Warsztaty rękodzieła artystycznego pt. „Box kwiatowy” z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet

Warsztaty rękodzieła artystycznego pt. „Box kwiatowy” z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet

Chcemy pokazać Wam w jak niedrogi sposób wykonać boks kwiatowy - flower box domowej roboty. Flower box - czyli pudełko na kwiaty przywędrował do nas ze wschodu i Emiratów Arabskich. Kwiaty we flower boxach podbiły serca milionów ludzi na całym świecie. Kwiaty w kolorowym pudełku prezentują się bardzo elegancko, oryginalnie i są świetnym pomysłem na prezent inny niż tradycyjny bukiet. Świetnie sprawdzą się na każdą okazję.

Dzisiaj zamiast kwiatów żywych zaprezentujemy Wam flower box z kwiatów z krepiny. Będą to m.in. goździki, margeretki i róże.

Materiały do pracy:

Pudełko (kwadratowe, prostokątne, kołowe do wyboru), klej, nożyczki, kolorowy papier, koraliki, wstążka, sznurek, bibuła/ krepina zielona, czerwona, żółta, niebieska, pistolet z klejem na gorąco, styropian, gąbka florystyczna.

Sposób wykonania:

Przygotowujemy pudełko, które całe oklejamy - my użyliśmy kolorowej wycinanki, spray złoty i szary, wstążka i koraliki ozdobne. Tak wykonane pudełko wypełniamy w środku styropianem lub gąbką florystyczną i odkładamy na bok. Następnie przystępujemy do wykonania kwiatów:

1. Goździk - sposób wykonania:

Z czerwonej bibuły wycinamy pasek długości ok. 45 cm i szerokości 8 cm, później nawijamy go na szerokość naszej dłoni, następnie nacinamy od góry małe trójkąciki. Rozwijamy całość i formujemy kwiat. Zwijamy lekko marszcząc i nadając formę naszemu goździkowi. Na koniec związujemy go nitką. My wykonaliśmy 11 goździków i umieściliśmy je w prostokątnym złotym pudełku.

2. Margereta - sposób wykonania:

Z żółtej/ niebieskiej krepiny pasek długości ok. 45 cm i szerokości 8 cm, nawijamy go na szerokość naszej dłoni, następnie nacinamy od góry paski. Rozwijamy całość i formujemy kwiat. W środek umieszczamy niebieski pasek bibuły i zwijamy żółtą lekko marszcząc i nadając formę naszej margerytce. Na koniec związujemy go nitką. My wykonaliśmy 15 niebieskich i 21 żółtych margerytek i umieściliśmy je dwóch wcześniej przygotowanych pudełkach.

Fotogaleria

2021-03-02 11:29 MGOK Jedwabne

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin