Zawalifikowani na Ogólnopolski Konkurs do Nowogrodu
Na posiedzeniu kwalifikacyjnym w dniu 24.05.2018 r. organizatorzy ODKK 2018 postanowili zakwalifikować do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kurpiowskich w Nowogrodzie następujące grupy i solistów:
Zespoły śpiewacze Dorośli:
Klonowskie Kurpsianki z Klonu
Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy
Zespół Śpiewaczy z Turośli
Kobiecy Zespół Śpiewaczy „Kurpiowszczyzna” z Myszyńca
Kobiecy Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej
Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu
Męski Zespół Śpiewaczy ”Kurpiowszczyzna” z Myszyńca- seniorzy
Kobiecy Zespół Śpiewaczy ”Kurpiowszczyzna” z Myszyńca- seniorki
Męski Zespół Śpiewaczy ”Kurpiowszczyzna” z Myszyńca
Zespoły śpiewacze – dz/mł:
Dziecięcy Zespół Śpiewaczy z Turośli
Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy „Łomża” z Łomży
Grupa Śpiewacza „Młode Kurpie” z Jednorożca
Kapele:
Kapela Ludowa „Szansa” z Zambrowa
Kapela Jana Kani z Turośli
Kapela „Matyski” z Czarni
Kapela „Kurpie białe” z Dąbrowy
Kapela Grzesia z Susk Nowych
Kapela Czesława Drząszcza z Myszyńca
Kapela „Łysozianie” z Łysych
Soliści śpiewacy- dorośli:
Elżbieta Kasznia z Rozóg
Izabella Marzewska z Nasiadek
Hanna Ksepka z Kuzi
Agnieszka Żemek - Pawczyńska z Łomży
Soliści śpiewacy- Dz/mł.
Adam Zwierzchowski z Jednorożca - solista śpiewak
Bartłomiej Bartosiewicz z Jednorożca -solista śpiewak
Alicja Chojnacka z Golądkowa - solistka śpiewaczka
Soliści instrumentaliści- dorośli:
Jan Kania z Turośli – solista instrumentalista
Edward Koziatek z Zawad – solista instrumentalista
Eugeniusz Piaścik z Dębnik- solista instrumentalista
Michał Olchowik z Łomży – solista instrumentalista
Zenon Kaczyński z Łysych- solista instrumentalista
Soliści instrumentaliści- dz/mł
Karol Sadłowski z Turośli – solista instrumentalista
Dawid Sutkowski z Turośli- solista instrumentalista
Adam Sadłowski z Turośli – solista instrumentalista
Piotr Zakrzewski z Nowogrodu – solista instrumentalista
Gawędziarze:
Joanna Sadowska z Nowogrodu
Izabela szewczyk z Nowogrodu
Dominika Walczyk z Dobrego Lasu
Izabela Piaścik z Dobrego Lasu
Karolina Siwik z Dobrego Lasu
Pary taneczne:
-Anna Kubiak i Wiktor Więckowski z Jednorożca – para taneczna
- Jolanta Samsel i Mariusz Pliszka z Myszyńca– para taneczna
- Gabriela Wawrzyniak i Kacper Żmuda z Łomży- para taneczna
- Dawid Wilga i Weronika Jóźwik z Jednorożca- para taneczna
- Justyna Godlewska i Sylwester Chojnacki z Golądkowa - para taneczna
Zespoły folklorystyczne:
Zespół„Puszcza Zielona” z Łysych- kobiety
Zespół „Pniaki i krzaki” z Lelisa
Zespół „Nowe latko” z Lelisa (dz/mł
Zespół„Łysoziańskie nuty” z Łysych
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny”Turoślanie” z Turośli
Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie Białe” z Golądkowa
Zespół Folklorystyczny „Kurpiowszczyzna” z Myszyńca
Kategoria B:
Ewa Łępicka z Wyku – solistka śpiewaczka
Zespół Śpiewaczy „Wyszkowiacy” z Wyszkowa
Henryk Kulesza z Lelisa- solista i gawędziarz
Chłopoki ze Zbójnej
Kapela „Miód na serce”
Zespół Folklorystyczny”Szansa” z Zambrowa
Serdecznie prosimy o regulaminowe wpłaty akredytacji - pkt 2 Regulaminu, najpóźniej do 28.5.2018 r..
Wszelkie informacji pod numerem telefonu 862190111 - p. Izabela Cierpikowska,w godz. 8.00-15.00 lub mailowo :roklomza@4lomza.pl
Czytaj także
- Protokół Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich - Nowogród 2022
- XXIX Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich - kolejność występów 2022
- Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich - Nowogród 2022
- Finałowy koncert i wyniki 28 Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich 2021
- 28 Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie - 20 czerwca 2021
- Ważna informacja dot regulaminu Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich 2021
- 28 Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich 2021
- Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich - kategoria soliści-instrumentaliści.
- Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich - kategoria interpretacja, folkloru kurpiowskiego
- Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich 2020 - kategoria gawędziarzy.