Ferie w M-GOK w Jedwabnem

Ferie w M-GOK w Jedwabnem

Od 23 stycznia do 4 lutego 2017r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem instruktorki zorganizowały zimowisko dochodzące dla dzieci i młodzieży z Miasta i Gminy Jedwabne. Uczestnicy codziennie w godzinach od 11.00 do 16.00. brali udział w różnego rodzaju zajęciach plastyczno-manualnych, muzyczno-ruchowych, kulinarnych oraz grach i zabawach planszowych i ruchowych.


Odbyły się następujące zajęcia:

-„Anioły, aniołki, aniołeczki” - zajęcia plastyczno-manualne z recyklingu podczas, których powstały piękne własnoręcznie wykonane prace przestrzenne.

- Czytamy dzieciomWesołe zabawy z książką”.

- „Śnieżynkowe wycinanki” - zajęcia plastyczno-techniczne wszyscy wykonali płatki śniegu metodą przestrzenną, ozdabiając je kolorowymi cekinami, powstała również praca grupowa pejzaż zimowy wykonana z firanki, płatków kosmetycznych, chusteczek higienicznych, pasty do zębów i magicznego kleju .
 - „Zimowe karaoke”-  zajęcia ruchowo-wokalne w kinie, uczestnicy „wcielali się w rolę” swoich ulubionych piosenkarzy prezentując ich piosenki.

- „Kogel– mogel i coś jeszcze”- młodzi kucharze uczyli się wyrabiania, wycinania, formowania ciasta z którego powstały: oponki serowe, faworki, gofry). Zabawy kulinarne „okraszone” były ciekawymi informacjami o tym co i jak wykonywać, jakich zasad  przestrzegać w kuchennym    świecie. 

- Zostań mistrzem - gry i zabawy planszowe, gra w piłkarzyki, tenis stołowy oraz  układanie bajkowych puzzli.

 - Karnawałowe szaleństwo - wykonywanie i ozdabianie masek z użyciem: cekinów, brokatów, kolorowych piórek, bibuły, kolorowego brystolu, dziurkaczy ozdobnych, wycinanek. 

  - „W świecie origami” - zajęcia manualne prace przestrzenne z kolorowych kartek powstały: pieski, łabędzie, sowy i kury.

- Wyjazd do kina na film „Balerina” i na lodowisko w Łomży.

- Serduszko dobrych życzeń- zajęcia plastyczno-manualne,  walentynkowe serca metodą Iris folding.

- Mój przyjaciel i ja- moje domowe zwierzątko opowiadania dzieci i młodzieży, tworzenie pupili metodą przestrzenną z recyklingu.

Uczestnicy wykonali przepiękne prace, które były dekoracją świetlicy podczas ferii. Ostatniego dnia zajęć prace zostały zabrane przez dzieci do domu.

 

Poza programem ferii dzieci, młodzież i dorośli korzystali z gier planszowych, piłkarzyków, tenisa stołowego, sali kinowej, świetlicy oraz kawiarenki internetowej.

Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jedwabnem za dofinansowanie ferii zimowych w M-GOK w Jedwabnem.

Fotogaleria

2017-02-09 11:28 MGOK Jedwabne

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin