Wernisaż wystawy akwareli Kazimierza Wojewody

Wernisaż wystawy akwareli Kazimierza Wojewody

Regionalny Ośrodek Kultury i Klub Jednostki Wojskowej 1511 w Łomży zapraszają na wernisaż wystawy akwareli Kazimierza Wojewody dnia 22 listopada 2011 roku o godz.18.00 do Galerii N Al. Legionów 133 w Łomży.

Wstęp wolny! Serdecznie Zapraszamy! Wystawa pokazywana będzie do 7 grudnia 2011 roku.

 Relacja z wernisażu

Punktualnie  o godz. 18.00, dn. 22 listopada 2011 roku w Galerii N w Łomży została otwarta wystawa malarstwa Kazimierza Wojewody.

Kazimierz Wojewoda urodził się w marcu 1930 roku w Piątnicy. Jako 11 letnie dziecko został wywieziony wraz z rodziną do Kazachstanu. Po 5 latach powrócił do Ojczyzny i rozpoczął naukę. Ukończył Liceum Pedagogiczne w Łomży, odbył służbę wojskową ze stopniem oficerskim, studiował w Studium Nauczycielskim w Łodzi na kierunku rysunek i prace ręczne, następnie na Uniwersytecie Warszawskim- pedagogikę. Dyplom obronił u Prof. Ireny Wojnar z wychowania estetycznego. Był nauczycielem w Szkołach Podstawowych i Liceach Ogólnokształcących, wizytatorem Kuratorium Oświaty i Wychowania oraz wykładowcą w Studium Nauczycielskim w Łomży. Od 1987 roku na emeryturze.

Twórczość plastyczna Kazimierza Wojewody to przede wszystkim malarstwo olejne i akwarelowe. Na wystawie w Galerii N zaprezentował malarstwo akwarelowe. Na ponad 40 pracach można było ulubioną tematykę artysty -  krajobrazy okolic Narwi, Biebrzy, Pisy, a także kwiaty. Podczas wernisażu autor z nieudawana skromnością stwierdził, że nie będzie zachwalał ani tłumaczył swoich prac, niech mówią same za siebie.
Liczne grono osób przybyłych na wernisaż oprócz prac mogło podziwiać niezwykle klimatyczne wykonanie utworów akordeonowych w wykonaniu młodziutkiego ucznia Szkoły Muzycznej  - Mateusza Jankiewicza.

Fotogaleria

2011-11-14 12:06 Iza Cierpikowska

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin