Projekty

Język mój to kurpiowska gwara- zajęcia gwarowe w M-GOK Nowogród

6 czerwca 2018 r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Nowogrodzie realizowaliśmy kolejne zajęcia gwarowe z lokalną młodzieżą w ramach projektu "Mój język to kurpiowska gwara" współfinansowanego ze środków Województwa Podlaskiego na 2018 r. Podczas zajęć ćwiczyliśmy wymowę, czytaliśmy popularne wiersze przełożone na gwarę kurpiowską. Słuchaliśmy anegdot i opowieści o obrzędowości Kurpiów.

Fotogaleria

2018-06-09 18:59 Iza Cierpikowska

Język mój to kurpiowska gwara- w Łomży -zajęcia wokalne

Pierwsze zajęcia wokalne w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży w ramach projektu" Mój język to kurpiowska gwara" odbyły się w profesjonalnym studiu nagrań w ROK-u :) Uczestnikom jak widać niezwykle przypadło to do gustu. Projekt finansowany jest ze środków Województwa Podlaskiego na 2018 rok.

Fotogaleria

2018-05-29 20:30 Iza Cierpikowska

Brawa dla uczestników projektu

Część dziewcząt z ROK-u w Łomży , które biorą udział w naszym projekcie" Mój język to kurpiowska gwara", spróbowały swoich sił śpiewając w gwarze na scenie Przeglądu Kapel Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej. Wyśpiewały sobie II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Brawo!
Sukces na scenie odniosły także 2 gawędziarki z Nowogrodu, które są uczestniczkami naszego projektu w MGOK-u w Nowogrodzie. Zajęły równorzędne
I miejsca w swojej kategorii wiekowej. Brawa!

Fotogaleria

2018-05-15 20:12 Iza Cierpikowska

"Mój jezyk to kurpiowska gwara" w Nowogrodzie

  • Zadanie realizowane ze środków Województwa Podlaskiego

W tym tygodniu odbyły się również pierwsze zajęcia gwarowe w ramach projektu "Mój język to kurpiowska gwara" w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Nowogrodzie. Skorzystała z nich młodzież zamieszkująca gminę Nowogród.
Młodzież rewelacyjnie poradziła sobie z czytaniem tekstów gwarowych przygotowanych przez prowadzącego. "Oswajanie" się z gwarą można uznać za udane.

2018-05-10 20:09 Iza Cierpikowska

Mój język to kurpiowska gwara w ROK-u

Stowarzyszenie Pegaz realizuje własnie projekt "Mój język to kurpiowska gwara", który współfinansowany jest ze środków Województwa Podlaskiego. Pierwsze zajęcia gwarowe już za nami. Odbyły się one w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży.

Fotogaleria

2018-05-10 20:06 Iza Cierpikowska

Rekrutacja do projektu Mój język to kurpiowska gwara

Już wkrótce plakaty znajdziecie na terenie placówek, które są partnerami projektu "Mój język to kurpiowska gwara".

Do projektu zapraszamy dzieci i młodzież powyżej 10 r.ż. Uczestnicy powinni pochodzić z terenu powiatu łomżyńskiego.

 

Rekrutacja odbywać się będzie w siedzibie  partnerów zadania. Szukajcie informacji w:

 

Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Nowogrodzie, w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbójnej.

Projekt będzie trwał od maja do listopada 2018 roku. Celem projektu jest nauka podstaw gwary kurpiowskiej. 

 

Fotogaleria

2018-04-20 19:58 Iza Cierpikowska

Język mój to kurpiowska gwara

Miło nam poinformować że Stowarzyszenie Pegaz będzie realizować projekt "Mój język to kurpiowska gwara". Projekt jest współfinansowany ze środków Województwa Podlaskiego (otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu ofert na realizację w 2018 roku zadań publicznych należących do Województwa Podlaskiego w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz w sferze działalności na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego).
Projekt realizowany jest w partnerstwie z :
- Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Łomży,
- Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zbójnej,
- Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nowogrodzie.

Głównym celem projektu jest nauka podstaw dialektu kurpiowskiego, nauka pieśni i tańców kurpiowskich . Rekrutacja do projektu odbywa się w placówkach partnerów zadania.
Do udziału zapraszamy młodzież powyżej 10 r.ż.z terenu powiatu łomżyńskiego. Ilość miejsc ograniczona.Obecnie informacje można uzyskać wysyłając wiadomość tekstową za pomocą FB lub wiadomość tekstową na maila: stowarzyszenie.pegaz@op.pl
Szczegóły pojawią się na plakatach i ulotkach w siedzibach partnerów zadania.

Fotogaleria

2018-04-20 19:54 Iza Cierpikowska

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin