2009

Agnieszka Arciszewska - Dobrzycka - PORTRETY

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Klub Garnizonowy w Łomży zapraszają na wernisaż wystawy prac Pani Agnieszki Arciszewskiej - Dobrzyckiej, dn. 8 grudnia 2009 roku o godz.18.00 do Galerii N w Łomży, Al. Legionów 133, 18- 400 Łomża.
W programie występ artystów z Filharmonii Narodowej z Warszawy.
Zapraszamy, wstęp wolny!

 

Agnieszka Arciszewska - Dobrzycka

Jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych o specjalizacji malarstwo. Pani Agnieszka uprawia malarstwo, rysunek, rzeźbę i grafikę.

Fotogaleria

2009-12-01 09:20 Iza Cierpikowska

Krajobrazy łomżyńskie - 25 lat Klubu Garnizonowego

Klub Garnizonowy Łomża, Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zapraszają na wystawę poplenerową Krajobrazy łomżyńskie - 25 lat Klubu Garnizonowego. Wystawa prezentowana będzie do dn. 11 grudnia 2009 r. w Galerii N Al. Legionów 133, Łomża. Serdecznie zapraszamy!

Wystawę poplenerową ,,Łomżyńskie krajobrazy’’ zorganizowano w ramach obchodów jubileuszowych 25 lecia istnienia Klubu Garnizonowego w Łomży. Wystawa obejmuje plon artystyczny dwóch plenerów.
Na plener letni Klub zaprosił twórców na codzień współpracujących z Klubem Garnizonowym - Galerią N. Natomiast plener jesienny zorganizował Łomżyński Oddział Stowarzyszenia ,,Wspólnota Polska’’. Zaproszono do Łomży twórców profesjonalistów polskiego pochodzenia mieszkających na Białorusi. Łomża przywitała ich deszczową pogodą, co nie przeszkodziło im w zwiedzaniu Łomży, Nowogrodu, Drozdowa.
Powstały prace oddające klimat dnia, mające różne spojrzenia na otaczającą przyrodę, na uroki miasta. Wszystkie powstały z wewnętrznej potrzeby tworzenia i potwierdzania się
w pracy twórczej tej profesjonalnej jak i amatorskiej.
Niezależnie od motywów, twórczość amatorska żyje w zgodnej symbiozie z profesjonalną, nie niszczy plastycznego pejzażu, raczej go zabarwia. O czym przekonacie się Państwo oglądając wystawę.

Prace twórców można zobaczyć na stronie internetowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży:www.rok.4lomza.pl/index.php?wiad=475

 

Fotogaleria

2009-12-01 09:07 Iza Cierpikowska

Jerzy Edward Stachura - FOTORELACJA z wernisażu

Fotogaleria

2009-10-27 09:39 Iza Cierpikowska

Jerzy Edward Stachura - malarstwo

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Klub Garnizonowy Łomża
zapraszają wystawę malarstwa Jerzego Edwarda Stachury.
Wernisaż wystawy odbędzie się o godzinie 18.00, 20 października 2009 roku w Galerii N w Łomży, Al. Legionów 133.
Wystawie towarzyszy koncert artysty.
Zapraszamy!

Jerzy Edward Stachura

Poeta, bard, malarz. Bratanek i uczeń sławnego Steda -Edwarda Stachury. Sted nazywał go Juniorem - stąd ,,Piosenka dla Juniora i jego gitary".
Urodził się 05.01.1951 r. w Gdyni i całe dotychczasowe życie spędził na Grabówku. Laureat Konkursu o Laur ,,Czerwonej Róży" - Nagroda Peleryny w 1986 r. za tom poezji ,,Na więcej niż jedno życie".
Wydał 12 tomików poezji, jedną mikropowieść ,,Mleczne bary"
-unikalną płytę z piosenkami Edwarda Stachury.

Jerzy Stachura o sobie:
,,...nie napisałem jeszcze wszystkich wierszy, poematów, opowiadań. Nie wyśpiewałem też wszystkich piosenek, które przecież same nucą się w głowie i tylko sięgnąć po gitarę. Skąd wiec malowanie? A jeśli już, to dlaczego tak późno.
Jako kilkunastoletni chłopak przeczytałem ,,Pasję życia" i ,,Moulin Rouge". Van Goghowi zazdrościłem pasji malowania, a nawet cierpienia i udręki. Lautrecowi - sposobu życia.
Pięć lat temu przyszedłem do pracowni mojego przyjaciela, Wojtka Kostiuka. Wojtek właśnie odbijał swoje nowe grafiki. - Masz tu farby i pędzle - powiedział - i maluj sobie coś, bo ja nie mam czasu zajmować się tobą. - Chcąc nie chcąc zacząłem malować
i do dzisiaj nie mogę przestać. Wojtek widząc, że ,,wzięło mnie na dobre" dał mi parę lekcji i cennych wskazówek. Ale co tu dużo mówić - malować to ja się już nie nauczę.
Zatem pacykuje ten swój ulubiony Grabówek, o którym sporo już napisałem wierszy
i piosenek. Czy to jest pasja?’’

Fotogaleria

2009-10-09 12:58 Iza Cierpikowska

Ireneusz Chyliński - akwarela

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Klub Garnizonowy Łomża
zapraszają na wystawę akwareli Ireneusza Chylińskiego.
Wernisaż wystawy odbędzie się 22 września 2009 roku o godzinie 18.00 w Galerii N, Al. Legionów 133, w Łomży.
Zapraszamy!

 

Ireneusz Chyliński

Urodzony 16.10.1935 roku w miejscowości Chmielewo. Obecnie mieszka w Zambrowie. Jest absolwentem Instytutu Wychowania Artystycznego Uniwersytetu im. Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Pracę zawodową rozpoczął 1 kwietnia 1960 roku jako nauczyciel w miejscowości Popiołki.
Od 1976 roku pracuje jako nauczyciel plastyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie. W latach 80-tych i 90-tych był aktywnym działaczem Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej, które zrzeszało nauczycieli instruktorów i nauczycieli plastyki z regionu dawnego województwa łomżyńskiego.
Pan Ireneusz od początku istnienia Galerii stale z nią współpracuje biorąc udział w plenerach, wystawach, przeglądach. Zdobył I miejsce w dziedzinie malarstwa na XIV Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Wojska Polskiego w 1999 roku. Był stałym uczestnikiem Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego ,,Biebrza'', który został na stałe wpisany do kalendarza imprez ogólnopolskich. Z pasją i zaangażowaniem maluje Łomżę, która jak twierdzi jest to jego drugim domem. Współpracuje z gazetą ,,Wiadomości Zambrowskie'' wykonując ilustracje do artykułów. W 2008 roku przygotował ilustracje do książki ,,Starszy brat'' Janusza Kuleszy. Uprawia malarstwo olejne i rysunek, nieobce są mu również techniki graficzne. W swoim dorobku twórczym ma osiem wystaw indywidualnych (z czego połowa w Galerii N) oraz przeszło czterdzieści wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą (m.in. w Holandii, Francji). Za swoją działalność na rzecz upowszechniania kultury został uhonorowany następującymi odznaczeniami: Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym Krzyżem Zasługi, a także w 2001 roku ,,Żubrem'' – Nagrodą Burmistrza Zambrowa za Zasługi w Dziedzinie Twórczości Artystycznej.

2009-09-10 09:40 Iza Cierpikowska

JUSTYNA KRYSZPIN -ŻMUDA - Malarstwo - wernisaż

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Klub Garnizonowy Łomża
mają zaszczyt zaprosić państwa na wystawę malarstwa Pani Justyny Kryszpin - Żmuda
Wernisaż wystawy odbędzie się 16 czerwca 2009 roku o godz. 18.00, w Galerii N, Al. Legionów 133 w Łomży.
Wstęp wolny.
Zapraszamy.

Fotogaleria

2009-05-31 09:23 Iza Cierpikowska

Barbara Gałczyńska - malarstwo, fotografia i wiersze - Wernisaż


Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Klub Garnizonowy Łomża
mają zaszczyt zaprosić państwa na wystawę malarstwa i fotografii Pani Barbary Gałczyńskiej pt. „Blisko i Daleko”.
Wernisaż wystawy odbędzie się 22 maja 2009 roku (piątek) o godz. 18.00, w Galerii N, Al. Legionów 133 w Łomży.
Wstęp wolny.
Zapraszamy.

Barbara Gałczyńska urodziła się w Augustowie.

Od roku 1978 jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, Wydziału Oceanografii i Nauk o Ziemi. Z zawodu jest geografem, przewodnikiem turystycznym i pilotem wycieczek krajowych i zagranicznych.

Prace swoje wystawia od 1987 roku, stosując technikę olejną, akwarelę i rysunek piórkiem. Inspiracją do twórczości jest piękno Ziemi Augustowskiej i ciekawość świata, związana z licznymi podróżami oraz ciągłe poszukiwanie nowych wyzwań, do których należy także fotografia.

Dopełnieniem jej twórczości plastycznej jest poezja i proza o bardzo zróżnicowanej tematyce. Jest laureatką nagród i wyróżnień w konkursach literackich ”O liść dębu”.

Twórczość plastyczną prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in.w:


  • ODK w Augustowie

  • MDK ”Mała Galeria” Augustów

  • Druskienniki, Litwa

  • Galeria w Kolonii nad Renem, Niemcy

  • Galeria Ewy Hernik w Holiday Inn, Warszawa


Prace autorki są w posiadaniu nabywców z Francji, Niemiec, Włoch, Kanady, Holandii, a w dorobku ma kilkaset obrazów w różnych technikach malarskich.

Fotogaleria

2009-05-06 10:26 Iza Cierpikowska

Gdy zegar staje, czas idzie dalej... Księdza Jana Grochowskiego artystyczna wizja zegara

Katedra Edukacji i Kultury SGGW w Warszawie
Klub Garnizonowy Łomża
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Łomży
zapraszają na wystawę ,,Gdy zegar staje, czas idzie dalej... '' - Księdza Jana Grochowskiego artystyczna wizja zegara''.
Wernisaż wystawy odbył się 21 kwietnia 2009 roku o godzinie 18.00 w Galerii N w Łomży, Al. Legionów 133.
Wystawa odbywała się pod honorowym patronatem J.M. Prof. dr hab. Alojzego Szymańskiego rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

 

Ks. JAN GROCHOWSKI
ur. 1 stycznia 1934 w Płonce - Strumiance (Parafia Płonka Kościelna). Kanonik Honorowy Kapituły Katedry Łomżyńskiej. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Łapach (1953), po czym wstąpił do Seminarium Duchownego w Łomży. Święcenia kapłańskie przyjął 26 grudnia 1958 z rąk biskupa Czesława Falkowskiego. W tymże roku jako wikariusz został skierowany na pierwszą parafię w Jeleniewie. Następne sprawował posługę kapłańską w kolejnych – Bargłowie (1962), Łomży (1963), Ostrowi Mazowieckiej (1970) i Kadzidle (1972). W 1974 roku objął probostwo w Kuziach, a w latach 1989-2006 pełnił tę funkcję w Radziłowie. Obecnie na emeryturze. Mieszka w Łomży. Posługę duszpasterską pełni w Parafii Przemienienia Pańskiego w Piątnicy koło Łomży.
Diecezjalny referent służby ołtarza (1969), duszpasterz rodzin dekanatu Myszyniec (1984), ojciec duchowy tegoż dekanatu (1984), duszpasterz ds. trzeźwości dekanatu Szczuczyn, członek Rady Kapłańskiej (1992-1996) i diecezjalnej rady ds. ekonomicznych.
1 grudnia 1993 otrzymał godność Kanonika Honorowego Kapituły Katedry Łomżyńskiej.
Zaangażowany w inicjatywy społeczne środowiska łomżyńskiego, m.in. w prace organizacyjne Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży. Podziela myśl: „Chylę czoła przed uczynkami, o których mawiacie: „Ach, to pestka” albo „Nic wielkiego” – dzięki tym „drobnostkom” życie ma SENS”.

  
 

   

2009-04-30 23:37 Iza Cierpikowska

Katarzyna Kostrzeba - zaproszenie na wernisaż wystawy malarstwa

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Klub Garnizonowy w Łomży ma zaszczyt zaprosić Państwa na wernisaż wystawy MALARSTWA Pani Katarzyny Kostrzeby.
Wernisaż odbędzie się 10 marca 2009 roku w Galerii N , Al. Legionów 133 w Łomży , o godz. 18.00.
Wszystkich zainteresowanych SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!
Organizatorzy wraz z autorką pragną serdecznie podziękować za przychylność i pomoc Panu Krzysztofowi Moenke - Burmistrzowi Miasta i Gminy Jedwabne.

   

Katarzyna Kostrzeba ur. 11.03.1974 roku w Kolnie. Pochodzi z Łomży.

  Z zawodu jest ogrodnikiem (Absolwentka Zespołu Szkół Rolniczych w Marianowie).

Od 1994 roku mieszka i pracuje w Jedwabnem z mężem i dwoma synami. Jej przygoda z malarstwem zaczęła się już w dzieciństwie sama o sobie mówi ,,rysowałam chyba wcześniej niż nauczyłam się pisać. Pierwsze ołówki i kredki kupiła mi moja mama.” Talent odziedziczyła po ojcu Janie Piotrze Głowskim. Inspiracją jej prac są ludzie, zwierzęta i przyroda ta najbliższa: ,,za płotem i za miastem.”
Po raz pierwszy swoje prace pokazała szerszej publiczności w 1991 roku w Marianowie. W 2003 roku jej twórczość można było podziwiać na wystawie indywidualnej w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem. Jej prace były prezentowane m.in. w Galerii N w Łomży na wystawach zbiorowych (Jubileusz X lecia Istnienia Galerii – 2003, ,,Biebrzańskie Klimaty – wystawa poplenerowa – 2007, ,,Jubileusz XV lecia Istnienia Galerii N - 2008).

Uczestniczyła w Targach Sztuki Rękodzieła Ludowego w Nowogrodzie, w Osowcu -Twierdzy, w Białymstoku, w Łomżyńskich Targach Twórczości Artystycznej i innych.


W 2008 roku otrzymała II nagrodę za pracę „Za miastem” w konkursie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej pt. „Impresje łomżyńskie”.


  

Podziękowania dla Pani Profesor Wiesławy Mocarskiej, dla mojej ukochanej rodziny, pań z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnem, oraz pań z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży za wspieranie mnie w mojej twórczej pracy.

 

                                                         

 

 

 

 

2009-02-27 13:16 Iza Cierpikowska

Alicja Matejkowska i Franciszek Matejkowski - zaproszenie na wystawę

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Klub Garnizonowy Łomża zapraszają na wystawę haftu krzyżykowego pani Alicji Matejkowskiej oraz na wystawę modelarską pana Franciszka Matejkowskiego.
Wernisaż wystawy odbędzie się 20 stycznia 2009 roku o godzinie 18.00, w Galerii N, w Łomży, Al. Legionów 133.
W programie koncert kolęd w wykonaniu tria MEZZOFORTE.
Zapraszamy! Wstęp wolny!

  


 

Fotogaleria

2009-01-13 08:10 Iza Cierpikowska

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin