Finał projektu gwarowego

Finał projektu gwarowego

27 listopada 2018 roku odbył się finał projektu "Mój język to kurpiowska gwara" realizowanego przez Stowarzyszenie Pegaz a współfinansowanego ze środków Województwa Podlaskiego. Partnerami zadania byli: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Nowogrodzie i Gminny Ośrodek Kultury w Zbójnej.

Na deskach sceny w Regionalnym Ośrodku Kultury na ul. Małachowskiego w Łomży zaprezentowały swoje umiejętności grupy dziecięce, młodzieżowe i dorosłe. Gościliśmy grupy z Łomży, z Nowogrodu i ze Zbójnej. Projekt trwał od maja do listopada, miał na celu naukę podstaw dialektu kurpiowskiego. Zajęcia gwarowe ubarwiane były zajęciami wokalnymi i tanecznymi. Podczas finału wręczone zostały podziękowania za udział w projekcie oraz pamiątkowe katalogi, w których zamieszczone zostały najciekawsze fotografie i teksty gwarowe powstałe podczas zajęć projektowych. Katalogi były rozdawane również wśród przybyłej na finał publiczności.
Zarząd Stowarzyszenia serdeczne podziękowania kieruje w kierunku dyrekcji ośrodków kultury:Pani Lili, Pani Renaty, Pana Jarosława, których podległe placówki były partnerami zadania. Podziękowania należą się dzieciom i młodzieży biorącej udział w działaniach projektowych oraz ich instruktorom - Pani Teresie, Justynie i Agnieszce, którzy uczyli gwary, tańca i śpiewu.
Szczególnie dziękujemy Pani Małgorzacie , z ROK-u za serdeczność i niezwykłe zaangażowanie we wszystkie działania projektowe.
Dziękujemy wszystkim miłośnikom kurpiowszczyzny, którzy wspierali nas w działaniach.
Autorką zdjęć jest Justyna Modzelewska

Fotogaleria

2018-11-28 10:18 Iza Cierpikowska

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin