Katarzyna Kostrzeba - zaproszenie na wernisaż wystawy malarstwa

Katarzyna Kostrzeba - zaproszenie na wernisaż wystawy malarstwa

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Klub Garnizonowy w Łomży ma zaszczyt zaprosić Państwa na wernisaż wystawy MALARSTWA Pani Katarzyny Kostrzeby.
Wernisaż odbędzie się 10 marca 2009 roku w Galerii N , Al. Legionów 133 w Łomży , o godz. 18.00.
Wszystkich zainteresowanych SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!
Organizatorzy wraz z autorką pragną serdecznie podziękować za przychylność i pomoc Panu Krzysztofowi Moenke - Burmistrzowi Miasta i Gminy Jedwabne.

   

Katarzyna Kostrzeba ur. 11.03.1974 roku w Kolnie. Pochodzi z Łomży.

  Z zawodu jest ogrodnikiem (Absolwentka Zespołu Szkół Rolniczych w Marianowie).

Od 1994 roku mieszka i pracuje w Jedwabnem z mężem i dwoma synami. Jej przygoda z malarstwem zaczęła się już w dzieciństwie sama o sobie mówi ,,rysowałam chyba wcześniej niż nauczyłam się pisać. Pierwsze ołówki i kredki kupiła mi moja mama.” Talent odziedziczyła po ojcu Janie Piotrze Głowskim. Inspiracją jej prac są ludzie, zwierzęta i przyroda ta najbliższa: ,,za płotem i za miastem.”
Po raz pierwszy swoje prace pokazała szerszej publiczności w 1991 roku w Marianowie. W 2003 roku jej twórczość można było podziwiać na wystawie indywidualnej w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem. Jej prace były prezentowane m.in. w Galerii N w Łomży na wystawach zbiorowych (Jubileusz X lecia Istnienia Galerii – 2003, ,,Biebrzańskie Klimaty – wystawa poplenerowa – 2007, ,,Jubileusz XV lecia Istnienia Galerii N - 2008).

Uczestniczyła w Targach Sztuki Rękodzieła Ludowego w Nowogrodzie, w Osowcu -Twierdzy, w Białymstoku, w Łomżyńskich Targach Twórczości Artystycznej i innych.


W 2008 roku otrzymała II nagrodę za pracę „Za miastem” w konkursie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej pt. „Impresje łomżyńskie”.


  

Podziękowania dla Pani Profesor Wiesławy Mocarskiej, dla mojej ukochanej rodziny, pań z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnem, oraz pań z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży za wspieranie mnie w mojej twórczej pracy.

 

                                                         

 

 

 

 

2009-02-27 13:16 Iza Cierpikowska

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin