Warsztaty rękodzieła artystycznego - ,, Kwiaty z rajstop”

Warsztaty rękodzieła artystycznego - ,, Kwiaty z rajstop”

Jest wiosna - tęsknimy za ciepłym słońcem, zielenią drzew i kwiatami. Dlatego proponujemy dzisiaj nietuzinkowy sposób na zrobienie dekoracji kwiatowej. Kwiaty wykonamy z drutu i kolorowych rajstop. Odwzorowanie żywej rośliny nie jest łatwe, lecz wykonalne.

Materiały:

- cienkie kolorowe rajstopy

- koronka z firany

- drut różnej grubości (grubszy na łodygę i cieńszy - taki, który będzie się łatwo wyginał)

- zielona krepina do wykonania liści

- pistolet i klej na gorąco

Sposób wykonania:

Na wstępie wyginamy cienki drucik tak aby przypominał kształtem Kalię. Długość drutu zależy od wielkości kwiatu nasz drut ma 42 cm. Naciągamy fragment rajstopy (dość mocno), wiążemy i nadmiar obcinamy. Do główki Kalii doklejamy klejem na gorąco grubszy drut, który będzie łodygą, długość to również rzecz indywidualna - nasz ma 38 cm.

Kolejnym etapem będzie okręcenie łodygi - od nasady kielicha - paskiem bibuły o szerokości 2 cm. Z koronki o kontrastowym kolorze (może być biała) lub kawałka rajstop, zawijamy pręcik kwiatowy, który przyklejamy w środek kielicha. Zostało nam jeszcze wykonanie liścia. Wycinamy go z krepiny, nasz liść ma 37 cm długości. Między dwa wycięte kawałki bibuły wklejamy drucik, wtedy będzie można go dowolnie wyginać. W ten sposób wykonujemy dowolną ilość Kalii.

Drugim przykładowym kwiatem jest kwiat - Amarylis. Wykonany również wyżej wymienioną techniką. Umieściliśmy go w pięknym białym wazonie własnoręcznie ozdobionym.

Kwiaty będą się pięknie prezentowały na parapecie okna. Promienie słońca prześwitujące przez płatki z rajstop nadadzą ciepły i kolorowy klimat pomieszczeniu, w którym go postawimy.

Życzymy przyjemnej zabawy podczas tworzenia kwiatów z rajstop.

Fotogaleria

2021-04-09 15:27 MGOK Jedwabne

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin