2011

Wernisaż malarstwa Elżbiety Bronowicz - fotorelacja

Regionalny Ośrodek Kultury i Klub Jednostki Wojskowej 1511 w Łomży zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Bronowicz dnia 13 grudnia 2011 roku o godz.18.00 do Galerii N Al. Legionów 133 w Łomży. W programie występ artystów z Filharmonii Narodowej w Warszawie. Wstęp wolny! Serdecznie Zapraszamy!

Urodziła się i wychowała na Podlasiu. Dzieciństwo spędziła w niewielkiej wsi Zabłocie położonej wśród lasów i pól. Przyjeżdżała tam również na każde wakacje. Pobyt tam nauczył ją dostrzegać piękno natury.

Z wykształcenia jest farmaceutką i analitykiem medycznym. Uczyła również w Liceum Medycznym w Łomży. Obecnie jest na emeryturze. Swój talent malarski odkryła już po przejściu na emeryturę. Wcześniej zajmowała się haftem krzyżykowym i gobeliniarstwem.

Uczestniczyła w kilku wystawach zbiorowych członkiń koła plastycznego Klubu Garnizonowego w Łomży. Obecna wystawa jest pierwszą indywidualną próbą pokazania jej dorobku.

Malując chce pokazać swój sposób widzenia świata, który zmienił się trochę pod wpływem choroby oczu. Tematem jej obrazów są zachody słońca, świątki, kapliczki, pejzaże. Inspiruje ją również architektura cerkiewek podlaskich. Obrazy są nieco rozmyte, tajemnicze, szczególną uwagę zwraca na kolor i światło.

Fotogaleria

2011-11-28 15:35 Iza Cierpikowska

Wernisaż wystawy akwareli Kazimierza Wojewody

Regionalny Ośrodek Kultury i Klub Jednostki Wojskowej 1511 w Łomży zapraszają na wernisaż wystawy akwareli Kazimierza Wojewody dnia 22 listopada 2011 roku o godz.18.00 do Galerii N Al. Legionów 133 w Łomży.

Wstęp wolny! Serdecznie Zapraszamy! Wystawa pokazywana będzie do 7 grudnia 2011 roku.

 Relacja z wernisażu

Punktualnie  o godz. 18.00, dn. 22 listopada 2011 roku w Galerii N w Łomży została otwarta wystawa malarstwa Kazimierza Wojewody.

Kazimierz Wojewoda urodził się w marcu 1930 roku w Piątnicy. Jako 11 letnie dziecko został wywieziony wraz z rodziną do Kazachstanu. Po 5 latach powrócił do Ojczyzny i rozpoczął naukę. Ukończył Liceum Pedagogiczne w Łomży, odbył służbę wojskową ze stopniem oficerskim, studiował w Studium Nauczycielskim w Łodzi na kierunku rysunek i prace ręczne, następnie na Uniwersytecie Warszawskim- pedagogikę. Dyplom obronił u Prof. Ireny Wojnar z wychowania estetycznego. Był nauczycielem w Szkołach Podstawowych i Liceach Ogólnokształcących, wizytatorem Kuratorium Oświaty i Wychowania oraz wykładowcą w Studium Nauczycielskim w Łomży. Od 1987 roku na emeryturze.

Twórczość plastyczna Kazimierza Wojewody to przede wszystkim malarstwo olejne i akwarelowe. Na wystawie w Galerii N zaprezentował malarstwo akwarelowe. Na ponad 40 pracach można było ulubioną tematykę artysty -  krajobrazy okolic Narwi, Biebrzy, Pisy, a także kwiaty. Podczas wernisażu autor z nieudawana skromnością stwierdził, że nie będzie zachwalał ani tłumaczył swoich prac, niech mówią same za siebie.
Liczne grono osób przybyłych na wernisaż oprócz prac mogło podziwiać niezwykle klimatyczne wykonanie utworów akordeonowych w wykonaniu młodziutkiego ucznia Szkoły Muzycznej  - Mateusza Jankiewicza.

Fotogaleria

2011-11-14 12:06 Iza Cierpikowska

Zofia Ptaszyńska - malarstwo

Regionalny Ośrodek Kultury i Klub Jednostki Wojskowej 1511 w Łomży zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Zofii Ptaszyńskiej dnia 25 października 2011 roku o godz.18.00 do Galerii N Al. Legionów 133 w Łomży.
W programie występ artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Wstęp wolny! Serdecznie Zapraszamy!

Fotogaleria

2011-10-12 11:00 Iza Cierpikowska

Wystawa Twórców Łomżyńskich

Regionalny Ośrodek Kultury i Klub Jednostki Wojskowej 1511 w Łomży zapraszają na wernisaż wystawy Twórczości Łomżyńskich Plastyków dnia 20 września 2011 roku o godz.18.00 do Galerii N Al. Legionów 133 w Łomży. Wstęp wolny! Serdecznie Zapraszamy!

Na Łomżyński Przegląd Twórczości prace autorskie dostarczyło 27 twórców. Większość z nich bierze czynny udział w wystawach, przeglądach i targach organizowanych przez organizatorów wystawy.

Relacja z wernisażu

Podczas wernisażu, który odbył się 20 września 2011 roku w Galerii N można było zobaczyć prace wykonane w najprzeróżniejszych technikach plastycznych. Malarstwo olejne, akwarelowe i akrylowe zaprezentowali: Krystyna Kornacka, Kazimierz Wojewoda, Zuzanna Herman, Zofia Ptaszyńska, Justyna Kryszpin- Żmuda, Anna Bronowicz, Anna Filipkowska-Wybranowska, Ireneusz Chyliński, Elżbieta Bronowicz, Krystyna Barowicz,Izabela Cierpikowska, Andrzej Żmuda, Krystyna Kaczyńska, Rafał Lewicki, Wiesława Jastrzeńska, Irena Hull i Halina Drożyner, grafikę i rysunek zaprezentowali: Ryszard Olkuśnik, Artur Kopański oraz Bożena Być, gobeliny i makramy zaprezentowały: Maria Bućko, Teresa Matuszelańska, Barbara Kulka, Danuta Rydzewska i Teresa Hołubowicz, natomiast fotografie Łucja Karolczuk.

Każdy z twórców otrzymał oficjalne podziękowanie za twórczy wkład w tworzenie Galerii N. Podziękowania wręczyli kierownik Klubu Jednostki Wojskowej 1511, ppłk. Ryszard Matuszewski oraz dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży , Jarosław Cholewicki.

Wystawę można oglądać w Galerii N do 17 października 2011 roku, Serdecznie zapraszamy!

Napisali o nas:

portal www.4lomza.pl- "Łomżyńscy twórcy w Galerii N"

Fotogaleria

2011-09-06 14:12 Iza Cierpikowska

Kazimiera Janiak- malarstwo- wernisaż w Galerii N

Regionalny Ośrodek Kultury i Klub Jednostki Wojskowej 1511 w Łomży
zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa
KAZIMIERY JANIAK
dnia 14 czerwca 2011 roku
o godz.18.00 do Galerii N
Al. Legionów 133 w Łomży.
Wstęp wolny! Serdecznie Zapraszamy!

Kazimiera Janiak, mieszka i tworzy w Legnicy.

Maluje zaledwie od kilku lat, ale praca ta zaowocowała już wystawami.

Prócz malarstwa olejnego i ciekawej grawerki na szkle na uwagę zasługują piękne jedwabne kimona, własnoręcznie uszyte i malowane przez malarkę.

Te właśnie oryginalne stroje pokazywane były niejednokrotnie na wystawach z okazji Dni Kultury Japońskiej w Legnicy,Grodzisku Wielkopolskim k. Poznania i Suwałkach.

Fotogaleria

2011-06-10 12:31 Iza Cierpikowska

Wernisaże 2011

Wystawa malarstwa Barbary Pełszyk

Regionalny Ośrodek Kultury i Klub Jednostki Wojskowej 1511 w Łomży
serdecznie zapraszają na wystawę malarstwa
Barbary Pełszyk
dnia 24 maja 2011, o godz. 18.00
do Galerii N w Łomży, Al. Legionów 133
w programie występ artystów z Filharmonii Narodowej w Warszawie

Ukończyła studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie na kierunku plastycznym. Obecnie pracuje w Gimnazjum Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu, Szkole Podstawowej im. M.Kopernika w Ciechanowcu, Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pedagogicznych w Ciechanowcu.

Informacja pochodzi ze strony internetowej:

http://www.galeriamok.bakos.pl

2011-04-28 14:32 Iza Cierpikowska

Dorobek twórczy Środowiskowego Domu Samopomocy- wystawa - Zapraszamy!!!

Środowiskowy Dom Samopomocy
Klub Jednostki Wojskowej 1511
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
zapraszają na wystawę z okazji
Piętnastolecia Środowiskowego Domu Samopomocy
przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.
Wernisaż odbędzie się 12 kwietnia 2011 roku, o godz. 18.00 w Galerii N
Al. Legionów 133 w Łomży
Serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny.

15 lat temu, 29 kwietnia 1996 roku efektem wysiłku władz wojewódzkich i samorządowych, utworzony został przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łomży Środowiskowy Dom Samopomocy,jako placówka wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Dom jest miejscem życzliwym i przyjaznym, miejscem pracy, wypoczynku, zabawy i świętowania.

Dzięki licznym zajęciom prowadzonym z pasją przez instruktorów, uczestnicy ŚDS mają możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania w środowisku, a także ujawniania potencjału twórczego, którego rezultaty często przewyższają oczekiwania samych twórców i otoczenia.

Fotogaleria

2011-03-31 08:48 Iza Cierpikowska

Teresa Matuszelańska - wystawa patchworku

  • Teresa Matuszelańska - autorka wystawy i ppłk Ryszard Matuszewski - kierownik Galerii N

Regionalny Ośrodek Kultury i Klub Jednostki Wojskowej 1511 w Łomży
serdecznie zapraszają na wystawę prac wykonanych techniką patchworku
Teresy Matuszelańskiej
dnia 22 marca 2011, o godz. 18.00
do Galerii N w Łomży, Al. Legionów 133
w programie występ artystów z Filharmonii Narodowej w Warszawie

Teresa Matuszelańska

jest absolwentką Pedagogiki Pracy Kulturalno-Oświatowej na Uniwersytecie Warszawskim, pracę zawodową rozpoczęła w lipcu 1968r. jako instruktor d.s. upowszechniania plastyki w świetlicy zakładowej WSS „Społem” w Białymstoku. Następnie została zatrudniona w Miejsko - Gminnym Domu Kultury w Wysokiem – Mazowieckiem na stanowisku instruktora plastyki. Od 1.01.1981r. pracowała w Wojewódzkim Domu Kultury w Łomży jako kierownik sekcji plastycznej. Od początku swojej pracy zawodowej jest czynnie związana z amatorskim ruchem artystycznym. Zatrudniona na stanowisku głównego instruktora d.s. plastyki
  
Jest pomysłodawczynią i organizatorką wielu konkursów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest także inicjatorką i duchem sprawczym Galerii N działającej przy Klubie Garnizonowym w Łomży, obecnie przy Klubie Jednostki Wojskowej nr 1511 w Łomży. Jej serdeczne i życzliwe podejście do każdego człowieka sprawia, że plastycy nieprofesjonaliści coraz częściej odwiedzają Galerię i coraz częściej wystawiają tu swoje prace.


          

2011-03-02 14:23 Iza Cierpikowska

Wystawa rysunku i malarstwa Izabeli Cierpikowskiej

  • cykl Ptaki Podlasia "Żurawie", akryl na płótnie
  • cykl Ptaki Podlasia "Puchacz", akryl na płótnie

Klub Garnizonowy w Łomży i Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy
rysunku i malarstwa Izabeli Cierpikowskiej
Wernisaż wystawy odbędzie się dnia 18 stycznia 2011 roku, o godz. 18.00
w Galerii N, Al.Legionów 133, 18-400 Łomża

Wystawę poświęcam pamięci mojego taty Leszka Ostaszewskiego.

 

Serdeczne podziękowania kieruję również do mojej ukochanej rodziny za wsparcie i miłość."

Wystawy:

2003 r. –(październik) udział w wystawie zbiorowej z okazji Jubileuszu X lecia istnienia Galerii N w Łomży

2004 r. – (marzec)  udział w wystawie zbiorowej poplenerowej „Łomża zimą”, miejsce wystawy Galeria N, Łomża

2004        r. –(październik) udział w wystawie zbiorowej poplenerowej VIII Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Biebrza” w Osowcu Twierdzy, miejsce wystawy: Galeria N, Łomża,

2005 r. – (styczeń) udział w  wystawie poplenerowej „Łomża jesienią”, miejsce wystawy: Galeria N , Łomża,

2006r. – ( kwiecień) udział w wystawie zbiorowej poplenerowej IX Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Biebrza” w Osowcu Twierdzy, miejsce wystawy: Galeria N Łomża

2007 r. – (kwiecień) – udział w wystawie poplenerowej „ Biebrzańskie klimaty”, miejsce wystawy:  Galeria N, Łomża,

2007 r. – (sierpień) – udział w wystawie poplenerowej Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego Nowogród 2007, miejsce wystawy: Galeria N , Łomża

2007 r. – (grudzień) – udział w wystawie zbiorowej poplenerowej „ Łomża jesienią”, miejsce wystawy: Galeria N, Łomża,

2008 r.- (wrzesień) – udział w wystawie zbiorowej poplenerowej z II Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego Nowogród 2008, miejsce wystawy: Galeria N, Łomża

2008 r. – (październik) – udział w wystawie zbiorowej z okazji XV -lecia istnienia Galerii N

2009 r. – (listopad) wystawa poplenerowa zbiorowa „Łomżyńskie krajobrazy”, miejsce wystawy: Galeria N, Łomża,

2009 r. – (październik) udział w wystawie zbiorowej poplenerowej I Pleneru Malarskiego w Jedwabnem, miejsce wystawy : GOK Jedwabne

2010 r.- (styczeń) – wystawa indywidualna podczas promocji tomiku wierszy, miejsce wystawy:  Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży,

2010 r. -(wrzesień) – udział w wystawie zbiorowej XVI Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Amatorskiej Województwa Podlaskiego „"Za płotem, za progiem, za horyzontem" miejsce wystawy: WOAK Spodki, Białystok

2010 r. – (wrzesień) udział w wystawie zbiorowej poplenerowej II Pleneru Malarskiego w Jedwabnem,

2011-01-01 19:00 Iza Cierpikowska

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin