Sylwester Chrapowicz - malarstwo

Sylwester Chrapowicz - malarstwo

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Klub Garnizonowy w Łomży
zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa
Sylwestra Chrapowicza
dn.18 maja 2010 r. , godz.18.00,
Galeria N, Al. Legionów 133, 18-400 Łomża
Wstęp wolny!
W programie występ artystów z Filharmonii Narodowej z Warszawy.
Zapraszamy!

Sylwester Chrapowicz (pseudonim Smuga), urodzony w Łomży. Socjolog, obecnie absolwent Humanistycznej Akademii im. A. Gieysztora w Pułtusku na wydziale pedagogicznym II stopnia.

Będąc na emigracji w Izraelu w latach 1991 - 2002 obracał się w środowiskach twórczych. Tam tez postanowił rozwinąć swoje zainteresowania malarskie, odbył praktyki w pracowni Yoryniego Nahmana, iluzjonisty, rzeźbiarza, malarza, obecnie tworzącego biżuterię kabalistyczną pod pseudonimem YOYO 32. W pracowni tworzł negatywy do rzeźb oraz ćwiczył techniki malarskie, inspirowany sztuką dawną oraz symbolizmem.

Debiutancką, konkursową wystawę zorganizowała mu Galeria Beit Yad Labanim w 1997 roku w Tel Avivie, do 2001 roku jego prace prezentowane były na kilku wystawach, jak również sprzedawane na aukcjach. Większość prac tam stworzonych pozostała w kolekcjach prywatnych.

Z tamtego okresu na wystawie a Galerii N prezentowane będą dwie prace:

1." Chwila przed wojną" ( 1995-1996) - jest to studium malarskie Mona Lisy na tle Jerozolimy. Praca przedstawia hipotetyczne, symboliczne przejęcie Świętego Wzgórza przez Żydów,

2. "Portret Megi z maskotką" (1997)

Reszta prac powstała po 2007 roku.

Autor oprócz portretów stworzył prace o tematyce religijnej, zawierające symbolikę Chrześcijańsko - Judaistyczną. Chce przekazać w swoich pracach spójność tych dwóch religii, że chrześcijaństwo jest wynikiem wcześniejszych Żydowskich natchnień i przemyśleń. Przypomina nam o tym że Pan Jezus i Matka Boża byli żydowskiego pochodzenia i że Chrześcijaństwo jest mocno zakorzenione w Judaizmie, a różnice w religiach nie są dziełem Boga tylko człowieka.

2010-04-30 11:09 Iza Cierpikowska

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin