Mikołajkowe Targi Twórczości Artystycznej 2014 -relacja

Mikołajkowe Targi Twórczości Artystycznej 2014 -relacja

7 grudnia w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży czuło się magię nadchodzących świąt. Działo się tak za sprawą twórców rękodzielników wystawiających swoje wyroby przy dźwiękach piosenek świątecznych. Kto przyszedł - nie pożałował!

W siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury na ul Małachowskiego swoje prace zaprezentowało 48 twórców, z miejscowości: Łomża, Grajewo, Ostrów Mazowiecka, Wiżajny, Białystok, Jedwabne, Wizna, Śniadowo, Wasilków, Marianowo, Piątnica, Bącze Suche, Sierzputy Zagajne. Każdy ze zwiedzających mógł zakupić m.in. pierniczki świąteczne, bombki zdobione haftem, szydełkową koronką, decoupage'm, malowane, patchworkowe, czy wykonane z cekinów. Na stoiskach pełnych kolorowych stroików pięknie prezentowały się choinki, których wykonanie zaskakiwało niejednego widza. Były choinki i stroiki wykonane z wikliny papierowej, z tasiemek, pluszowe, drewniane, pierniczkowe, koronkowe, wykonane z suszonych liści i owoców. Nie zabrakło kartek pocztowych wykonanych haftem matematycznym i metodą scrapbookingu.Znalazło się również coś na prezent: kolorowe, ręcznie szyte, pluszowe zabawki, biżuteria ze skóry, sutaszu, wełny czesankowej, książki, anioły ceramiczne, fantazyjne szydełkowe nakrycia głowy, serwety i bluzki koronkowe oraz rzeźby.

Organizatorzy:

- Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego

- Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa

serdecznie dziękują następującym twórcom za podzielenie się z widzami swoja twórczą pasją :

- Annie Geryk z Łomży, Dominice Rucińskiej z Piątnicy, Agnieszce Chojnowskiej z Łomży, Marcie Pichulskiej z Grajewa, Liliannie Jaśkowskiej z Grajewa, Paniom ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich "Judita" z Miastkowa, Teresie Jankowskiej z Łomży, Małgorzacie Wojciechowskiej z Łomży, Łucji Karolczuk z Łomży, Krystynie Sokalskiej z Łomży, Bożenie Mietelskiej z Łomży, Barbarze Stal z Łomży, Justynie Ścisło z Wasilkowa, Andrzejowi i Elżbiecie Szymańskim z Łomży, Monice Modzelewskiej z Łomży, Jadwidze Świerczewskiej z Łomży, Agnieszce Kułakowskiej z Białegostoku, Potockiej Krystynie z Białegostoku, Edycie Wiskiej z Białegostoku, Joannie Alicji Dąbrowskiej z Białegostoku, Janowi Siedler z Łomży, Elżbiecie Siedler z Łomży, Irenie Siedler z Łomży, Dianie Lewandowskiej z Łomży, Teresie wysockiej z Grabowa, Natalii Grądzkiej z Ostrowi Mazowieckiej, Dorocie Frądczyk z Ostrowi Mazowieckiej, Małgorzacie Kołodziej z Ostrowi Mazowieckiej, Mariannie Teśluk z Łomży, Krzysztofowi Wądołowskiemu z Łomży, Warsztatom terapii Zajęciowej z Marianowa, Ewelinie Kościeleckiej z Łomży, Halinie Żukowskiej z Łomży, Anecie Paduch z Łomży, Barbarze Kulce z Łomży, Teresie Matuszelańskiej z Łomży, Wiesławie Jastrzeńskiej z Łomży, Katarzynie Kostrzebie z Jedwabnego, Grzegorzowi Kostrzebie z Jedwabnego, Zofii Głowskiej z Łomży, Jolancie i Beniaminowi Faleckim z Wiżajn, Marzenie Bagińskiej i Katarzynie Sobucie z M-GOK w Jedwabnem, Marianowi Skawskiemu z Baczy Suchych i Kazimierzowi Krupińskiemu z Sierzput Zagajnych.

Radosnych Świat i do zobaczenia na Targach!

  Reszta zdjęć w późniejszym terminie.

Relacja z Targów na portalu www.4lomza.pl, autor: Wojciech Chamryk, Zdjęcia: Elżbieta Piasecka-Chamryk

Fotogaleria

2014-12-10 13:13 Iza Cierpikowska

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin