PIERWSZY TYDZIEŃ PÓŁKOLONII JUŻ ZA NAMI …

PIERWSZY TYDZIEŃ PÓŁKOLONII JUŻ ZA NAMI …

Od 20 lipca do 25 lipca 2020 roku organizowane były półkolonie dla dzieci i młodzieży z Miasta i Gminy Jedwabne.

Uczestnicy codziennie w godzinach od 11.00 do 14.00 brali udział w różnego rodzaju zajęciach: plastyczno-manualnych, muzyczno-ruchowych, wędkarskich, kreatywnych na świeżym powietrzu, rękodzieła, kulinarnych oraz grach i zabawach planszowych.

Celem półkolonii było:

- poprawa stanu zdrowia i kondycji fizycznej,

- rozwijanie umiejętności manualnych,

- zapewnienie dzieciom i młodzieży aktywnego wypoczynku, wzajemnego poznania się,

- kształtowanie właściwych postaw sprzyjających rozwojowi fizycznemu i emocjonalnemu oraz umiejętności współpracy w grupie.

W tym roku zajęcia miały zupełnie inny charakter. Mogło uczestniczyć w nich tylko 12 osób, z zachowaniem szczególnego bezpieczeństwa. 

Odbyły się następujące zajęcia:

- „Nasze wakacje" - zapoznanie z programem  uczestników. Wspólne ułożenie regulaminu zachowania się na zajęciach i  w czasie wyjść.

- „ORDER DLA NASZYCH POLICJANTÓW I STRAŻAKÓW ” - zajęcia plastyczno
- manualne. Powstały własnoręcznie zaprojektowane i wykonane ordery, które stały się pięknym prezentem i pamiątką dla policjantów i strażaków. 

- „Bezpieczne wakacje”- wizyta na Posterunku Policji w Jedwabnem, pogadanka, zwiedzanie odnowionego posterunku oraz oglądanie radiowozów policyjnych. Przybliżenie dzieciom pracy policjanta.

- „Ziarna do chleba”- zajęcia kulinarne (w związku z panującą pandemią uczestnicy nie mieli możliwości wyrobu i upieczenia własnoręcznie chleba). Na zaproszenie w ramach współpracy panie z  Kółka Gospodyń Wiejskich „Kuczewianki” omówiły szczegółowo pieczenie domowego chleba, zaprezentowały własne różnorodne wypieki, smalczyk i ogórki małosolne. Po prezentacji uczestnicy przystąpili do degustacji kanapek z domowym smalczykiem i ogórkiem. Na koniec zajęć - domowymi wypiekami w naszym imieniu panie poczęstowały policjantów z naszego posterunku i pracowników Urzędu Miejskiego z Panem Burmistrzem na czele.

- Zajęcia taneczne - Uczestnicy półkolonii pod czujnym okiem instruktorki tańca B.K Step pana Marka Kisiela z Łomży uczyli się różnych układów tanecznych.

- ,, Kreatywnie z balonami’’ - zajęcia integracyjno - manualne. Uczestnicy półkolonii wykonali 10 kwiatków i 7 mieczy dla dzieci ze świetlicy w Kuczach Wielkich.

- „Złów i wypuść” - zajęcia wędkarskie - we współpracy ze Stowarzyszeniem Wędkarskim Koledzy Karpia w Jedwabnem.  Uczestnicy półkolonii wzięli udział w  nauce wędkowania, odbyła się również pogadanka o łowieniu ryb i łowisku.

- Bańki mydlane - zajęcia kreatywne na świeżym powietrzu uczestnicy półkolonii robili przeróżne bańki mydlane.

- Wata cukrowa - po zajęciach z wędkowania najlepsi „Wędkarze” mieli możliwość pierwsi wybrać i spróbować  kolorowej i smakowej waty cukrowej. Uczestnicy spróbowali następujących smaków: pomarańcza, kokos, guma balonowa, jagoda, malina, jabłko, cytryna, truskawka, landryna.

- „Malowanie na tkaninie”- warsztaty rękodzieła, uczestnicy zaprojektowali i wykonali farbami akrylowymi torby na zakupy wielorakiego użytku.

Za współpracę i pomoc serdecznie dziękujemy Paniom z Kółka Gospodyń Wiejskich „Kuczewianki” oraz  Panu Andrzejowi ze Stowarzyszenia Wędkarskiego Koledzy Karpia w Jedwabnem. Dzięki wam nasze zajęcia dla uczestników półkolonii udało się bardziej uatrakcyjnić.

Fotogaleria

2020-08-03 14:27 MGOK Jedwabne

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin