Jan Suchodoła - ostatnie pożegnanie

Jan Suchodoła - ostatnie pożegnanie

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego nieodżałowanego kolegi śp. Janka Suchodoły – wieloletniego pracownika Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży. Przez wiele lat z pasją pracował na rzecz rozwoju kultury w naszym mieście i regionie. Był życzliwym i serdecznym kolegą. Z rodziną oraz wszystkimi bliskimi zmarłego łączymy się w bólu i składamy wyrazy głębokiego współczucia. Koleżanki i koledzy z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży. Czuwanie modlitewne rozpocznie się w piątek 12 marca 2021 roku od godziny 10.00, msza żałobna zostanie odprawiona o godzinie 12.00 w domu pogrzebowym Marczyk, ul. Przykoszarowa 22a w Łomży, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku, na cmentarz przy ul. Przykoszarowej.

Jan Suchodoła (informacja z www.rok.4lomza.pl)

W 1980 roku zatrudniony był w charakterze akompaniatora Zespołu Pieśni i Tańca „Łomża”.

Od 1981 jako instruktor d/s muzyki i folkloru Wojewódzkiego Domu Kultury w Łomży. Wraz z zespołem Pieśni i Tańca „Łomża” jako muzyk kapeli (akordeonista) koncertował w Bułgarii, Rumunii, Rosji, Litwie, Czechach, Węgrzech oraz na wielu scenach Polski.

Był organizatorem w latach 1984-1987 wraz z Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym cyklicznych seminariów i warsztatów dla muzyków, amatorów, grających w zespołach ówczesnego województwa łomżyńskiego. Organizator wielu koncertów najwybitniejszych muzyków jazzowych polskich jak i zagranicznych.

W latach 1992-1994 prowadził jeden z najlepszych zespołów wokalnych w woj. łomżyńskim „Klika okularnika”.

W 1996 roku zorganizował prestiżowy festiwal dla wokalistów śpiewających bluesa i standardy jazzowe „Sing Jazz Blues”, który odbywał się cyklicznie do 2003 roku.

Janek Suchodoła przez wiele lat był muzykiem oraz instrumentalistą-akordeonistą „Kapeli kurpiowskiej” działającej przy ROK w Łomży. Kapela koncertowała w wielu miastach Polski jak również poza granicami. Była we Francji, Niemczech, Estonii i na Litwie.

Był uzdolnionym pianistą, akordeonistą i akompaniatorem. Na wielu konkursach i przeglądach muzycznych akompaniował wokalistom i zespołom wokalnych. Był zaangażowany w pomoc dla szkół podstawowych jak i średnich. Wykonał tysiące playbacków, do których śpiewali mali wokaliści.

Przez wiele lat współpracował przy organizacji największej imprezy dziecięcej dla powiatu łomżyńskiego „Giełda Piosenki” oraz akompaniował Zespołowi Pieśni i Tańca ,,Łomża”.

2021-03-09 12:50 Iza Cierpikowska

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin