Galeria "N"

Prace łomżyńskich dzieci w ramach akcji" Murem za polskim mundurem"

Z przyjemnością informujemy, że w okresie styczeń-luty w siedzibie 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego prezentowana jest wystawa zbiorowa prac plastycznych dzieci i młodzieży z zaprzyjaźnionych szkół i placówek kultury. Prace powstały w ramach akcji „Murem za polskim mundurem”.

Fotogaleria

2022-01-12 10:25 Iza Cierpikowska

Haft krzyżykowy Mariusza Tońskiego

Z przyjemnością informujemy, że obecnie (okres grudzień -styczeń ) w siedzibie 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego prezentowane są prace Mariusza Tońskiego wykonane techniką haftu krzyżykowego.

Pan Mariusz pochodzi z Łomży, techniką haftu krzyżykowego zajmuje się z pasją od przeszło 20 lat. Jest to jego druga wystawa indywidualna. 
Zapraszamy do wirtualnego podziwiania tych misternych arcydzieł ☺️

Fotogaleria

2021-12-01 12:19 Iza Cierpikowska

Prezentacja prac malarskich z okazji Święta Niepodległości

Z przyjemnością informujemy, że obecnie (okres listopad-grudzień ) w siedzibie 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego prezentowana jest wystawa zbiorowa malarstwa olejnego ze zbiorów Stowarzyszenia Klub Fort.

Fotogaleria

2021-11-09 12:16 Iza Cierpikowska

Prezentacja prac malarskich Elżbiety Bronowicz

Miło nam poinformować, że w okresie październik -listopad 2021 r. w siedzibie 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego prezentowane są prace malarskie pani Elżbiety Bronowicz.


Urodziła się i wychowała na Podlasiu. Dzieciństwo spędziła w niewielkiej wsi Zabłocie położonej wśród lasów i pół. Przyjeżdżała tam również na każde wakacje. Pobyt tam nauczył ją dostrzegać piękno natury.
Z wykształcenia jest farmaceutką i analitykiem medycznym. Uczyła również w Liceum Medycznym w Łomży. Obecnie jest na emeryturze. Swój talent malarski odkryła już po przejściu na emeryturę. Wcześniej zajmowała się haftem krzyżykowym i gobeliniarstwem.
Uczestniczyła w kilku wystawach zbiorowych członkiń koła plastycznego Klubu Garnizonowego w Łomży.
2021-10-07 12:08 Iza Cierpikowska

Wystawa fotografii Andrzeja Soszyńskiego

Z przyjemnością informujemy, że obecnie w siedzibie 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego prezentowana jest wystawa fotografii Andrzeja Soszyńskiego „ Obiekty obronne ziemi łomżyńskiej”.


Andrzej Soszyński jest byłym żołnierzem zawodowym, obecnie pracownikiem Klubu Wojskowego 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego im. gen. Mariana Raganowicza. Fotografia interesuje się od dawna, a swoje umiejętności w tej właśnie dziedzinie sztuki wykorzystuje również w swojej pracy zawodowej. Jest to jego pierwsza wystawa indywidualna.
Pan Andrzej brał udział w dwóch wystawach zbiorowych, także w wystawie pokonkursowej fotografii obiektów historycznych org. przez Oddział PTTK we Wrocławiu, gdzie za swoje prace w 2019 roku zdobył wyróżnienie.
2021-08-17 08:30 Iza Cierpikowska

Wystawa prac malarskich Ewy Białek

Z przyjemnością informujemy, że obecnie tzn. w okresie lipiec - sierpień 2021 r., w siedzibie 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego prezentowane są prace malarskie pani Ewy Białek.

Pani Ewa Białek inspirację do pracy twórczej czerpie z tajemniczego świata roślin. Zachwycona ich pięknem tworzy prace w technice malarstwa olejnego i akrylowego, pisze również ikony. Bardzo chętnie uczestniczy we wszelkich przedsięwzięciach twórczych, warsztatach artystycznych i plenerach malarskich. Swoje prace prezentowała na kilkunastu wystawach zbiorowych i indywidualnych - ostatnio w siedzibie Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży (marzec – maj 2021 r.). Na co dzień jest logopedą i terapeutką stymulacji audio-psycho- lingwistycznej Metodą Tomatisa w Szkole Podstawowej Nr 10 w Łomży.
2021-07-09 08:41 Iza Cierpikowska

Prezentacja tkaniny artystycznej Barbary Kulki

Z przyjemnością informujemy, że obecnie tzn. w okresie czerwiec - lipiec 2021 r., w siedzibie 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego prezentowana jest tkanina artystyczna autorstwa Barbary Kulki.

Pani Barbara swoją przygodę z tkaniną artystyczną - jak sama podkreśla - rozpoczęła 16 lat temu w Klubie Wojskowym w Łomży podczas zajęć prowadzonych przez Panią Teresę Matuszelańską. Jest to pierwsza indywidualna prezentacja prac autorki, choć jej prace można było podziwiać na wielu innych wystawach zbiorowych, m.in. w Galerii N podczas Jubileuszu istnienia Klubu Wojskowego i Galerii N w Łomży. Autorka brała udział w przeglądach i konkursach organizowanych przez kluby wojskowe z całej Polski, również w Konkursie Filmów, Fotografii i Plastyki Wojska Polskiego „ Military Art” w Grudziądzu, Zamościu i Lublinie.


Pani Barbara podkreśla, że wykonanie gobelinu nie jest takie łatwe jakie się wydaje.

-"Oprócz dobrej jakości włóczki, należy mieć mnóstwo czasu. Wykonanie jednej pracy zajmuje od 2 do 6 miesięcy" - wyznaje autorka. 

2021-06-15 15:16 Iza Cierpikowska

Prezentacja prac malarskich Katarzyny Kostrzeby

Z przyjemnością informujemy, że obecnie tzn. w okresie kwiecień-maj 2021 r., w siedzibie 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego prezentowane są prace malarskie Katarzyny Kostrzeby.

Pani Katarzyna mieszka w Jedwabnem. Jej przygoda z malarstwem zaczęła się już w dzieciństwie. Sama o sobie mówi ,,rysowałam chyba wcześniej niż nauczyłam się pisać. Pierwsze ołówki i kredki kupiła mi moja mama.” 
Poniżej prezentujemy kilka prac, które umilają codzienną pracę osób przebywających i pracujących w naszej łomżyńskiej jednostce wojskowej 😃
2021-04-19 14:19 Iza Cierpikowska

Prezentacja prac malarskich Bożeny Kozłowskiej

Miło nam poinformować, że w okresie marzec-kwiecień w siedzibie 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego prezentowane były prace malarskie Bożeny Kozłowskiej.

Zachwycają kolorystyką barw, przywołują wiosnę :D
2021-04-19 14:15 Iza Cierpikowska

Prezentacja prac Izabeli Cierpikowskiej

Chwilowo działalność wystawiennicza Galerii w dotychczasowej formie nie jest możliwa, jednak dzięki uprzejmości dowództwa 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, prace twórców związanych z naszą Galerią, od stycznia 2021 roku "ubarwiają" codzienna pracę żołnierzy i innych osób zatrudnionych w strukturach 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego 😃.

W okresie luty-marzec 2021 r. prezentowane były prace rysunkowe Izabeli Cierpikowskiej.

Inne prace Izabeli Cierpikowskiej

 

 

Fotogaleria

2021-03-12 08:41 Iza Cierpikowska

Prezentacja prac Zbigniewa Ciborowskiego

Chwilowo działalność wystawiennicza Galerii w dotychczasowej formie nie jest możliwa, jednak dzięki uprzejmości dowództwa 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, prace twórców związanych z naszą Galerią, od stycznia 2021 roku "ubarwiają" codzienna pracę żołnierzy i innych osób zatrudnionych w strukturach 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego 😃.
W okresie: styczeń - luty 2021, swoje prace fotograficzne prezentował pan Zbigniew Ciborowski.

Autor naszej styczniowej prezentacji prac, Pan Zbigniew Ciborowski posiada tytuł i legitymację "artysty fotografika" oraz medal "za zasługi dla fotografii polskiej" z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Oba odznaczenia zostały nadane przez Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej, Warszawa.
2021-03-09 12:43 Iza Cierpikowska

Ciekawostki Galeria N

Kolejną wspólną wystawą Regionalnego Ośrodka Kultury i Klubu Wojskowego w Łomży była wystawa zorganizowana z okazji 45 lat pracy twórczej Czesława Dzieweczyńskiego. Autor miał wówczas 69 lat. Była to jego ostatnia wystawa indywidualna.

Pan Czesław Dzieweczyński (1924 – 1994) urodzony w Toruniu, całe swoje dorosłe życie spędził w Łomży. Był z zawodu prawnikiem, z zamiłowania malarzem i fotografikiem. Zakochany w mieście Łomży, które było tematem przewodnim większości jego prac. Wernisaż wspomnianej wystawy odbył się 15 października 1993 roku w salach dzisiejszej Galerii N.

Fotogaleria

2021-01-27 09:37 Iza Cierpikowska

2021 r- ciekawostki historyczne Galerii N, cz.2

Kolejną wspólną wystawą na drodze do utworzenia Galerii N, była wystawa malarstwa Jerzego Rudnickiego, z dnia 12 stycznia 1993 roku.

Pan doktor Jerzy Rudnicki, miłośnik ziemi łomżyńskiej, urodził się 28 września 1926 r. w Łomży, zmarł 15 marca 2008 roku. Sam o sobie, w katalogu wspomnianej wystawy napisał: „Urodziłem się w miesiącu, w którym kwitną wrzosy, w roku, który niczym się nie wyróżniał, a było to bardzo, bardzo dawno... Miasto, które zaszczyciłem swoją obecnością było piękne (…) dla mnie piękniejszego miasta nie było na całym świecie”


Jerzy Rudnicki (1926-2008), łomżyński ortopeda, malarz amator i miłośnik dziejów i zabytków Ziemi Łomżyńskiej. Autor (...) „trylogii historycznej” przedstawił blisko 150 miast, miasteczek i wsi od Kolna po Zambrów, przez Łomżę aż po Grajewo. Latami gromadził fiszki z informacjami o budowlach nawet tak niepozornych jak krzyż przydrożny i o ludziach, którzy przez stulecia tworzyli historię i codzienność naszego regionu”. - więcej w artykule Mirosława Derewońko, pod adresem:  https://4lomza.pl/index.php?wiad=14649

Fotogaleria

2021-01-18 14:18 Iza Cierpikowska

2021 rok - ciekawostki historyczne Galerii N

Wspólne wystawiennictwo pomiędzy dwiema instytucjami obecnie tworzącymi Galerię N, rozpoczęło się w 1992 roku (wg archiwum). Ówczesny Klub Garnizonowy w Łomży wraz z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Łomży zebrali na jednej wystawie prace chętnych artystów związanych sercem z ziemią łomżyńską. Był to Jesienny Przegląd Twórczości.


Wzięli w nim udział:

 • Andrzej Banach (rzeźba),

 • Jan Bańkowski (malarstwo olejne)

 • Romuald Borawski (rysunek)

 • Dorota Danielewska (koronka igłowa)

 • Czesław Dzieweczyński (malarstwo olejne)

 • Jerzy Gazowski (malarstwo olejne)

 • Grzegorz Gwizdon (malarstwo olejne)

 • Zofia Grzymkowska (rysunek)

 • Anna Hanczaruk (rysunek)

 • Joanna Zuzanna Herman (gobelin)

 • Irena Hull (malarstwo akwarelowe)

 • Antonii Jadacki (malarstwo olejne)

 • Marian Januszewski (malarstwo olejne)

 • Ewa Kowalska (malarstwo akwarelowe)

 • Józef Maliszewski (płaskorzeźba i rzeźba))

 • Leon Maliszewski (malarstwo olejne)

 • Jan Markowski (rzeźba)

 • Mariola Niewińska (malarstwo olejne)

 • Barbara Powichrowska (malarstwo olejne)

 • Krzysztof Roszkowski (rysunek i rzeźba))

 • Jerzy Rudnicki (malarstwo akwarelowe)

 • Marzena Rybicka (malarstwo olejne)

 • Krystyna Tomaszewska (malarstwo olejne)

 • Janusz Truskolaski (malarstwo olejne)

 • Zofia Wałkuska (tkanina)

 • Zbigniew Wasilewski (malarstwo olejne)

 • Kazimierz Wojewoda (malarstwo olejne)

 • Zofia Wysocka (malarstwo olejne)

 • Jan Zamojski (malarstwo olejne)

 • Jan Zieliński (rzeźba)

 • Alina Zugaj (malarstwo olejne)

 • Artur Żelasko (wypalanka, rysunek, olej)

Prace prezentowane były na ścianach ówczesnego Klubu Garnizonowego.

Oficjalną honorowaną datą współpracy wystawienniczej pomiędzy instytucjami tworzącymi obecnie Galerię N jest data: 16 września 1993 roku.

2021-01-13 09:45 Iza Cierpikowska

Życzenia Bożonarodzeniowe od Galerii N

Najserdeczniejsze życzenia zdrowia i radości z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia od pracowników: Klubu Wojskowego w Łomży i Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży - współtwórców Galerii N 😃

2020-12-22 11:06 Iza Cierpikowska

Plastyczki z Klubu Wojskowego docenione w Warszawie

Teresa Matuszelańska i Izabela Cierpikowska zdobyły wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie plastycznym Klubu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie. – To był dziwny konkurs – mówi Teresa Matuszelańska. – Mieliśmy półtora miesiąca na przygotowanie prac, ale do oceny wysyłało się tylko ich fotografie. Tematy były jednak ciekawe, więc wysłaliśmy trzy prace i dwie z nich zostały wyróżnione, co bardzo nas cieszy!

Ogólnopolskie sukcesy plastyków działających w łomżyńskim Klubie Wojskowym nie są niczym zaskakującym – wystarczy wspomnieć choćby o licznych laurach, zdobywanych podczas Konkursu Filmów, Fotografii i Plastyki Wojska Polskiego „Military Art” oraz na innych imprezach tego typu.

Tegoroczny konkurs, ogłoszony przez Klub Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, był jednak diametralnie odmienny, odbywając się w całości zdalnie i z wykorzystaniem technologii.

– W takim konkursie jeszcze nie brałam udziału – nie kryje Teresa Matuszelańska, artystka związana z placówkami i domami kultury od lat 60. minionego wieku, współtwórczyni Galerii N, wciąż bardzo aktywna w Klubie Wojskowym. – Jestem przywyczajona do sytuacji, że wysyłam na konkurs tkaninę i wiem, że jury dokładnie ją ogląda i ocenia, a tu musiało wystarczyć samo zdjęcie i przygotowany przez nas opis pracy i techniki jej wykonania, co też było dla mnie nowością. 

Na konkurs nadesłano 207 prac w trzech kategoriach: dzieci do lat 10, młodzież do 18 roku życia oraz osoby dorosłe, ocenianych przez majora Grzegorza Jodłowskiego, zastępcę kierownika klubu i kierownika działu metodyczo-instruktorskiego, Agnieszkę Tworek oraz Roberta Siedleckiego.

W kategorii ostatniej, wśród dziewięciorga nagrodzonych i wyróżnionych, znalazły się Teresa Matuszelańska i Izabela Cierpikowska. Do wyboru miały jeden z trzech tematów: „Pokój na świecie”, „Wojsko i koronawirus” i „Na ratunek Ziemi”. – Szczególnie zaciekawił nas ten trzeci temat – opowiada Teresa Matuszelańska. – Basia Kulka przygotowała piękną tkaninę z pszczołami w ogrodzie, a ja cały pejzaż z polami i lasami, nad którymi widać parasol, symbol tego, że musimy się nad tym wszystkim pochylić i zatroszczyć o przyrodę, póki nie jest na to za późno.

Izabela Cierpikowska, instruktor d/s folkloru i plastyki nieprofesjonalnej w Regionalnym Ośrodku Kultury, od samego początku związana również z Klubem Wojskowym, na konkurs przygotowała obraz dotyczący tolerancji. – Przyśniła mi się ta praca  – mówi Izabela Cierpikowska. – Namalowałam ją dosłownie w kilka godzin i uznałyśmy, że jest warta prezentacji. Przedstawia twarz jednej osoby, ale podzieloną na cztery części, z uwzględnieniem kolorów ras białej, czerwonej, czarnej i żółtej. Inspiracją była tu „Gra o tron”, a chodziło mi o ukazanie ludzkiego zakłamania, kiedy ktoś kryje się ze swoimi prawdziwymi poglądami, a jest na przykład antysemitą. To wszystko na tle więziennego pasiaka, ale w żółtym kolorze, symbolu zazdrości, ale i kłamstwa, przez który prześwituje nasza planeta. 

– Szykujemy się już do kolejnej edycji konkursu „Military Art” – zapowiada Teresa Matuszelańska. – Nie wiemy jeszcze jak to wszystko będzie wyglądać, bo sytuacja może zmienić się w bardzo krótkim czasie, ale część prac mamy już gotowych, reszta jest na ukończeniu. Jeśli się uda spotkamy się na żywo w Elblągu, a jeśli koronawirus znowu się rozszaleje, jury oceni prace, a ewentualne dyplomy i nagrody otrzymamy pocztą. 

Wojciech Chamryk

artykuł ze strony: https://4lomza.pl/index.php?wiad=56719 

2020-08-26 14:37 Iza Cierpikowska

Izabela Cierpikowska - portrety - ODWOŁANY!

Klub Wojskowy w Łomży i Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
serdecznie zapraszają
na wernisaż wystawy portretów rysunkowych
Izabeli Cierpikowskiej.
Wernisaż odbędzie się dnia 24.03.2020 r., godz. 18.00.
Miejsce: Galeria N, Al. Legionów 133, Łomża.
Serdecznie zapraszamy

Fotogaleria

2020-03-02 11:09 Iza Cierpikowska

Tematy pokrewne (tagi)

galeria n, rysunek, sztuk, wernisażż, wystawa,

Karykatury Tomasza Brańskiego w Galerii N

Klub Wojskowy w Łomży i Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy karykatur Tomasza Brańskiego.
Wernisaż odbędzie się dnia 11.02.2020 r., godz. 18.00.
Miejsce: Galeria N, Al. Legionów 133, Łomża.
Serdecznie zapraszamy
W programie występ artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca "Łomża"

Krzysztof Mnich- Prezes Zarządu Stowarzyszenia Europartner AKIE, o Panu Tomaszu Brańskim : - "to przede wszystkim pozytywny człowiek. Podlasianin z pasją do rysowania w sposób oryginalny-satyryczny. Przedstawia postaci w danych sytuacjach, momentach ich kariery zawodowej(politycznej, kulturalnej,sportowej, edukacyjnej, muzycznej) jak też rodzinnej.(...) Jest autorem wielu wystaw w województwie podlaskim jak również poza jego granicami". 
2020-01-30 12:29 Iza Cierpikowska

Wernisaz płaskorzeźb Henryka Rymiszewskiego

Klub Wojskowy w Łomży Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zapraszają na wystawę płaskorzeźby Henryka Rymiszewskiego. Wernisaż odbędzie się 14 stycznia 2020 roku, o godzinie 18.00, w Galerii N w Łomży, Al. Legionów 133. Wstęp wolny. W programie koncert kolęd w wykonaniu wokalistów Studia Wokalnego ROK Łomża

2020-01-10 08:56 Iza Cierpikowska

Wernisaż fotografii Zbigniewa Walczuka

Klub Wojskowy w Łomży oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
serdecznie zapraszają
na wernisaż wystawy
Zbigniewa Walczuka pn. "Zmysły".
Wernisaż odbędzie się dn. 10.12.2019 r. (wtorek),
początek godz. 18.00
w Galerii N, Al. Legionów 133 w Łomży

Fotogaleria

2019-12-04 12:23 Iza Cierpikowska

Jubileusz Klubu Wojskowego w Łomży - wernisaż i koncert

Klub Wojskowy w Łomży oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
serdecznie zapraszają
na wernisaż wystawy zbiorowej
z okazji Jubileuszu 35 lecia istnienia Klubu Wojskowego w Łomży.
Wernisaż odbędzie się dn. 26.11.2019 r. (wtorek), początek godz. 18.00
w Galerii N, Al. Legionów 133 w Łomży
W programie koncert
Łukasza Jemioły

Łukasz Jemioła to mieszkający w Lublinie wokalista i gitarzysta specjalizujący się w piosenkach retro i nurcie american. 

Fotogaleria

2019-11-14 10:35 Iza Cierpikowska

Wernisaż Danuty Kasińskiej w Galerii N - zaproszenie

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Klub Wojskowy w Łomży serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy tkanin Danuty Kasińskiej dnia 02.04.2019 r., godz. 18.00, do Galerii N w Łomży, Al. Legionów 133; W programie występ artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie

Fotogaleria

2019-03-22 10:44 Iza Cierpikowska

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin