2013

Kawa po turecku - zaproszenie na wystawę fotografii stereoskopowej

Klub Wojskowy w Łomży i Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zapraszają na wystawę fotografii stereoskopowej Tomasza Bielawskiego i Krzysztofa Ostrowskiego pt. ,,Kawa po turecku... czyli Turecka Riviera w 3D''.
Wernisaż wystawy odbędzie się 19 listopada 2013 roku, o godzinie 18.00, w ,,Galerii N'', w Łomży, Al. Legionów 133. Wstęp wolny. Zapraszamy.

 

Tomasz Bielawski – lekarz weterynarii, pasjonat i pasjonat obrazowania stereoskopowego. Jego kolekcja sprzętów 3D jest bez wątpienia największą w Polsce i jedną z największych w Europie. Fotografik – specjalista w dziedzinie fotografii stereoskopowej, członek Polskiego Klubu Stereoskopowego (PKS) i Międzynarodowego Związku Stereoskopowego (ISU). Jego prace cieszą oczy widzów w Polsce i za granicą. Autor bloga „Głębia płaskiego obrazka…” www.dotomka.blog.onet.pl, zwycięzcy w konkursie Blog Roku 2007 w kategorii „Zainteresowania i pasje”. Jego fotografie można zobaczyć w galerii www.fotomplastikon.pl

Krzysztof Ostrowski – absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Elektrycznego. Członek Polskiego Klubu Stereoskopowego i International Stereoscopic Union, mający na koncie krajowe jak i zagraniczne wystawy, organizację warsztatów związanych z tematyką fotografii stereoskopowej. Jest pasjonatem fotografii stereoskopowej. Swoją przygodę z fotografią zaczynał w czasach analogowych. Fotografią 3D zainteresował się po przeczytaniu artykułu o stereoskopii, na podstawie wskazówek w nim zawartych postanowił spróbować. Gdy udało mu się zrobić pierwsze zdjęcie 3D, po prostu wpadł na całego i ten stan trwa do dnia dzisiejszego. Więcej na stronie www.fotograf3D.pl.

 

Kawa po turecku… czyli Turecka Riwiera w 3D
W słoneczne, piątkowe przedpołudnie spotkali się przypadkiem na bazarze warzywnym w centrum Alanyi. Dwaj przyjaciele z Polskiego Klubu Stereoskopowego, Krzysztof Ostrowski i Tomasz Bielawski, przyjechali na Riwierę Turecką zupełnie niezależnie od siebie. Spotkanie uczcili w małej portowej kafejce, filiżanką kawy po turecku. I właśnie wtedy, popijając ten aromatyczny napój wpadł im do głowy pomysł, by turecką eskapadę potraktować jako pierwszy, zagraniczny plener fotografii stereoskopowej, a fotografie trójwymiarowe zrobione w jego trakcie, zebrać i pokazać wszystkim amatorom obrazów 3D. Oto utrwalone w technice anaglifowej wspomnienia z Alanyi, miasta nad którym z jednej strony wznoszą się malownicze góry Taurus a drugą obmywają lazurowe wody Morza Środziemnego. Aby podziwiać uroki tego pięknego miejsca nie trzeba paszportu ani biletu na samolot. Wystarczą niebiesko-czerwone okulary i odrobina chęci. A więc… patrzałki na nos i miłego zwiedzania!!!

Autorzy

 

2013-11-14 09:58 Admin

Jubileusz 20 lat Galerii N

  • Fot. Elżbieta Piasecka - Chamryk, portal www.4lomza.pl
  • Fot. Elżbieta Piasecka - Chamryk, portal www.4lomza.pl

15 października 2013 roku, o godz. 17.30 ppłk. Ryszard Matuszewski- kierownik Klubu Wojskowego w Łomży i Jarosław Cholewicki- dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży oficjalnie otworzyli wystawę Łomżyńskiego Przeglądu Twórczości Plastycznej. W wystawie wzięło udział 50 twórców z dziedzin twórczości takich jak: malarstwo olejne, malarstwo akwarelowe, akrylowe, były prace wykonane ołówkiem, malowane temperą jajową, grafiki, fotografie, rzeźba, ikona, plecionka wiklinowa oraz prace tkackie.

Na wernisaż wystawy zorganizowanej z okazji Jubileuszu 20 lecia istnienia Galerii N w Łomży oprócz wystawców, przybyło spore grono przyjaciół i pasjonatów sztuki. Gościliśmy m.in. wicestarostę łomżyńskiego – pana Adama Sowę, mjr. Krzysztofa Rabka – kierownika Zakładów Technicznych JW 4226 w Łomży, Ludwika Zalewskiego – prezesa Stowarzyszenia Klubu Fort w Łomży, Ewę Grygo – Naczelnika Wydziału Kultury, Promocji i Sportu w Urzędzie Miejskim w Łomży, Jerzego Lipińskiego – Naczelnika Centrum Obsługi Inwestora w Urzędzie Miejskim w Łomży, panią Elę Gosk – Gł.specjalistę w Wydziale Promocji, Rozwoju i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Łomży, Dr Telesfora Saracyna -ordynatora oddziału urologicznego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, panią Karolinę Skłodowską – kierownika zaprzyjaźnionej Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży. Było mnóstwo gratulacji,kwiatów, słów uznania. Każdy z twórców wystawiających swoje prace otrzymał dyplom z podziękowaniem za prezentację własnej twórczości podczas wystawy Jubileuszowej oraz kwiaty.
Oficjalne podziękowania od Starosty Łomżyńskiego za dotychczasową pracę na rzecz Galerii N otrzymali ppłk. Ryszard Matuszewski – kierownik Klubu Wojskowego w Łomży, Teresa Matuszelańska – instruktor plastyki Klubu Wojskowego w Łomży i Izabela Cierpikowska – instruktor plastyki Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.
Serdecznie dziękujemy twórcom za wystawienie swoich prac, wszystkim osobom przybyłym na wernisaż oraz lokalnym mediom za zainteresowanie się naszą skromną działalnością na rzecz upowszechniania twórczości plastycznej osób tworzących w Łomży i jej okolicach.

Twórcy biorący udział w wystawie:
1. Wiesława Jastrzeńska
2. Teresa Kopańska
3. Kazimierz Wojewoda
4. Agnieszka Szeligowska
5. Zofia Ptaszyńska
6. Środowiskowy Dom Samopomocy w Łomży
7. Krystyna Kornacka
8. Irena Hull
9. Bożena Być
10. Janina Walęcka
11. Jan Łada
12. Robert Chrostowski
13. Rafał Lewicki
14. Elżbieta Bronowicz
15. Zuzanna Herman
16. Józef Matuszelański
17. Renata Orchowska- Kowalczyk
18. Katarzyna Kostrzeba
19. Halina Drożyner
20. Beata Przestrzelska
21. Krystyna Kaczyńska
22. Sławomir Kozłowski
23. Marek Turkot
24. Jolanta Żochowska
25. Teresa Matuszelańska
26. Regina Pruszko
27. Ryszard Olkuśnik
28. Teresa Dzbeńska
29. Ireneusz Chyliński
30. Anna Wybranowska
31. Teresa Hołubowicz
32. Justyna Kryszpin-Żmuda
33. Danuta Rydzewska
34. Izabela Cierpikowska
35. Barbara Kulka
36. Aleksandra Cierpikowska
37. Artur Kopański
38. Krystyna Barowicz
39. Marcin Kossakowski
40. Gabor Lorinczy
41. Sylwester Chrapowicz
42. Maria Bućko
43. Janina Szenk
44. Grażyna Nadrowska
45. Janina Rogowska
46. Beata Szczecińska
47. Grażyna Piankowska
48. Kazimierz Krupiński
49. Leszek Wiśniewski
50. Łucja Karolczuk

2013-10-16 13:52 Iza Cierpikowska

Wystawa z okazji XX lat Galerii N w Łomży

Klub Wojskowy w Łomży i Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zapraszają na wystawę jubileuszową z okazji XX-lecia istnienia Galerii N w Łomży.
Wernisaż wystawy pn. Łomżyński Przegląd Twórczości
odbędzie się 15 października 2013 roku, o godzinie 17.30,
w ,,Galerii N'', Al. Legionów 133, w Łomży.
Wstęp wolny. Zapraszamy.

W programie występ artystów z Filharmonii Narodowej w Warszawie.

2013-09-30 11:51 Iza Cierpikowska

Fotorelacja z wernisażu - Gyarfas Jeno Lõrinczy - portrety i Gabor Lõrinczy - fotografia

Relacja fotograficzna z wernisażu

Lõrinczy Gyarfas Jeno- urodził się w Arad w Węgierskim Siedmiogrodzie w 1903 roku. Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Budapeszcie, potem studiował w Akademii Monachijskiej i Glasgow. W 1947 roku osiedlił się w Łomży. Zajmował się renowacją zabytków w Diecezji Łomżyńskiej, prowadził pracownię plastyczną w Powiatowym Domu Kultury w Łomży (obecnie ROK)na ul. Sadowej. Jednym z jego najzdolniejszych uczniów był Jan Dobkowski - światowej sławy artysta. Gyarfas Jeno Lorinczy zmarł w 1986 roku.

 

Artykuł W.Chamryka "Ojciec i syn dla Łomży zasłużeni" na portalu www.4lomza.pl

Fotogaleria

2013-06-26 09:24 Iza Cierpikowska

WERNISAŻ - Gyarfas Jeno Lõrinczy - portrety i Gabor Lõrinczy - fotografia

  • Lõrinczy Gyarfas Jeno - autoportret
  • Gabor Lorinczy - fotografia z albumu " Łomża w dolinie Narwi"

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, Klub Wojskowy w Łomży zaprasza na wystawę portretów Gyarfasa Jeno Lõrinczy. Przy okazji wystawy swoje fotografie zaprezentuje syn artysty-Gabor Lõrinczy. Wernisaż wystawy odbędzie się dnia 25 czerwca 2013 roku o godzinie 18.00 w Galerii N w Łomży, Al. Legionów 133. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Lõrinczy Gyarfas Jeno- urodził się w Arad w Węgierskim Siedmiogrodzie w 1903 roku. Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Budapeszcie, potem studiował w Akademii Monachijskiej i Glasgow. W 1947 roku osiedlił się w Łomży. Zajmował się renowacją zabytków w Diecezji Łomżyńskiej, prowadził pracownię plastyczną w Powiatowym Domu Kultury w Łomży (obecnie ROK)na ul. Sadowej. Jednym z jego najzdolniejszych uczniów był Jan Dobkowski - światowej sławy artysta. Gyarfas Jeno Lorinczy zmarł w 1986 roku.
2013-06-19 12:46 Iza Cierpikowska

Wernisaż malarstwa Józefa Matuszelańskiego

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, Klub Wojskowy w Łomży zaprasza na wystawę malarstwa Józefa Matuszelańskiego. Wernisaż wystawy odbędzie się dnia 21 maja 2013 roku o godzinie 18.00 w Galerii N w Łomży, Al. Legionów 133. Wstęp wolny. Zapraszamy. W programie występ artystów z Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Fotogaleria

2013-05-08 14:46 Iza Cierpikowska

Wernisaż malarstwa Janiny Rogowskiej

  • W trakcie wernisażu
  • Ppłk Ryszard Matuszewski i artystka Filharmonii Narodowej z Warszawy podczas koncertu piosenek operetkowych
  • Burmistrz Jedwabnego pan Krzysztof Moenke składa pani Jasi wyrazy uznania i podziękowania za dotychczasową pracę na rzecz propagowania kultury.

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, Klub Wojskowy w Łomży zaprasza na wystawę malarstwa Janiny Rogowskiej.
Wernisaż wystawy odbędzie się dnia 10 kwietnia 2013 roku o godzinie 18.00 w Galerii N w Łomży, Al. Legionów 133. Wstęp wolny. Zapraszamy.
W programie występ artystów z Filharmonii Narodowej w Warszawie.

2013-03-27 13:57 Iza Cierpikowska

Barbara Szantula, Irena Szantula, Tadeusz Szantula - fotografia

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, Klub Wojskowy w Łomży zaprasza na wystawę fotografii pn. ,,W krainie czterech żywiołów'' Barbary Szantuli, Ireny Szantuli i Tadeusza Szantuli. Wernisaż wystawy odbędzie się dnia 20 marca 2013 roku o godzinie 18.00 w Galerii N w Łomży, Al. Legionów 133. Wstęp wolny. Zapraszamy. W programie występ artystów z Filharmonii Narodowej w Warszawie.

2013-02-15 09:27 Admin

Grażyna Nadrowska - wystawa w Galerii N

Klub Jednostki Wojskowej 1511 w Łomży
i Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
serdecznie zapraszają
do oglądania wystawy malarstwa
Grażyny Nadrowskiej
której wernisaż odbył się 12 lutego 2013 roku.

Wystawa w Galerii N (Al. Legionów 133, Łomża) będzie czynna do ok. 12 marca 2013 roku w godzinach pracy Klubu Wojskowego w Łomży.
Serdecznie zapraszamy!

We wtorek 12 lutego 2013 roku w Galerii N odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Grażyny Nadrowskiej. Zgromadzone na wystawie prace to zaledwie niewielka część dorobku twórczego artystki, którego tematem przewodnim są głównie pejzaże inspirowane okolicami Doliny Narwi. Ze względu na retrospektywny charakter pośród pejzaży na wystawie znalazły się kobiece akty, martwa natura i elementy abstrakcjonizmu, które powstały na przestrzeni lat 90 tych.

Cały wernisaż przebiegł w bardzo ciepłej i przyjaznej atmosferze. Artystka bardzo chętnie dzieliła się swoimi refleksjami zainteresowaniami i doświadczeniami plastycznymi. W czasie przemówienia opisywała źródła swej inspiracji a także techniki których używała. Autorka wystawy tworzy obrazy głównie w technice olejnej, ołówku, pasteli. Posiada również bogate doświadczenie z różnorodnymi technikami graficznymi.

Fotogaleria

2013-02-13 08:38 Iza Cierpikowska

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin