2019

Zaproszenie na wystawę multimedialną pn. Uroczysko - krajobrazy Kurpi

Klub Wojskowy w Łomży i Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zapraszają na wystawę multimedialną pn. Uroczysko – krajobrazy Kurpi.
Wernisaż wystawy odbędzie się 15 października 2019 roku, o godzinie 18.00 w Galerii N, Al. Legionów 133. Wstęp wolny. Zapraszamy.

 

Multimedialna wystawa Uroczysko- krajobrazy Kurpi

Wystawa jest fotograficzno-muzyczną opowieścią, gdzie połączenie fotografii krajobrazu z tradycyjną muzyką Puszczy Zielonej tworzy spójną kompozycję. Ukazuje bogactwo i wyjątkowość Kurpiowszczyzny w różnych wymiarach.

Uroczysko-proszę posłuchać….

 

FOTOGRAFIA

Agnieszka Zielewicz

Przyrodę fotografuje od lat, specjalizując się w zdjęciach krajobrazu. Natura jest jej pasją i źródłem inspiracji. Zakochała się w pejzażu Kurpiowszczyzny, czyniąc z niej motywy swoich fotograficznych podróży i temat przewodni prezentowanych wystaw. Poprzez fotogramy wyraża podziw dla przyrody, jej różnorodności i bogactwa barw, najwięcej uwagi poświęcając naturalnym formom. Wędruje z aparatem. Uwiecznia chwile. Podgląda świat.
Jako członek Kapeli Miód na Serce uwiecznia w fotograficznych kadrach także elementy folkloru, instrumenty i taniec tradycyjny. Od lat udziela się też w działaniach społecznych na rzecz regionu i jego mieszkańców. Prowadzi warsztaty artystyczne, ekologiczne i pszczelarskie, realizując projekty oraz działania promujące Kurpie. W swojej wiejskiej chacie organizuje spotkania miłośników kurpiowskiej muzyki i tradycji. Tematykę Kurpi prezentowała podczas 3 autorskich wystaw Przestrzeń Nienaruszona, Szept, Uroczysko.

 

MUZYKA
Kapela Miód na Serce

Skład Kapeli tworzy trójka miłośników muzyki ludowej i Kurpiowszczyzny. Grają muzykę tradycyjną na zapomnianych już instrumentach, takich jak: wiejskie basy, skrzypce dłubane, bębenek obręczowy. Instrumentarium zespołu zostało w całości wykonane w warsztacie Pana Piotra Sikory, wiejskiego muzykanta i budowniczego instrumentów ludowych.

Kapelę tworzą:
Paweł Dąbkowski – skrzypce/śpiew
Agnieszka Zielewicz – basy/śpiew
Paweł Zielewicz – bębenek obręczowy/baraban
Muzycy tworzą i realizują inicjatywy służące popularyzacji polskiej muzyki tradycyjnej oraz zachowaniu wielowiekowej tradycji i folkloru Kurpi.
Wędrują po kurpiowskich wsiach spotykając się z muzykantami i śpiewakami. Utrwalają pieśni in crudo oraz muzykę w jej oryginalnym brzmieniu, nagrywają i archiwizują materiały. Organizują potańcówki, koncerty, warsztaty muzyczno- śpiewacze.

www.miodnaserce.org
fb:@miodnaserce

 

 

2019-10-07 13:11 Admin

Zaproszenie na wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Szeligowskiej i Jolanty Żochowskiej

Klub Wojskowy w Łomży i Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zapraszają na wystawę malarstwa Agnieszki Szeligowskiej i Jolanty Żochowskiej.
Wernisaż wystawy odbędzie się 4 czerwca 2019 roku, o godzinie 18.00 w Galerii N, Al. Legionów 133. Wernisaż uświetni występ artystów z Filharmonii Narodowej w Warszawie. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Ukończyłam Uniwersytet Warszawski, kierunek niezwiązany z plastyką. Pracuję w jednej z łomżyńskich szkół. Czasu na malowanie mam niewiele, maluję głównie w czasie urlopu. Swój warsztat twórczy udoskonalam przeważnie na plenerach malarskich. W latach 2010-2018 uczestniczyłam w plenerach organizowanych przez MGOK w Jedwabnem, a w 2012 - przez WOAK Białystok. Brałam udział w wystawach poplenerowych i zbiorowych organizowanych przez Klub Wojskowy i Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży.
Jest to moja pierwsza wystawa indywidualna, stanowi przegląd tego co udało się namalować w ciągu ostatnich lat. Życzę miłych wrażeń.

Agnieszka Szeligowska
Jestem pracownikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Swoją pasję odkryłam w 2013 roku dzięki koleżance Agnieszce, która namówiła mnie do udziału w plenerze malarskim.
Uczestniczyłam w plenerach w Jedwabnem i Siemieniu. Tam przy wsparciu koleżanek powstały moje pierwsze prace.
Od roku uczestniczę w zajęciach plastycznych dla dorosłych w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży. Zawsze podziwiałam osoby, które malowały i ceniłam ich umiejętności. Mam nadzieję, że coraz bardziej będę rozwijać swoją pasję, sprawia mi to wiele radości i uspokaja. Najbardziej lubię malować krajobrazy, kwiaty.

Jolanta Żochowska

2019-05-30 19:08 Admin

Wernisaż wystawy zbiorowej w Galerii N

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Klub Wojskowy w Łomży
Serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy zbiorowej
Ogólnopolskich Plenerów Malarskich w Jedwabnem
Dnia 12.03.2019, o godz.18.00
Galeria N, Al Legionów 133, Łomża

2019-03-10 17:21 Iza Cierpikowska

Elżbieta Laskowska - malarstwo

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Klub Wojskowy w Łomży serdecznie zapraszają
na wernisaż wystawy malarstwa
Elżbiety Laskowskiej
dnia 12.02.2019 r., godz. 18.00,
do Galerii N w Łomży, Al. Legionów 133;
W programie występ artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie

2019-02-05 22:26 Iza Cierpikowska

Szymon Dederko-fotografia

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Klub Wojskowy w Łomży zapraszają na wystawę fotografii Szymona Dederko.
Wernisaż wystawy odbędzie się 15 stycznia 2019 roku, o godzinie 18.00, w Galerii, N w Łomży,
Al. Legionów 133. Wstęp wolny. Zapraszamy!

W programie występ artystów z Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Szymon Dederko urodzony w 1958 roku w rodzinie fotograficznej. Pierwszymi zabawkami były szpulki po negatywach. W wieku 5 lat asystuje ojcu w ciemni. W wieku 7 lat dostaje pierwszy aparat fotograficzny Ami. W roku 1978 udział w pierwszej wystawie. Następnie wystawy zbiorowe i indywidualne. Specjalizuje się w technice gumy, z połowy XIX wieku. Od 2005 roku prowadzi kursy i warsztaty fotograficzne, a od roku 2014 stałą środową szkółkę dla amatorów fotografii. Żonaty dzieciaty i wnuczaty.

Szymon Dederko

2019-01-10 12:35 Iza Cierpikowska

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin