Agnieszka Truszkowska - zaproszenie na wernisaż wystawy malarstwa
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego
Klub wojskowy 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego
zapraszają na wystawę malarstwa Agnieszki Truszkowskiej.
Wernisaż wystawy odbędzie się 17 października 2023 roku,
o godzinie 18.00 w Galerii N, ul. Legionów 133 w Łomży.
Zapraszamy!
Kocham konie, mam ich 10 i większość czasu spędzam z nimi , ale w zimowe długie wieczory lubię zasiąść do malowania,
głównie właśnie tych zwierząt. Malowaniem zajmuję się niespełna trzy lata.
Agnieszka Truszkowska
Wystawa malarstwa i twórczości Marioli Woroszył i Krystyny Włostowskiej
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego
Klub wojskowy 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego
zapraszają na wystawę malarstwa i twórczości
Marioli Woroszył i Krystyny Włostowskiej.
Wernisaż wystawy odbędzie się 19 września 2023 roku,
o godzinie 18.00 w Galerii N, ul. Legionów 133 w Łomży.
Zapraszamy!
Wystawa malarstwa Bożeny Kozłowskiej
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego
Klub wojskowy 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego
zapraszają na wystawę malarstwa Bożeny Kozłowskiej.
Wernisaż wystawy odbędzie się 20 czerwca 2023 roku, o godzinie 18.00, w Galerii N, Al. Legionów 133, w Łomży.
W programie występ wokalny Pani Martyny Jankowskiej
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Bożena Kozłowska - absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Artystyczny, nauczycielka w Zespole Szkół Specjalnych w Łomży. Tworzy w rożnych technikach: malarstwo olejne, akrylowe, tusz, akwarela, pastel, tempera, tkanina artystyczna i ceramika. Uczestniczka wielu plenerów, warsztatów, malarskich i artystycznych. W swojej twórczości skupia się na subtelności świata kolorów. W pracach przewija się różnorodna tematyka - od pięknej natury po abstrakcje.
Prace łomżyńskich dzieci w ramach akcji" Murem za polskim mundurem"
Z przyjemnością informujemy, że w okresie styczeń-luty w siedzibie 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego prezentowana jest wystawa zbiorowa prac plastycznych dzieci i młodzieży z zaprzyjaźnionych szkół i placówek kultury. Prace powstały w ramach akcji „Murem za polskim mundurem”.
Fotogaleria
Haft krzyżykowy Mariusza Tońskiego
Z przyjemnością informujemy, że obecnie (okres grudzień -styczeń ) w siedzibie 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego prezentowane są prace Mariusza Tońskiego wykonane techniką haftu krzyżykowego.
Fotogaleria
Prezentacja prac malarskich z okazji Święta Niepodległości
Z przyjemnością informujemy, że obecnie (okres listopad-grudzień ) w siedzibie 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego prezentowana jest wystawa zbiorowa malarstwa olejnego ze zbiorów Stowarzyszenia Klub Fort.
Fotogaleria
Prezentacja prac malarskich Elżbiety Bronowicz
Miło nam poinformować, że w okresie październik -listopad 2021 r. w siedzibie 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego prezentowane są prace malarskie pani Elżbiety Bronowicz.
Urodziła się i wychowała na Podlasiu. Dzieciństwo spędziła w niewielkiej wsi Zabłocie położonej wśród lasów i pół. Przyjeżdżała tam również na każde wakacje. Pobyt tam nauczył ją dostrzegać piękno natury.
Z wykształcenia jest farmaceutką i analitykiem medycznym. Uczyła również w Liceum Medycznym w Łomży. Obecnie jest na emeryturze. Swój talent malarski odkryła już po przejściu na emeryturę. Wcześniej zajmowała się haftem krzyżykowym i gobeliniarstwem.
Uczestniczyła w kilku wystawach zbiorowych członkiń koła plastycznego Klubu Garnizonowego w Łomży.
Wystawa fotografii Andrzeja Soszyńskiego
Z przyjemnością informujemy, że obecnie w siedzibie 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego prezentowana jest wystawa fotografii Andrzeja Soszyńskiego „ Obiekty obronne ziemi łomżyńskiej”.
Wystawa prac malarskich Ewy Białek
Z przyjemnością informujemy, że obecnie tzn. w okresie lipiec - sierpień 2021 r., w siedzibie 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego prezentowane są prace malarskie pani Ewy Białek.
Prezentacja tkaniny artystycznej Barbary Kulki
Z przyjemnością informujemy, że obecnie tzn. w okresie czerwiec - lipiec 2021 r., w siedzibie 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego prezentowana jest tkanina artystyczna autorstwa Barbary Kulki.
Pani Barbara swoją przygodę z tkaniną artystyczną - jak sama podkreśla - rozpoczęła 16 lat temu w Klubie Wojskowym w Łomży podczas zajęć prowadzonych przez Panią Teresę Matuszelańską. Jest to pierwsza indywidualna prezentacja prac autorki, choć jej prace można było podziwiać na wielu innych wystawach zbiorowych, m.in. w Galerii N podczas Jubileuszu istnienia Klubu Wojskowego i Galerii N w Łomży. Autorka brała udział w przeglądach i konkursach organizowanych przez kluby wojskowe z całej Polski, również w Konkursie Filmów, Fotografii i Plastyki Wojska Polskiego „ Military Art” w Grudziądzu, Zamościu i Lublinie.
Pani Barbara podkreśla, że wykonanie gobelinu nie jest takie łatwe jakie się wydaje.
-"Oprócz dobrej jakości włóczki, należy mieć mnóstwo czasu. Wykonanie jednej pracy zajmuje od 2 do 6 miesięcy" - wyznaje autorka.
Prezentacja prac malarskich Katarzyny Kostrzeby
Z przyjemnością informujemy, że obecnie tzn. w okresie kwiecień-maj 2021 r., w siedzibie 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego prezentowane są prace malarskie Katarzyny Kostrzeby.
Prezentacja prac malarskich Bożeny Kozłowskiej
Miło nam poinformować, że w okresie marzec-kwiecień w siedzibie 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego prezentowane były prace malarskie Bożeny Kozłowskiej.
Prezentacja prac Izabeli Cierpikowskiej
Chwilowo działalność wystawiennicza Galerii w dotychczasowej formie nie jest możliwa, jednak dzięki uprzejmości dowództwa 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, prace twórców związanych z naszą Galerią, od stycznia 2021 roku "ubarwiają" codzienna pracę żołnierzy i innych osób zatrudnionych w strukturach 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego 😃.
W okresie luty-marzec 2021 r. prezentowane były prace rysunkowe Izabeli Cierpikowskiej.
Inne prace Izabeli Cierpikowskiej
Fotogaleria
Prezentacja prac Zbigniewa Ciborowskiego
Chwilowo działalność wystawiennicza Galerii w dotychczasowej formie nie jest możliwa, jednak dzięki uprzejmości dowództwa 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, prace twórców związanych z naszą Galerią, od stycznia 2021 roku "ubarwiają" codzienna pracę żołnierzy i innych osób zatrudnionych w strukturach 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego 😃.
W okresie: styczeń - luty 2021, swoje prace fotograficzne prezentował pan Zbigniew Ciborowski.
Ciekawostki Galeria N
Kolejną wspólną wystawą Regionalnego Ośrodka Kultury i Klubu Wojskowego w Łomży była wystawa zorganizowana z okazji 45 lat pracy twórczej Czesława Dzieweczyńskiego. Autor miał wówczas 69 lat. Była to jego ostatnia wystawa indywidualna.
Pan Czesław Dzieweczyński (1924 – 1994) urodzony w Toruniu, całe swoje dorosłe życie spędził w Łomży. Był z zawodu prawnikiem, z zamiłowania malarzem i fotografikiem. Zakochany w mieście Łomży, które było tematem przewodnim większości jego prac. Wernisaż wspomnianej wystawy odbył się 15 października 1993 roku w salach dzisiejszej Galerii N.
Fotogaleria
2021 r- ciekawostki historyczne Galerii N, cz.2
Kolejną wspólną wystawą na drodze do utworzenia Galerii N, była wystawa malarstwa Jerzego Rudnickiego, z dnia 12 stycznia 1993 roku.
Pan doktor Jerzy Rudnicki, miłośnik ziemi łomżyńskiej, urodził się 28 września 1926 r. w Łomży, zmarł 15 marca 2008 roku. Sam o sobie, w katalogu wspomnianej wystawy napisał: „Urodziłem się w miesiącu, w którym kwitną wrzosy, w roku, który niczym się nie wyróżniał, a było to bardzo, bardzo dawno... Miasto, które zaszczyciłem swoją obecnością było piękne (…) dla mnie piękniejszego miasta nie było na całym świecie”
„Jerzy Rudnicki (1926-2008), łomżyński ortopeda, malarz amator i miłośnik dziejów i zabytków Ziemi Łomżyńskiej. Autor (...) „trylogii historycznej” przedstawił blisko 150 miast, miasteczek i wsi od Kolna po Zambrów, przez Łomżę aż po Grajewo. Latami gromadził fiszki z informacjami o budowlach nawet tak niepozornych jak krzyż przydrożny i o ludziach, którzy przez stulecia tworzyli historię i codzienność naszego regionu”. - więcej w artykule Mirosława Derewońko, pod adresem: https://4lomza.pl/index.php?wiad=14649
Fotogaleria
2021 rok - ciekawostki historyczne Galerii N
Wspólne wystawiennictwo pomiędzy dwiema instytucjami obecnie tworzącymi Galerię N, rozpoczęło się w 1992 roku (wg archiwum). Ówczesny Klub Garnizonowy w Łomży wraz z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Łomży zebrali na jednej wystawie prace chętnych artystów związanych sercem z ziemią łomżyńską. Był to Jesienny Przegląd Twórczości.
Wzięli w nim udział:
-
Andrzej Banach (rzeźba),
-
Jan Bańkowski (malarstwo olejne)
-
Romuald Borawski (rysunek)
-
Dorota Danielewska (koronka igłowa)
-
Czesław Dzieweczyński (malarstwo olejne)
-
Jerzy Gazowski (malarstwo olejne)
-
Grzegorz Gwizdon (malarstwo olejne)
-
Zofia Grzymkowska (rysunek)
-
Anna Hanczaruk (rysunek)
-
Joanna Zuzanna Herman (gobelin)
-
Irena Hull (malarstwo akwarelowe)
-
Antonii Jadacki (malarstwo olejne)
-
Marian Januszewski (malarstwo olejne)
-
Ewa Kowalska (malarstwo akwarelowe)
-
Józef Maliszewski (płaskorzeźba i rzeźba))
-
Leon Maliszewski (malarstwo olejne)
-
Jan Markowski (rzeźba)
-
Mariola Niewińska (malarstwo olejne)
-
Barbara Powichrowska (malarstwo olejne)
-
Krzysztof Roszkowski (rysunek i rzeźba))
-
Jerzy Rudnicki (malarstwo akwarelowe)
-
Marzena Rybicka (malarstwo olejne)
-
Krystyna Tomaszewska (malarstwo olejne)
-
Janusz Truskolaski (malarstwo olejne)
-
Zofia Wałkuska (tkanina)
-
Zbigniew Wasilewski (malarstwo olejne)
-
Kazimierz Wojewoda (malarstwo olejne)
-
Zofia Wysocka (malarstwo olejne)
-
Jan Zamojski (malarstwo olejne)
-
Jan Zieliński (rzeźba)
-
Alina Zugaj (malarstwo olejne)
-
Artur Żelasko (wypalanka, rysunek, olej)
Prace prezentowane były na ścianach ówczesnego Klubu Garnizonowego.
Oficjalną honorowaną datą współpracy wystawienniczej pomiędzy instytucjami tworzącymi obecnie Galerię N jest data: 16 września 1993 roku.
Życzenia Bożonarodzeniowe od Galerii N
Najserdeczniejsze życzenia zdrowia i radości z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia od pracowników: Klubu Wojskowego w Łomży i Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży - współtwórców Galerii N 😃
Plastyczki z Klubu Wojskowego docenione w Warszawie
Teresa Matuszelańska i Izabela Cierpikowska zdobyły wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie plastycznym Klubu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie. – To był dziwny konkurs – mówi Teresa Matuszelańska. – Mieliśmy półtora miesiąca na przygotowanie prac, ale do oceny wysyłało się tylko ich fotografie. Tematy były jednak ciekawe, więc wysłaliśmy trzy prace i dwie z nich zostały wyróżnione, co bardzo nas cieszy!
Ogólnopolskie sukcesy plastyków działających w łomżyńskim Klubie Wojskowym nie są niczym zaskakującym – wystarczy wspomnieć choćby o licznych laurach, zdobywanych podczas Konkursu Filmów, Fotografii i Plastyki Wojska Polskiego „Military Art” oraz na innych imprezach tego typu.
Tegoroczny konkurs, ogłoszony przez Klub Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, był jednak diametralnie odmienny, odbywając się w całości zdalnie i z wykorzystaniem technologii.
– W takim konkursie jeszcze nie brałam udziału – nie kryje Teresa Matuszelańska, artystka związana z placówkami i domami kultury od lat 60. minionego wieku, współtwórczyni Galerii N, wciąż bardzo aktywna w Klubie Wojskowym. – Jestem przywyczajona do sytuacji, że wysyłam na konkurs tkaninę i wiem, że jury dokładnie ją ogląda i ocenia, a tu musiało wystarczyć samo zdjęcie i przygotowany przez nas opis pracy i techniki jej wykonania, co też było dla mnie nowością.
Na konkurs nadesłano 207 prac w trzech kategoriach: dzieci do lat 10, młodzież do 18 roku życia oraz osoby dorosłe, ocenianych przez majora Grzegorza Jodłowskiego, zastępcę kierownika klubu i kierownika działu metodyczo-instruktorskiego, Agnieszkę Tworek oraz Roberta Siedleckiego.
W kategorii ostatniej, wśród dziewięciorga nagrodzonych i wyróżnionych, znalazły się Teresa Matuszelańska i Izabela Cierpikowska. Do wyboru miały jeden z trzech tematów: „Pokój na świecie”, „Wojsko i koronawirus” i „Na ratunek Ziemi”. – Szczególnie zaciekawił nas ten trzeci temat – opowiada Teresa Matuszelańska. – Basia Kulka przygotowała piękną tkaninę z pszczołami w ogrodzie, a ja cały pejzaż z polami i lasami, nad którymi widać parasol, symbol tego, że musimy się nad tym wszystkim pochylić i zatroszczyć o przyrodę, póki nie jest na to za późno.
Izabela Cierpikowska, instruktor d/s folkloru i plastyki nieprofesjonalnej w Regionalnym Ośrodku Kultury, od samego początku związana również z Klubem Wojskowym, na konkurs przygotowała obraz dotyczący tolerancji. – Przyśniła mi się ta praca – mówi Izabela Cierpikowska. – Namalowałam ją dosłownie w kilka godzin i uznałyśmy, że jest warta prezentacji. Przedstawia twarz jednej osoby, ale podzieloną na cztery części, z uwzględnieniem kolorów ras białej, czerwonej, czarnej i żółtej. Inspiracją była tu „Gra o tron”, a chodziło mi o ukazanie ludzkiego zakłamania, kiedy ktoś kryje się ze swoimi prawdziwymi poglądami, a jest na przykład antysemitą. To wszystko na tle więziennego pasiaka, ale w żółtym kolorze, symbolu zazdrości, ale i kłamstwa, przez który prześwituje nasza planeta.
– Szykujemy się już do kolejnej edycji konkursu „Military Art” – zapowiada Teresa Matuszelańska. – Nie wiemy jeszcze jak to wszystko będzie wyglądać, bo sytuacja może zmienić się w bardzo krótkim czasie, ale część prac mamy już gotowych, reszta jest na ukończeniu. Jeśli się uda spotkamy się na żywo w Elblągu, a jeśli koronawirus znowu się rozszaleje, jury oceni prace, a ewentualne dyplomy i nagrody otrzymamy pocztą.
Wojciech Chamryk
artykuł ze strony: https://4lomza.pl/index.php?wiad=56719
Izabela Cierpikowska - portrety - ODWOŁANY!
Klub Wojskowy w Łomży i Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
serdecznie zapraszają
na wernisaż wystawy portretów rysunkowych
Izabeli Cierpikowskiej.
Wernisaż odbędzie się dnia 24.03.2020 r., godz. 18.00.
Miejsce: Galeria N, Al. Legionów 133, Łomża.
Serdecznie zapraszamy
Fotogaleria
Karykatury Tomasza Brańskiego w Galerii N
Klub Wojskowy w Łomży i Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy karykatur Tomasza Brańskiego.
Wernisaż odbędzie się dnia 11.02.2020 r., godz. 18.00.
Miejsce: Galeria N, Al. Legionów 133, Łomża.
Serdecznie zapraszamy
W programie występ artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca "Łomża"
Wernisaz płaskorzeźb Henryka Rymiszewskiego
Klub Wojskowy w Łomży Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zapraszają na wystawę płaskorzeźby Henryka Rymiszewskiego. Wernisaż odbędzie się 14 stycznia 2020 roku, o godzinie 18.00, w Galerii N w Łomży, Al. Legionów 133. Wstęp wolny. W programie koncert kolęd w wykonaniu wokalistów Studia Wokalnego ROK Łomża
Wernisaż fotografii Zbigniewa Walczuka
Klub Wojskowy w Łomży oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
serdecznie zapraszają
na wernisaż wystawy
Zbigniewa Walczuka pn. "Zmysły".
Wernisaż odbędzie się dn. 10.12.2019 r. (wtorek),
początek godz. 18.00
w Galerii N, Al. Legionów 133 w Łomży
Fotogaleria
Jubileusz Klubu Wojskowego w Łomży - wernisaż i koncert
Klub Wojskowy w Łomży oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
serdecznie zapraszają
na wernisaż wystawy zbiorowej
z okazji Jubileuszu 35 lecia istnienia Klubu Wojskowego w Łomży.
Wernisaż odbędzie się dn. 26.11.2019 r. (wtorek), początek godz. 18.00
w Galerii N, Al. Legionów 133 w Łomży
W programie koncert
Łukasza Jemioły
Fotogaleria
Wernisaż Danuty Kasińskiej w Galerii N - zaproszenie
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Klub Wojskowy w Łomży serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy tkanin Danuty Kasińskiej dnia 02.04.2019 r., godz. 18.00, do Galerii N w Łomży, Al. Legionów 133; W programie występ artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie
Fotogaleria
Czytaj także
- Agnieszka Truszkowska - zaproszenie na wernisaż wystawy malarstwa
- Wystawa malarstwa i twórczości Marioli Woroszył i Krystyny Włostowskiej
- Wystawa malarstwa Bożeny Kozłowskiej
- Prace łomżyńskich dzieci w ramach akcji" Murem za polskim mundurem"
- Haft krzyżykowy Mariusza Tońskiego
- Prezentacja prac malarskich z okazji Święta Niepodległości
- Prezentacja prac malarskich Elżbiety Bronowicz
- Wystawa prac malarskich Ewy Białek
- Wystawa fotografii Andrzeja Soszyńskiego
- Prezentacja tkaniny artystycznej Barbary Kulki