serca
3. Kwiatek dla Ukochanej
1. Kartki walentynkowe

Materiały: paski papieru ( papier pocięty przez niszczarkę lub jeśli jej nie mamy to tniemy paski o szerokości 7mm), wstążka, klej, igła do Quillingu jeśli nie mamy możemy użyć patyka do szaszłyków, nożyczki).

Ich wykonanie proponujemy techniką Quilling (ang. „nawijać na pióro lub rurkę”) technika z rodzaju papieroplastyki (zwana też papierowym filigranem) służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.

Wykonanie: Zacznij od umieszczenia brzegu paska w igłę do quillingu lub na patyk do szaszłyka. Teraz można rozpocząć zawijanie. Powtarzaj tę czynność tak długo, aż pasek się skończy. Końcówkę zaklej klejem. Wykonujemy około 70 ścisłych zwojów (kółeczek). Teraz gotowe elementy przyklej do wcześniej wyciętego papierowego serca. Gdy wypełnisz już całe wnętrze serca - kartka walentynkowa jest gotowa. Zwijając pasek można go również zwijać luźniej, podkręcać tworząc różne kształty i wzory.

2. Dekoracyjne serca

Materiały: drut, paski papieru ( papier pocięty przez niszczarkę lub jeśli jej nie mamy to tniemy paski o dowolnej szerokości - my wykorzystaliśmy paski, które pozostały z wykonywania kartek walentynkowych - 7mm), wstążka, klej, nożyczki.

Wykonanie: Z drutu należy uformować serce, następnie owinąć je czerwonym paskiem papieru lub wstążki. Kolejnym etapem będzie udekorowanie serca paskami oraz mniejszymi sercami.

3. Kwiatek dla Ukochanej

Materiały: drut, patyki do szaszłyka, sizal, czerwona krepina lub bibuła, wstążka, klej, nożyczki, szklany pojemnik z pokrywką, lub plastikowa butelka.

Wykonanie:

Krok 1: Wytnij paseczek krepiny 5cm X 1,5cm z załamaniami pionowymi i zaokrąglij go nożyczkami u góry. Odwiń brzegi płatka. Wykonaj wklęśnięcie po środku paseczka. Zrób 7 takich samych płatków.

Krok 2: Zwiń w rulonik jeden płatek. Doklej kolejne płatki, a powstanie ci główka róży.

Krok 3: Przygotuj listki, drucik i bibułę do okręcenia różyczki. Potrzebne będą paseczki z zielonej krepiny w ilości 3 sztuk. Odetnij u góry paseczka rogi, i uformuj listki. Na listek ułóż końcówkę drutu. Sklej dolne rogi płatka nad drucikiem.

Krok 4: Drucik w listku zwiń do siebie. Okręć bibułą. W ten sam sposób wykonaj pozostałe łodyżki z listkami. Następnie skrzyżuj owinięte druciki i gotowe.

Krok 5: Wykonaną dekorację naklejamy na dużą nakrętkę, kompozycję upiększamy dodając różne elementy dekoracyjne. My wykorzystaliśmy wstążkę i sizal. Następnie całą kompozycję umieszczamy we wcześniej przygotowanym szklanym pojemniku lub butelce.

Życzymy weny twórczej w tworzeniu

Fotogaleria

2021-02-11 13:24 MGOK Jedwabne

Spotkanie integracyjne - ,,Zapusty”

Tłusty czwartek w przeszłości był nazywany Zapustami. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. Wedle tradycji w ten dzień dozwolone jest objadanie się. Najpopularniejszymi przysmakami, po które sięgamy w Tłusty Czwartek to pączki i faworki, nazywane w niektórych regionach kraju chrustem. Tłusty Czwartek to jedno z przyjemniejszych świąt, któremu towarzyszy tradycja zajadania się słodkościami. To ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Jego data zależy od daty Wielkanocy - przypada 52 dni przed nią.

7 lutego 2021 roku delegacja z M-GOK w Jedwabnem wybrała się w ramach współpracy do świetlicy wiejskiej w Kuczach Wielkich, aby wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich „Kuczewianki” porozmawiać o polskich obrzędach i zwyczajach związanych z Zapustami. W czasie spotkania było przygotowywanie smakołyków oraz wymiana doświadczeń.

Przepisy na pączki i chrusty - panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Kuczewianki” znają od swoich babć i jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Nic dziwnego, że karnawałowe słodkości znikają zawsze ze stołów w mgnieniu oka. Dziękujemy Paniom za gościnę i przepyszne wypieki i przynajmniej jeden przepis, który udało nam się ,,zdobyć”. Kalorii nikt z nas nie liczył, ważny był smak i wymiana doświadczeń kulinarnych.

Cieszymy się, że Koło Gospodyń Wiejskich „Kuczewianki” integruje mieszkańców i tworzy płaszczyznę do międzypokoleniowej wymiany doświadczeń oraz kultywuje lokalne tradycje.

Zachęcamy do wypróbowania przepisu, szczególnie, że już niedługo Tłusty Czwartek. Przepis na chrusty poniżej na zdjęciu

Smacznego

Fotogaleria

2021-02-09 13:09 MGOK Jedwabne

Przypominamy

Prosimy do 10.02.2021 roku przesłanie nagranych wierszy własnych, autorstwa znajomych, przyjaciół, ale także uznanych poetów - do nas na Messenger M-gok Jedwabne.

Walentynkowa poezja - online

Poezja przez wielu ludzi nazywana jest mową uczuć. Poeci właśnie poprzez swoje utwory wyrażali uczucia, głębokie myśli i przekonania. Literatura stała się więc przez to zwierciadłem duszy człowieka, dlatego też jej odbiorcami bywają ludzie, którzy szukają w niej wyrazu własnych uczuć i doświadczeń. I dlatego z okazji zbliżającego się Dnia Świętego Walentego proponujemy wspólne - online czytanie miłosnej poezji, która nas zadziwia i zachwyca.

Ta inicjatywa ma na celu propagowanie i rozbudzanie motywacji czytelnictwa, a szczególnie czytania na głos i recytowania poezji.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem serdecznie zaprasza wszystkich miłośników poezji do wzięcia udziału w czytaniu poezji miłosnej z okazji zbliżających się Walentynek. Chodzi nam o to, aby za aktywizować tych, którzy kochają poezję.

W sobotę 13.02.2021 roku zamieścimy przesłane przez Was filmy. Zobaczycie wszystkie występy. Chcemy twórczo z poezją spędzić ten wyjątkowy dzień w roku.

Dla pierwszych odważnych osób mamy niespodzianki w postaci rękodzieła artystycznego wykonanego w naszym Ośrodku.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i czytania poezji

Taka mała podpowiedź - wiersz można dedykować dla Ukochanej osoby

2021-02-05 15:52 MGOK Jedwabne

Podziękowanie

29. Finał za nami. Ale jaki to był Finał! Wierzymy, że dobro wraca. Gramy bo taka jest potrzeba. To co wspólnie robimy jest pięknym świadectwem ogromnej ludzkiej dobroci, życzliwości i przyjaźni. Kochani, dziękuję wszystkim, którzy tworzyli naszą grupę ,,Agapa i Przyjaciele”! - 16 wspaniałych ludzi Wszyscy wiemy, że pod każdym względem w tym roku nie było łatwo i lekko. Dlatego serdecznie dziękuję wolontariuszom i ich rodzicom, którzy pomimo mrozu i śniegu byli tego dnia ze mną - zbieraliśmy na szczytny cel. Jestem pełna podziwu dla Waszego zaangażowania, wytrwałości oraz gorących serc dziękuję wszystkim i każdemu z osobna.

 

Jestem z Was mega dumna. Naszego rekordu niestety nie pobiliśmy - uzbieraliśmy - 10,684,07 zł, oraz 10 srebrnych pierścionków i 24 srebrne zawieszki. Ale Jesteśmy zadowoleni i z takiego wyniku

Serdeczne podziękowania dla:

• Stowarzyszenie Wędkarskie ,,Koledzy Karpia” w Jedwabnem

• Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem

• Ochotnicza Straż Pożarna w Jedwabnem, a szczególne podziękowania dla druha Macieja Domaszewskiego

• ,,Bar u Lepaka” - pani Anna Kossakowska

• Sklep ,,Kamiś” w Jedwabnem - pani Renata Mołas

• Sołtys Burzyna - pani Renata Wądołowska

• Fotorelacja morsowania J - pan Dariusz Grabowski

• Nowo tworząca się grupa Morsy - Jedwabne

Podziękowania dla Przyjaciół Agapy:

• Andrzej Polkowski

• Patryk Przestrzelski

• Artur Orszewski

• Aneta Kalista

• Sylwia Siedlecka

• Elżbieta Dymnicka

• Marta Kisielewska

• Barbara Kisielewska

• Monika Wądołowska

• Klaudia Bogusz

Podziękowania papierowe otrzymacie na zbiórce harcerskiej z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Jeszcze raz serdecznie dziękuję w imieniu całej 21 DH ,,Agapa-Pomocna dłoń” im. ks. Kazimierza Lutosławskiego oraz przyjaciół Agapy dla całej cudownej lokalnej społeczności, która co roku czeka na to, aby wspomóc Fundację i wypatruje Nas na ulicach Jedwabnego oraz wspaniałych ludzi z Łomży, Wizny, Burzyna, Dobrzyjałowa, Drozdowa, Stawisk, Przytuł i pozostałych miejscowości, które odwiedziliśmy - Jesteście Wielcy i macie ogromne gorące serduszka. Do zobaczenia Siema!

W konkursie wewnętrznym na ,,Najlepszy Wolontariusz” wśród harcerzy z 21 DH ,,Agapa-Pomocna dłoń” im. ks. Kazimierza Lutosławskiego - I miejsce zajęła Wiktoria Sara Kalista, oraz przyznałam dwa wyróżnienia dla: Klaudii Siedleckiej i Kamila Dymnickiego.

Gratuluję Wszystkim i Wiem, że Wasza służba/ dobro na rzecz innych kiedyś do Was wróci. Jestem dumna z Was Wszystkich. Jesteście Wielcy i macie ogromne Serca Czuwaj

 


 

2021-02-04 15:36 MGOK Jedwabne

29 Finał WOŚP

Każdy kolejny Finał WOŚP to czas, w którym wszyscy Polacy łączą się w jednym celu - aby zebrać środki dla polskich szpitali. Siema! Wolontariusze z Agapy i ich przyjaciele już po raz kolejny meldują gotowość do służby i pracy - dla innego człowieka. Mamy gorące serducha i lubimy pomagać! Puszka - jest! Pełne zaangażowanie - jest! Środki bezpieczeństwa
- są!

Widzimy się podczas zbiórki w niedzielę, w dniu 29. Finału WOŚP! 31.01.2021 roku będzie 16 wolontariuszy. Znajdziecie nas w Jedwabnem, Burzynie, Przytułach, Dobrzyjałowie, Drozdowie, Wygodzie, Puchałach, Gać, Wiźnie i Łomży.

W Jedwabnem będą kwestowali:

Katarzyna, Klaudia, Kamil, Wiktoria

Spotkacie ich pod kościołem przed i po mszach na: 7.30, 9.30, 12.00 i 17.00; będą też stać pod Biedronką, Jedynką i Prim… w godz. 11.00, 12.00, 13.00 ...

Andrzej i Klaudia - Dobrzyjałowo - 8.00, 9.30, 11.30

i w Przytułach - 9.00 i 11.30

Amelia, Monika i Renata - Burzyn - 9.00, 10.30 i 12.00

Izabela i Marzena - Drozdowo - 7.30, 10.00 i 16.00

Artur, Julia, Karolina - Wygoda - 9.00, 10.30 12.00; Puchały - 9.00 12,00; Gać - 13.00

Paweł - Wizna - 7.00, 9.00, 10.30, 12.00

Patryk - Łomża

Dodatkową atrakcją i możliwością wrzucenia do WOŚP puszki będzie - morsowanie nad stawem w Jedwabnem o godzinie 12 Można będzie popatrzeć albo po morsować

Oczywiście prosimy o zachowanie bezpieczeństwa w związku ze stanem epidemicznym - covid 19. Prosimy nie tworzyć zgromadzeń i stosować wszystkie możliwe środki ostrożności. Grajmy ale uważajmy na siebie i swoich bliskich.

Nasza puszka znajduje się również w zaprzyjaźnionym z nami

,,Bar u Lepaka’’, który na pewno każdy z Was zna. Zamawiajcie pyszne jedzonko i wrzucajcie do puszki. Będziemy wdzięczni za każdą symboliczną złotówkę.

Wiemy, że wspólnie osiągniemy wiele w grupie siła. Liczymy na Wasze gorące serca Siema!

 

2021-01-29 16:47 MGOK Jedwabne

Walentynkowe poezje - online

Poezja przez wielu ludzi nazywana jest mową uczuć. Poeci właśnie poprzez swoje utwory wyrażali uczucia, głębokie myśli i przekonania. Literatura stała się więc przez to zwierciadłem duszy człowieka, dlatego też jej odbiorcami bywają ludzie, którzy szukają w niej wyrazu własnych uczuć i doświadczeń .I dlatego z okazji zbliżającego się Dnia Świętego Walentego proponujemy wspólne - online czytanie miłosnej poezji, która nas zadziwia i zachwyca.

Ta inicjatywa ma na celu propagowanie i rozbudzanie motywacji czytelnictwa, a szczególnie czytania na głos i recytowania poezji. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem serdecznie zaprasza wszystkich miłośników poezji do wzięcia udziału w czytaniu poezji miłosnej z okazji zbliżających się Walentynek. Chodzi nam o to, aby zaaktywizować tych, którzy kochają poezję. Prosimy o nagrania wierszy własnych, autorstwa znajomych, przyjaciół, ale także uznanych poetów. Prosimy o np. stworzenie romantycznej atmosfery przy blasku świec i nagranie recytującej wiersz - osoby, a następnie przesłanie jego do nas do 10.02.2021roku na Messenger M-GOK Jedwabne. W sobotę 13.02.2021 roku zamieścimy przesłane przez Was filmy. Zobaczycie wszystkie występy. Chcemy twórczo z poezją spędzić ten wyjątkowy dzień w roku. Dla pierwszych zgłoszonych osób mamy niespodzianki w postaci rękodzieła artystycznego wykonanego w naszym Ośrodku.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i czytania poezji

Taka mała podpowiedź - wiersz można dedykować dla Ukochanej osoby

Fotogaleria

2021-01-29 16:40 MGOK Jedwabne

OGŁOSZENIE

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkich uczestników VIII Powiatowego Przeglądu Pieśni, Kolęd i Pastorałek po odbiór nagród w dniach: 2 i 3.02.2021r. w godz. od 10 do 18.00

Fotogaleria

2021-01-28 16:36 MGOK Jedwabne

Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsze bajkowe przebranie pod hasłem: „W krainie bajek i baśni”

Serdecznie dziękujemy za przesłanie filmików i udział w naszym konkursie.
Przedmiotem konkursu było przygotowanie najciekawszego przebrania bajkowego wykonanego według własnego pomysłu oraz jego prezentacja

Nagrodziliśmy następujące osoby:

1. Antonina Turowska - 6 lat

2. Mikołaj Rokuszewski - 4 lata

3. Julian Jan Mościcki - 8 lat

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w naszych propozycjach.

2021-01-28 16:32 MGOK Jedwabne

OGŁOSZENIE

Protokół
Komisji oceniającej uczestników VIII Powiatowego Przeglądu Pieśni, Kolęd i Pastorałek z dnia 23.01.2021 roku (online) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem

Komisja w składzie:

1. Celina Borawska

2. Angelika Chrostowska

3. Izabela Cierpikowska

po wysłuchaniu online 33 wykonawców w dwóch kategoriach wiekowych postanowiła przyznać następujące nagrody

i wyróżnienia:

 

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce - Aleksander Szymański

II miejsce - Eliza Szmitko

III miejsce - Łucja Baczewska

Wyróżnienia:

Maja Niksa

Aleksandra Niecikowska

Sebastian Mieczkowski

Magdalena Górska

Amelia Piotrowska

 

W kategorii klas VII-VIII:

I miejsce - Aleksandra Sokołowska

II miejsce - Katarzyna Boguska

III miejsce - Oliwia Szmitko

Wyróżnienia:

Malwina Leszczyńska

Ewelina Osiecka

Anna Modzelewska

Aleksandra Święszkowska

Nikola Wiśniewska

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w VIII Powiatowym Przeglądzie Pieśni, Kolęd i Pastorałek. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Informacja o odbiorze nagród zostanie udostępniona 27.01.2021roku.

 

2021-01-25 14:00 MGOK Jedwabne

Masa solna ciąg dalszy…

Prezentujemy Wam - efekty naszej pracy po wyschnięciu
i pomalowaniu…

Zachęcamy do pracy

Przypominamy recepturę naszej masy solnej:

Składniki:

• szklanka soli drobnoziarnistej

• szklanka mąki

• 1/2 szklanki wody

• Ewentualnie można dosypać klej do tapet ( dodaje twardości masy)

• Cynamon, przyprawa korzenna proponujemy dodać do masy solnej w celu pięknego zapachu podczas tworzenia prac i w czasie ich suszenia. Jest to zapach świąt

• Kakao w celu przyciemnienia masy

Wykonanie:

Zmieszaj dokładnie sól z mąką - dolewaj wodę i ugniataj. Wyrabiaj je tak długo, aż będzie gładkie. Do wycinania kształtów foremkami, rozwałkuj ciasto. Do lepienia figurek wystarczy oderwać bryłkę odpowiedniej wielkości.

 

Fotogaleria

2021-01-21 14:04 MGOK Jedwabne

REGULAMIN KONKURSU ONLINE NA NAJŁADNIEJSZE BAJKOWE PRZEBRANIE pod hasłem: „W krainie bajek i baśni

Organizatorem konkursu jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem; ul. Piękna 8; 18-420 Jedwabne; tel. 862172124.

REGULAMIN KONKURSU ONLINE NA NAJŁADNIEJSZE BAJKOWE PRZEBRANIE pod hasłem: „W krainie bajek i baśni”

Postanowienia ogólne

1. Organizatorem konkursu jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem; ul. Piękna 8; 18-420 Jedwabne; tel. 862172124.

2. Konkurs odbędzie się pod hasłem: „W krainie bajek i baśni”

Przedmiot i cele konkursu

Przedmiotem konkursu jest przygotowanie najciekawszego przebrania bajkowego wykonanego według własnego pomysłu oraz jego prezentacja.

Cele konkursu:

Rozbudzanie zamiłowania do baśni i bajek, rozwijanie kreatywności i wyobraźni dziecka oraz pogłębianie więzi rodzinnych przy wspólnym tworzeniu przebrania.

Uczestnikami konkursu mogą być dzieci w wieku 3 - 10 lat z Miasta i Gminy Jedwabne.

Warunki udziału

Zapoznanie się z regulaminem konkursu i akceptacja jego warunków. Przebranie się w strój bajkowy/baśniowy i prezentacja stroju. Zgłoszenie poprzez przesłanie filmiku (nagranie - prezentacja dziecka w przebraniu w czasie od 1 do 4 minut) przyjmowane będzie: pocztą email pod adresem mgokjedwabne@wp.pl oraz przez messenger M-gok Jedwabne do dnia 21 stycznia 2021 roku z dopiskiem „Konkurs na przebranie - W krainie bajek i baśni”. Każda z postaci musi posiadać nakrycie głowy oraz jakiś charakteryzujący ją rekwizyt wykonany własnoręcznie przez dziecko lub/i z pomocą rodzica czy opiekuna.

Opiekunowie uczestników zgłaszają udział w konkursie poprzez podanie imienia, nazwiska i wieku dziecka oraz własnego imienia i nazwiska oraz numeru telefonu kontaktowego.

Komisja konkursowa

Komisję konkursową powoła organizator. Przebrania będą oceniane według następujących kryteriów: pomysłowość, estetyka wykonania stroju, wkład pracy. Nie oceniane będą stroje z wypożyczalni.

Zasady przyznawania nagród

Organizator zapewnia nagrody. Jeśli Jury uzna za zasadne, może przyznać wyróżnienia. Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne i nieodwołalne.

Ogłoszenie wyników

Laureaci konkursu w przebraniu i z opiekunem zobowiązani są do osobistego odbioru nagrody po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Postanowienia końcowe

Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody przez prawnego opiekuna uczestnika konkursu na wykorzystanie danych osobowych i wizerunku uczestnika w celu wyłonienia zwycięzcy konkursu i przyznania nagrody. Opiekun prawny uczestnika konkursu wyraża zgodę na umieszczenia danych osobowych i wizerunku uczestnika w materiałach publikowanych przez organizatora i na stronach internetowych. Opiekun prawny uczestnika konkursu ma prawo wglądu do danych osobowych uczestnika oraz ich weryfikacji. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu w każdym czasie bez podania przyczyny.

Fotogaleria

2021-01-16 14:54 MGOK Jedwabne

Ferie z pasją… ciąg dalszy - Pani Zima

Dzisiaj proponujemy zajęcia plastyczno-techniczne pt. „Pani Zima”.


Do wykonania pracy przygotowaliśmy następujące materiały: kolorowy brystol, krepina, bibuła, nożyczki, pasta do zębów, szczoteczka, płatki śniegu, klej, firanka, mulina, wata, mazaki, wiór z temperowanej kredki, śnieżynki (dziurkacz ozdobny).

Sposób wykonania: Na brystolu nakleiliśmy głowę Pani Zimy, następnie przystąpiliśmy do wyklejania sukni - użyliśmy do tego białej bibuły i krepiny, formując je w harmonijkę i naklejając od dołu. Bluzkę Pani Zimy zrobiliśmy z firany a włosy z muliny. Nad nią obłoczki z waty i pasty do zębów. Przed Panią Zimą powstał bałwan z pasty do zębów, udekorowany czarnymi guzikami i garnkiem z bibuły, nos z pomarańczowej kartki, miotła z bibuły i wióra z temperowanej kredki. Pracę wykończyliśmy śnieżynkami.

Druga nasza Pani Zima powstała tylko z firanki

Pamiętajcie możecie wykorzystać inne materiały liczy się pomysł, wysiłek, kreatywność oraz integracja rodzinna.

Zachęcamy do wykonania pracy. Ciekawi jesteśmy jakie Panie Zimy Wy stworzycie? Jeśli chcecie się pochwalić to prosimy o wklejanie w komentarzu Waszych ,,dzieł”. Życzymy dobrej zabawy.

Fotogaleria

2021-01-15 14:45 MGOK Jedwabne

Dzień Babci i Dziadka- warsztaty rękodzieła artystycznego- ciąg dalszy Ferii z pasją...

Zbliża się Dzień Babci i Dziadka wspaniałą niespodzianką będzie upominek wykonany własnoręcznie. Zachęcamy do stworzenia dekoracji kwiatowej w butelce.


Potrzebne rekwizyty: -bibuła, krepina, nożyczki, klej, brokaty, elementy dekoracyjne, wstążki, drucik, butelka lub słoik, duża nakrętka.


Sposób wykonania: Przygotowujemy butelkę odcinając jej dno. Następnie wykonujemy kwiaty z krepiny - my proponujemy czerwone róże z zielonymi liśćmi. Wykonaną dekorację naklejamy na dużą nakrętkę, kompozycję upiększamy dodając różne elementy dekoracyjne. My wykorzystaliśmy szyszki, wstążki, cekiny, kolorowe piórka i sizal. Następnie całą kompozycję umieszczamy we wcześniej przygotowanej butelce. Górę butelki (nakrętkę) oklejamy wstążką i wykonujemy napis Kochanej Babci, który przyklejamy. Można również w środek butelki włożyć: żywy lub sztuczny kwiat, mech, gałązkę itp. Pamiętajcie, że liczy się pomysł i to, że wykonacie go własnoręcznie. Gwarantujemy, że Wasze Bacie i Wasi Dziadkowie będą bardzo zadowoleni. Życzymy weny twórczej w tworzeniu prezenciku.


 
Fotogaleria

2021-01-14 14:25 MGOK Jedwabne

Ferie z pasją... Rozstrzygnięcie zimowej wykreślanki

Cieszymy się, że wzięliście udział w naszych feriach z pasją - online pt. Zimowa wykreślanka. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

W zabawie wygrały trzy następujące osoby: Wiktoria Sara Kalista, Ewelina Osiecka i Katarzyna Włodkowska, które zapraszamy po odbiór nagród- niespodzianek do M-GOK w Jedwabnem.
2021-01-12 11:19 MGOK Jedwabne

Ferie z pasją… Zadbajmy o skrzydlatych przyjaciół - karmnik dla ptaków

Zimowa „stołówka” naszych skrzydlatych przyjaciół powinna być zaopatrzona w ziarna owsa i pszenicy i oraz nasion roślin oleistych np. słonecznika czy dyni.


Do wykonania karmnika potrzebna będzie:
- butelka plastikowa ( my wzięliśmy półtora litrową o kwadratowym przekroju), można wykorzystać też dużą pięciolitrową. Mniejsza butelka nie pozwoli wejść do środka dużym ptakom.
- sucha trawa, liście, patyki, nożyczki, sznurek oraz marker.
Jak wykonać karmnik:
Na butelce markerem narysujcie wzór otworów, które potem wytniecie nożyczkami.
Brzegi można lekko podgrzać zapalniczką, aby nie były ostre ( tu pomogą Wam rodzice).
Na „szyjce” butelki zawiążcie sznurek, którym później przywiążecie karmnik do gałęzi drzewa lub barierki balkonu.
Dookoła górnej jej części przymocujcie sznurkiem suche elementy np. liści, trawy lub patyków. Nadadzą one naszej butelce naturalnego wyglądu.
W dolnej części karmnika zróbcie dziurę wielkości przyniesionego wcześniej patyka, można ją wypalić podgrzanym gwoździem ( tu również poproście rodziców). Przesadźcie patyk tak, aby wystawał również z drugiej strony. Na tym kijku będą mogły siadać ptaki i dziobać ziarna ze środka butelki.
Powieście karmnik we wcześniej upatrzonym miejscu, wybierzcie takie, żeby nie mógł sięgnąć do niego kot. Do środka można wsypać różne ziarna: siemię lniane, kaszę, pestki słonecznika, pszenicę, owies.
Uwaga nie wsypujemy do karmnika okruchów chleba, ponieważ są szkodliwe dla zdrowia ptaków.
Pamiętajmy tylko, że jeśli zaczynamy dokarmiać ptaki, powinniśmy to robić systematycznie i niewielkimi porcjami, aby ptaki nie traktowały nas jako głównego źródła pożywienia.
Miłego tworzenia !

Fotogaleria

2021-01-12 11:12 MGOK Jedwabne

Ferie z pasją… zimowa wykreślankaZapraszamy do ćwiczeń, które zwykle sprawiają dzieciom dużo frajdy, a jednocześnie mają wysokie walory edukacyjne. Są to rebusy, krzyżówki, łamigłówki, wykreślanki itp.
Naszą pierwszą propozycją na ferie jest wykreślanka tematyczna


- zimowa.


Dla pierwszych trzech osób, które prześlą w wiadomości największą ilość ukrytych wyrazów związanych z zimą mamy nagrody niespodzianki zapraszamy do udziału
Czas start…
Życzymy wesołej zabawy!


Fotogaleria

2021-01-08 11:09 MGOK Jedwabne

Ferie z pasją … Masa solnaMasa solna to świetny materiał dla dzieci, młodzieży i dorosłych - można z niej tworzyć dekoracje bądź drobne upominki. Wyjaśniamy, jak zrobić idealną masę solną krok po kroku. Jak ją zrobić, wypiekać, suszyć i malować!
Podstawowy przepis na masę solną


Składniki:


• szklanka soli drobnoziarnistej


• szklanka mąki


• 1/2 szklanki wody


• Ewentualnie można dosypać klej do tapet ( dodaje twardości masy)


• Cynamon, przyprawa korzenna proponujemy dodać do masy solnej w celu pięknego zapachu podczas tworzenia prac i w czasie ich suszenia. Jest to zapach świąt


• Kakao w celu przyciemnienia masy
Wykonanie:


Zmieszaj dokładnie sól z mąką - dolewaj wodę i ugniataj. Wyrabiaj je tak długo, aż będzie gładkie. Do wycinania kształtów foremkami, rozwałkuj ciasto. Do lepienia figurek wystarczy oderwać bryłkę odpowiedniej wielkości.
Jak przyśpieszyć suszenie?


Wykonane prace wyłożyć na blachę pokrytą papierem do pieczenia i włączyć termoobieg temp. max do 100 stopni Celsjusza do całkowitego wysuszenia. Grubsze elementy trzeba dłużej suszyć, natomiast płaskie można co jakiś czas przewracać.
Po wyschnięciu figurek pomalujcie je farbkami. Życzymy dobrej zabawy


Fotogaleria

2021-01-07 11:01 MGOK Jedwabne

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU ONLINE W VIII POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE PIEŚNI, KOLĘD I PASTORAŁEK

REGULAMIN


I. ORGANIZATOR


Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem
ul. Piękna 8
18-420 Jedwabne

tel.862172124

II. CELE KONKURSU


- ożywienie tradycji kolędowania

- śpiew solowy

- poznawanie nieznanych i zapomnianych polskich pieśni,  kolęd oraz pastorałek

- prezentacja efektów pracy młodych wykonawców

- kultywowanie tradycji śpiewania najpiękniejszych utworów świątecznych


III. TERMIN WYSŁANIA NAGRANIA

 

14.01.(czwartek) 2021 r.


IV. UCZESTNICY KONKURSU
- soliści

w kategoriach:

I kategoria - klasy  IV-VI szkoły podstawowej

II kategoria - klasy  VII-VIII szkoły podstawowej

 

 

V. WARUNKI UCZESTNICTWA


Zgłoszeni uczestnicy proszeni są  o przesłanie filmiku audiowizualnego mp4 z wykonanej pieśni, kolędy lub pastorałki
na e-mail: mgokjedwabne@wp.pl lub na messenger M-gok
w Jedwabnem, można też dostarczyć nagranie na płytce CD, którą należy przesłać lub dostarczyć osobiście po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu - tel. 862172124. 

 

Proszę podpisać wysłany filmik: imię nazwisko uczestnika,  klasa, szkoła,  imię i nazwisko opiekuna.

 

 Pamiętajcie:  film można nagrywać telefonem komórkowym (prosimy o dobrą jakość nagrania, nagranie nie może być obrabiane, przerabiane dźwiękowo i obrazowo, montowane studyjnie)
z uwzględnieniem pozytywnego jego przekazu w treści i formie.

W przypadku pytań prosimy o kontakt email: mgokjedwabne@wp.pl

 

ZGŁOSZENIE DO VIII PRZEGLĄDU

należy przesyłać do 14.01.2021 roku na adres:

email: mgokjedwabne@wp.pl
lub na messenger M-gok w Jedwabnem

 

                                     Serdecznie zapraszamy 

           Organizator

                              Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem

VI. Osoba odpowiedzialna za przygotowanie i koordynację przeglądu: Katarzyna Sobuta - instruktor kulturalno-oświatowy      Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnem

2021-01-04 10:58 MGOK Jedwabne

Ozdoba świąteczna

Ozdoba świąteczna, prezent, a może po prostu czas spędzony na wspólnym tworzeniu bombki
Co o tym myślicie? Decyzja należy do Was
Bombka styropianowa, zdobiona koralikami.
Samodzielnie wykonane bombki styropianowe to świetna alternatywa spędzenia wolnego czasu kreatywnie.
Można je udekorować na wiele sposobów.
Wykonana samodzielnie przyniesie wiele radości dorosłym oraz dzieciom, a wspólnie spędzony czas zapamiętamy na długo.
Do wykonania naszej bombki potrzebujemy:
kuli ze styropianu, cekinów, koralików oraz szpilek (wybraliśmy te długie) ponieważ lepiej trzymają większe elementy. Do cekinów można użyć krótszych. Serca wycinamy z kolorowego papieru, może to być również inny motyw. Ozdobne kuleczki można wziąć ze starych korali, ewentualnie kupić w sklepie.
Koraliki przypinamy szpilkami według uznania.
Miłej zabawy

Fotogaleria

2020-12-23 10:50 MGOK Jedwabne

Zimowa dekoracja

Nasza propozycja zimowej dekoracji świątecznej z papieru...
Zapraszamy do wykonania

Fotogaleria

2020-12-15 10:42 MGOK Jedwabne

Podziękowanie

HARCERZE z 21 DH,,AGAPA-POMOCNA DŁOŃ" IM.KS. KAZIMIERZA LUTOSŁAWSKIEGO działający przy M-GOK Jedwabne serdecznie dziękują Wszystkim cudownym darczyńcom 1 %
2020-12-11 10:39 MGOK Jedwabne

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU ONLINE W VIII POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE PIEŚNI, KOLĘD I PASTORAŁEK

REGULAMIN
I. ORGANIZATOR
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem
ul. Piękna 8
18-420 Jedwabne
tel.862172124
II. CELE KONKURSU
- ożywienie tradycji kolędowania
- śpiew solowy
- poznawanie nieznanych i zapomnianych polskich pieśni, kolęd oraz pastorałek
- prezentacja efektów pracy młodych wykonawców
- kultywowanie tradycji śpiewania najpiękniejszych utworów świątecznych
III. TERMIN WYSŁANIA NAGRANIA
14.01.(czwartek) 2021 r.
IV. UCZESTNICY KONKURSU
- soliści
w kategoriach:
I kategoria - klasy IV-VI szkoły podstawowej
II kategoria - klasy VII-VIII szkoły podstawowej
V. WARUNKI UCZESTNICTWA
Zgłoszeni uczestnicy proszeni są o przesłanie filmiku audiowizualnego mp4 z wykonanej pieśni, kolędy lub pastorałki
na e-mail: mgokjedwabne@wp.pl lub na messenger M-gok
w Jedwabnem, można też dostarczyć nagranie na płytce CD, którą należy przesłać lub dostarczyć osobiście po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu - tel. 862172124.
Proszę podpisać wysłany filmik: imię nazwisko uczestnika, klasa, szkoła, imię i nazwisko opiekuna.
Pamiętajcie: film można nagrywać telefonem komórkowym (prosimy o dobrą jakość nagrania, nagranie nie może być obrabiane, przerabiane dźwiękowo i obrazowo, montowane studyjnie) z uwzględnieniem pozytywnego jego przekazu w treści i formie. W przypadku pytań prosimy o kontakt email: mgokjedwabne@wp.pl
ZGŁOSZENIE DO VIII PRZEGLĄDU
należy przesyłać do 14.01.2021 roku na adres:
email: mgokjedwabne@wp.pl
lub na messenger M-gok w Jedwabnem
Serdecznie zapraszamy
2020-12-10 10:33 MGOK Jedwabne

Idą święta - dekoracje świąteczne pt. „ CHOINKA”

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem zachęca do wykonania dekoracji świątecznej choinki z makaronu, która jest prosta do wykonania i śliczna.
To od Was zależy jakiego użyjecie makaronu, i w jaki sposób ją ozdobicie.
Co będzie potrzebne:
• Kartka techniczna z bloku - brystol lub styropianowy stożek
• Makaron (do wyboru, my użyliśmy wstążek, ale równie ładnie wychodzą rurki, czy muszelki) mogą być również orzechy lub szyszki
• Pistolet z klejem na gorąco
• Złoty, srebrny lub zielony spray
• Ozdóbki np. koraliki, lampki
My proponujemy złotą choinkę z makaronowych kokardek i orzechów. Na karton nakleiliśmy makaron, a na inny stożek orzechy włoskie.
SPOSÓB WYKONANIA:
1. Kartkę techniczną (brystol) składamy w stożek i sklejamy - im większa kartka, tym wyższa będzie choinka.
2. Rozgrzewamy klej na gorąco i na wykonany stożek zaczynamy naklejać makaron, jeden obok drugiego, aż do samej góry choinki.
3. Na choinkę nanosimy wybrany kolor spray.
4. Po wyschnięciu choinki przyklejamy ozdoby np. koraliki, lampki itp.
5. I tak powstanie piękna dekoracja na świąteczny stół.
ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO WYKONANIA TAKIEJ CHOINKI
2020-12-08 10:27 MGOK Jedwabne

Wyślij kartę świąteczną drogą pocztową cd.

Zrób to sam i wyślij kartę świąteczną drogą pocztową
Nasze inne propozycje kart świątecznych cd.

Fotogaleria

2020-12-06 09:50 MGOK Jedwabne

OGŁOSZENIE

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkich uczestników VI Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Harcerskiej po odbiór nagród w dniach: 8, 15 lub 22 XII 2020r. w godz. od 7.30 do 15.30.
Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jedwabnem za wsparcie finansowe VI Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Harcerskiej.
2020-12-04 13:55 MGOK Jedwabne

ZRÓB TO SAM I PRZEŚLIJ ŻYCZENIA DROGĄ POCZTOWĄ

Witamy, dzisiaj zachęcamy do wykonania kartki świątecznej wykorzystując technikę iris folding.
Coraz rzadziej wysyłamy pocztą kartki. Święta są bardzo dobrą okazją, by ten zamierający zwyczaj ożywić i przesłać najbliższym życzenia świąteczne na wykonanej samodzielnie lub rodzinnie pocztówce. Można też do koperty z kartą włożyć pachnącą gałązkę jedliny. Jest to doskonała okazja do podtrzymania tradycji przesyłania kartek z życzeniami swoim znajomym i bliskim drogą pocztową.
Do wykonania kartki potrzebujemy :
- kartkę ecri 21cmx14cm (połowa kartki A4) z bloku technicznego
- kartkę złotą na której będziemy wykonywać - naklejać choinkę 10,5cmx7cm z bloku rysunkowego
- kartkę A4 zieloną - z bloku rysunkowego (do wycinania pasków)
- kawałek kartki o kolorze złotym lub brązowym - z bloku rysunkowego (do pnia i środka choinki)
- wzór choinki
- taśmę przeźroczystą
- wydrukowany wzór choinki
- taśmę dwustronną
- nożyczki
INSTRUKCJA:
Na początku trzeba zaopatrzyć się we wzór/diagram, według którego będziemy składać. My proponujemy choinkę.
1. Kartkę ecri 21 cmx14cm (połowa kartki A4) z bloku technicznego zginamy na pół i odkładamy na bok.
2. Na złotej kartce 10,5cmx7cm z bloku rysunkowego odrysowujemy wzór choinki, następnie wycinamy środek. Pod spód podkładamy wzór iris folding choinkę.
3. Teraz z kartki A4 zielonej - z bloku rysunkowego wycinamy podłużne paski o szerokości ok. 4 cm i składamy je na pół - tak robimy z całą kartką. Z kawałka kartki złotej lub brązowej wycinamy 2 paski o szerokości 4 cm i długości ok. 5 cm, również składamy na pół (do pnia i środka choinki).
4. Dla ułatwienia i przyspieszenia pracy możemy pociąć taśmę na paski o długości ok. 3 cm. Potrzebujemy ok. 45 takich pasków. Jeśli mamy już przygotowaną taśmę, możemy zabrać się za przyklejanie poskładanych pasków.
5. Od wewnątrz kartki przyklejamy po kolei paski zgodnie z cyframi 1,2,3 itd. Przykładamy 1 pasek na odpowiednie miejsce i tak, aby zakrywał tylko wyznaczone pole przyklejamy z jednej i drugiej strony paska. PAMIĘTAJCIE, że 1 i 2 oraz pusty trójkąt na środku to pasek brązowy lub złoty, a dla numeru od 3 do 19 są to paski o kolorze zielonym. Po zakończonej pracy naklejamy taśmę dwustronną.
6. Złotą kartkę 10,5cm x7cm ( z gotową choinką) naklejamy na wcześniej przygotowaną kartkę ecri 21cm x14cm (połowa kartki A4). I tak powstała piękna własnoręcznie wykonana kartka bożonarodzeniowa.
7. Pozostało tylko własnoręcznie wypisać w środku życzenia oraz na pierwszej stronie napiszcie Wesołych Świąt.
Prezentujemy Wam kartki bożonarodzeniowe wykonane w M-GOK z innych szablonów.
ZACHĘCAMY DO STWORZENIA I WYSŁANIA WŁASNEJ KARTKI.

Fotogaleria

2020-12-04 13:47 MGOK Jedwabne

Protokół z VI Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Harcerskiej

Protokół z VI Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Harcerskiej z dnia 30.11.2020 roku
w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem
Komisja w składzie:
1. Celina Borawska
2. Izabela Cierpikowska
3. Jolanta Zejer
po wysłuchaniu online 32 prezentacji w trzech kategoriach wiekowych postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
W kategorii klas I-III:
I miejsce - Oliwia Winiarek
II miejsce - Zofia Bańkowska
III miejsce - Lena Błaszczak
Wyróżnienia:
- Laura Szmitko
- Lidia Kossakowska
- Weronika Śledziewska
W kategorii klas IV-VI:
I miejsce - Ewelina Matejko
II miejsce - Aleksander Szymański
III miejsce - Eliza Szmitko
Wyróżnienia:
- Amelia Piotrowska
- Dominika Sobuta
- Kamil Dymnicki
- Łucja Baczewska
W kategorii klas VII-VIII:
I miejsce - Katarzyna Boguska
II miejsce - Aleksandra Sokołowska
III miejsce - Oliwia Szmitko
Wyróżnienia:
- Kalina Luchcińska
- Kinga Bagińska
- Nikola Wiśniewska
- Malwina Leszczyńska
Na tym protokół zakończono i podpisano.
Jedwabne, 30.11.2020r.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w VI Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Harcerskiej. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Informacja o odbiorze nagród zostanie udostępniona w terminie do 9 grudnia.

Fotogaleria

2020-11-30 13:39 MGOK Jedwabne

OGŁOSZENIE

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem informuje, iż wyniki z obrad jury VI Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Harcerskiej udostępnione będą 1 grudnia 2020 roku na Facebook M-gok Jedwabne.
O terminie i sposobie odbioru nagród poinformujemy w kolejnym poście.
Pozdrawiamy
2020-11-20 13:37 MGOK Jedwabne

Lampiony ze słoików

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem zachęca do wykonania lampionów ze słoika. Potrzebne materiały: słoik bez etykiety dowolnej wielkości, klej na gorąco lub magiczny, dekoracje np. cekiny, makaron, ryż, koraliki, wstążeczki, wzory z dziurkacza ozdobnego, farby do szkła, spray, kokardy, szyszki, chusteczki ozdobne, zasuszone roślinki, koronki, firanki, podgrzewacze, małe świeczki itp.
Lampion to bardzo dobre rozwiązanie na zagospodarowanie słoika. Wystarczy choćby przyklejona koronka, żeby nie wyglądał tak zupełnie zwyczajnie i dawał przyjemne przytłumione światło. Do środka wsypaliśmy ryż, który dodatkowo pochłania wilgoć.
Lampiony pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale przede wszystkim tworzą niepowtarzalny nastrój w pomieszczeniu. Znakomicie sprawdzają się w każdym wnętrzu. Przy ich świetle można spędzić romantyczny wieczór, zjeść nastrojową kolację, stworzyć sobie klimat do czytania książki czy kąpieli w wannie. Światło z lampionu poprawia nastrój i pozwala się odprężyć. Świetnie sprawdzają się one, gdy chcemy uzyskać wrażenie przytulnego, bezpiecznego, niemal baśniowego wnętrza.
Prezentujemy Wam nasze przykładowe lampiony.
Zachęcamy do wykonania takiego lampionu, który będzie relaksował WAS podczas jesiennych wieczorów i panującej pandemii.

Fotogaleria

2020-11-20 13:29 MGOK Jedwabne

UWAGA! KONKURS

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Województwo Podlaskie pt. „Jak Fundusze Europejskie zmieniły moją okolicę?”.
Czekają atrakcyjne nagrody:
- za zajęcie I miejsca – notebook,
- za zajęcie II miejsca – smartfon,
- za zajęcie III miejsca – hulajnoga elektryczna,
- za otrzymanie wyróżnienia – bezprzewodowy głośnik przenośny.

Konkurs będzie podzielony na dwie kategorie wiekowe:
- Dzieci do lat 10,
- Dzieci i młodzież w wieku od 11 do 15 lat.
Spośród przekazanych przez Was prac wyłonimy dwie najlepsze, które będą przez nasz Ośrodek wysłane na wyżej wymieniony konkurs. Na prace czekamy do 19 listopada 2020 roku.
Więcej informacji udzielimy na Messenger M-gok Jedwabne lub na stronie:
Zachęcamy do udziału.
2020-11-13 13:28 MGOK Jedwabne

11 listopada

Cieszymy się, że wykonane przez nas kokardy narodowe i rozdane przez harcerzy działających przy naszym Ośrodku mogły uświetnić Święto Niepodległości

Fotogaleria

2020-11-11 12:58 MGOK Jedwabne

OGŁOSZENIE

VI FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I HARCERSKIEJ - ONLINE
Do 19 listopada 2020 roku zgłoszeni uczestnicy proszeni są o przesłanie filmiku audiowizualnego mp4 z wykonanej pieśni patriotycznej lub harcerskiej na e-mail: mgokjedwabne@wp.pl lub nagrane na płytę CD, którą należy przesłać lub dostarczyć osobiście po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu - tel. 862172124.


Proszę podpisać wysłany filmik: imię nazwisko uczestnika, klasa, szkoła, imię i nazwisko opiekuna.
Pamiętajcie: film można nagrywać telefonem komórkowym (prosimy o dobrą jakość nagrania) nagranie nie może być obrabiane, przerabiane dźwiękowo i obrazowo, montowane studyjnie) z uwzględnieniem pozytywnego jej przekazu w treści i formie.
W przypadku pytań prosimy o kontakt e-mail: mgokjedwabne@wp.pl
2020-11-05 15:29 MGOK Jedwabne

Instruktaż wykonania - KOKARDY NARODOWEJ Z PAPIERU

Do wykonania kokardy potrzebne będą:
- dwie kartki A4 białe
- jedna kartka A4 czerwona
- klej
- nożyczki
- linijka
- cyrkiel i ołówek
1. Na kartce białej formatu A4 rysujemy dwa koła o średnicy 6 cm i jedno koło o średnicy 4 cm - wycinamy je i odkładamy na bok.
2. Na kartce A4 czerwonej w pionie rysujemy paski o długości 21 cm i szerokości 1,5 cm, następnie wycinamy 7 pasków, każdy pasek przecinamy na pół wyjdzie nam 14 pasków
o długości 10,5 cm. Jeden pasek odkładamy na bok. Teraz sklejamy końcówki pasków ze sobą i odkładamy na bok.
3. Na kartce białej formatu A4 w pionie rysujemy paski o długości 20 cm i szerokości 1,5 cm, następnie wycinamy 5 pasków, każdy pasek przecinamy na pół wyjdzie nam 10 pasków
o długości 10 cm. Jeden pasek odkładamy na bok. Teraz sklejamy końcówki ze sobą
i odkładamy na bok.
4. Paski, które zostały biały i czerwony nakładamy na siebie i na końcówce rysujemy trójkąt następnie go wycinamy.
5. Do ręki bierzemy koło o średnicy 6cm i na nie kolejno naklejamy przygotowane czerwone paski. Doklejamy do nich białe paski w taki sposób, aby znalazły się one pomiędzy czerwonymi i wystawały na około 0,5 cm poza czerwone.
6. Odwracamy kotylion i naklejamy z tyłu kotylionu odłożony pasek biały i czerwony z wyciętym trójkątem. Pamiętajmy, żeby po odwróceniu biały pasek znajdował się po lewej stronie. Dlatego kleimy biały pasek z prawej strony a czerwony z lewej. Smarujemy klejem drugie koło o średnicy 6cm i przyklejamy na paski.
7. Odwracamy kotylion na prawą stronę smarujemy klejem koło o średnicy 4cm i przyklejamy na paski.
8. Z taśmy dwustronnej odcinamy mały prostokąt i przyklejamy z tyłu kotylionu - posłuży on do przymocowania go na ubraniu. Taki kotylion będzie się pięknie prezentował na uroczystościach.
Zachęcamy do wykonania

Fotogaleria

2020-11-02 15:22 MGOK Jedwabne

Warsztaty plastyczno - techniczne - ,,Kotyliony narodowe "

Warsztaty plastyczno - techniczne - ,,Kotyliony narodowe "
Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem serdecznie zaprasza na warsztaty 4 listopada 2020 roku o godzinie 17:00.
Tematem warsztatów, będą symbole narodowe. Uczestnicy samodzielnie wykonają kokardę narodową z biało - czerwonych kartek o różnej szerokości.
Biało - czerwona rozeta przypinana do garderoby stanowi manifest patriotyzmu i przynależności do narodu polskiego. Noszono ją z dumą w ważnych dla kraju momentach.
Wykonane kokardy zostaną rozdane mieszkańcom przez harcerzy
z 21 DH ,, Agapa-Pomocna dłoń” im. ks. Kazimierza Lutosławskiego - podczas Święta Niepodległości 11 listopada.
Serdecznie zapraszamy
ILOŚĆ UCZESTNIKÓW NA WARSZTATACH OGRANICZONA
(DO 5 OSÓB)
2020-10-31 13:25 MGOK Jedwabne

Akcja pt. ,, PAMIĘTAMY” Warsztaty rękodzieła artystycznego - ,,Naturalne kompozycje"

30 listopada 2020 roku o godzinie 15:00 w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego. Uczestnicy wykonywali stroiki, wiązanki i dekoracje z naturalnych materiałów: igliwia, gałązek świerku, suszonych kwiatów ogrodowych, orzechów, szyszek i jarzębiny.Nasze warsztaty to akcja pt. ,, PAMIĘTAMY”, która miała na celu zachęcenie wszystkich do tego, by przy okazji sprzątania grobów swoich bliskich zwrócili baczną uwagę na zaniedbane, zarośnięte trawą groby obok i uprzątnęli chociaż jeden grób. Społeczna i edukacyjno - historyczna akcja ma na celu krzewienie szacunku do miejsc pamięci narodowej poprzez czynne dbanie o opuszczone groby.
Naszym zdaniem szacunek do dziedzictwa kulturowego łatwiej przekazać poprzez własny dobry przykład i pracę polegającą na poświęceniu osobistego czasu i uprzątnięciu zarośniętych trawą starych grobów znajdujących się na naszym cmentarzu.
Powstałe rękodzieła zaniesione zostały 30.10.2020 roku na opuszczone i wcześniej uporządkowane groby znajdujące się na cmentarzu Parafialnym w Jedwabnem, oraz na Groby Żołnierzy poległych za Naszą Ojczyznę i pod Pomnik Sybiraka.
Opuszczone mogiły uporządkowane zostały przez harcerzy z 21 DH ,,Agapa-Pomocna dłoń" im. ks. Kazimierza Lutosławskiego i ich rodziny.

Fotogaleria

2020-10-30 15:11 MGOK Jedwabne

VI FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I HARCERSKIEJ - ZAPROSZENIE

REGULAMIN


VI FESTIWALU
PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I HARCERSKIEJ
Jedwabne, 21.11.2020


 

 
 
I Celem jest:

·         kultywowanie tradycji narodowej

·          popularyzowanie pieśni patriotycznej

·          kształtowanie postaw patriotycznych

·          poszerzanie repertuaru o utwory współczesnych twórców

·          kształtowanie poziomu artystycznego

·         wyłonienie utalentowanych dzieci i młodzieży

·         integracja uczestników

 

II Zasady uczestnictwa

 

Oferta festiwalowa przeznaczona jest dla wykonawców polskich

Pieśni Patriotycznych i Harcerskich

 

1. Każdy wykonawca prezentuje utwór z dowolnym 

    akompaniamentem lub półplayback  (CD lub pendrive w formacie MP3)

 

2. W Festiwalu mogą wziąć udział:

·         solista

·         gromada zuchowa/drużyna harcerska

 

  W kategoriach wiekowych:

I kategoria - klasy  I- III szkoły podstawowej

II kategoria - klasy  IV-VI szkoły podstawowej

III kategoria - klasy  VII-VIII szkoły podstawowej

IV kategoria -  gromada zuchowa/ drużyna harcerska

 

 ZGŁOSZENIE DO  VI FESTIWALU

należy przesyłać do 4.11.2020 roku na adres:

email: mgokjedwabne@wp.pl

 

W treści zgłoszenia należy wpisać:

(imię i nazwisko ucznia, kategoria wiekowa, tytuł piosenki, nauczyciela przygotowującego, nazwę szkoły, numer telefonu uczestnika lub opiekuna prawnego)

 
           III Oceny i nagrody

 

   1. Jury powołane przez organizatorów oceniać będzie:

v  dobór  repertuaru

v   umiejętności wokalne

v   interpretację, dykcję oraz  ogólny wyraz artystyczny

               2. Organizatorzy Festiwalu przewidują nagrody.

  

          IV Uwagi końcowe

            1. Organizatorzy zapewniają obsługę akustyczną i nagłośnienie.

            2. Uczestnicy i opiekunowie przyjeżdżają na koszt placówki delegującej lub

                  własny.

            3. Zgłoszenie udziału w VI Festiwalu jest równoznaczne z wyrażeniem

                 zgody na nieodpłatne prawo do rejestracji dowolną techniką zapisu

                  i wykorzystania zarejestrowanego materiału, a także zgodą na

                  udostępnienie jego wizerunku  (RODO).

              4. Oświadczenie rodziców/opiekunów prawnych o stanie zdrowia 

                  uczestnika oraz do stosowania się do procedur bezpieczeństwa w związku 

                    z pandemią covid-19 dostarcza uczestnik w dniu występu.

 

Z powodu panującej pandemii Covid-19 VI Festiwal może zmienić      formę na online.  Gdy zostaną wprowadzone obostrzenia, które nie pozwolą nam przeprowadzić festiwalu w zaplanowanej formie o zmianach poinformujemy wszystkich uczestników.

 

 

                                                   Serdecznie zapraszamy 

                                                                                                Organizatorzy

2020-10-23 14:20 MGOK Jedwabne

Warsztaty z papieroplastyki „Pani Jesień”

21 października dzieci uczestniczyły w warsztatach plastyczno-technicznych. Uczestnicy z zasłony utworzyli tło i suknię, a z  kolorowych kartek powycinali liście. Efektem ich pracy  jest Pani Jesień, która pięknie prezentuje się w świetlicy M-GOK w Jedwabnem.

Fotogaleria

2020-10-23 13:39 MGOK Jedwabne

Warsztaty malarskie

We wtorek 20 października odbyły się kolejne warsztaty Malarskie. Uczestniczki ćwiczyły: tworzenie kompozycji i mieszanie kolorów.  Rysowały ołówkiem, oraz malowały farbami akrylowymi. Zapoznały się również z mediami malarskimi. Do stworzenia  obrazu potrzeba: podobrazia, kompletu farb oraz pędzli.

Fotogaleria

2020-10-22 14:14 MGOK Jedwabne

Warsztaty z papieroplastyki „Pani Jesień”- zapisy

21.10.2020 roku o godz. 17.00 odbędą się zajęcia plastyczno-techniczne pt.,, Pani Jesień ''

Zapisy jak poprzednio na email: mgokjedwabne@wp.pl lub przez mesengera m-gok Jedwabne.

Zapraszamy.

Ilość miejsc ograniczona.

2020-10-20 13:35 MGOK Jedwabne

Warsztaty z papieroplastyki pt."Łabędzie"

8 października dzieci uczestniczyły w warsztatach plastyczno-technicznych - z papieroplastyki. Uczestnicy wykonali piękne łabędzie. W związku z tym, że zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem kolejne warsztaty z papieroplastyki pt. "Pani Jesień" odbędą się 21 października o godzinie 17.00.

Serdecznie zapraszamy.

Pamiętajcie o wcześniejszym potwierdzeniu uczestnictwa i zgodzie rodzica.

Fotogaleria

2020-10-12 09:15 MGOK Jedwabne

Warsztaty z papieroplastyki pt. „Jesień”

Zapraszamy 8 października 2020 roku na warsztaty plastyczno-techniczne do świetlicy w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem. Na naszych zajęciach dzieci mogą tworzyć kreatywne prace. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Zajęcia odbywać się będą w małych grupach i dostosowane będą do wieku uczestników oraz z zachowaniem procedur bezpieczeństwa Covid-19.

Warsztaty są bezpłatne- zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.

Spotkania w świetlicy są okazją do eksperymentów z wykorzystaniem różnorodnych materiałów i narzędzi oraz pobudzeniem wyobraźni dziecka.

Zapisy i informacje:

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem,

ul. Piękna 8, tel. 86 2172124

email: mgokjedwabne@wp.pl

Facebook-m-gok Jedwabne / Messenger

Zapisy prowadzone są do 7 października 2020 roku ( wcześniejsze podpisanie zgody przez rodzica/opiekuna prawnego pozwala na udział w zajęciach).

2020-10-05 09:13 MGOK Jedwabne

Ciąg dalszy tworzenia metodą cukierkową…

Z kwiatów wykonanych metodą cukierkową powstały czerwone róże oraz drzewko dekoracyjne. Szklany wazon wypełniliśmy zielonymi koralikami, które służyły wcześniej jako zasłona do drzwi.

W nim umieściliśmy 11 róż czerwonych z zielonymi listkami. Doniczkę wypełniliśmy zaprawą cementowo-wapienną, w nią włożyliśmy ucięty patyk z białą styropianową kulą, na którą nakleiliśmy kolorowe róże cukierkowe. Jak widzicie jeden wzór kwiatka możemy wykorzystać do różnych dekoracji.

Fotogaleria

2020-10-02 14:05 MGOK Jedwabne

Podsumowanie akcji „Sprzątanie Świata”

Za nami akcja „Sprzątanie Świata”, która odbyła się podczas zbiórki drużyny - 26 września 2020 r. o godz. 15.00 pod hasłem ,,sprzątamy-zmieniamy!”
Składam serdeczne podziękowania dla Was drodzy harcerze za zaangażowanie się w zorganizowaną akcję. Inicjatywa ta pokazuje, że nadal jest ona potrzebna, gdyż w dalszym ciągu ludzie porzucają odpady w miejscach na ten cel nieprzeznaczonych.
Akcja „Sprzątanie Świata” zakończyła się sukcesem. Uzbieraliśmy 30 worków odpadów. Jestem z Was bardzo dumna🙂. Jesteście Wielcy💪👍🌞
Czuwaj

Fotogaleria

2020-09-28 11:49 MGOK Jedwabne

„Przygarnij roślinkę doniczkową” ciąg dalszy …

Serdecznie zapraszamy do M-GOK w Jedwabnem - nowe kwiatki czekają na Was. Przypominamy akcja kończy się 15 listopada. Mamy nowe sansewierie oczyszczające powietrze z toksyn i zanieczyszczeń.
,,Rośliny te spełniają w naszym otoczeniu wiele ważnych funkcji. Dzięki nim powietrze jest czystsze i zdrowsze, a znajdujące się w nim toksyny zneutralizowane, dlatego powinniśmy otaczać się sansewieriami nie tylko w ogrodzie, ale też w pracy i w domu. Nie musimy się przy tym martwić, że z braku czasu lub wiedzy nie będziemy umieli się nimi odpowiednio zająć, gdyż ten gatunek, ma niewielkie potrzeby i prawie nie wymaga naszej uwagi’’.
Co wystarczy zrobić: przynieś do nas kwiatek i wymień go na inny.
Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00

Fotogaleria

2020-09-28 11:29 MGOK Jedwabne

KULE DEKORACYJNE Z BIBUŁY

16 września 2020 roku o godzinie 16:00 odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego pt. „KULE DEKORACYJNE Z BIBUŁY”. Po zakończonych warsztatach powstał filmik instruktażowy, który zamieściliśmy na Facebook M-GOK Jedwabne. Efektem naszej pracy są dwie kule dekoracyjne wykonane dla Kółka Gospodyń Wiejskich w Karwowie.

Zachęcamy do wykonania takiej kuli i pochwalenia się nią pod naszym postem w komentarzu.

Fotogaleria

2020-09-28 11:19 MGOK Jedwabne

Filmik instruktażowy z warsztatów rękodzieła artystycznego "Kule dekoracyjne z bibuły”

 Zachęcamy do wykonania kuli i pochwalenia się nią na forum. My również przystępujemy do wykonania dwóch kul. Końcowy efekt naszej pracy udostępnimy wkrótce.

 https://www.facebook.com/mgokjedwabne/videos/368853047618625

 

2020-09-28 11:00 MGOK Jedwabne

Roślinki doniczkowe c.d.

Cieszymy się, że akcja „Przygarnij roślinkę doniczkową” cieszy się tak dużym zainteresowaniem z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Codziennie kwiaty trafiają do innego domu. Zapraszamy tych, którzy jeszcze nie wzięli w niej udziału. Pamiętajcie akcja kończy się 15 listopada. Co wystarczy zrobić: przynieś do nas kwiatek i wymień go na inny.

Zapraszamy do M-GOK w Jedwabnem od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00

Fotogaleria

2020-09-28 10:47 MGOK Jedwabne

WARSZATATY RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO „KULE DEKORACYJNE Z BIBUŁY”- ONLINE

M-GOK w Jedwabnem serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na bezpłatne warsztaty online 16 września 2020 roku o godzinie 16:00. Prosimy przesłać chęć uczestnictwa w warsztatach przez Messenger M-GOK w Jedwabnem do 14 września. Utworzymy wtedy grupę online, która będzie uczestniczyła w naszych zajęciach.

 Do wykonania kul potrzebne będą:

Kolorowa bibuła, klej, nożyczki, nici, kule styropianowe, bądź wykonane z gazety.

 Po zakończonych warsztatach instrukcję wykonania zamieścimy na naszej stronie. Bardzo prosilibyśmy o zamieszczanie wykonanych przez Was prac, będzie nam bardzo miło.

Na prośbę i we współpracy z Kółkiem Gospodyń Wiejskich w Karwowie wykonamy podczas tych warsztatów dwie kule dekoracyjne, które będą towarzyszyły im podczas ich wystawowych wyjazdów poza naszą Gminę.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASZYCH WARSZTATACH.

2020-09-10 16:11 MGOK Jedwabne

ZAPROSZENIE DO AKCJI "PRZYGARNIJ ROŚLINKĘ DONICZKOWĄ"


Tego jeszcze nie było! Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem organizuje  i zaprasza do wymiany roślin doniczkowych. Można zostawić  u nas własną roślinkę, która zajmuje w Twoim mieszkaniu  za dużo miejsca, lub może masz kilka sztuk tego samego gatunku, albo po prostu  masz ochotę na wymianę kwiatów na parapecie… teraz masz na to szansę 
Przynosisz do nas kwiatka, a w zamian do domu zabierasz inny

Drzewko szczęścia, fikus, kaktus, nigdy nie wiadomo co się trafi …

Od 2 września do 15 listopada  możecie  oddać, wymienić lub adoptować roślinę. Wszystko za darmo.  Dzięki naszej akcji Wasze  kwiaty mają szansę znaleźć nowy dom.

Kwiatki przynosimy do M-GOK od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00-17.00

Zapraszamy do udziału w  akcji ,,Przygarnij roślinkę doniczkową”. Liczymy na duży odzew z Waszej strony. 

Fotogaleria

2020-09-09 15:50 MGOK Jedwabne

DRUGI TYDZIEŃ PÓŁKOLONII JUŻ ZA NAMI …

Od 27 lipca do 01.08.2020 roku organizowane były półkolonie dla dzieci i młodzieży z Miasta i Gminy Jedwabne. Uczestnicy codziennie w godzinach od 11.00 do 14.00 brali udział w różnego rodzaju zajęciach: plastyczno-manualnych, muzyczno-ruchowych, kreatywnych na świeżym powietrzu, rękodzieła, kulinarnych oraz grach i zabawach planszowych.

Odbyły się następujące zajęcia:

• Warsztaty rękodzieła - uczestnicy tworzyli wazony i dzbanki wyklejając je plasteliną i ozdabiając je cekinami i koralikami.

• Warsztaty rękodzieła -  uczestnicy zaprojektowali i wykonali farbami akrylowymi koszulki.

• Zajęcia kulinarne - kanapki tostowe.

• Warsztaty ekologiczno - manualne „ cudakEko zabawka”. Z materiałów wtórnych powstały piękne ekologiczne dzieła.

• Zajęcia plastyczno-techniczne - powstał plakat o Biebrzańskim Parku Narodowym. Uczestnicy wyszukiwali najważniejszych informacji ( dane, zwierzęta, roślinność itp.), które zostały wydrukowane, pokolorowane, powycinane i wyklejone na dużym brystolu.

• Bezpiecznie nad wodą podczas wakacji - pływanie łódką po stawie ze strażakami OSP w Jedwabnem pod czujnym okiem policjantów i instruktorów. Następnie uczestnicy wzięli udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu, uczestniczyli również w bezpiecznym rozpalaniu ognisku i pieczeniu kiełbasek i ziemniaków.

• Warsztaty kreatywne „Haftowanie”. Uczestnicy zapoznali się ze sztuką haftowania krzyżykowego pod czujnym okiem pani Sylwii Kossakowskiej.  Powstały piękne jeżyki z czerwonym jabłuszkiem, które uczestnicy zabrali ze sobą do domu. Półkonie zakończono kolorową wielosmakową watą cukrową.

Fotogaleria

2020-08-03 15:31 MGOK Jedwabne

PIERWSZY TYDZIEŃ PÓŁKOLONII JUŻ ZA NAMI …

Od 20 lipca do 25 lipca 2020 roku organizowane były półkolonie dla dzieci i młodzieży z Miasta i Gminy Jedwabne.

Uczestnicy codziennie w godzinach od 11.00 do 14.00 brali udział w różnego rodzaju zajęciach: plastyczno-manualnych, muzyczno-ruchowych, wędkarskich, kreatywnych na świeżym powietrzu, rękodzieła, kulinarnych oraz grach i zabawach planszowych.

Celem półkolonii było:

- poprawa stanu zdrowia i kondycji fizycznej,

- rozwijanie umiejętności manualnych,

- zapewnienie dzieciom i młodzieży aktywnego wypoczynku, wzajemnego poznania się,

- kształtowanie właściwych postaw sprzyjających rozwojowi fizycznemu i emocjonalnemu oraz umiejętności współpracy w grupie.

W tym roku zajęcia miały zupełnie inny charakter. Mogło uczestniczyć w nich tylko 12 osób, z zachowaniem szczególnego bezpieczeństwa. 

Odbyły się następujące zajęcia:

- „Nasze wakacje" - zapoznanie z programem  uczestników. Wspólne ułożenie regulaminu zachowania się na zajęciach i  w czasie wyjść.

- „ORDER DLA NASZYCH POLICJANTÓW I STRAŻAKÓW ” - zajęcia plastyczno
- manualne. Powstały własnoręcznie zaprojektowane i wykonane ordery, które stały się pięknym prezentem i pamiątką dla policjantów i strażaków. 

- „Bezpieczne wakacje”- wizyta na Posterunku Policji w Jedwabnem, pogadanka, zwiedzanie odnowionego posterunku oraz oglądanie radiowozów policyjnych. Przybliżenie dzieciom pracy policjanta.

- „Ziarna do chleba”- zajęcia kulinarne (w związku z panującą pandemią uczestnicy nie mieli możliwości wyrobu i upieczenia własnoręcznie chleba). Na zaproszenie w ramach współpracy panie z  Kółka Gospodyń Wiejskich „Kuczewianki” omówiły szczegółowo pieczenie domowego chleba, zaprezentowały własne różnorodne wypieki, smalczyk i ogórki małosolne. Po prezentacji uczestnicy przystąpili do degustacji kanapek z domowym smalczykiem i ogórkiem. Na koniec zajęć - domowymi wypiekami w naszym imieniu panie poczęstowały policjantów z naszego posterunku i pracowników Urzędu Miejskiego z Panem Burmistrzem na czele.

- Zajęcia taneczne - Uczestnicy półkolonii pod czujnym okiem instruktorki tańca B.K Step pana Marka Kisiela z Łomży uczyli się różnych układów tanecznych.

- ,, Kreatywnie z balonami’’ - zajęcia integracyjno - manualne. Uczestnicy półkolonii wykonali 10 kwiatków i 7 mieczy dla dzieci ze świetlicy w Kuczach Wielkich.

- „Złów i wypuść” - zajęcia wędkarskie - we współpracy ze Stowarzyszeniem Wędkarskim Koledzy Karpia w Jedwabnem.  Uczestnicy półkolonii wzięli udział w  nauce wędkowania, odbyła się również pogadanka o łowieniu ryb i łowisku.

- Bańki mydlane - zajęcia kreatywne na świeżym powietrzu uczestnicy półkolonii robili przeróżne bańki mydlane.

- Wata cukrowa - po zajęciach z wędkowania najlepsi „Wędkarze” mieli możliwość pierwsi wybrać i spróbować  kolorowej i smakowej waty cukrowej. Uczestnicy spróbowali następujących smaków: pomarańcza, kokos, guma balonowa, jagoda, malina, jabłko, cytryna, truskawka, landryna.

- „Malowanie na tkaninie”- warsztaty rękodzieła, uczestnicy zaprojektowali i wykonali farbami akrylowymi torby na zakupy wielorakiego użytku.

Za współpracę i pomoc serdecznie dziękujemy Paniom z Kółka Gospodyń Wiejskich „Kuczewianki” oraz  Panu Andrzejowi ze Stowarzyszenia Wędkarskiego Koledzy Karpia w Jedwabnem. Dzięki wam nasze zajęcia dla uczestników półkolonii udało się bardziej uatrakcyjnić.

Fotogaleria

2020-08-03 14:27 MGOK Jedwabne

Artystyczne Walentynki

11 lutego 2020 roku o godzinie 11.00 odbyły się warsztaty z okazji Walentynek,


w których uczestniczyli uczniowie klasy Ib Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jedwabnem  z wychowawczynią panią Agnieszką Jastrzębską. Uczestnicy mieli za zadanie pod czujnym okiem instruktorek udekorować piernikowe serca, które zostały upieczone dzień wcześniej podczas zajęć kulinarnych. Do dyspozycji uczniów była: fontanna podgrzewająca czekoladę, zrobiony lukier, pisaki dekoracyjne, kolorowe posypki i ozdoby cukiernicze. Każde dziecko udekorowało pięknie i pomysłowo po trzy ciastka. Na koniec spotkania była degustacja samodzielnie wykonanych serc - nie obyło się bez oblizywania łyżeczek i palców. Po dwa serca dzieci zabrały ze sobą do domu. Tego dnia powstały również serca z papieru oraz kartki walentynkowe z życzeniami. Na koniec była słodka niespodzianka. Dla wszystkich był
to mile i pożytecznie spędzony czas. Już dziś zapraszamy na kolejne warsztaty, które odbędą się w  marcu. Dokładny termin podamy w najbliższym czasie.

Fotogaleria

2020-02-12 17:12 MGOK Jedwabne

Ferie w M-GOK w Jedwabnem

Od 20 stycznia do 1 lutego 2020r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem instruktorki zorganizowały ferie zimowe dla dzieci i młodzieży z Miasta i Gminy Jedwabne. Uczestnicy codziennie w godzinach od 11.00 do 15.30 brali udział w różnego rodzaju zajęciach: ceramicznych, plastyczno-manualnych, muzyczno-ruchowych, kulinarnych oraz grach i zabawach planszowych.

Celem ferii było:

- zapewnienie dzieciom aktywnego wypoczynku, wzajemnego poznania się;

- kształtowanie właściwych postaw sprzyjających rozwojowi fizycznemu i emocjonalnemu oraz nabywanie umiejętności współpracy w grupie;

- edukowanie pod kątem zdrowego odżywiania;

- uświadomienie dzieciom i młodzieży wpływu środków uzależniających na życie człowieka.

Odbyły się następujące zajęcia:

- Serce dla Babci i Dziadka”  - zajęcia manualno-rękodzielnicze. Powstały własnoręcznie wykonane kartki, które  stały się pięknym prezentem dla babci i dziadka.

- „Warsztaty ceramiki”  - zajęcia z Pracownią Pana Twardowskiego, podczas, których powstały z gliny, własnoręcznie wykonane kubki, wazy i podstawki, uczestnicy korzystali również z koła garncarskiego.

- Spotkanie z policjantem - ,, Profilaktyka uzależnień”  - pogadanka o bezpieczeństwie podczas ferii  i o skutkach uzależnień.

- „ Feriowe zajęcia ruchowo-wokalne - Kolorowy świat muzyki” - dzieci w sali kinowej śpiewały swoje ulubione piosenki, tworzyły do nich układ taneczny. Za występ otrzymywały baloniki z helem.

- Edukacyjne pokazy filmowe z popcornem. W sali kinowej M-GOK dla dzieci, młodzieży zostały wyświetlone trzy filmy:  „Alwin i wiewiórki”, „Dzieciak rządzi” i „Odlot”.

- Wyjazd na lodowisko i trampoliny do Łomży- 30 uczestników skorzystało z lodowiska, trampolin i lasera play.

- Zabawy umysłowe: łamigłówki, rebusy, krzyżówki itp., gry i zabawy planszowe, towarzyskie i integracyjne.

- Zajęcia plastyczne: ,, Magiczny świat  farb” powstały piękne kolorowe prace: pejzaże, zwierzątka, domki  i postacie ulubionych bajek.

- Turniej Tenisa Stołowego - wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

- Zajęcia kulinarne: ,,Słodkie łakocie” - babeczki zdobione owocami i posypką oraz ,,Desery owocowe” - powstały kolorowe galaretki zdobione: owocami, bitą śmietaną i czekoladą.

- ,,Karnawałowe maski”  - zajęcia manualno-rękodzielnicze, podczas, których powstały pięknie wykonane maski.

- ,,Karnawałowe stroje”  - uczestnicy przygotowali stroje karnawałowe, które zaprezentowali na scenie w sali kinowej.

- Spotkanie ze strażakami z OSP w Jedwabnem, którzy opowiedzieli o  swoim zawodzie i zaprezentowali jak powinniśmy się zachować w nagłych wypadkach.

- Zajęcia plastyczne - uczestnicy malowali ,, Zawody ratujące życie”.

Poza programem ferii korzystano z gier planszowych, piłkarzyków, tenisa stołowego, sali kinowej, świetlicy oraz kawiarenki internetowej.

W pierwszym tygodniu ferii codziennie w zajęciach uczestniczyło 60 osób, natomiast w drugim tygodniu połowa  uczestników.

Fotogaleria

2020-02-04 15:08 MGOK Jedwabne

VII PRZEGLĄD PIEŚNI, KOLĘD I PASTORAŁEK

18 stycznia 2020r. o godz. 10.00 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem odbył się VII Przegląd Pieśni, Kolęd i Pastorałek. Pani dyrektor Jadwiga Bekus powitała wszystkich zgromadzonych. Uczestnikom życzyła powodzenia podczas prezentacji utworów.


W przeglądzie wzięło udział 56 uczestników ze szkół podstawowych z: Jedwabnego, Przytuł, Jeziorka, Konarzyc, Piątnicy, Stawisk, Jarnut i Nadbor.

 Jury w składzie:

1.Angelika Chrostowska

2. Cecylia Borawska

3. Izabela Cierpikowska

po wysłuchaniu 56  prezentacji w III kategoriach wiekowych postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia:

W I kategorii klasy I- III szkół podstawowych

I miejsce Dominika Szabłowska

II miejsce Wiktoria Osiecka

III miejsce Emilia Mieczkowska

Wyróżnienia:

1. Oliwia Winiarek

2. Dominika Kurzątkowska

3. Lena Błaszczak

4. Amelia Wądołowska

5. Liliana Rogowska

6. Natalia Niecikowska

7. Kamil Dymnicki

W II kategorii klasy IV- VI szkół podstawowych

I miejsce Aleksandra Sokołowska

II miejsce Oliwia Szmitko

III miejsce Malwina Leszczyńska

Wyróżnienie:

1.Julia Zalewska

2. Karolina Sobuta

3. Eliza Szmitko

4. Nikola Wiśniewska

5. Dominika Sobuta

6. Daniel Gołaś

W kategorii klas VII - VIII

I miejsce Aleksandra Święszkowska

II miejsce Katarzyna Bogusz

III miejsce Ewelina Osiecka

Wyróżnienie:

1. Karolina Aleksandra Gołaś

2. Barbara Roszkowska

 

Przerwę w czasie obrad Jury uświetnił występ Sandry Patalan ze Stawisk,
która wraz z opiekunem panem Grzegorzem Paczoszka zagrała piękny koncert kolęd. Występ Sandry wszystkim się bardzo spodobał i został nagrodzony gromkimi brawami.

 

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wzięcie udziału

w VII Przeglądzie Pieśni, Kolęd i Pastorałek.

Zapraszamy za rok.

Fotogaleria

2020-01-20 13:25 MGOK Jedwabne

Zaproszenie na Ferie w MGOK Jedwabne

Znalezione obrazy dla zapytania: napis ferie zimowe do druku

 

                     ZAPROSZENIE

Jeśli masz 10 lat i więcej i na ferie zostajesz w domu,

 a nie chcesz się nudzić to…

…koniecznie przyjdź do nas!

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem

zaprasza dzieci i młodzież

na darmowe zajęcia:

- plastyczne, rękodzieła artystycznego, muzyczne -  karaoke itp.   

  - kulinarne

- warsztaty ceramiki

- seanse filmowe    

  - gry i zabawy integracyjne - planszowe

- turniej tenisa stołowego

Zapewniamy znakomitą zabawę wśród nowych znajomych,
emocje zawodów i konkursów
oraz  miłe i pożyteczne spędzenie czasu wolnego.

Zapraszamy

od poniedziałku do soboty w godzinach 11.00 - 15.30

UWAGA!

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

ZAPISY TELEFONICZNE ORAZ PRZEZ FACEBOOK

 

 

2020-01-09 13:23 MGOK Jedwabne

Warsztaty bożonarodzeniowe

10 grudnia 2019 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem odbyły się zajęcia z tworzenia choinek różnymi metodami. Pod czujnym okiem instruktorek powstały piękne choinki z makaronu, koralików, szyszek, orzechów, wstążek, bibuły itp., które uczestnicy zabrali ze sobą.

Fotogaleria

2019-12-12 12:05 MGOK Jedwabne

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU NA STROIK ŚWIĄTECZNY / OZDOBĘ CHOINKOWĄ

10 grudnia 2019 roku o godz. 12.00 w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem odbyło się spotkanie podsumowujące Gminny Konkurs na Stroik Świąteczny / Ozdobę Choinkową.

 Do konkursu zgłoszono 53 prace (stroiki świąteczne i ozdoby choinkowe)

 Komisja konkursowa w składzie:

  1. Katarzyna Kostrzeba - przewodnicząca
  2. Alicja Mrozicka - członek
  3. Marzena Bagińska - członek

przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej - stroik świąteczny:

 I miejsce:  Kuba Danowski klasa Ib

                         

II miejsce: Lena Kurzątkowska klasa Ib

                  

III miejsce: Laura Szmitko klasa II

           

Wyróżnienia: Patryk Siedlecki klasa Ib

           

 Wyróżnienia: Patrycja Raszczyk klasa IIIa

 

Wyróżnienia: Klaudia Siedlecka klasa IIIb

  

W kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej - ozdoba choinkowa:

 

 I miejsce: Olaf Świś klasa Ib

                         

II miejsce: Oskar Wąsowicz klasa Ib

                  

III miejsce: Wiktoria Sara Kalista klasa IIIb

           

Wyróżnienia: Szymon Makowski klasa Ib

           

 Wyróżnienia: Wojciech Wierciszewski klasa IIIa

 

Wyróżnienia: Lena Dmochowska klasa Ib

 

W kategorii klas IV-VI Szkoły Podstawowej - stroik świąteczny:

 I miejsce: Aleksandra Szmitko klasa V

                          

II miejsce: Jakub Konopka klasa IVb

                  

III miejsce: Kinga Bagińska klasa VIa

           

Wyróżnienia: Eliza Szmitko klasa Va

           

 Wyróżnienia: Adrian Mościcki klasa IVb

 

Wyróżnienia: Krystian Szleszyński klasa Vb

 

Wyróżnienia: Oliwia Rydzewska klasa VIc

 

W kategorii klas IV-VI Szkoły Podstawowej - ozdoba choinkowa:

 I miejsce: Oliwia Szmitko klasa VIb

                         

II miejsce: Karolina Chojnowska klasa IVa

                  

III miejsce: Dominika Sobuta klasa IVa

           

Wyróżnienia: Rafał Karwowski klasa Vb

           

 Wyróżnienia: Karolina Sobuta klasa VIb

 

Wyróżnienia: Szymon Karwowski klasa Vb

 

Wyróżnienia: Kacper Kulęgowski klasa Vb

 

W kategorii klas VII-VIII Szkoły Podstawowej - stroik świąteczny / ozdoba choinkowa:

 I miejsce: Izabela Arciszewska klasa VIIb

                                

Wyróżnienia: Martyna Cwalińska klasa VIIb

 

 Wyróżnienia: Angelika Cwalina klasa VIIb

 

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Fotogaleria

2019-12-10 13:38 MGOK Jedwabne

VIII Warsztaty Rękodzieła Nowoczesnego

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem serdecznie zaprasza 09.12.2019r. o  godz. 10.00 na VIII Warsztaty Rękodzieła Nowoczesnego zorganizowane przez Lokalną  Grupę Działania Biebrzański Dar Natury.