Promocje

Jarosław Choromański i "Rysa bursztynowej szpilki" w ROKU - relacja z promocji tomiku wierszy

W sobotę 9 stycznia 2010 roku w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży odbyła się długo wyczekiwana promocja najnowszego tomiku wierszy Jarosława Choromańskiego "Rysa bursztynowej szpilki".

" Zamknąłem w garści świat"- odważnie z nieukrywaną skromnością i pełnią uwielbienia do świata, napisał... Jarosław Choromański w jednym ze swoich wierszy o wymownym tytule " Próba wiersza".

Jarosław Zenon Choromański nie ,,próbuje wierszy" on nadaje poezji sens istnienia. Pisze, że wystarczy mu zwyczajnie doczekać jutra. Jednak w tym samym wierszu ("Niech powiedzą") łaknąc poparcia dla swojego istnienia, oczekuje - "Niech powiedzą, że urodziłem się jak wszyscy pod słoneczną gwiazdą, że mam "żar poezji zimnego serca"...

W sobotę 9 stycznia 2010 roku w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży przy ul. Małachowskiego 4, wszyscy spragnieni poetyckich uniesień dali im upust podczas spotkania promującego najnowszy tomik wierszy Jarosława Choromańskiego "Rysa bursztynowej szpilki". W zaśnieżony, zimny i niesprzyjający pogodowo wieczór na spotkaniu z autorem pojawiła się dość liczna grupa miłośników jego twórczości. Ucztą dla duszy był występ Agnieszki Żemek z piosenkami z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej oraz Jana Suchodoły w jazzowym stylu. Dodatkową, zupełnie spontaniczną atrakcją był występ recytatorski córki autora. Niewymownie elegancko i wzniośle Małgorzata Sawicka – Kujawa ubarwiła spotkanie recytacją wierszy z promowanego tomiku. Spotkaniu autorskiemu towarzyszyła też wystawa prac autorki ilustracji w/w tomiku Izabeli Cierpikowskiej.

Ciepła, niemalże rodzinna atmosfera spotkania przysłoniła na około 2 godziny realny świat, który tego dnia nie zachęcał do wyjścia z domu.Organizatorzy pragną podziękować sponsorom spotkania :

Pani Wandzie Wałkuskiej oraz Pani Ewelinie Kamińskiej z Kwiaciarni "Storczyk"Fotogaleria

2010-01-11 11:45 Iza Cierpikowska

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin