Urszula Gronostajska - Fotografia WERNISAŻ 22.06.2010

Urszula Gronostajska - Fotografia WERNISAŻ 22.06.2010

Regionalny Ośrodek Kultury i Klub Garnizonowy w Łomży
zapraszają na wystawę fotografii Urszuli Gronostajskiej.
Wernisaż wystawy odbędzie się 22 czerwca 2010 roku. o godzinie 18.00 w Galerii N, Al. Legionów 133.
W programie występ wokalny Agnieszki Żemek.
Wstęp wolny. Zapraszamy.

Urszula Gronostajska jest młodym, obiecującym fotografem – amatorem. Z urodzenia Łomżynianka, z pasji podróżniczka. Jest absolwentką Politechniki Białostockiej i Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Bardzo ważnym etapem w jej życiu były studia, podczas których „odkrył swoją miłość” do fotografii. Jak każdy początkujący zaczęła od poczciwego Zenita a z czasem przyszła kolej na prace w technice cyfrowej.

Fotografuje wszystko, w czym jest odrobina emocji, ekspresji i niepowtarzalności, które można zatrzymać jako dowód mijającego czasu. Stara się w każdej fotografowanej osobie, miejscu czy rzeczy odnaleźć coś wyjątkowego. Mówi, że jest amatorką, dopiero „raczkuje” w sztuce fotografii, dlatego tematyka zdjęć jest różna a czasem techniczne aspekty spychane są na dalszy plan.

Liczne podróże to doskonała okazja do rozwijania fotograficznej pasji. Zawodowo Pani Urszula zajmuje się turystyką, dlatego ma mnóstwo okazji do poznawania wielu ciekawych i niepowtarzalnych miejsc. Wszystko stara się uwiecznić na fotografiach. Fascynują ją przede wszystkim Bieszczady, a zdjęcia z każdej wyprawy są najdroższą pamiątką.

Obecnie często dokumentuje wydarzenia kulturalne w Łomży. Stara się poznawać coraz to nowe oblicza fotografii. Korzysta także z programów graficznych, wie jak wiele dają możliwości. Chce, aby jej zdjęcia były różnorodne. Ma w swojej kolekcji zdjęcia ludzi, przyrody, krajobrazów a ostatnio zainteresowała się fotografią mody. Jeszcze długa drogę przed nią, aby stać się zawodowym fotografem niemniej jednak stara się w każdej wolnej chwili poświęcać temu jak najwięcej czasu.

W przyszłości chciałaby, aby fotografia była nie tylko jej pasją. Myśli o edukacji w tym kierunku. Ma świadomość, że potrzeba jej jeszcze sporo doświadczenia. Jej największym marzeniem jest podróżowanie i fotografowanie…


2010-06-11 09:14 Iza Cierpikowska

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin