DRUGI TYDZIEŃ PÓŁKOLONII JUŻ ZA NAMI …

DRUGI TYDZIEŃ PÓŁKOLONII JUŻ ZA NAMI …

Od 27 lipca do 01.08.2020 roku organizowane były półkolonie dla dzieci i młodzieży z Miasta i Gminy Jedwabne. Uczestnicy codziennie w godzinach od 11.00 do 14.00 brali udział w różnego rodzaju zajęciach: plastyczno-manualnych, muzyczno-ruchowych, kreatywnych na świeżym powietrzu, rękodzieła, kulinarnych oraz grach i zabawach planszowych.

Odbyły się następujące zajęcia:

• Warsztaty rękodzieła - uczestnicy tworzyli wazony i dzbanki wyklejając je plasteliną i ozdabiając je cekinami i koralikami.

• Warsztaty rękodzieła -  uczestnicy zaprojektowali i wykonali farbami akrylowymi koszulki.

• Zajęcia kulinarne - kanapki tostowe.

• Warsztaty ekologiczno - manualne „ cudakEko zabawka”. Z materiałów wtórnych powstały piękne ekologiczne dzieła.

• Zajęcia plastyczno-techniczne - powstał plakat o Biebrzańskim Parku Narodowym. Uczestnicy wyszukiwali najważniejszych informacji ( dane, zwierzęta, roślinność itp.), które zostały wydrukowane, pokolorowane, powycinane i wyklejone na dużym brystolu.

• Bezpiecznie nad wodą podczas wakacji - pływanie łódką po stawie ze strażakami OSP w Jedwabnem pod czujnym okiem policjantów i instruktorów. Następnie uczestnicy wzięli udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu, uczestniczyli również w bezpiecznym rozpalaniu ognisku i pieczeniu kiełbasek i ziemniaków.

• Warsztaty kreatywne „Haftowanie”. Uczestnicy zapoznali się ze sztuką haftowania krzyżykowego pod czujnym okiem pani Sylwii Kossakowskiej.  Powstały piękne jeżyki z czerwonym jabłuszkiem, które uczestnicy zabrali ze sobą do domu. Półkonie zakończono kolorową wielosmakową watą cukrową.

Fotogaleria

2020-08-03 15:31 MGOK Jedwabne

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin