Walentynkowe warsztaty rękodzieła artystycznego
Nasze propozycje walentynkowe:
1. Kartki walentynkowe
2. Dekoracyjne serca
3. Kwiatek dla Ukochanej
1. Kartki walentynkowe
Materiały: paski papieru ( papier pocięty przez niszczarkę lub jeśli jej nie mamy to tniemy paski o szerokości 7mm), wstążka, klej, igła do Quillingu jeśli nie mamy możemy użyć patyka do szaszłyków, nożyczki).
Ich wykonanie proponujemy techniką Quilling (ang. „nawijać na pióro lub rurkę”) technika z rodzaju papieroplastyki (zwana też papierowym filigranem) służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.
Wykonanie: Zacznij od umieszczenia brzegu paska w igłę do quillingu lub na patyk do szaszłyka. Teraz można rozpocząć zawijanie. Powtarzaj tę czynność tak długo, aż pasek się skończy. Końcówkę zaklej klejem. Wykonujemy około 70 ścisłych zwojów (kółeczek). Teraz gotowe elementy przyklej do wcześniej wyciętego papierowego serca. Gdy wypełnisz już całe wnętrze serca - kartka walentynkowa jest gotowa. Zwijając pasek można go również zwijać luźniej, podkręcać tworząc różne kształty i wzory.
2. Dekoracyjne serca
Materiały: drut, paski papieru ( papier pocięty przez niszczarkę lub jeśli jej nie mamy to tniemy paski o dowolnej szerokości - my wykorzystaliśmy paski, które pozostały z wykonywania kartek walentynkowych - 7mm), wstążka, klej, nożyczki.
Wykonanie: Z drutu należy uformować serce, następnie owinąć je czerwonym paskiem papieru lub wstążki. Kolejnym etapem będzie udekorowanie serca paskami oraz mniejszymi sercami.
3. Kwiatek dla Ukochanej
Materiały: drut, patyki do szaszłyka, sizal, czerwona krepina lub bibuła, wstążka, klej, nożyczki, szklany pojemnik z pokrywką, lub plastikowa butelka.
Wykonanie:
Krok 1: Wytnij paseczek krepiny 5cm X 1,5cm z załamaniami pionowymi i zaokrąglij go nożyczkami u góry. Odwiń brzegi płatka. Wykonaj wklęśnięcie po środku paseczka. Zrób 7 takich samych płatków.
Krok 2: Zwiń w rulonik jeden płatek. Doklej kolejne płatki, a powstanie ci główka róży.
Krok 3: Przygotuj listki, drucik i bibułę do okręcenia różyczki. Potrzebne będą paseczki z zielonej krepiny w ilości 3 sztuk. Odetnij u góry paseczka rogi, i uformuj listki. Na listek ułóż końcówkę drutu. Sklej dolne rogi płatka nad drucikiem.
Krok 4: Drucik w listku zwiń do siebie. Okręć bibułą. W ten sam sposób wykonaj pozostałe łodyżki z listkami. Następnie skrzyżuj owinięte druciki i gotowe.
Krok 5: Wykonaną dekorację naklejamy na dużą nakrętkę, kompozycję upiększamy dodając różne elementy dekoracyjne. My wykorzystaliśmy wstążkę i sizal. Następnie całą kompozycję umieszczamy we wcześniej przygotowanym szklanym pojemniku lub butelce.
Życzymy weny twórczej w tworzeniu
Fotogaleria
Czytaj także
- Półkolonie w Dworku
- Plener malarski cd...
- Plener malarski cd...
- Plener malarski cd...
- 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
- Plener malarski cd...
- Plener malarski cd...
- Godzina W w Jedwabnem...
- Plener malarski cd...
- VIII PLENER MALARSKI W GRĄDACH...
Najczęściej czytane w dziale: Instytucje kultury (ostatnie 90 dni)
- Wystawa malarstwa i rysunku Aliny i Jana Zugaj
- Intarsja – drewnem malowana
- Wspólne granie - koncert Piano ROK
- Łomżyński Jarmark Wielkanocny – Targi Twórczości Artystycznej 2025
- Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie zaprasza na wystawę pt. Nie tylko batik
- IV edycja Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka.
- Wystawa Elżbiety i Mariana Murawskich
- Dokumenty i fotografie dokumentujące dziedzictwo historyczne ziemi łomżyńskiej i wiskiej
- Konkurs plastyczny - Tradycje Wielkanocne 2025 - wyniki