Upominek z okazji Dnia Mamy

Upominek z okazji Dnia Mamy

Prezentujemy propozycję wykonania prezentu dla Mamy - „Świece ręcznie robione”. Świeczki wprowadzają niepowtarzalny klimat do pomieszczeń, stając się jednocześnie efektowną dekoracją dla wielu aranżacji w rozmaitych stylistykach. Zaletą świeczek jest bogaty wybór kompozycji zapachowych oraz gustowne zdobnictwo szklanych pojemników. Świeczki mają szerokie zastosowanie służą do aromaterapii w domowym zaciszu, są gustownym elementem dekoracyjnym oraz doskonałym prezentem.

Materiały, których użyliśmy:

- wosk, ogarki świec, kredki świecowe

- aromat do ciasta waniliowy i pomarańczowy

- ziarenka kawy

- cynamon

- knot z bawełny

- szklane pojemniki np. słoiki

- muszelki

- suszone kwiaty, owoce

- naczynie do roztopienia wosku i świeczek

Zobaczcie, jak świeczki w słoikach zrobić samodzielnie

Sposób wykonania

Słoiki z reguły mają etykietkę, której należy się pozbyć. My wykorzystaliśmy słoiczki, bo są niewielkie i resztki świec jak najbardziej nadają się do ich wypełnienia.

Wosk dzielimy nożem na mniejsze części. Pojemnik z dzióbkiem - ułatwi sprawę przy nalewaniu wosku.

Wosk wkładamy do pojemnika.

Pojemnik wkładamy do garnka z wodą. Wody w garnku powinno być nie za wiele - tyle, żeby pojemnik stał stabilnie.

Do wosku dodaliśmy trochę oskrobanej kredki woskowej. Jeśli chcecie mieć kontrolę nad kolorem, to zróbcie tę czynność na końcu rozpuszczania wosku. Garnek stawiamy na małym ogniu. Kiedy woda zaczyna wrzeć, wyłączamy gaz i pozwalamy rozpuścić się reszcie wosku w swoim własnym cieple. Na końcu rozpuszczania mieszamy, żeby kolor był równomiernie rozprowadzony.

W między czasie przygotowujemy słoik. Knot wkładamy w klamerkę. Knot powinien delikatnie dotykać dna. Klamerkę układamy na słoiku.

Czekamy, aż wosk trochę przestygnie i dodajemy olejek zapachowy według uznania. Woskiem zalewamy dno słoika i chwilę czekamy, aż trochę stężeje. Tym sposobem knot zastygnie dokładnie tam, gdzie jest umieszczony i dolewamy pozostały wosk dokładając różne materiały do dekoracji. Można również udekorować słoik np. sznurkiem.

 

Fotogaleria

2021-05-24 13:41 MGOK Jedwabne

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin