Ireneusz Chyliński - akwarela

Ireneusz Chyliński - akwarela

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Klub Garnizonowy Łomża
zapraszają na wystawę akwareli Ireneusza Chylińskiego.
Wernisaż wystawy odbędzie się 22 września 2009 roku o godzinie 18.00 w Galerii N, Al. Legionów 133, w Łomży.
Zapraszamy!

 

Ireneusz Chyliński

Urodzony 16.10.1935 roku w miejscowości Chmielewo. Obecnie mieszka w Zambrowie. Jest absolwentem Instytutu Wychowania Artystycznego Uniwersytetu im. Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Pracę zawodową rozpoczął 1 kwietnia 1960 roku jako nauczyciel w miejscowości Popiołki.
Od 1976 roku pracuje jako nauczyciel plastyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie. W latach 80-tych i 90-tych był aktywnym działaczem Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej, które zrzeszało nauczycieli instruktorów i nauczycieli plastyki z regionu dawnego województwa łomżyńskiego.
Pan Ireneusz od początku istnienia Galerii stale z nią współpracuje biorąc udział w plenerach, wystawach, przeglądach. Zdobył I miejsce w dziedzinie malarstwa na XIV Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Wojska Polskiego w 1999 roku. Był stałym uczestnikiem Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego ,,Biebrza'', który został na stałe wpisany do kalendarza imprez ogólnopolskich. Z pasją i zaangażowaniem maluje Łomżę, która jak twierdzi jest to jego drugim domem. Współpracuje z gazetą ,,Wiadomości Zambrowskie'' wykonując ilustracje do artykułów. W 2008 roku przygotował ilustracje do książki ,,Starszy brat'' Janusza Kuleszy. Uprawia malarstwo olejne i rysunek, nieobce są mu również techniki graficzne. W swoim dorobku twórczym ma osiem wystaw indywidualnych (z czego połowa w Galerii N) oraz przeszło czterdzieści wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą (m.in. w Holandii, Francji). Za swoją działalność na rzecz upowszechniania kultury został uhonorowany następującymi odznaczeniami: Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym Krzyżem Zasługi, a także w 2001 roku ,,Żubrem'' – Nagrodą Burmistrza Zambrowa za Zasługi w Dziedzinie Twórczości Artystycznej.

2009-09-10 09:40 Iza Cierpikowska

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin