X PLENER MALARSKI

X PLENER MALARSKI

Organizatorem X pleneru jest Urząd Miejski oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem. Przez sześć dni artyści malowali obrazy o tematyce ,,Słońce, woda, wiatr…” Jest to temat bardzo szeroki, dlatego cechuje go różnorodność tematyczna i różne techniki wykonania. Plener jest wyzwaniem i przygodą. Odbywał się pod kierunkiem pani Teresy Matuszelańskiej. Artyści zmagali się nie tylko z problemami pojawiającymi się na płaszczyźnie obrazu jak: światło, rytm, perspektywa, ale również z warunkami atmosferycznymi:deszczem, wiatrem, przyklejającymi się do płótna owadami czy palącym słońcem.

 X PLENER MALARSKI

w

 Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem

 

Organizatorem X pleneru jest Urząd Miejski oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem. Przez sześć dni artyści malowali obrazy o tematyce ,,Słońce, woda, wiatr…” Jest to temat bardzo szeroki, dlatego cechuje go różnorodność tematyczna i różne techniki wykonania.  Plener jest wyzwaniem i przygodą. Odbywał się pod kierunkiem pani Teresy Matuszelańskiej. Artyści zmagali się nie tylko z problemami pojawiającymi się na płaszczyźnie obrazu jak: światło, rytm, perspektywa, ale również z warunkami atmosferycznymi:deszczem, wiatrem, przyklejającymi się do płótna owadami czy palącym słońcem.

W tym roku jest to już dziesiąta - jubileuszowa edycja. Od początku każdy z kolejnych plenerów cieszył się coraz większym zainteresowaniem i to zarówno wśród artystów profesjonalnych, jak i malarzy amatorów. Plener był bardzo udany i choć pogoda nie rozpieszczała to doskonałe humory nie opuszczały uczestników ani na chwilę. ,,Gorące’’ warunki do pracy oraz miła i twórcza atmosfera spowodowały, że powstało na plenerze dużo bardzo interesujących obrazów, choć przeważają inspirowane naturą - pejzaże.

5 sierpnia 2018 roku oficjalnie zakończyła się X edycja Pleneru Malarskiego. Prace stanowiące plon tygodniowego pobytu malarzy w Jedwabnem można było oglądać w M-GOK w niedzielę od godziny 10.00 do 12.00.

            Prace artystów do 20 września 2018roku będzie można oglądać w  Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem. Wernisaż poplenerowy odbędzie się
30 września 2018 roku.

Uczestnikami pleneru byli:

1.      Izabela Cierpikowska - Łomża

2.       Bożena Kozłowska - Łomża

3.       Teresa Matuszelańska- Łomża

4.       Beata Przestrzelska - Bronaki Pietrasze

5.       Katarzyna Kostrzeba- Jedwabne

6.      Janina Rogowska - Grądy Wielkie

7.       Mariola Woroszył - Wysokie Mazowieckie

8.       Czesława Szymańska - Jedwabne

9.       Renata Orchowska - Kowalczyk - Łomża

10.  Wanda Dąbrowska - Wyszków

11.  Weronika Gawrych -  Łomża

12.  Jolanta Żochowska -  Łomża

13.  Ewa Białek -  Łomża

14.  Katarzyna Perkowska - Ostrołęka

15.  Józef Matuszelański  - Wysokie Mazowieckie

16.  Zofia Ptaszyńska- Wysokie Mazowieckie

17.  Agnieszka Szeligowska - Łomża

18.  Jolanta Wądołowska -  Łomża

19.  Kamil Krupa -  Łomża

20.  Magda Włodkowska - Łomża

 

Wystawę można oglądać do końca listopada 2018 roku.

Fotogaleria

2018-08-25 14:45 MGOK Jedwabne

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin