XV lat Galerii N - Wystawa Jubileuszowa

GALERIA N, Al. Legionów 133, 18-400 Łomża

XV lat Galerii N - Wystawa Jubileuszowa

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy Jubileuszowej, do Galerii N. Otwarcie wystawy nastąpi 21 października 2008 roku, o godzinie 17.30. Prezentowane na niej będą prace 53 twórców, którzy przez 15 lat istnienia galerii ubarwiali swoją twórczością życie kulturalne regionu łomżyńskiego.

 

 " Jeżeli ma się rozwijać wyobraźnię trzeba jej dać czym się karmić"

                                                                   Margaret Mead


    Galeria N dla wielu jest taka pożywką. Podobno piękno samo w sobie nie istnieje, ale nie w Galerii. Sam fakt obcowania z osobami odwiedzającymi Galerię, tworzy jej niepowtarzalny klimat. Atmosfera spotkań ubarwianych występami artystów z Filharmonii Narodowej, z Teatru Słowa Żywego "Logos" wpływa na poczucie estetyki u wielu z Nas- odwiedzających skromne progi Galerii N. Każdy, kto choć raz podziwiał w niej dzieła twórców, przyzna, że wizyty te niosą za sobą dużo nowych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń.

       To już piętnaście lat Klub Garnizonowy wraz z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Łomży wzbogaca życie kulturalne regionu łomżyńskiego. Wystawa Jubileuszowa jest tego najlepszym dowodem. Prezentujemy na niej prace 53 twórców, którzy od wielu lat poprzez swoją twórczość dostarczali odbiorcom coraz to wznioślejszych doznań estetycznych.


     Podczas wernisażu wystawy Jubileuszowej Odznaczenie Zasłużony dla Kultury Polskiej Ministra Kultury otrzymali: Teresa Matuszelańska, mjr rez. Ryszard Matuszewski oraz Kazimierz Wojewoda. Dyplomami uznania Ministra Kultury uhonorowani zostali: Irena Hull, Ireneusz Chyliński, Krystyna Kornacka


Fotogaleria

2008-09-22 13:23 Iza Cierpikowska

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin