Podlaska Oktawa Kultur

Podlaska Oktawa Kultur - II Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru

Podlaska Oktawa Kultur to Festiwal prezentujący kulturę i dorobek artystyczny zespołów z Polski i krajów związanych z zamieszkałymi w województwie podlaskim Białorusinami, Litwinami, Romami, Rosjanami, Tatarami, Ukraińcami i Żydami. Festiwal odbędzie się w dniach 22-28 lipca 2009 r.

Koncerty w Łomży:
Współorganizator: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
24.07.2009 - PENSJONAT RETRO, GODZ. 18.00 - wystąpią: LEGENDA (ROSJA), KATEDRALNY CHÓR „CARMEN” (POLSKA), ENŻE (BASZKIRIA)
26.07.2009 - FILHARMONIA KAMERALNA IM.W. LUTOSŁAWSKIEGO, GODZ. 16.00 - wystąpi: ORKIESTRA TEATRU NARODOWEGO (UKRAINA)

ZAPRASZAMY!

 

Ambicją organizatorów jest to, aby w trakcie Festiwalu zaprezentować artystyczną perfekcję i dokonania twórcze zespołów uprawiających różne gatunki muzyki i sztuki począwszy od rekonstrukcji muzyki tradycyjnej poprzez folk, jazz po muzykę klasyczną, programy charakterystyczne dla zespołów pieśni i tańca artystycznie opracowane i stylizowane oraz widowiska muzyczne.

Festiwal jest miejscem współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy artystami, tworzy też szansę uczestnikom i widzom na zapoznanie się z bogactwem kultury i tradycji Podlasia, Polski i krajów Europy Wschodniej jednocześnie ucząc tolerancji i szacunku w stosunku do odmienności kulturowych, religijnych i obyczajowych różnych narodów.
Organizatorem Festiwalu jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

 

 

PODLASKA OKTAWA KULTUR
II MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI, SZTUKI I FOLKLORU
Plan koncertów w dniach 22-28 lipca 2009
na wszystkie koncerty wstęp wolny

22 LIPCA 2009 – ŚRODA

BIAŁYSTOK
TEATR DRAMATYCZNY, GODZ. 20.00 
    TEATR STUDIO (POLSKA)
- liczba miejsc ograniczona; bezpłatne karty wstępu do odebrania: WOAK, ul. Kilińskiego 8, pok. nr 15, I piętro

SPODKI, GODZ. 17.00 
    OTWARCIE WYSTAWY DIONIZEGO PURTY PT. „RZEŹBIONE HISTORIE”

23 LIPCA 2009 – CZWARTEK

BIAŁYSTOK
PLAC MIEJSKI PRZY RATUSZU, GODZ. 18.30
    KONCERT INAUGURACYJNY 
       ORKIESTRA TEATRU NARODOWEGO (UKRAINA) 
       SŁAWUTYCZ (UKRAINA), BIEŁYJE ROSY (BIAŁORUŚ)

24 LIPCA 2009 – PIĄTEK

BIAŁYSTOK
PLAC MIEJSKI PRZY RATUSZU, GODZ. 18.00 
     STO UŚMIECHÓW (LITWA) 
     WILEŃSZCZYZNA (LITWA) 
     BUCZIM (MACEDONIA) 
     CYGAŃSKIE CZARY (POLSKA) 
     KITAVA (LITWA)

SPODKI, GODZ. 17.00 
     TEATR WOKÓŁ FORTEPIANU (ROSJA) 
     TEATR KINDER YORN (ROSJA), 
     PIANIŚCI MUZYCZNEGO GIMNAZJUM (BIAŁORUŚ)

BIELSK PODLASKI
BIELSKI DOM KULTURY, GODZ. 18.00 
     DREVA (ROSJA) 
     ORKIESTRA TEATRU NARODOWEGO (UKRAINA)

CZARNA BIAŁOSTOCKA
PLAC MIEJSKI, GODZ. 19.00 
     NEMUNAS (LITWA) 
     BIEŁYJE ROSY (BIAŁORUŚ)

GONIĄDZ

SCENA PLENEROWA NAD BIEBRZĄ, GODZ. 19.00 
      KALINKA (POLSKA) 
      SŁAWUTYCZ (UKRAINA)


HAJNÓWKA
AMFITEATR MIEJSKI, GODZ. 18.00 
      KRAKUSY (USA) 
      PRZEPIÓRKA (POLSKA) 
      PYSANKA (UKRAINA)
      ADAR-KRAMIM (IZRAEL) 
      PAŁAC (BIAŁORUŚ)

KRYPNO
HALA SPORTOWA PRZY ZESPOLE SZKÓŁ, GODZ. 18.00 
      KRESOWE ZABAWY (BIAŁORUŚ)

ŁOMŻA
PENSJONAT RETRO, GODZ. 18.00 
      LEGENDA (ROSJA) 
      KATEDRALNY CHÓR „CARMEN” (POLSKA) 
      ENŻE (BASZKIRIA)


TUROŚŃ KOŚCIELNA
REMIZA OSP, GODZ. 18.00 
      TEATR TAŃCA „OJRA” (BIAŁORUŚ)

25 LIPCA 2009 – SOBOTA

BIAŁYSTOK
PLAC MIEJSKI PRZY RATUSZU
GODZ. 18.00 
      KRESOWE ZABAWY (BIAŁORUŚ) 
      MAŁE KURPIE (POLSKA) 
      KRAKUSY (USA) 
      PRZEPIÓRKA (POLSKA) 
      SUWALSZCZYZNA (POLSKA) 
      PYSANKA (UKRAINA)

GODZ. 21.00 
      TEATR OTWARTY – DARIUSZ WÓJCIK & POJLN KLEZMER QUARTETT (POLSKA)

AUGUSTÓW
SCENA NA RYNKU ZYGMUNTA AUGUSTA, GODZ. 18.00 
     ADAR-KRAMIM (IZRAEL) 
     BIEŁYJE ROSY (BIAŁORUŚ)

BIELSK PODLASKI
AMFITEATR MIEJSKI, GODZ. 18.00 
     BUCZIM (MACEDONIA) 
     ZOŁOTO (POLSKA) 
     PAŁAC (BIAŁORUŚ)


DROHICZYN
SCENA PRZY MIEJSKO-GMINNYM OŚRODKU KULTURY, GODZ. 19.00 
     NEMUNAS (LITWA)

GONIĄDZ
SCENA PLENEROWA NAD BIEBRZĄ, GODZ. 19.00 
     STO UŚMIECHÓW (LITWA) 
     CYGAŃSKIE CZARY (POLSKA)


NAREWKA
AMFITEATR, GODZ. 17.00 
     WILEŃSZCZYZNA (LITWA) 
     SŁAWUTYCZ (UKRAINA)


SIEMIATYCZE
AMFITEATR NAD ZALEWEM, GODZ. 17.00 
     ENŻE (BASZKIRIA) 
     ANDREAS WOAK BAND (POLSKA) 
     ORKIESTRA ŚW. MIKOŁAJA (POLSKA)

SOKÓŁKA
PLAC PRZED KINEM SOKÓŁ, GODZ. 17.00 
     LEGENDA (ROSJA) 
     KATEDRALNY CHÓR „CARMEN” (POLSKA) 
     TEATR TAŃCA „OJRA” (BIAŁORUŚ)

SURAŻ
MIEJSKO-GMINNY OŚRODEK KULTURY, GODZ. 18.00 
     VIEŚNOVA (POLSKA) 
     DREVA (ROSJA)


SUPRAŚL
AULA CENTRUM EDUKACJI, GODZ. 18.00 
     TEATR WOKÓŁ FORTEPIANU (ROSJA) 
     TEATR KINDER YORN (ROSJA) 
     PIANIŚCI MUZYCZNEGO GIMNAZJUM (BIAŁORUŚ)

TYKOCIN
WIELKA SYNAGOGA, GODZ. 18.00 
     ORKIESTRA TEATRU NARODOWEGO (UKRAINA)

26 LIPCA 2009 – NIEDZIELA

BIAŁYSTOK
PLAC MIEJSKI PRZY RATUSZU, GODZ. 16.00 
     VIEŚNOVA (POLSKA) 
     KALINKA (POLSKA) 
     ZOŁOTO (POLSKA) 
     DREVA (ROSJA) 
     ENŻE (BASZKIRIA) 
     CZEREMSZYNA (POLSKA) 
     ORKIESTRA ŚW. MIKOŁAJA (POLSKA) 
     PAŁAC (BIAŁORUŚ)


SCENA KONGRESOWA NA POLITECHNICE BIAŁOSTOCKIEJ, GODZ. 19.30 
     KURPIE ZIELONE (POLSKA) 

KATEDRA WNIEBOWZIĘCIA NMP (KOŚCIÓŁ FARNY), GODZ. 14.00 
     WILEŃSZCZYZNA (LITWA) 
     KATEDRALNY CHÓR „CARMEN” (POLSKA)

DOBRZYNIEWO DUŻE
HALA SPORTOWA PRZY ZSP, GODZ. 18.00 
     TEATR TAŃCA „OJRA” (BIAŁORUŚ) 
     BUCZIM (MACEDONIA)


MOŃKI
AMFITEATR MIEJSKI, GODZ. 18.00 
     PYSANKA (UKRAINA) 
     BIEŁYJE ROSY (BIAŁORUŚ)

MICHAŁOWO 
AMFITEATR MIEJSKI, GODZ. 14.00 
     KRESOWE ZABAWY (BIAŁORUŚ) 
     KRAKUSY (USA) 
     NEMUNAS (LITWA) 
     CYGAŃSKIE CZARY (POLSKA)

ŁOMŻA
FILHARMONIA KAMERALNA IM.W. LUTOSŁAWSKIEGO, GODZ. 16.00 
     ORKIESTRA TEATRU NARODOWEGO (UKRAINA)

SUWAŁKI
MUSZLA KONCERTOWA W PARKU KONSTYTUCJI 3 MAJA, GODZ. 17.00 
     SUWALSZCZYZNA (POLSKA) 
     SŁAWUTYCZ (UKRAINA)


TYKOCIN
WIELKA SYNAGOGA, GODZ. 18.00 
     LEGENDA (ROSJA) 
     ADAR-KRAMIM (IZRAEL) 
     TEATR WOKÓŁ FORTEPIANU (ROSJA) 
     TEATR KINDER YORN (ROSJA)

WANIEWO
SCENA PRZY KOŚCIELE, GODZ. 14.00 
     PRZEPIÓRKA (POLSKA) 
     STO UŚMIECHÓW (LITWA)

27 LIPCA 2009 – PONIEDZIAŁEK

BIAŁYSTOK
PLAC MIEJSKI PRZY RATUSZU, GODZ. 21.00 
     ORKIESTRA SYMFONICZNA I CHÓR OPERY I FILHARMONII PODLASKIEJ (POLSKA) 

SCENA KONGRESOWA NA POLITECHNICE BIAŁOSTOCKIEJ, GODZ. 20.30 
     CZEREMSZYNA (POLSKA) 
     ANDREAS WOAK BAND (POLSKA)

28 LIPCA 2009 – WTOREK

BIAŁYSTOK
PLAC MIEJSKI PRZY RATUSZU, GODZ. 18.00
KONCERT FINAŁOWY 
     KURPIE ZIELONE (POLSKA) 
     LEGENDA (ROSJA) 
     TEATR TAŃCA „OJRA” (BIAŁORUŚ) 
     NEMUNAS (LITWA) 
     ADAR-KRAMIM (IZRAEL)
ORAZ LAUREACI

2009-07-17 08:33 Iza C

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin